dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Kocioł Defro Współpraca Ze Sterownikiem Pokojowym

    Witam
    Posiadam kociołek Defro Eko Duo Uni w którym zacząłem palić peletem Gold Pelet z firmy ekopal z Jagodnego. Wiec aby zaoszczędzić na opale postanowiłem dołączyć do sterownika regulator pokojowy Auraton 2005 TX. Jakoś to funkcjonuje ale prosze kogoś o ocene tego działanie. mianowicie wygląda to tak ze:

    Na regulatorze ustawiłem temp. 21 stopni praktycznie sie utrzymuje ta temperatura i jestem z tego zadowolony, (regulator ma za zadanie sterować pompą CO na zasadzie załącz wyłącz) temp. z regulatora powoduje ze kocioł po dogrzaniu pomieszczenia do temp 21 stopni przechodzi w stan wstrzymania i wszystko jest ok.

    Ale problem pojawia sie na kotle bo temp. C.O kotła wzrasta ponad temp zadaną więc ustawiłem alarm temp. pompy C.O na 75 stopni i przy tej temp. załączy sie pompa C.O i zbija temperaturę kotła o 2 stopnie i sie wyłącza, ale dalej sie dzieje tak ze woda która wróci z grzejników ochładza kocioł do temp. 45stopni a zdana jest 55 więc siłą rzeczy kocioł ze stanu podtrzymania przełącza sie w stan pracy i dogrzewa sam siebie w tym czasie nie pracuje żadna pompa no może za wyjątkiem podłogówki i dobijanie do tej zadanej temp. trwa ok 8 minut, zaznaczę ze głowice na grzejnikach mam otwarte na maxa.

    i teraz sam sie zastanawiam czy ma to jakiś sens i oszczędności

    Mam nadzieje ze napisałem jako tako zrozumiele

    teraz coś o parametrach
    tryb pracy
    podawanie 18s
    przerwa 32s
    nadmuch 20% w skali 10-100%

    tryb podtrzymanie
    praca 15 sekund
    przerwa 15 minut
    nadmuch czas pracy 10s czas przerwy 15mnut

    C.W.U na poziomie 50 stopni pratycznie nie spada w dzień mało korzystam gdyż nie ma nas w domu

    Prosze o pomoc i może wyjaśnienie problemu
    Defro Eko Duo Uni 19kw

    "W biznesie nie dostajesz tego na co zasługujesz, dostajesz to co wynegocjujesz."

  2. #2

    Domyślnie

    Nikt nie pomoże w problemie
    Defro Eko Duo Uni 19kw

    "W biznesie nie dostajesz tego na co zasługujesz, dostajesz to co wynegocjujesz."

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar xmsg
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    686

    Domyślnie

    W menu serwisowym sterownika kotła, jest pozycja "pokojówka pompa co".
    Jeśli ustawisz na "załączone" to po osiągnięciu temperatury zadanej, kocioł przejdzie na wstrzymanie,
    ale woda w obiegu będzie nadal przetłaczana.

    Pozdrawiam
    GREGOR

  4. #4

    Domyślnie

    Tego akurat nie sprawdzałem ale jak kocioł będzie w stanie wstrzymania i bedzie pracowała pompa C.O to on bedzie tak samo pracował jak by był podłączony bez regulatora pokojowego
    Defro Eko Duo Uni 19kw

    "W biznesie nie dostajesz tego na co zasługujesz, dostajesz to co wynegocjujesz."

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar xmsg
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    686

    Domyślnie

    Sprawdź.

    Regulator kotła wiedząć, że w pokoju osiągnięto temperaturę zadaną,
    powinien obniżyć temperaturę kotła po wejściu w tryb praca.

  6. #6

    Domyślnie

    Funkcje pokojówki C.O mam cały czas włączoną

    tylko Problem polega na tym ze jak temp. w pomieszczeniach utrzymuje sie na ustawionym poziomie w moim przypadku 21 stopni przez godzine lub dłużej to spoadku temp i załączeniu znowu pompy c.o temp. na kotle spada powiedzmy z 70 na 40 gdzie zadana jest 55 stopni
    Defro Eko Duo Uni 19kw

    "W biznesie nie dostajesz tego na co zasługujesz, dostajesz to co wynegocjujesz."

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony