Zupełnie nie orientuję się, z jakiego typu kabli i w jaki sposób konstruuje się obecnie domową instalację pod TV.
Pozostałem na etapie instalacji TV sprzed kilkunastu lat, gdzie kabel koncentryczny, ze sygnałem analogowym, przez ścianę, prowadzony był do odtwarzacza wideo a z niego do TV.

Telewizora w domu nie mamy, w nowym, tym obecnie budowanym, także mieć nie będziemy, ale rozsądek podpowiada mi, by jednak rozprowadzić kable do instalacji TV.

Proszę o podpowiedź, jaki kabel i w jakim układzie powinienem teraz, na etapie stanu surowego zamkniętego, rozprowadzić, by w przyszłości, jak dzieciaki dorosną i wyfruną, a nam skończą się wszelkie tematy do rozmów, na książki a tym bardziej podróże stać nas nie będzie, zafundować sobie telewizor?
I według jakich zasad rozprowadzić kable po domu? Coś na kształt sieci komputerowych w topologii gwiazdy?

Dopowiem, że obecnie poprowadzony mam z dachu na poddasze kabel koncentryczny, a przed domem znajduje się przyłącze telekomunikacyjne.
W domu rozprowadzona będzie sieć na skrętce UTP 5e w topologii gwiazdy, z kotłowni do wszystkich pokoi, z której mam nadzieję uzyskać 1Gbit.