dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie Jaka pralka z programem dla ubrań dziecięcych (czy to w ogóle potrzebne)?

    Witam,

    Jestem przed zakupem pralki. W domu jest 4 miesięczne dziecko więc szukam z programem do ubranek diziecieęcych. I tu pojawił się problem.
    Wybrałem wstępnie Boscha WAS28743 ale okazało się że nie ma tego programu. Czy można go zastąpić jakimś innym (nie wiem tak na prawdę na czym polega ten program).
    Głębokość pralki 60cm ponieważ na niej będzie stała suszarka. Z tego również powodu nie wymagam wirowania 1400, bo myślę że 1200 w zupełności mi wystarczy.

    Prosze o jakieś propozycję.

  2. #2

    Domyślnie

    Sprawdź sobie F1443KDS
    Ma program ubranka niemowlęce, poza tym pranie parowe i ochrona przed alergią.

  3. #3

    Domyślnie

    Bosche są podobno głośne, a ta wyżej wspomniana LG jest warta uwagi nawet ze względu na cicha pracę i silnik direct drive.

  4. #4

    Domyślnie

    Ten LG faktycznie wygląda interesująco ale niestety ma 64 cm głębokości. Jak pisałem muszę mieć 60cm (max 62) aby pralka zamknęła mi się w wyznaczone dla niej wnęce.
    A tak na marginesie to nigdzie w opisie tej pralki nie widziałem programu ubranka dziecięce (chyba że końcówka symbolu KDS na to wskazuje)

    Może jakieś inne sugestie (poza miele bo to już inna półka cenowa)

  5. #5

    Domyślnie

    Na stronce producenta jest taka informacja, ale jeśli ta będzie za duża, to jest jeszcze model F1480TDS, ma 59 cm głębokości. To pralka parowa, ma program antyalergiczny, można prać ubranka dla dzieci w wysokiej temperaturze.

  6. #6

    Domyślnie

    Kupiłem wreszcie również LG tylko mdel WD-12391TDK. Nie ma co prawda prania parowego ale jest z silnikiem direct drive, ma program dziecięcy i dodatkowe płukanie antyalergiczne. Tak na prawdę nic mi więcej do szczęścia nie potrzeba. Jak na razie spisuje się na medal.
    Programy parowe mam za to w suszarce

  7. #7

    Domyślnie

    A jak suszarka? nie gniecie ubrań? Wszystko w niej suszysz?

  8. #8

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o suszarki to one raczej zapobiegają zagnieceniom i pranie wyjmuje się puszyste i często nie wymagające prasownia.

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    A jest może model z praniem ubrań dla młodzieży szkolnej? Albo dla staruszków po 80-tce?

  10. #10

    Domyślnie

    Może kiedyś.....
    Programy do prania ubranek w pralkach LG są bardzo dobre, usuwają wszelkie alergeny, mogące zaszkodzić dziecku.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał megi24 Zobacz post
    Może kiedyś.....
    Programy do prania ubranek w pralkach LG są bardzo dobre, usuwają wszelkie alergeny, mogące zaszkodzić dziecku.
    No popatrz a ja myślałem że to środki piorące usuwają zabrudzenia.

    Sorry nie mogłem sie powstrzymać.
    Ludzie nie dajcie się zwariować, naprawdę wierzycie w jakiś nadzwyczajne działanie takiego programu dla dzieci?
    Nie chcę się tu z nikim kłócić ale to jest tylko chwyt marketingowy.

  12. #12

    Domyślnie

    uwazam ze taki program jest iepotrzebny, moj Bosch ladnie dopera ubranka dzieciec- wazniejsze jest jakiego uzywamy proszku- niestety te tansze nie dawały rady
    aksamitkowy dom
    komentarze

    Laim*PL Domowa Hodowla Kotów Rasowych Ragdoll

  13. #13

    Domyślnie

    A o co chodzi z tymi programami do prania ubranek dla dzieci? W niskich temp, usuwają to co inne prali w tylko podczas gotowania?

  14. #14

    Domyślnie

    Mnie się wydaje, że te programy mają funkcje higienicznego prania tzn całkowitego wypłukanie środka piorącego, a przynajmniej niektóre LG tak mają. Proszki najczęściej uczulają skórę niemowlęcia , więc dlatego taki program jest.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał radam5 Zobacz post
    No popatrz a ja myślałem że to środki piorące usuwają zabrudzenia.
    Program antyalergiczny dla dzieci ma ograniczyć szkodliwe, alergiczne działanie detergentów.
    Poza tym są nawet systemy gdzie można prać zupełnie ekologicznie, bez detergentów. Tak więc czystość ubrań zależy od wielu czynników, nie tylko środków piorących. Co nie oznacza, że uważam takie programy za nadzwyczajne, po prostu się przydają.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony