dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 55 z 55
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Przewody z pompy wychodzą niemal identycznie jak z twojego kotła. CWU grzeję do 45* (mogę więcej ale nie ma to sensu) a grzałki nie posiadam
    PS. Nie zajmuję się niczym co związane z budową i ogrzewaniem, ogólnie z niczym co związane z domem, a to czym się zajmuję do najtańszych nie należy

  2. #42
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    wydawało mi sie ze przewody do pompy muszą miec przekroj taki jak mniej wiecej do klimy czyli i prowadzi je sie na przykład w fundamencie.
    zakładam ze jednostka zewnetrzna tez generuje jakis dzwiek , tam jest chyba wentylator wiec musi byc od połnocy i nisko.

    u mnie do kotła idzie tylko 1 rurka z gazem widoczna tylko w garazu.
    Na zewnątrz nic nie widac bo licznik jest przy garazu.

    o instalacjach myslałem na początku bo miałem przyjemnosc wejscia na forum i wszystko ukryłem w wylewkach i scianach w zabudowie wiec ciekawi mnie jak idą przewody do pompy bo u sasiada widac je częsciowo na zewnątrz.
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał f.5 Zobacz post
    wydawało mi sie ze przewody do pompy muszą miec przekroj taki jak mniej wiecej do klimy czyli i prowadzi je sie na przykład w fundamencie.
    zakładam ze jednostka zewnetrzna tez generuje jakis dzwiek , tam jest chyba wentylator wiec musi byc od połnocy i nisko.

    u mnie do kotła idzie tylko 1 rurka z gazem widoczna tylko w garazu.
    Na zewnątrz nic nie widac bo licznik jest przy garazu.

    o instalacjach myslałem na początku bo miałem przyjemnosc wejscia na forum i wszystko ukryłem w wylewkach i scianach w zabudowie wiec ciekawi mnie jak idą przewody do pompy bo u sasiada widac je częsciowo na zewnątrz.
    Coś ci się pomerdało. Mam PC gruntową i do pomieszczenia gospodarczego wchodzą i wychodzą po trzy rury fi40 i tam jest zamontowany rozdzielacz (można go było zrobić w studni ale po co przepłacać?)

  4. #44
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Byc moze mi sie cos posralo , ale temat brzmi pompa powietrzna do podgrzania wody czy solar.
    myslałem ze piszemy o pompie powietrznej a tam z tego co wiem jest agregat czyli puszka ktora wisi na elewacji.

    Dodam ze jak szukałem 4 lata temu wykonawcy do pompy gruntowej bo i taką opcje brałem pod uwagę a napewno chciałem poznac wycenę to najblizej znalazłem firmę sykut z Bielska.
    Po napisaniu maila dostałem odpowiedz po poł roku.
    pewnie związane to było z tym ze mieli wowczas kupę roboty.

    i dlatego zaistanial kondenstat , solar i kominek z wodą dodam ze jeszcze nie uzytkuje bo się wykanczam powoli ale załozenie czyli ciepła woda jest a o to chodzi.
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Taka PC do CWU nie potrzebuje jednostki zewnętrznej, wystarczy że zapewnimy jej odpowiednią ilość powietrza

  6. #46
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    powietrza ciepłego z domu ? czyli niejako wychładzamy dom ?
    no chyba ze przez komin jak w kondensacie.
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał f.5 Zobacz post
    powietrza ciepłego z domu ? czyli niejako wychładzamy dom ?
    no chyba ze przez komin jak w kondensacie.
    A to akurat w czasie upałów wielki plus takiej PC. Gdy chłodzenie nie jest nam potrzebne, ciągniemy powietrze z zewnątrz i wyrzucamy na zewnatrz.

  8. #48
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    W czasie upałow niech ci bedzie co potem ? zimą się nie myjesz ?
    zdalo by się czasami jak na dworze - 20 a własnie przyszedłes z zewnątrz bo rąbales drzewo do kominka wziąsc ciepła - gorącą kąpiel.

    moze wyolbrzymiam temat ale nie mieszkałem jeszcze w domu jednorodzinnym a w tej chwili mam nieograniczone ilosci gorącej wody o temp 53 stopnie mierzyłem.
    moze drogiej ale jest zawsze - leje się z kranu.
    dlatego instalację tez mam przewymiarowaną rurki do podłogowki co 10 cm zasobnik na 220 litrow a co to znaczy w praktyce to się okaże.
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    A to akurat w czasie upałów wielki plus takiej PC. Gdy chłodzenie nie jest nam potrzebne, ciągniemy powietrze z zewnątrz i wyrzucamy na zewnatrz.
    Tu ostrzegam z ewentualnym montażem w domu, by wcześniej 2 razy to przemyśleć. W mojej firmie zrobiliśmy taki numer. Fakt w pomieszczeniu dość sporym zrobiło się przyjemniej, ale... mamy ślicznie ścianę owaloną od kurzu... Klimatyzacja nie mieli tak mocno powietrzem (jednostka wewnętrzną). Dmucha lżej ale chłodniejszym powietrzem. PC dmucha cieplejszym ale więcej i w tej ilości kumuluje się kurz. Drugi raz bym tego nie zrobił.

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał f.5 Zobacz post
    W czasie upałow niech ci bedzie co potem ? zimą się nie myjesz ?
    zdalo by się czasami jak na dworze - 20 a własnie przyszedłes z zewnątrz bo rąbales drzewo do kominka wziąsc ciepła - gorącą kąpiel.
    Zaraz zaraz, a twoje solarki dają zimą CWU? Sprawność PC do CWU jak i solarów, jest na porównywalnym poziomie, a śmiem twierdzić, że PC jest nawet na wyższym. Więc w obu przypadkach trzeba czymś tą wodę w tych pozostałych okresach podgrzać.

  11. #51
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaiba83 Zobacz post
    Tu ostrzegam z ewentualnym montażem w domu, by wcześniej 2 razy to przemyśleć. W mojej firmie zrobiliśmy taki numer. Fakt w pomieszczeniu dość sporym zrobiło się przyjemniej, ale... mamy ślicznie ścianę owaloną od kurzu... Klimatyzacja nie mieli tak mocno powietrzem (jednostka wewnętrzną). Dmucha lżej ale chłodniejszym powietrzem. PC dmucha cieplejszym ale więcej i w tej ilości kumuluje się kurz. Drugi raz bym tego nie zrobił.
    U mnie w domu kurzu dużo mniej, bo nie otwieram okien

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    U mnie w domu kurzu dużo mniej, bo nie otwieram okien
    Tam gdzie nasza pompa stoi nie ma okien i praktycznie nikt nie otwiera drzwi, bo nie ma po co. Mimo wszystko będzie trzeba pomyśleć o jakimś filtrze, bo malowanie ściany co pół roku to średni interes. To tak na marginesie, gdyby ktoś z powietrznej chciał wykorzystywać chłodne powietrze.

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Zaraz zaraz, a twoje solarki dają zimą CWU? Sprawność PC do CWU jak i solarów, jest na porównywalnym poziomie, a śmiem twierdzić, że PC jest nawet na wyższym. Więc w obu przypadkach trzeba czymś tą wodę w tych pozostałych okresach podgrzać.
    Jak się czyta przeróżne publikacje to zazwyczaj solary wychodzą tak samo jak PC PW, więc decyzja jest bardziej uzależniona od przekonań niż ekonomii. A jak już ktoś jest do swojego przekonany to będzie bronił jak lew

  14. #54
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaiba83 Zobacz post
    Jak się czyta przeróżne publikacje to zazwyczaj solary wychodzą tak samo jak PC PW, więc decyzja jest bardziej uzależniona od przekonań niż ekonomii. A jak już ktoś jest do swojego przekonany to będzie bronił jak lew
    Zamontujesz solary na każdym dachu?

  15. #55
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Zaraz zaraz, a twoje solarki dają zimą CWU? Sprawność PC do CWU jak i solarów, jest na porównywalnym poziomie, a śmiem twierdzić, że PC jest nawet na wyższym. Więc w obu przypadkach trzeba czymś tą wodę w tych pozostałych okresach podgrzać.
    Latem solarek zimą gaz i lekkie dogrzewanie kominkiem z wodą - taką decyzję podjąłem.
    na razie muszę sie z tym pogodzic nawet jak bym miał pompę za darmo
    podjąłem decyzję i juz wszystkie graty na miejscu

    grunt ze nie bedzie pizdziec, koszty na razie schodzą na plan dalszy.
    moi klienci liczyc nie potrafią dlatego utrzymaniem domu się nie martwię (narazie się nie martwię)
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony