dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 6
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 107
  1. #41
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    perez997

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Kolonia Chorzew
    Kod pocztowy
    98-358
    Posty
    3

    Talking Bocianek 2012

    Witam wszystkich!Ja wskakuję na wasze forum z okolic Pajęczna - też łódzkie!wylałem po świętach ławy i ruszyłem w górę!bloczki wymurowane i obklejone styropianem! musze tylko posmarować i zasypać i znowu do góry!Czy jest ktoś z okolic Pajęczna?

  2. #42

    Domyślnie

    Potrzebuję sprzedać stemple 3,5 m (270szt). Może ktoś wie jak to zrobić?

  3. #43
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mkslonik
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Łódź
    Posty
    104
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    allegro a skąd jesteś i po ile je masz bo potrzebuje jakieś 30szt do ogrodu (posiadają korę)

  4. #44
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Freska

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam Wszystkich!Szadek chciałby dołączyć do forum Rozpoczęliśmy budowę pod koniec marca, w tamtym tygodniu zalaliśmy strop. Teraz mamy 3 tygodnie przerwy teraz musimy uporządkować działkę i zaplanować wygląd ogrodu

  5. #45
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mkslonik
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Łódź
    Posty
    104
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Dziś rozmawialem z osoba na kierownika budowy powiedział za kierowanie 3800 a wasi ile wam zaśpiewali i jak wygląda płatność w ilu ratach.

  6. #46
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar sco-check
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    EWI
    Posty
    95
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał mkslonik Zobacz post
    Dziś rozmawialem z osoba na kierownika budowy powiedział za kierowanie 3800 a wasi ile wam zaśpiewali i jak wygląda płatność w ilu ratach.
    3800 ??????????? o rany !!!!!
    Mój bierze 1500zł płatne w dwóch ratach, na początku i na koniec budowy.

  7. #47
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mkslonik
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Łódź
    Posty
    104
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    to rzeczywiście coś za dużo zaśpiewał a nadzoruje budowę jest na niej czy tylko kwitnie w dzienniku budowy.

  8. #48
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mkslonik
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Łódź
    Posty
    104
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    jak macie fajnego kierownika z okolic baby Moszczenica by się podjął tam budowy to dajcie namiar.

  9. #49
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Freska

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał mkslonik Zobacz post
    Dziś rozmawialem z osoba na kierownika budowy powiedział za kierowanie 3800 a wasi ile wam zaśpiewali i jak wygląda płatność w ilu ratach.
    cena z kosmosu.
    My mamy kierownika za 1000 zł.

  10. #50
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Jest kierownik i kierownik. Jeden przyjedzie podpisać zeszyt lub jeszcze każe sobie przywieźć a drugi w imieniu inwestora pilnuje budowy.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  11. #51
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mkslonik
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Łódź
    Posty
    104
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    ten za ta cenę i ma go z polecenia tyle ze coś ostatnio podrożał coz jeszcze trochę czasu mam dałem zlecanie na oferie a jak dojdzie juz do konkretow to dowiem sie dokładnie bo z tego co mowiel to wszystkie papiery do odbioru są w tej cenie wiec może sie okazać ze spoko ma cene ale to jeszcze dokładnie sprawdzę bo narazie to wstępnie gadaliśmy.

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał mkslonik Zobacz post
    allegro a skąd jesteś i po ile je masz bo potrzebuje jakieś 30szt do ogrodu (posiadają korę)
    okolice Łagiewnik; po 6 zł

  13. #53
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    perez997

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Kolonia Chorzew
    Kod pocztowy
    98-358
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał mkslonik Zobacz post
    Dziś rozmawialem z osoba na kierownika budowy powiedział za kierowanie 3800 a wasi ile wam zaśpiewali i jak wygląda płatność w ilu ratach.
    Nasz kierownik bierze 1500 zł. - płacimy w 3 ratach!I jest na budowie na każdym etapie!nie na papierze.

  14. #54
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    bonsay

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    SUwałki
    Kod pocztowy
    16-400
    Posty
    421

    Domyślnie

    Witam wszystkich

    chętnie dołączę do wątku. Razem z mężem kupiliśmy dom z 1967r, do remontu. Fundamenty, ściany są w dobrym stanie. Chcemy podnieść dach, przenieść ganek, dobudować taras, powiększyć i może pogłębić piwnicę. Ze względu na to, że remont wprowadza duże zmiany, musimy załatwić te same formalności jak przy budowie nowego domu - czyli jakie? jestem kompletnie zielone w te klocki, a chcemy koniecznie załatwić to jak najszybciej i jak najmniej boleśnie kto poradzi, od czego zacząć, co może sprawić największe problemy, jakie są mniej więcej koszty i ile to może potrwać? chcielibyśmy zacząć remont w lipcu lub sierpniu

    z góry dziękuję za odp

  15. #55
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Freska

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał bonsay Zobacz post
    Witam wszystkich

    chętnie dołączę do wątku. Razem z mężem kupiliśmy dom z 1967r, do remontu. Fundamenty, ściany są w dobrym stanie. Chcemy podnieść dach, przenieść ganek, dobudować taras, powiększyć i może pogłębić piwnicę. Ze względu na to, że remont wprowadza duże zmiany, musimy załatwić te same formalności jak przy budowie nowego domu - czyli jakie? jestem kompletnie zielone w te klocki, a chcemy koniecznie załatwić to jak najszybciej i jak najmniej boleśnie kto poradzi, od czego zacząć, co może sprawić największe problemy, jakie są mniej więcej koszty i ile to może potrwać? chcielibyśmy zacząć remont w lipcu lub sierpniu

    z góry dziękuję za odp
    W pierwszej kolejności (jeśli oczywiście nie macie decyzji) musicie wystąpić o warunki zabudowy. Musicie mieć też od geodety mapkę do celów projektowych.
    Kolejnym etapem jest projekt budowlany. Ktoś kto będzie Wam projektował te wszystkie zmiany w budynku musi najpierw zrobić inwentaryzację budynku.
    Jak już będziecie mieć projekt składacie wniosek o pozwolenie na budowę/rozbudowę .
    Po otrzymaniu decyzji ,są chyba 2 tyg na jej uprawomocnienie i możecie ruszać z budową.
    Największe koszty związane będą z projektem , bo będzie to indywidualny projekt i będziecie musili jeszcze zapłacić za inwentaryzację.
    Na decyzję o warunkach zabudowy też będziecie musieli trochę poczekać , tak samo jak na pozwolenie na budowę- my czekaliśmy ponad miesiąc.
    Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć , że najlepiej udać się do biura projektowego i tam powinni powiedzieć Wam wszystko. Nam projektant pomagał w uzupełnianiu wszystkich dokumentów, mówił co i jak , co jest potrzebne.
    Życzę powodzenia...

  16. #56
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar marta&robert
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Łódź - Rąbień AB
    Posty
    366
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Witajcie Łódzkie Bocianki!
    Wracam po przerwie, bo wreszcie po wolutku ruszamy Nasza ekipa cały czas nie dotarła, w związku z czym rozważamy możliwość zrobienia fundamentów zanim się zjawią pod koniec czerwca. Ma ktoś może namiar na ekipę w naszych okolicach, która tanio zrobiłąby fundamenty, a aktualnie nie ma pracy ?
    Z góry dziękuję za info!
    Budujemy Dom z obrazka M35 z Muratora w lustrzanym odbiciu, z powiększoną kuchnią i paroma innymi zmianami.
    Nowy Dziennik Budowy marty&roberta

  17. #57

    Domyślnie

    Witam, z Bloku Dobryszyce (obok Radomska ). Mam pozwolenie po bólach (8 miesięcy trwało wyłączenie kawałka działki z produkcji leśnej - pozdrowienia dla bardzo sprawnej Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi) i może za 2,3 tygodnie ruszę. Jeszcze tylko muszę sprzedać działkę, załatwić kredyt, bo jak nie, to zostanę na etapie parteru

    Pozdrawiam
    Adam

  18. #58
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bocianki4

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Posty
    5

    Domyślnie

    awt - uzbroić się musisz w cierpliwość przy załatwianiu kredytu, my już jesteśmy po...ale to był jakiś koszmar...powodzenia życzymy

  19. #59
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    qlesh

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    łódź
    Kod pocztowy
    92-117
    Posty
    161

    Domyślnie

    Witam wszytskich a w szczególności Sophjo (bo budujemy się po sąsiedzku ) i zapraszam do łódzkiej grupy budującej - tam jest kopalnia wiedzy o wszytskim i wszytskich jest odrębny wątek o polecanych wykonawcach i usługach. Ja już mam stan surowy zamknięty, właśnie kończę instalacje elektryczną i bardzo dużo skorzystałam z poleceń z tego wątku.

    życzę cierpliwości, bo się przyda zwłaszcza tym, co biorą prąd ze zgierskiej elektrowni - ja czekam już w sumie ponad rok na prąd i wreszcie będą go miała w piątek..... dramat, niestety nie jedyny podczas buduwy.......

    pozdrawiam i miłego budowania

  20. #60
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pompiarz

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    126

    Domyślnie

    Cytat Napisał mkslonik Zobacz post
    a na jaka wentylacje zdecydowaliście się bo ja na razie mam w projekcie grawitacyjna ale zastanawiam się nad mechaniczna. Ogrzewanie domu wybralem gazowe z własną butla gdyż na razie gazownia stwierdziła ze jak będzie więcej chętnych to podłącza . Myslałem tez o solarach ale ostatnio zaproponowano mi wymienik ciepła połowę tańszy a działa cały roku podgrzewając wodę.
    Odradzam, odradzam, odradzam. Pomyśl - kupujesz szczelne okna, pewnie trzyszybowe, żeby ograniczyć straty ciepła. czy wyfrezujesz w nich ogromną dziurę, żeby zamontować nawiewniki, żeby ta wentylacj grawitacyjna działała? Nie, prawda? Więc nie będzie działała, a w domu będzie zaduch i grzyb w łazienkach.
    Zrezygnuj z pionów wentylacyjnych i zrób mechaniczną. Wyjdzie Ci kosztowo to samo. Będziesz miał cały rok świeże powietrze w domu, bez grzyba i bez mostka termicznego w postaci kominów wentylacyjnych. A zapotrzebowanie domu na ciepło spadnie o prawie 2 kW!
    Gaz z butli to jedno z najdroższych paliw, podobnie jak olej opałowy. Jeżeli możesz - docieplij maksymalnie dom, kup ciepłe okna, zrób wentylację mechaniczną i wszędzie gdzie się da podłogówkę i gruntową pompę ciepła.
    Na rok wydasz 3xmniej na ogrzewanie niż na gaz z butli, nie wspominając o samej butli w ogrodzie - brrr....

Strona 3 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony