dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 37 z 89
Pokaż wyniki od 721 do 740 z 1763
  1. #721
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar yar65
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-300
    Dzielnica
    Kolonia Janów
    Posty
    213
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    Witam.
    Już czas uruchomić taryfę letnią na propan

  2. #722
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.616

    Domyślnie

    Rozkaz

    Nowa cena

    Województwo łódzkie i mazowieckie po lewej stronie Wisły.

    1,49 zł/litr brutto - minimalna dostawa - 1 000 litrów.

    Województwo mazowieckie po prawej stronie Wisły.

    1,52 zł/litr brutto - minimalna dostawa - 1 000 litrów.

    Już jest ponad 10% taniej niż gazem ziemnym.

    centrumgaz.eu
    tel. 889 695 029
    mail: [email protected]

  3. #723
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    toa

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Aleksandrów Łódzki
    Kod pocztowy
    95-070
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cześć
    Szukam firmy, która mi założy przyłącze + zbiornik lpg do domu w Aleksandrowie Łódzkim. Czy ktoś może polecić jakąś? Jeśli to nie ten wątek to proszę o wskazanie właściwego

    Z góry dziękuję.

  4. #724
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.616

    Domyślnie

    Przekazuję na priv

  5. #725
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    arrr

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Gorzów Wielkopolski
    Kod pocztowy
    66-415
    Posty
    18
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Właśnie zamykam pierwszy "prawie" sezon grzewczy - taki na "pół gwizdka" bo dom wciąż niezamieszkany, ale temperatura wewnątrz nastawiona na 18*C. Ruszyłem 07.10.2016 do dziś przepalone ok. 1750l propanu. Kilka razy dodatkowo podgrzana woda użytkowa 130l. Buda całkiem dobrze zaizolowana - choć celem nie był dom pasywny ani energooszczędny. Propan kupiony w lipcu "z plaży" w świetnej cenie - jak na zachodnie obrzeża kraju, czyli po 1,35zł/l z BałtykGaz Wolny rynek cuda działa Żeby jeszcze dało radę w te wakacje zatankować do pełna za 3.000pln i będzie dobrze

    Dziękuję greengazowi za pomoc merytoryczną i przekazanie namiarów na wykonawców. Pozdrawiam!

  6. #726
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.616

    Domyślnie

    W następnym sezonie zużycie propanu powinno spaść o kilka - kilkanaście procent po odparowaniu resztek wody z konstrukcji.

    Cieszę się, że udało się pomóc.

    Pozdrawiam

  7. #727

    Domyślnie

    Zerknąłem wstecz i spisałem ceny gazu od zeszłego roku z mojej lokalizacji (Mazowieckie)
    Wygląda na to, że najniższa cena została tu ogłoszona w dniu 10 marca 2016 r. i wynosiła 1,00zł
    Drugie minimum na wykresie w dniu 23 kwietnia 2016 r. cena 1,05zł
    Greengaz, wiem, że nigdy nie wiadomo, ale jak sądzisz, czy cena jeszcze spadnie poniżej 1,49zł? Wiadomo, że różne cuda dzieją się na rynkach, ale staram się nie liczyć na cuda.

  8. #728
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.616

    Domyślnie

    Rok 2016 był nietypowy.
    Załamanie rynku ropy i gazu.
    Na takie ceny raczej bym nie liczył.

    Wzorem lat poprzedzających 2016 ceny powoli spadają. Prawdopodobnie najniższe na przełomie maj/czerwiec, ale ... .
    Loteria zapewnia dreszczyk emocji.

  9. #729
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.616

    Domyślnie

    Powoli bo powoli, ale idziemy z cenami w dół.

    Województwo łódzkie i mazowieckie po lewej stronie Wisły.

    1,46 zł/litr brutto - minimalna dostawa - 1 000 litrów.

    Województwo mazowieckie po prawej stronie Wisły.

    1,49 zł/litr brutto - minimalna dostawa - 1 000 litrów.

    Już jest ponad 10% taniej niż gazem ziemnym.

    centrumgaz.eu
    tel. 889 695 029
    mail: [email protected]

  10. #730

    Domyślnie

    W tym roku nieźle poszło gazu. Spaliłem niecałe 2tys. litrów plus 2 metry drzewa w kominku.
    Zerknąłem w rejestr napełnień:
    05.03.2015 - zatankowane 1752 litry (wskaźnik 88%)
    18.02.2016 - zatankowane 1030 litrów (wskaźnik 87%)
    14.04.2017 - zatankowane 2000 litrów (wskaźnik 86%).
    Kurczę czyżby ta ostatnia zima była aż tak mroźna? Liczyłem, że już woda z murów odparowała i takie zużycie będzie czyli ok. 1000 litrów plus 2 m drzewa, a tu się okazuje, że nagle 2x więcej poszło
    Czy u Was jest podobnie?(to by świadczyło, że powodem jest mroźna zima). Jeśli nie, to może coś z moim piecem jest nie tak i trzeba wezwać serwis?

  11. #731
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.616

    Domyślnie

    Dlaczego?
    Część z tankowania z 18.02 dopisz do sezonu 2015/16 który zakończyłeś pewnie w kwietniu 2016, a tankowanie w 2017 masz ponad 2 miesiące później niż w 2016.
    Inna rzecz, że np. zimą 2015/16 śniegu nie odgarniałem ani razu, a w sezonie 2016/17 dwa razy .

  12. #732
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Stach2

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Rąty
    Kod pocztowy
    83-311
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam wszystkich. W zeszlym roku przeszedlem z ekogroszku na propan i teraz poszukuje dostawcy propanu w woj pomorskim. Dojazd do mojego domu jest dosyc trudny i w gre wchodza jedynie dostawcy dysponujacy mala cysterna z wezem okolo 50 metrow. Do tej pory nie udalo mi sie takiego znalezc. W zeszlym roku po instalacji zbiornika gaz dostarczyla mi firma z Bydgoszczy. Cysterna byla sredniej wielkosci (tak na moje oko to moze z 12 tys litrow) i kierowca strasznie sie gimnastykowal zeby dostac sie do mojego domu. Jakos mu sie to udalo ale zapowiedzial ze wiecej juz tu nie przyjedzie. Jesli ktos moze podac mi namiary na firme z mala cysterna i rozsadna cana za gaz to bede bardzo wdzieczny

  13. #733
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.616

    Domyślnie

    Na domki jeździe się cysternami ok. 16 000 litrów. Trudno będzie znaleźć kogoś z mniejszą.

    Sprawdź wiadomość na priv.

  14. #734

    Domyślnie

    Witajcie,
    Przez jesień i wiosnę wspólnie z żoną urządzaliśmy poddasze drewnianego domu, gdzie od 1980 roku mieszkają rodzice, a został wybudowany z bala w 1960.
    Na zewnątrz wełna mineralna "sztywna" 12 cm. Wewnątrz "miękka" 15 cm. Pod deskowanym dachem "miękka" 25 cm.
    Parter był ogrzewany piecem 12 kW na drzewo i węgiel. Latem ciepła woda była z bojlera na prąd. Góra do 2016 roku nie była zaadoptowana.
    Metraż na dole to 75 m2. Po dodaniu naszej klatki schodowej i pomieszczeń wyszło w zaokrągleniu 160 m2.
    U schyłku sezonu już wiem, że piec jest za mały i należy go wymienić.
    Z racji, że chcemy coś zautomatyzowanego wybór, m.in. padł na propan z własnej butli.
    Jako, że jestem totalnym laikiem czy ktoś podpowie ile kosztuje taki piec? Jakiej ma być mocy? Jakie są wymagane pozwolenia? Czy w ciągu kolejnych lat ponoszę jakies koszty certyfikatów, itp.?

    Kiedyś podczas jazdy autobusem podsłuchałem rozmowę gdzie ktoś stawiał nowy komin, bo gazu nie można odprowadzać tym od paliw stałych. Prawda to?

  15. #735
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.616

    Domyślnie

    Cytat Napisał flush Zobacz post
    ......
    U schyłku sezonu już wiem, że piec jest za mały i należy go wymienić.
    Z racji, że chcemy coś zautomatyzowanego wybór, m.in. padł na propan z własnej butli.
    Jako, że jestem totalnym laikiem czy ktoś podpowie ile kosztuje taki piec? Jakiej ma być mocy? Jakie są wymagane pozwolenia? Czy w ciągu kolejnych lat ponoszę jakies koszty certyfikatów, itp.?

    Kiedyś podczas jazdy autobusem podsłuchałem rozmowę gdzie ktoś stawiał nowy komin, bo gazu nie można odprowadzać tym od paliw stałych. Prawda to?
    To nie jest takie proste.
    1. Kocioł kondensacyjny najwydajniej pracuje w zakresie 30 st. lub niżej na powrocie i 50 st. na wyjściu. Czy takie temperatury uzyskujesz z obecnej instalacji grzewczej, czy też dom wymaga znacznie wyższych temperatur w instalacji grzewczej. Masz grzejniki, podłogówka, mieszane?
    2. Na postawie załączonego opisu nikt nie będzie w stanie powiedzieć jakie mocy kocioł będzie potrzebny. Potrzebne są dokładne wyliczenia - OZC.
    3. Ceny samego kotła zaczynają się w okolicach 4 000 zł.
    4. Zmiana ogrzewania z paliwa stałego na gazowe wymaga pozwolenia na budowę.
    5. Sam kocioł gazowy poza wizytami serwisu nie wymaga żadnych certyfikatów. Jeśli miałeś na myśli instalację zbiornikową to nadzorem zajmuje się UDT.
    6. Komin po dokładnym wyczyszczeniu /trudne/ może być wykorzystany jako cześć zewnętrzna do poboru powietrza, a w środek starczy wstawić sam przewód spalinowy. Prościej może być wstawienie komina rura w rurze do obecnego komina.

  16. #736

    Domyślnie

    1. Tak, uzyskuję takie temperatury, ale zanim zamkną mi się na parterze głowice termostatyczne to dobicie do 55° jest uciążliwe (potrzeba dużo opału).
    Gdy parter osiągnie 21° temperatura na kotle wzrasta do około 65° i dopiero wtedy grzeje mi piętro i poddasze. Chociaż suszarka w łazience dopiero dobrze grzeje przy 70°.
    Poddasze i piętro grzejniki.
    Parter: kuchnia i łazienka podłogówka, trzy pokoje grzejniki.
    2. Wyliczenia OCZ dokonam sam czy muszę zlecić specjalistycznej firmie?
    3. 4000 netto? Brutto? Piszesz "samego kotła", więc co jeszcze oprócz niego muszę mieć?
    4. No to fajnie. Myślałem, że maksymalnie w lipcu- sierpniu będę miał nową instalację.
    5. Zbiornik byłby napowietrzny. UDT co ile kontroluje instalację? I ile to kosztuje?
    6. To się nie uda, gdyż mam prostopadły dwumetrowy "leżak" który dopiero wpada do komina. Nie mam dostępu do tego załamania. Nie połączę, więc rur kolanem.
    Czy taki komin może iść po elewacji budynku?
    Ostatnio edytowane przez flush ; 04-05-2017 o 14:34

  17. #737
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.616

    Domyślnie

    @flush
    1. Nie odpowiem. Zbyt małą mam wiedzę nt. hydrauliki systemów grzewczych. Spróbuj opisać dokładniej jak to pracuje u Ciebie i poproś o pomoc w dziale ogrzewanie. Moim zdaniem problem jest nie w samym kotle, tylko w przepływach, sterowaniem obiegami.
    2. Dokładnie OZC nie wykonasz samodzielnie. Unikaj Allegro. Na forum jest kilku speców od tego tematu.
    3. Zapytałeś o kocioł to odpowiedziałem. Oczywiście całość nie skończy się na kotle. Dojdzie zapewne zasobnik cwu, adaptacja kotłowni, komin, no i największa pozycja - zbiornik z instalacją. Jeśli nie wyjdą jakieś niespodziewane pasztety w 20 000 zł /licząc asekuracyjnie/ powinieneś się zamknąć. Rozejrzyj się za dofinansowaniem, może jeszcze nie jest za późno.
    4. Całość, od mapy do celów projektowych do zamknięcia projektu trzeba liczyć nie mniej niż 2 - 3 miesiące. Bliżej 3 miesięcy.
    5. Zbiornik naziemny co 2 lata. Koszt 250 zł, po 6 latach wymiana zaworu bezpieczeństwa - 250- 300 zł. Rewizja pełna po 10 latach, Koszt za 10 lat ???
    6. Komin kotła kondensacyjnego o mocy do 21 kW można wyprowadzić bezpośrednio, poziomo przez ścianę kotłowni. Nie ma potrzeby ciągnięcia do góry.

  18. #738
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wielebny82

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    pitulewo
    Kod pocztowy
    64-800
    Posty
    19

    Domyślnie

    Była jakaś zmiana cen

  19. #739
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.616

    Domyślnie

    Jest i to znacząca, bo o 10 groszy na litrze.

    Od poniedziałku 8 maja.

    Województwo łódzkie i mazowieckie po lewej stronie Wisły.

    1,36 zł/litr brutto - minimalna dostawa - 1 000 litrów.

    Województwo mazowieckie po prawej stronie Wisły.

    1,39 zł/litr brutto - minimalna dostawa - 1 000 litrów.



    centrumgaz.eu
    tel. 889 695 029
    mail: [email protected]

  20. #740
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.616

    Domyślnie

    Od poniedziałku 15 maja.

    Województwo łódzkie i mazowieckie po lewej stronie Wisły.

    1,33 zł/litr brutto - minimalna dostawa - 1 000 litrów.

    Województwo mazowieckie po prawej stronie Wisły.

    1,36 zł/litr brutto - minimalna dostawa - 1 000 litrów.



    centrumgaz.eu
    tel. 889 695 029
    mail: [email protected]

Strona 37 z 89

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony