dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar brunet wieczorową
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    982
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    43

    Domyślnie Oknoplast - Dawix Radzymińska lub Uniplast Ostrobramska Warszawa

    Witam,

    zdecydowaliśmy się na okna Oknoplast. Vertex miał być tańszy ale w mojej konfiguracji wyszedł drożej... Zadecydowały głównie podwójne RU, które mocny podniosły cenę w Vetrexie.

    Biorę pod uwagę dwóch dystrybutorów z Warszawy: Dawix ul. Radzymińska lub Uniplast ul. Ostrobramska. Ofertę cenową mają porównywalną, różnica wynosi 200zł (przy całości zamówienia ok. 12kzł).

    Ani na czarnych ani na białych listach nie ma tych firm. Czy ktoś miał do czynienia z którąś z tych firm i mógłby się podzielić opiniami (zarówno pozytywnymi jak i negatywnymi)? Będę bardzo wdzięczny.

    Czy powszechną praktyką jest płacenie 100% wartości okien jako zaliczki? Taką mam propozycję i wtedy dostaję dodatkowy 5% rabat. Rabat kusi, ale trochę strach płacić całość od razu. Stąd też moje pytania o rzetelność wyżej wymienionych firm.

    Z góry dziękuję za wszelkie opinie.

    Pozdrawiam,
    BWP

  2. #2

    Domyślnie

    tez będziemy mieli okna z Oknoplastu i tez wpłaciliśmy 100 % w chwili podpisywania umowy. kupowaliśmy w promocji zimowej w punkcie w Otwocku.
    jakoś strasznie nie obawiałem się że zostanę oszukany czy coś innego. myślę że jeżeli punkt jest na stronie Oknoplastu jako oficjalny dystrybutor to raczej wszystko powinno byc OK. nasze okna są już na magazynie . montaż za 3 tygodnie.

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar brunet wieczorową
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    982
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    43

    Domyślnie

    Tak, dystrybutor jest na stronie Oknoplastu. Waham się czy płacić całość od razu czy 40%...

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    zawahaj się przed podjęciem decyzji czy być przy montażu czy nie?
    temat kosi ! a punkt też był na stronie przy 12 tys rabat 600zł jeśli w 4 tygodnie za nic można dostać

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar brunet wieczorową
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    982
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    43

    Domyślnie

    Cytat Napisał witek86 Zobacz post
    zawahaj się przed podjęciem decyzji czy być przy montażu czy nie?
    temat kosi ! a punkt też był na stronie przy 12 tys rabat 600zł jeśli w 4 tygodnie za nic można dostać
    Niestety nic nie rozumiem z tego co napisałeś. Możesz napisać po polsku?

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    nie wiem jak bardziej to spolszczyć!
    połowa sukcesu to dobry montaż nie tylko producent!
    o rabacie też translejt?

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar brunet wieczorową
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    982
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    43

    Domyślnie

    Cytat Napisał witek86 Zobacz post
    nie wiem jak bardziej to spolszczyć!
    połowa sukcesu to dobry montaż nie tylko producent!
    o rabacie też translejt?
    Jasne, najlepsze okna można zepsuć przez zły montaż. Oczywiście będę przy montażu, aczkolwiek moja obecność może na niewiele się zdać... Na co zwracać uwagę, czego pilnować przy montażu? Na co zwrócić uwagę przy podpisywaniu umowy?

    Zdecyduję się chyba jednak na zapłatę 100% na początku, kilkaset złotych zostanie w kieszeni. Ale nie wiem nadal witek o czym Ty napisałeś w ostatnim zdaniu... Ale już nie tłumacz, niech pozostanie to zagadką

  8. #8
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    fantomek24

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie podłączam się pod temat

    również jestem za uniplast ale nie wiem jak z jakością montazu u nich takze czekam na recenzje

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał brunet wieczorową Zobacz post
    Jasne, najlepsze okna można zepsuć przez zły montaż. Oczywiście będę przy montażu, aczkolwiek moja obecność może na niewiele się zdać... Na co zwracać uwagę, czego pilnować przy montażu? Na co zwrócić uwagę przy podpisywaniu umowy?

    Zdecyduję się chyba jednak na zapłatę 100% na początku, kilkaset złotych zostanie w kieszeni. Ale nie wiem nadal witek o czym Ty napisałeś w ostatnim zdaniu... Ale już nie tłumacz, niech pozostanie to zagadką
    o tym samym co ty w zdaniu o kilku stówkach w kieszeni!
    obecność na montażu? wystarczy że jesteś na rozpoczęciu i zakończeniu ,mam taka zasadę że przy pomiarach mówię już klientowi co i jak będzie wyglądało,jak będzie łapane co z czym itd itp
    wszystko po czasie wychodzi a jak już podpiszesz protokół odbioru
    profile bazowe ,poziom zero , linia na oknach no już nie mówię o prawidłowym wstawieniu okna

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar brunet wieczorową
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    982
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    43

    Domyślnie

    Vetrex w standardzie daje zaczepy antywyważeniowe (po kilka na skrzydło). Czy w Oknoplaście też one są w standardzie? Oczywiście nie mam na myśli WK-1 ani WK-2.

  11. #11

    Domyślnie

    Vetrex daje dwa zaczepy, a Okno... daje jeden. Inne okucia, dla mnie Roto to numer 1 z okuć.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał brunet wieczorową Zobacz post
    Tak, dystrybutor jest na stronie Oknoplastu. Waham się czy płacić całość od razu czy 40%...
    Życie uczy że nie płaci się od razu z góry, bo potem wykonawca czy ktokolwiek inny ma juz generalnie inwestora w d.....ie

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał slaku Zobacz post
    Vetrex daje dwa zaczepy, a Okno... daje jeden. Inne okucia, dla mnie Roto to numer 1 z okuć.
    a wiesz może co to winkhaus? porównaj i może zmienisz swój nr 1

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Oknoplast miał kiedyś winkhausa ...ehh stare czasy;p

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał witek86 Zobacz post
    Oknoplast miał kiedyś winkhausa ...ehh stare czasy;p
    Stare i dobre czy stare i lepiej o nich nie pamiętac?

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar brunet wieczorową
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    982
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    43

    Domyślnie

    Okna zostały wstawione. Okna są świetne, ale co do montażu, to mam pewne zastrzeżenia... Wkrótce ekipa montażystów ma ponownie zawitać na budowę i poprawiać. Gdy wszystko zostanie zakończone, napiszę dokładnie swoją opinię.
    Ostatnio edytowane przez brunet wieczorową ; 06-05-2012 o 22:40

  17. #17
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    józek_

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał brunet wieczorową Zobacz post
    Okna zostały wstawione. Okna są świetne, ale co do montażu, to mam pewne zastrzeżenia... Wkrótce ekipa montażystów ma ponownie zawitać na budowę i poprawiać. Gdy wszystko zostanie zakończone, napiszę dokładnie swoją opinię.
    Witam, też mam problem z wyborem Firmy tylko że ja się zastanawiam nad : Wołomin albo Radzymińska?????? napisz cos więcej - kogo wybrałeś - jak sie okna sprawują - no i co z tym montażem

  18. #18
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar brunet wieczorową
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    982
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    43

    Domyślnie

    Cytat Napisał józek_ Zobacz post
    Witam, też mam problem z wyborem Firmy tylko że ja się zastanawiam nad : Wołomin albo Radzymińska?????? napisz cos więcej - kogo wybrałeś - jak sie okna sprawują - no i co z tym montażem
    Wybrałem firmę Dawix. Okna są w porządku, ale zostały nieprawidłowo zamontowane i od razu po montażu niektóre skrzydła źle się otwierały. Mam nadzieję, że to tylko kwestia regulacji. Od kwietnia czekam na przyjazd ekipy montującej aby wyregulowali okna. Żyję nadzieją, że kiedyś przyjadą i poprawią...

    Jeśli ceny masz zbliżone, to może spróbuj Wołomin.

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał józek_ Zobacz post
    Witam, też mam problem z wyborem Firmy tylko że ja się zastanawiam nad : Wołomin albo Radzymińska?????? napisz cos więcej - kogo wybrałeś - jak sie okna sprawują - no i co z tym montażem
    Polecam firmę Gabra z Węgrowa

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Dodałbyś jeszcze jakieś uzasadnienie.. Mi nie wypada, bo znam osobiście i też mogę polecić jako ludzi. Z produktami - jak wszędzie - trzeba wybierać te lepsze, bo w ofercie wiekszosci firm są rzeczy i tanie, i dobre (co mało kiedy idzie w parze)

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony