dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    MichałZ

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Posty
    7

    Domyślnie Zrywanie subitu

    Co wybrać do poradzenia sobie z subitem na podłodze po starych parkietach: frezarkę do betonu czy szlifierkę obrotową ?

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    MichałZ

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Posty
    7

    Domyślnie

    Naprawdę nikt z was nie próbował się pozbyć tego dziadostwa?

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Pemo

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    1

    Domyślnie

    Zrywałem subit na powierzchni 40 m2. Trwało to tydzień. Skułem do czystego betonu.
    Tam gdzie łatwo odchodził to szpadlem pod kątem. Ale wiecej było miejsc gdzie się twardo trzymał. Tu przecinak - młotek.
    Jest też specjalny pdkład którym można smarować subit i na niego wylewać jastrych. Nie pamietam nazwy, ale wszyscy parkieciarze wiedza jaki.
    Ja wolałem skuć, bo nie chciałem dużo nadlewać, choc bez tego się nie obeszło ("Fale dunaju" - część skułem, część nadlałem)

  4. #4
    Banned
    nikolasus

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-406
    Dzielnica
    Praga
    Posty
    16

    Domyślnie

    Nie ma żadnego specjalnego podkładu na subit, jeśli są jego pozostałości na posadzce można użyć UZIN PE 630 i na to wylać masę samopoziomującą NC 170 lub NC 174. Zostawiając cały subit na podłodze i traktując go "jakimś" gruntem narażamy się na ryzyko reakcji chemicznej związków zawartych w subicie czy lepiku,
    takich jak rakotwórczy benzoapiren. Najpewniejszym rozwiązaniem jest usunięcie w całości , mamy wtedy posadzkę przygotowaną do dalszych prac, możemy ją ponownie wykorzystać do montażu podłogi drewnianej, paneli czy ceramiki.

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Czyścik

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-394
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pemo Zobacz post
    Zrywałem subit na powierzchni 40 m2. Trwało to tydzień. Skułem do czystego betonu.
    Tam gdzie łatwo odchodził to szpadlem pod kątem. Ale wiecej było miejsc gdzie się twardo trzymał. Tu przecinak - młotek.
    Jest też specjalny pdkład którym można smarować subit i na niego wylewać jastrych. Nie pamietam nazwy, ale wszyscy parkieciarze wiedza jaki.
    Ja wolałem skuć, bo nie chciałem dużo nadlewać, choc bez tego się nie obeszło ("Fale dunaju" - część skułem, część nadlałem)

    Po co przechodzić takie męczarnie , kleić do czegoś co nie trzyma się później, .

    Wykonawcy od wszystkiego nie mają odpowiednich urządzeń ,też nie są tanie i pojawiają się wtedy komplikacje :

    - dużo szkodliwego dymu , Subit nie chce się wyczyścić co wtedy zrobić ,
    - zabrudzone ściany i całe mieszkanie

    Usuwanie należało by wykonać maszynami bezpyłowymi i mieć czyste pomieszczenia.

    Wykonawce z małą szlifierkę ,co trochę rozmaże podłogę , zadymi mieszkanie można odprawić i podziękować za podtruwanie . SĄ profesjonalne metody tańsze i można dokładnie wyczyścić całe mieszkanie. Warto poszukać np:


    https://www.favore.pl/359349_bezpiec...in-plytek.html

    " SUBIT usuwanie bezpiecznie bez zamęczania się ."

    Doświadczeni panowie, mają duże maszyny usuwają trudne przypadki , pozostawili czyste tapety po pracy .Warto skorzystać z dobrej usługi .
    Ostatnio edytowane przez Czyścik ; 21-03-2022 o 20:08

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Czyścik

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-394
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pemo Zobacz post
    Zrywałem subit na powierzchni 40 m2. Trwało to tydzień. Skułem do czystego betonu.
    Tam gdzie łatwo odchodził to szpadlem pod kątem. Ale wiecej było miejsc gdzie się twardo trzymał. Tu przecinak - młotek.
    Jest też specjalny pdkład którym można smarować subit i na niego wylewać jastrych. Nie pamietam nazwy, ale wszyscy parkieciarze wiedza jaki.
    Ja wolałem skuć, bo nie chciałem dużo nadlewać, choc bez tego się nie obeszło ("Fale dunaju" - część skułem, część nadlałem)
    Podczas przyklejania czy wylewania mas wyrównujących , wymagane jest mocne stabilne podłoże - uniemożliwiające "łatwe oddzielenie" wylewanej wylewki od styku z tą powierzchnią . Słabą wylewkę po przeszlifowaniu wzmocnimy odpowiednio ,zaimpregnujemy ,uzyskamy bardzo dobrą przyczepność do jej porów.Przy lepikach , subicie , substancjach oddzielających , pracujących przy zmianie temperatury ,

    nie uzyskamy takiego rezultatu,są nie chłonne i można je rozwarstwić- np. CZĘŚĆ SUBITU pozostaje NA WYLEWCE CZĘŚĆ NA KLEPCE.

    Grunty wchodzące w reakcję z subitem ,powierzchniowo rozpuszczają jego cienką warstwę , wylewka łapie do gruntu, grunt jest na zmiękczonym lepiku takim " Budyniu". Bez większego wysiłku możemy zdemontować - ROZWARSTWIĆ taką podłogę.

    Po wykonaniu na oczyszczonym podłożu, podkładu na mokro uzyskany równą powierzchnie . Przykręcając płyty do krzywych starych wylewek ,pozostają dalej nierówności , wybulenia , widoczne na łacie.

    Polecam zapoznać się z :

    https://www.favore.pl/359349_bezpiec...in-plytek.html


    " SUBIT usuwanie bezpiecznie , bez zamęcznia się"- BEZPYŁOWO.
    Dokładnie usuwają bez śladów pozostałości,nie brudzą mieszkania czarnym pyłem.

    " Wyrównanie Wylewek " masami ,wylewkami .
    Ostatnio edytowane przez Czyścik ; 21-03-2022 o 20:10

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    SQ6JNS

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-134
    Posty
    3

    Domyślnie

    Polecam taki zestaw jak na foto. Czysto, szybko i samodzielnie.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0253.jpg
Wyświetleń:	415
Rozmiar:	93,3 KB
ID:	252629   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0258.jpg
Wyświetleń:	327
Rozmiar:	95,2 KB
ID:	252630   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0275.jpg
Wyświetleń:	345
Rozmiar:	90,0 KB
ID:	252631  

  8. #8

    Domyślnie

    U mnie firma z terenu gdzie mieszkam dużą maszyną zrobiła w 7h 40m2 choć mówili, że szybko poszło. Nie mam czasu się brudzić, a oni mają wszystko z odciągami. Kto lubi pracę na kolanach zrobi sam Skasowali 35zł/m2 ale ja nie chciałem jak kolego powyżej walczyć z tym z tydzień, ponadto ten smród i rakotwórczość subitu. Mam to już za sobą. Jak ktoś chce daje namiary: tel. 500205020. Znalazłem ich na panoramie firm: www.wykladziny.pf.pl , widać tam też sprzęt jakiego używają, jak dla mnie to górna półka, no i posadzka gładziutka

  9. #9

    Domyślnie zrywanie subitu

    Cytat Napisał SQ6JNS Zobacz post
    Polecam taki zestaw jak na foto. Czysto, szybko i samodzielnie.
    Panie co robić z subitem ,kopci się i nie schodzi,jakoś twardo siedzi.Był u nas fachowiec z maszyną i to się nie wyczyściło.Jak się okazało to była duża polerka do betonu takiego rodzaju: https://youtu.be/ct6QI0DYkSw https://www.youtube.com/watch?v=ct6Q...nel=pierre69.Z tego co mówił mi potem parkieciarz ,to byli fachowcy od wykładzin,wyglądało tak jak by od nie dawna to robili.Nie udało się całego subitu wyczyścić, po pracy tej polerki pozostały koła wyrzeźbione w podłodze ,podłoga pokrzywiła się.Już nie wiem co robić,miało być czysto,z najwyższej półki,bez konkurencyjnie ,super gładziutko.Właściwie bardzo szybko 2 panów mówili że w jeden dzień robią nawet 70 metrów, później ze 100 metrów, a moje 30 z groszem robili trzy dni i nie zrobione do końca.Maszyna cała pomazała się lepikiem takim błyszczącym,później drugą głośną próbowali,aż wynikła kłótnia między nimi.To jakiś koszmar,miałam sobie oglądnąć w internecie jak taka niebieska niby frezarka czyści szybko.Dopiero nasz fachowiec wyjaśnił ,że takimi maszynami najlepiej poleruje się podłogę z betonu ,lub parkiety,gdyż na grubszym subicie i twardej wylewce się nie wyczyści.Mogli by Pani wyczyścić cienki subiti na piaszczystej wylewce,tak się dowiedziałam.Co robić ,jeżeli taki filmik może nie pokazywać normalnej sytuacji,czy być zrobiony w najłatwiejszym przypadku.
    Poradźcie Państwo,aby nie przeżywać koszmarów.

  10. #10

    Domyślnie

    Witam wszystkich, niedawno "zderzyłem" się z tematem usunięcia subitu. W związku, że prowadzę firmę budowlaną nie chciałem zlecać tej pracy innej firmie podwykonawczej więc przeszukałem cały internet włącznie z wszystkimi wpisami na tym forum aby poszukać inspiracji lub podejrzeć jak inni sobie z tym radzą. Zajęło mi to trochę czasu ale pozwoliło znaleźć optymalne w moim odczuciu rozwiązanie. Obejrzałem wszystkie filmy znalezione w wyszukiwarce i tak naprawdę, każdy film to inna maszyna i szybkość pracy. Nie chciałem "mielić w miejscu" jak na niektórych filmach bo czas naglił więc kluczowym czynnikiem była szybkość wykonania. Najbardziej zainspirował mnie ten film: https://www.youtube.com/watch?v=xF76-ok_DDM .
    Zależało mi na szybkim usunięciu i w porównaniu z innymi filmami tu praca szła najszybciej. Nie chciałem robić tego na kolanach bo metrów było dość dużo więc pozostał do zrealizowania element znalezienia takiego urządzenia w wypożyczalni sprzętu budowlanego. Zaopatrzony w zdjęcie maszyny z ekranu monitora w telefonie ruszyłem do najbliższej wypożyczalni. Niestety nie mieli takiego sprzętu. Mam szczęście, że mieszkam w dużym mieście bo podobny sprzęt znalazłem w 5 (słownie: piątej) ! wypożyczalni. Koszt wypożyczenia nie był jakiś znaczny choć nie najniższy, no ale taki sprzęt w innych był niedostępny.
    Walczyliśmy trzy dni, usunęliśmy prawie wszystko, zostały tylko paski przy ścianach. Odwiozłem sprzęt i tu zaskoczenie, trzeba zapłacić za "zużycie tarczy". Faktycznie w umowie była pozycja: wysokość segmentu, ale nie zwróciłem na to uwagi bo byłem zajęty szkoleniem z obsługi maszyny prowadzonym przez drugiego pracownika. W tym momencie zrobiło się niezbyt fajnie bo koszt samodzielnego usunięcia subitu drastycznie wzrósł i za zużycie tarczy zapłaciłem więcej niż za samo wypożyczenie maszyny!!! Okazało się, że do tej maszyny są specjalne, drogie tarcze i stąd taka wysoka cena. Pracownik pokazał mi nawet cennik dystrybutora tarczy diamentowych i faktycznie, ceny były tam kosmiczne.
    Poradziłem sobie z usunięciem tego czarnego kleju ale przyznam szczerze, gdybym miał ponownie robić to samodzielnie to bym się głęboko zastanowił.
    Szukając inspiracji w usuwaniu subitu na tym forum zwróciłem uwagę na pełne żalu wpisy, praktycznie w każdym wątku dotyczącym tego tematu użytkowniczki o nicku: SUBICIARA (wpis nad moim). Zaciekawiony wszedłem w wszystkie wpisy tej Pani i okazuje się, że temat usuwania jest jednak bardzo, bardzo trudny, gdyż ta Pani próbuje usunąć subit od 15 miesięcy !!! Pierwszy wpis 18.05.2014, ostatni 16.08.2015 i wszystkie na jeden temat. Za późno to zobaczyłem bo to też byłby czynnik do rozważenia za i przeciw...
    Ja temat ogarnąłem, więc jeśli nadal zmaga się Pani z tym problemem to proszę o wiadomość prywatną, jeśli mieszkamy blisko siebie to chętnie pomogę. Wskażę gdzie można wypożyczyć maszynę i moi pracownicy Machno to za parę groszy.
    Pozdrawiam użytkownika o nicku Czyścik bo jego wpisy wiele mi pomogły

  11. #11

    Domyślnie

    Dziękuję polerkowiczom,
    Sami widzicie że ta maszyna nadaje się tylko do polerowania posadzek,a nie do usuwania subituKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	do ogłoszeń subit frezarki 005.jpg
Wyświetleń:	125
Rozmiar:	97,6 KB
ID:	358897 , na subicie się zakleja,dlatego piszę o tym, aby ludziom nie marnować czasu i nie domagać się opłat za autostrady, za nie zrobioną pracę do końca.

    Remontujemy budynek wielomieszkaniowy,więc pracy jest na bardzo długo, kolejne podłogi będą powoli remontowane,dlatego mamy czas na zamówienie 3 słownie trzeci raz do usunięcia i okazało się że klapa maszyna zaklejona duży silnik się kręci, a koła w maszynie nie-to wygląda na awarię po zaklejeniu.Czyszczenie wyglądało tak że udało się wyczyścić korytarz, po zamiecieniu pyłu pozostały plamy których polerka nie wyczyściła, następnie czyszczono te place diaxem zostawiając wgłębienia,a maszyna podobno miała poziomować,dziwna metoda,odwrotna do polecanej.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony