dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 33
  1. #1

    Domyślnie POROTHERM, SILKA czy gazobeton ?

    Witam,

    W projekcie, na który juz prawie się zdecydowałem, technologia ścian jest POROTHERM. Jeżeli chciałbym to zmienić to podobno najlepiej jest juz to wiedzieć przy składaniu zamówienia.
    Jakoś tak intuicyjnie to najlepsza wydaje mi się SILKA, bo ściany wyglądają najgładziej - da się położyc tylko gładź gipsową, bez tynku. Gazobeton jest chyba najbardziej popularny, ale to pewnie wynika z ceny. A ceramika - POROTHERM sam niewiem, dużo zaprawy między pustakami, jakieś dziwne kołki rozporowe jeżeli bede chcial coś ciżkiego wieszać na ścianie.
    Kwestią są też wymagane umięjętności do poszczególnych technologii - innymi słowy, z jakiego materiału najłatwiej wybudować, najtrudniej coś schrzanić. Żeby się nie okazało że np. ekipa do SILKI to musi byc niewiem jak wykwalifikowana.

    Macie pewnie całą mase dośw. Z czego budujecie swoje domy ? I dlaczego akurat z tego ?


    Pozdr.
    tOMEK
    Łatwiej kijek obcieńkować niż go potem pogrubasić.
    GG:1605956

  2. #2

    Domyślnie

    Lepiej poszukaj na forum. Opini na ten temat jest cala masa.
    Chyba ze chcesz rozniecic nowa ostra dyskusje nt wyzszosci PTH nad Ytongiem czy odwrotnie.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grzes z Krakowa
    Chyba ze chcesz rozniecic nowa ostra dyskusje nt wyzszosci PTH nad Ytongiem czy odwrotnie.

    zapomiałeś o silikatach - SILIKATY GÓRĄ

    a tak powazniej:
    Arrton - to z czego wybudujesz to niestety musi być twoja decyzja. Tutaj możesz tylko poczytać opinie ludzi którzy wybrali dany materiał (lub go nie wybrali).

    pozdrawiam
    RYDZU
    "Jeśli się czegoś nie da zrobić to trzeba znaleźć kogoś kto o tym nie wie"
    dziennik
    komentarze

  4. #4

    Domyślnie

    Ja budowałem z SILKI i nie żałuję

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał winjarek
    Ja budowałem z SILKI i nie żałuję
    oj !! skrobnij cos więcej Winjarku.
    Sam "dojrzewam" do silki (własciwie to jestem na 99% zdecydowany) ale 1% pozostał. Z czego jesteś zadowolony, jakie dałes ocieplenie, jak wykończyłeś mury zewnętrzne i wewnątrz, jak z kosztami ogrzewania?
    Wiem że duzo pytań, ale i temat jest "tematem - rzeką".

    Pozdrawiam
    RYDZU
    "Jeśli się czegoś nie da zrobić to trzeba znaleźć kogoś kto o tym nie wie"
    dziennik
    komentarze

  6. #6

  7. #7

    Domyślnie

    Ja polecam Termopor Leiera. Majster sobie go chwali że równy i nie popękany.
    I bardzo szybko sie kładzie. Moja ekipa zaczęła stawiać ściany we wtorek , a dziś, sobota i zakończyli ścianki wewnętrzne a w poniedziałek zaczynają szalować i zbroić górę.

    Kupiłem w Domatorze w Gdowie. Polecam wszystkim budującym z Krakowa. No i chce się chłopakom dojeżdzać 20 km mimo że mam 2 kilometry od składu W Szczyglicach i 1 km od PSB w Modlnicy. Cenowo nie do pobicia.

    Stefano

  8. #8

    Domyślnie

    Silikaty polskiego producenta.

  9. #9

    Domyślnie

    Silikaty polskiego producenta.

  10. #10

    Domyślnie

    Silikaty polskiego producenta.

  11. #11

    Domyślnie

    A ja stawiam na POROMUR od Jopka...
    Polski produkt, niemiecka precyzja, hiszpański temperament... chciałoby się powiedzieć
    Oto Shadoki.
    W następnym odcinku Shadoki polecą na księżyc...
    ...czytał Piotr Fronczewski

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Shadock
    A ja stawiam na POROMUR od Jopka...
    Polski produkt, niemiecka precyzja, hiszpański temperament... chciałoby się powiedzieć
    A jakość?
    Dobrego o tym producencie to ja jednego słowa nie słyszałem.

    pozdrawiam
    RYDZU
    "Jeśli się czegoś nie da zrobić to trzeba znaleźć kogoś kto o tym nie wie"
    dziennik
    komentarze

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał RYDZU
    Cytat Napisał Shadock
    A ja stawiam na POROMUR od Jopka...
    Polski produkt, niemiecka precyzja, hiszpański temperament... chciałoby się powiedzieć
    A jakość?
    Dobrego o tym producencie to ja jednego słowa nie słyszałem.

    pozdrawiam
    I tu się już mijasz z prawdą... moje dobre słowo... to już jedno
    Oto Shadoki.
    W następnym odcinku Shadoki polecą na księżyc...
    ...czytał Piotr Fronczewski

  14. #14

    Domyślnie

    A ile by wyniósł m2 muru z tradycyjnej cegły - mniej/więcej ?

  15. #15

    Domyślnie

    Jednowarstwowego, do późniejszego ocieplenia ?

  16. #16

    Domyślnie

    RYDZU. Jopek jest jak najbardziej o.k. Powtarzacie kolego tylko slogany i brednie szerzone przez konkurencję Jopka. Jopek wcale nie ustępuje konkurentom, ba - jest nawet od nich w lepszy, a prz tym tańszy. Kiedyś Jopek miał na pewno gorsze wyroby (z 10 lat temu), ale dziś wyposażył swe fabryki w nowoczesny park maszynowy i jego jakość jest wysoka. Czego brakuje Jopkowi? Otóż marketingu i reklamy. W wielu składach budowlanych próżno szukać produktów Jopka, za to np. porotherm spotkamy prawie wszedzie. Moze Jopek daje zbyt niską marże dla handlowców, może nie fundują wycieczek za wyniki w sprzedaży, może nie punkują sprzedazy? Pewnie z tego wynika jego niewielka dostępność, ale kupując produkty Jopka nie płaci się chociażby za te wycieczki handlowców.

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał busstop
    RYDZU. Jopek jest jak najbardziej o.k. Powtarzacie kolego tylko slogany i brednie szerzone przez konkurencję Jopka. Jopek wcale nie ustępuje konkurentom, ba - jest nawet od nich w lepszy, a prz tym tańszy. Kiedyś Jopek miał na pewno gorsze wyroby (10 lat temu), ale dziś wyposażył swe fabryki w nowoczesny park maszynowy i jego jakość jest porównywalna z wienebegerem itp.
    Zgadzam się, ale tu muszę dodać jeszcze swoje trzy grosze
    Czego brakuje Jopkowi - marketingu i reklamy. W wielu składach budowlanych próżno szukać produktów Jopka, za to Wienebeger'a spotkamy prawie wszedzie.
    W chwili obecnej trudno nawet kupić cokolwiek z produktów Jopka w samej fabryce. Cała produkcja z ledwością pokrywa zapotrzebowanie rynku. I jak tu mówić o tym, że ceramika Jopka jest BE... Wydaje mi się, że w chwili obecnej rynek weryfikuje jakość - vide RYDZU.
    Moze Jopek daje zbyt niską marże dla handlowców (...),
    Nooooo... tu się akurat do końca nie zgadzam. Jopek dla indywidualnych odbiorców przygotował tzw. ofertę Prorodzinną. Przy zakupie materiałów ceramicznych na budowę całego domu można uzyskać w odpowiednim czasie upust nawet do 40% !!!
    Ciekawe, czy firma Wienerberger jest zainteresowana taką polityką prorodzinnną ?
    (...) może nie fundują wycieczek za wyniki w sprzedaży, może nie punkują sprzedazy? Pewnie z tego to wynika, przy czym kupując Jopka wiadomo tez, że akurat nie płaci się za te wycieczki handlowców.
    I tu się zgadzam.
    Reasumując, każdy buduje z czego uważa... I zgadzam się z busstopem - dzisiejsze produkty Jopka, to zupełnie inna generacja.

    Gdyby ktoś chciał być złośliwy, to zawsze można wygrzebać "specjalistyczne artykuły" z SuperExpressu na temat jakości produktów Wienebergera... ale przecież nie o to chodzi na forum, aby podawać niesprawdzone wiadomości.
    Jeśli chcesz RYDZU budować z silki, Twój wybór - nikt nie będzie pisał:
    Cytat Napisał RYDZU
    A jakość?
    Dobrego o tym producencie to ja jednego słowa nie słyszałem.
    Pozdrawiam i miłego budowania
    Obyśmy jak najszybciej mieszkali w naszych zdrowych i ciepłych domkach, bez względu na to czy są budowane z Poromuru, silki czy innych materiałów...
    Oto Shadoki.
    W następnym odcinku Shadoki polecą na księżyc...
    ...czytał Piotr Fronczewski

  18. #18

    Domyślnie

    niedawno skonczyli u mnie murarze sciany z silikatow - Teodory. Wymiary bloczkow dosc doklane, choc wszystko zalezy od jakosci wymurowania przez murarzy. U mnie murowali na zaprawe zwykla, nie popisali sie za bardzo wiec tynk cienkowarstwowy odpada, Murarzy tez juz nie ma na budowie ale sciany pozostana . Trzeba uwazac na zaprawe bo cegla ciagnie wode i lekkie poruszenie juz polozonej cegly powoduje ze beton jej nie wiaze - efekt - po dwoch dniach niektore cegly w otworach okiennych ruszaja sie . bedzie trzeba je polozyc na nowo. Wszystko zalezy od wykonawcy!!!!

  19. #19

    Domyślnie

    Fakt, że swoja opinię opieram na kontaktach z materiałem Jopka sprzed chyba 6 lat. Jednak na taką opinie sobie "zapracowali" sami.
    W tej chwili faktycznie poczynili sporo inwestycji, starają się zaistnieć marketingowo (program rodzinny czy jakos tak). Ale jednak wcześniejsze lata pracy robia swoje.
    Miło słyszeć że pojawiają się pozytywne opinie o ich produktach.

    pozdrawiam
    RYDZU
    "Jeśli się czegoś nie da zrobić to trzeba znaleźć kogoś kto o tym nie wie"
    dziennik
    komentarze

  20. #20

    Domyślnie

    Ja polecam pustaki poryzowane z Kozłowic. Jakość chyba (ja osobiście jestem przekonana że tak) najwyższa w klasie cegieł (pustaków) poryzowanych. JOPEK jest OK, ale nie trzyma wymiarów. Ja zastanawiałam sie nad zakupem materiału na ściany:
    1) BK - odpada (brak przekonania),
    2) silka (generalnie) silikaty - nie dla mnie - złe doświadczenia moich rodziców,
    3) pustaki poryzowane:
    a) JOPEK - OK ale nie trzyma wymiarów,
    b) Wienenberger (chyba tak sie to pisze) - to straszna tandeta - certyfikaty to nie wiem gdzie zdobyli, toż to z tym obchodzic się trzeba lepiej niz z jajkiem - natomiast marketing najlepszy na rynku!!!!!!!!!,
    c) pustak poryzowany z KOZŁOWIC - to był strzał w dziesiatke (wymiary jak w Porothermie) a jakość ze 100 razy lepsza od Porothermu (dla nich chyba nieosiągalna).
    Wybór materiału na budowę i tak należy do inwestora. Ważne aby dom wybudować zgodnie ze sztuką.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony