dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 33 z 33
  1. #21

    Domyślnie

    Moje silikaty murowane były na zaprawę cem. wap. przy pomocy specjalnego dozownika. Po wypoziomowaniu pierwszej warstwy potem szło już szybciutko i bardzo równiutko. Z zewnątrz dałem 15 cm wełny a od wewnątrz tynk gipsowy. Jak będzie z kosztami ogrzewania to jeszcze nie wiem ale na razie widzę że nawet przy dużych wahaniach temperatury na zewnątrz w środku klimacik bardzo stabilny.

  2. #22
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zibibyk

    Zarejestrowany
    Dec 2003
    Posty
    125
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie 30p+w pth

    dzisiaj z kierownikeiem budowy obejżałem Porotherm z Częstochowy na budowie - KATASTROFA, nie trzyma wymiarów, ścianki ma wklęsłe lub wypukłe,a do tego ma "margiel" sa to takie białe plamki - wapno w glinie - powodują, że pustak w tym miejscu odpryskuje, a po położeniu tynku, zaczyna on puchnąć i pękać w tych miejscach jestem załamany - jutro reklamuję całą dostawę!!!
    Niby pięknie, gdyby nie sąsiad....

  3. #23

    Domyślnie

    Ja w kilku postach polecałam KOZŁOWICE. Widziałam Porotherm i ta cegła jest do d..... No ale marketing to maja nalepszy - cała reszta to bubel

  4. #24

    Domyślnie

    Nie mam zamiaru stawać murem za PT bo już wybrałem i sie muruje.
    Mam 44PW z honoratki.
    Wymiar w miarę trzyma,
    Wklęsłości na ścianach brak,
    Że delikatny materiał taka jego uroda ,
    Grudek marglu nie zauważyłem,
    Majster sobie jakoś radzi a to jego 3 dom z PT, w poniedziałek odbieram piłę do cięcia coby wykusze były równiutkie.
    Muruje na zaprawę termiczną (cholernie przedraża ale ma trzymać właściwości termiczne).
    Dlaczego PT?? może faktycznie mają dobry marketying i dałem sie złapać .
    Dawid i Anka na początku drogi

  5. #25

    Domyślnie

    Idea Poro44PW wcale nie jest głupia.Tylko trzeba mieć świadomość jak działa taki materiał.Jak majster starannie wymuruje na zaprawe ciepłoochronną i nie podeprze się cegłą pełną czy innym litym materiałem, to taka ściana cieplnie w zupełności wystarczy.Powiedziałbyn nawet, aby nie stosować żadnego tynku, a jeśli ma być, to taki, który pozwoli w ciepłych okresach odparować wilgoci z zewnętrznej warstwy ściany. Natomiast zdecydowanie odradzałbym docieplanie tego materiału. Prawidłowa wentylacja wewnątrz i możliwość wysuszania z zewnątrz całkowicie taką ścianę zabezpieczy, pod warunkiem że jakość surowca i technologia produkcji zostały dotrzymane. W przypadku cienkowarstwowych materiałów to sprawa podstawowa.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał AldonkaS
    2) silka (generalnie) silikaty - nie dla mnie - złe doświadczenia moich rodziców
    A mogłabyś coś więcej o tych złych doświadczeniach rodziców?

  7. #27

    Domyślnie

    Ja będę budować dom z silikatów - jeśli chodzi o konkretną markę, sprawa pozostaje otwarta. Materiał zdrowy, bardzo wytrzymały, w miarę upływu czasu twardnieje. Trzeba go tylko ociepłić, coby nie było problemów z grzybem. Złe doświadzcenia mogą wynikac własnie z tego, że chaty z silikatów nie były ocieplone. No i te nieszczęsne - niesłuszne - złe skojarzenia ze stodołami/ oborami, które budowano własnie z "białej cegły".
    Buduję dom dla moich dzidziasów.

  8. #28

    Domyślnie Re: POROTHERM, SILKA czy gazobeton ?

    Cytat Napisał arrton
    Jakoś tak intuicyjnie to najlepsza wydaje mi się SILKA, bo ściany wyglądają najgładziej - da się położyc tylko gładź gipsową, bez tynku. Gazobeton jest chyba najbardziej popularny, ale to pewnie wynika z ceny. A
    z ta gladzia bym nie przesadzal poczekaj jak bedzie wyglada silka po instalacjach.
    Wlasnie silka wychodzi najtaniej.

  9. #29

    Domyślnie

    co sadzicie o budowaniu z porothermu 24 i styropian 12 do tego okładzina 2 cm z kamienia łupanego, czy ktoś sie z tym spotkał? Jaki to ma współczynnik przenikania ciepła? Czy trzeba zachować przerwę wentylacyjną?A może bez wew. styropianu, a może wełna. Widziałam coś takiego i strasznie mi sie to podoba.

  10. #30

    Domyślnie

    A my kończymy murować z Pth 44. Coraz bardziej jesteśmy przekonani, że był to dobry wybór. Ekipa też sobie chwali

  11. #31

    Domyślnie

    Witaj arrton,
    jeżeli mogę radzić (radzić pewnie mogę ale nie musisz słuchać) oto moje rady), zdecydowanie polecam silikaty, dlaczego poczytaj na forum, a jeżeli silikaty to ważne jak, otóż:
    - rozważ jednak tynki tradycyjne, mogą być cieńsze, ale mają większą elastyczność od gipsu (unikniesz rys) a możesz uzyskać prawie równie gładką powierzchnię
    - łączenie bloczków również tradycyjne (przyp. elastyczność) nie spoina pocieniona na kleju - zaprawa tradycyjna lepiej toleruje błędy wykonawcze
    - łączenie ścian zewnętrznych z działowymi - NIE SZTYWNE (tzw. łączenie murarskie) tylko za pomocą łączników (sztywna ściana, osadzona w murze zewnętrznym stojąca na uginającym się stropie, strzałka ugięcia, MUSI PĘKAĆ)

    życzę powodzenia i pozdrawiam
    kamrat

  12. #32
    Guest

    Domyślnie

    My też wybudowaliśmy z silki i jesteśmy zadowoleni. Gdybyśmy budowali jeszcze raz, też byłaby to silka.

  13. #33

    Domyślnie

    Pierwszy dom (rodzicow) budowalismy z Maxa. Drugi (moj) z Porothermu. Trzeci - (mój) z gazobetonu. Obiecuje, że czwarty będzie z silki
    Może spotkamy się, tam gdzie trafi każdy z nas, tam gdzie życie będzie snem...?
    I zobaczysz, będzie czas, żeby śpiewać, żeby grać, za sto lat, za rok, za dzień...

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony