dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Czym smarować rolki od drzwi kabin prysznicowych

    Witam
    Mam problem, nie wiem czym smarować rolki od drzwi kabin prysznicowych, z tego względu że tych kabin jest więcej niż jedna postanowiłem zapytać co by nie spaprać łożysk
    Rolki są na łożyskach, ostatnio 2szt mi się rozsypały, na pewno nie wolno WD40 ani niczym w tym rodzaju, myślę o smarze teflonowym lub silikonowym, chyba musu być w sprayu bo inaczej nie dostanie się do łożysk, taki zwykły jedynie przesmaruje się same kółeczka.

    Co byście mi polecili, wole się zapytać, bo te rolki wcale nie są takie tanie

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    ikaria

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-786
    Posty
    329

    Domyślnie

    z jakiej kabiny sś to rolki? Czy to jet polska produkcja?

  3. #3

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    Ja bym spóbował smaru do łańcuchów motocyklowych. Jest biały, w sprayu. Smaruję tym często rolki w bramie garazowej.

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    ikaria

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-786
    Posty
    329

    Domyślnie

    W sumie to silikonowe rolki wiec nie powinienes ich niczym smarowac.W kabinach Cersanitu (konkretnie Carmen) mam takie rolki i jest ok.Czemu chcesz je smarować?

  6. #6

    Domyślnie

    głównie to chodzi mi o smarowanie łożysk które są wmontowane w rolkach (metalowe łożyska) już mi się rozsypały 2 sztuki, rolka całkiem wypadła a łożyska już nie było.
    Chociaż myśle że te plastikowe kółka które pracują w prowadnicach kabiny to też się powinno smarować, jedne posmarowałem i lżej chodzą drzwi

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    ikaria

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-786
    Posty
    329

    Domyślnie

    z zasady nie powinieneś martwić się o takie rzeczy .kupujesz roki i masz na nie dwa lata gwarancji,wiec jak sie rozsypia wymień na nowe.Zakup kilka na zapas żebyś nie został bez rolek na czas reklamacji i tak w koło.Możesz też kupić lepsze roki innej firmy

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Nieporęt

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1

    Domyślnie

    ikaria. Niestety nie masz racji. W Polsce nie ma przepisu który nakazywałby sprzedajacym wystawianie gwarancji na towar. Kupując trzeba się samemu zabezpieczać upewniajac się że na dany towar jest gwarancja. Producenci którzy dbaja o jakość wytwarzanych przez siebie towarów sami powinni podnosić ich wartość dając na te towary gwarancję. Jeśli takiej gwarancji nie uzyskasz świadczy to tylko o słabości producenta.
    arczi. To ile rolki będą Tobie służyły zależy przede wszystkim od jakości wody . Jesli mieszkasz w polsce północnej np. w oklicach Gdańska to możesz mieć pewność że nawet dbając o łożysko, długo się nim nie nacieszysz

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Przem79

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Sztutowo
    Kod pocztowy
    82-110
    Posty
    20

    Domyślnie

    Tu znajdziesz podstawowe informacje na temat czym smarować i jak dbać o rolki http://rolkidokabinprysznicowych.pl/...prysznicowych/ miłej lektury

  10. #10

    Domyślnie

    Odkopię nieco temat i podam swoje rozwiązanie.
    W związku z faktem, iż dolne pojedyncze rolki w mojej kabinie zaczęły szwankować (blokować się/ ciężko chodzić) postanowiłem zadziałać.
    Po kolei:
    - demontaż i czyszczenie rolek - użyłem octu - nieoceniony w łazience!
    - po kropli na każdą rolkę smaru do łańcuchów rowerowych na trudne warunki (woda/ śnieg). Smar ten - ZIELONY FINISHLINE - jest zielony, gęsty, a jednocześnie wystarczająco rzadki, aby dostał się do maszynowych łożysk.

    Oczywiście po tym zabiegu, łożyska działają jak nowe i tym samym wydłużyłem nieco ich żywotność.
    Z informacji zaczytanych w sieci wynika, że smarowanie tych łożysk powinno wykonać się raz na kwartał!

    Pozdrawiam,

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony