dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Question Wiata dobudowana do domu - zgłoszenie czy pozwolenie ?

    Witam,

    czy tego typu wiata garażowa jak na zdjęciu może być wykonana na zgłoszeniu?
    Dwie ściany + dach, o powierzchni ok. 18-20m2.
    Na pozwoleniu budowlanym został wykonany dom z dobudowanym garażem z dachem jendospadowym oraz miejscem z boku na samochód (kostka).
    Teraz to miejsce chciałbym "zabudować" drewnianą wiatą złożoną z dwóch drewnianych ścian oraz dachu przykrytego jak całość taką samą dachówką.
    Krokwy dachu wiaty byłyby skręcone z jednej strony z krokwiami garażu a zdrugiej strony podparte na drewnianych słupach z polami pomiędzy wypełnionymi deskami.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Capture2011-03-15-19.47.502012-03-19-16.27.32.jpg
Wyświetleń:	458
Rozmiar:	69,6 KB
ID:	106982  

  2. #2

    Domyślnie

    czeka Cię wyprawa do Starostwa, bo co kraj to obyczaj - uzbrojony w wyrok Sądu (ktoś linkował na forum, jak nie zapomnę to jutro dokleje) poszedłem do Starostwa, i w moim interpretacja jest taka, że wiata ma sama stać, nawet jakby odsunąć budynek, podsunięty pod nos wyrok nie zrobił na biurwie wrażenia.
    jestem fizycznie niezdolny do bycia miłym

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar ludwik_13
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    k. Kołbieli
    Kod pocztowy
    05-340
    Posty
    431
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    116

    Domyślnie

    Pozwolenie na budowę . Wiata doklejona zmienia bryłę budynku. Jest to ponadto miejsce garażowe, więc tym bardziej nie mieści się w katalogu obiektów budowanych na zgłoszenie. Zawsze możesz spróbować zgłosić i czekać na ew. sprzeciw.

  4. #4

    Domyślnie

    no tak w sumie myślałem, ale liczyłem po cichu, że może da się to obejść jakimś "mykiem"

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Paweł1987

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    4

    Domyślnie

    Też zastanawiał ,mnie ten temat i znalazłem animacje bardzo konkretnie odpowiadający na nasze pytania.
    https://www.youtube.com/watch?v=sFEcU2zHgiA&t=4s

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony