dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 10
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 187
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000)
    yemiołka

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    1.432
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    107

    Domyślnie

    On 2002-06-25 10:08, Luśka wrote:
    We wrześniu będę przez dni kilka we Wrocławiu, to się upomnę.
    to czekamy! nie zapomnij we wrzesniu o gr. wrocławskiej!

  2. #22

    Domyślnie

    [quote]
    On 2002-06-24 15:19, dobrzykowice wrote:
    aaa już widzę, to Dziuba wepchnęła się ze swoim postem ....

    już nie będę się wpychać.....

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000)
    yemiołka

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    1.432
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    107

    Domyślnie

    po prawdzie to Dobrzykowice wepchnęły się między Dziubę a zakąskę

  4. #24

    Domyślnie

    A może by tak znaleźć sponsora i wydrukować dzienniki w osobnej wkładce...

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000)
    yemiołka

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    1.432
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    107

    Domyślnie

    no dobra, Alanta wygrała kolejne piwo za "acha"!
    nagrody nie prześlemy pocztą.

    a co do tego...:
    On 2002-06-24 14:18, redakcja wrote:
    Wkrótce na łamach "Muratora" fragment dziennika Yemiołki i innych autorów.
    ...to wiecie co - tak sobie myślę, że to jest bardzo kiepski pomysł!
    [może nie byłby tak bardzo kiepski, gdybyśmy za to dostali jakieś honorarium autorskie , ale i tak nie byłby najlepszy...] - w końcu to wszystko jest dostępne na forum, a Wy chcecie za to jeszcze kasę płacić?? ja bym wolała zamiast tego jakiś solidny artykulik na solidny temat.
    już w ostatnim numerze jak dla mnie było za dużo forum - trochę mi to wygląda na wypełnianie szpalt tanim kosztem. wiadomo, że Murator musi forum promować, ale po co aż tyle? myślę, że pana Kowalskiego z Tczewa niezbyt obchodzi, co jakaś Yemiołka myśli na temat liczby łazienek.
    "Forum na forum" - hasło na dziś

  6. #26

    Domyślnie

    Yemiołko, niniejszym protestuję. Nie każdy, kto czyta Muratora ma dostęp do Internetu. Internetu nie można pożyczyć znajomym ani zabrać ze sobą na wakacje. Za 5 lat Forum może istnieć lub nie, a miejsce na półeczce na czasopisma zawsze sie znajdzie. No i wnukom można pokazać, jak to drzewiej się budowało! Chyba, że przewidziana jest wersja na CD....

  7. #27

    Domyślnie

    No właśnie dlatego pisałam o wkładce, żeby nie zabierać cennego miejsca w samym piśmie. Jak kogoś nie będzie interesowało, to wkładkę bez żalu wywali do kubła...

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000)
    yemiołka

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    1.432
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    107

    Domyślnie

    On 2002-06-26 10:41, Luśka wrote:
    Nie każdy, kto czyta Muratora ma dostęp do Internetu. Internetu nie można pożyczyć znajomym ani zabrać ze sobą na wakacje. Za 5 lat Forum może istnieć lub nie, a miejsce na półeczce na czasopisma zawsze sie znajdzie
    iii tam.
    jak nie ma dostępu, to i tak nic mu z tych ochłapów nie przyjdzie.
    a czy to jest aż taka wielka społeczna nobilitacja - zobaczyć swoją ksywkę w gazecie?
    wątpliwe.......
    więc nadal jestem "naprzeciwko"

  9. #29

    Domyślnie

    Yemiołka popieram Cię!
    Faktem jest, że dar do pisania masz. Twój dziennik czyta się bardzo przyjemnie (choć z definicji wolę tzw. teleexpress).
    Masz jednak rację, że jak kogos to interesuje, to sobie dotrze do internetu i poczyta jednak przeduk nie ma sensu. No chyba, że cykl artykułów, honorarium itp. "drobne" zawsze się przydadzą na budowę domu - no nie?

  10. #30

    Domyślnie

    Jeżeli dobrze zrozumiałem -koparka przerwała drenaż który przechodziłby pod Twoim domem (lub tuż przy nim). Na dodatek do drenu ktoś spuszcza szambo. Miałem podobną sytuację ale bez szamba. Na czas wykopu zatkałem rurę tak, żeby nie zalewała fundamentów. Potem kupiłem zwykłą rurę kanalizacyjną i ułożyłem ją w ten sposób żeby nie przechodziła pod domem. Połączenia uszczelniłem i całość zasypałem piaskiem. Ostatecznie wyszło, że stary odnowiony (działający!!) dren mam około 0,5m poniżej ław oraz około 0,7m od domu (i od brzegu ławy). Poza tym na wszelki wypadek ułożyłem drenaż dookoła domu z ujściem do kanalizacji burzowej.
    Jeżeli chodzi o szambo to chyba należy powiadomić sanepid. Tu bym nie popuścił bo jak kiedyś coś pęknie ...

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000)
    yemiołka

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    1.432
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    107

    Domyślnie

    Zachar, dzięki za pomoc!
    tak, drenaż byłby pod chatką. w dodatku prowadzi donikąd, bo rów melioracyjny zakopano - i cały syf spływa na działkę sąsiada [jeszcze nie rozpoczął budowy]. ten sąsiad już wcześniej rozpoczął akcję dywersyjną, betonując rurę u siebie, ale ludność to rozgrzebała i puszcza dalej. to jest towarzystwo z byłych pegeerów - bez grosza przy duszy - więc pewnie nawet ew. kar odgórnych by nie płacili, a my mielibyśmy przechlapane, więc na razie wstrzymujemy się z powiadamianiem urzędów. moglibyśmy to cholerstwo podłączyć do naszego drenażu - będziemy go niebawem wykonywać - ale boję się, że ta stara rura gdzieś pójdzie [ma kilkadziesiąt lat] i syf będzie nam się pakował w działkę. a wątpię, żeby ci ludkowie zaprzestali szambowych procederów - bo jak napisałam, prawie cała wieś tak hula, łącznie z sołtysową.
    sprawdzę jeszcze z lupą mapkę geo - czy na pewno drenażu tam nie ma. jeśli ni - to najchętniej zabetonowałabym to cudo na granicy działki i niech im to szambo wybija do upojenia

  12. #32

    Domyślnie

    Na każdej mapie jest klauzula "nie wyklucza się istnienia innych instalacji...", więc uważaj, bo mozesz mieć kłopoty, jesli zatkasz drenaż,a to szybko "wyjdzie" u sąsiada. Chiba, że zrobisz to tak, że nikt Cie nie będzie podejrzewał

  13. #33

    Domyślnie

    Przyłączam się do pochwał - PO PROSTU GENIALNIE PISZESZ. Czytałem bardzo długo i cały czas się śmiałem. Czy piszesz jakieś książki - na pewno powinnaś.
    Co do "Sąsiadów" i "Boba" - w "Sąsiadach" wiedziałem, że coś będzie sknocone (takie założenie) i było wesoło. Teraz oglądam "Boba" z córką (jej się bardzo podoba) i jestem przerażony - co prawda wszystko kończy się dobrze, ale ile oni tam partaczą, np. facet chciał mieć dom pomalowany na biało, ale Strach pomylił farbę, więc dom pomalowali na różowo. I właściciel nie składa żadnej reklamacji, Marta przekonuje go, że ten kolor też jest fajny. I tak w każdym odcinku.
    Może to dlatego, że sam zaczynam budowę i jak sobie pomyślę, że robotnicy i tak zrobią jak im się spodoba, to mi włosy dęba stają. Nawet w bajce stało się to tak naturalne, że nikt się tym nie przejmuje.
    Jeszcze raz gratuluję dziennika.

  14. #34

    Domyślnie

    Yemiołko, napisz coś w końcu !!!! Bo wpadnę w depresję jesienną i sama zjem to pudło wiśni w czekoladzie, które trzymam dla Ciebie!

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ivonesca
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    10.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    192

    Domyślnie

    Przeczytałam dzis cały Twój dziennik ponownie. Od początku do końca. Ale sie usmiałam. Może w ramach szukania pieniędzy na budowę cos napiszesz i oddasz do druku? Czekam z niecierpliwoscią na dalsze odcinki.

  16. #36
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    dobrzykowice

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    2.955

    Domyślnie

    no i napisała.... z tego pamietnika zaczyna się robic powoli powieść sensacyjna Ciekawe co życie szykuje Yemiołce na etapie wykańczania mieszkania.....

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000)
    yemiołka

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    1.432
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    107

    Domyślnie

    On 2002-10-10 11:46, dobrzykowice wrote:
    z tego pamietnika zaczyna się robic powoli powieść sensacyjna Ciekawe co życie szykuje Yemiołce na etapie wykańczania mieszkania.....
    nie śmiejta się - tak to jest, gdy się zatrudnia brać po 5 PLN/h
    na etapie wykańczania z sensacji to ew. może czekać nas rozwód - bo raczej wszystko będziem robić samodzielnie...

    no dobra, znalazłam następny kawałek, więc jedziem dalij - może w końcu się doczłapię do współczesności.

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ivonesca
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    10.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    192

    Domyślnie

    dobrzyku - toż własnie przeczytałam wszystko i czekam na jesscze dalsze...

  19. #39
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    dobrzykowice

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    2.955

    Domyślnie

    jestem jak najbardziej poważny i życzę Ci aby wszystkie tego typu przygody kończyły sie co najwyżej takimi scenkami rodzajowymi jakie nam opisujesz

  20. #40
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    dobrzykowice

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    2.955

    Domyślnie

    jejku i Ty też Yemiołka ?! Który tom czytasz ? (a właściwie czytałaś)

Strona 2 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony