dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie prośba o aranżację łazienki

    Witam Serdecznie
    Mam gorącą prośbę, czy moglibyście mi pomóc w aranżacji łazienki ,pierwotnie łazienka była dużo większa (8,26m2)zmniejszyłam ją i teraz jest problem bo nie wiem jak ją urządzić. Czytałam żeby wanny nie stawiać na wprost drzwi bo to zmniejsza optycznie powierzchnię i rzeczywiście widziałam i tak jest. A u mnie pasuje właśnie na wprost (chce upchnąć wannę 170cm)raczej kabiny nie chce bo lubię poleżeć w wannie ale wstawie parawan i panel prysznicowy, bo narzeczony raczej woli prysznic ale tu doszliśmy do kompromisu.wiem co chce w łazience ale nie mam już pomysłu jak to poustawiać (sedes podwieszany, umywalka 60cm,pralka albo od frontu albo od góry w zależności jaka wejdzie)czytałam również że sedes powinien być jak najbliżej pionu kanalizacyjnego więc w moim przypadku nie powinnam go przestawiać (A szkoda)i jak tak sobie to wszystko ustawiam to nic mi się nie podoba i nie mieści albo tu za mało tam za dużo .Proszę o jakieś świeże pomysły
    Pozdrawiam

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Moja propozycja nie będzie odkrywcza.
    Podtrzymuję, że dobrym pomysłem było zmniejszenie łazienki. Jest wystarczająco miejsca by to sensownie i w miarę komfortowo poukładać.
    Mój program ma ograniczenia, więc trzeba sobie nieco "do-wyobrazić" . Kolory przypadkowe.

    Pralkę proponuję postawić wyżej, poniżej zrobić pojemnik na pranie, powyżej szafkę na chemię.













    Inspiracją do tego układu jest jak dla mnie fenomenalne rozwiązanie, które znalazłam już jakiś czas temu. Zwróć uwagę, że szyba zasłaniająca pralkę jest jednocześnie parawanem prysznicowym. Gdy bierzesz kąpiel parawan absolutnie nie przeszkadza, bo go po prostu nie ma. A gdy potrzebny jest prysznic to odsuwasz szybę i już . Super sprawa!





    Aaa... zapomniałam napisać - proponuję ponownie zmniejszenie drzwi, bo w tym układzie miska ustępowa wchodzi nieco w ich światło. Myślę, że 80 powinny wystarczyć i przesunąć je nieco bliżej strony z umywalką .
    Ostatnio edytowane przez julianna16 ; 29-03-2012 o 11:49

  3. #3

    Domyślnie

    Witaj Kasiu

    czyli rozumiem, że po rozważeniu za i przeciw jednak zmniejszyliście łazienkę. Moim zdaniem to bardzo dobra decyzja, bo nadal zostaje Ci łazienka ok. 4,5 m2 co na warunki blokowe jest może nie salonem kąpielowym ale sensowną łazienką.

    Poniżej propozcyja aranżacji Twojej łazienki. Poszłam jak widać w trochę innym kierunku niż julianna16 Starałam się w maksymalny sposób wykorzystać wnęki i wyprostować linie w łazience.
    Wanna nie jest na wprost wejścia (tak na marginesie to ja osobiście nie zgadzam się do końca, że wanna na wejsciu pomniejsza przestrzeń, bo dużo zależy od aranzacji całego pomieszczenia, rozmieszczenia kolorów i kafelków).

    Wszystkie kształty i wymiary na rzucie są przypadkowe, wymiary odpowiadające rzeczywistym ale również do dopasowania w zależności od wymiarów sprzętów jakie wybierzecie. ponieważ wanny używać będziecie również jako prysznica, to sugeruję rozglądając się za wanną od razu patrzeć czy i jakie i za ile są do niej parawany. Uwaga, dzwi zmniejszyłam do 80cm i dowolnie przesuwałam.

    A oto efekty

    W tej opcji grzejnik jest na wprost wejścia (można dać nawet jakiś dekoracyjny). Jak dasz mniejszą umywalkę, to obok umywalki będzie miejsce na ręczniki.

    Zabudowę nad WC i zabudowę pralki w tym projekcie można rozwiązać w takim stylu jak na poniższej inspiracji, stwarzając sporo fajnego miejsca do przechowywania


    Tutaj wariacja w temacie, trochę więcej miejsca przy umywalce, ale jak widać więcej niż 160cm wanny bym nie wstawiała.



    Przesunięcie WC jest możliwe w jakimś zakresie, ale to musi ocenić ekipa pod kątem technicznym.
    Jeśli dałoby radę coś zrobić, to można by łazienkę zaaranżować jeszcze tak:

    Mijesca do przechowywania masz tutaj naprawdę dużo. A przy wannie można zrobić wnękę (oczywiście bez podświetleń):

    http://www.urzadzamy.pl/galeria/lazi...22691/#zdjecie
    Ostatnio edytowane przez Aantenka ; 29-03-2012 o 11:26
    Jak wkleić zdjęcie do postu (i to duże)? Zajrzyj do instrukcji spisanej przez Elfir i uzupełnionej dzięki forumowiczom tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ęcie-na-forum

    Aranżacja BIAŁEJ kuchni - drewno ociepla, a więcej inspiracji tutaj http://muratordom.pl/kuchnia/projekt...,123_6925.html i oczywiście tutaj http://forum.muratordom.pl/showthrea...lizacje-opinie

  4. #4

    Domyślnie

    Pomysł julianny jest o tyle dobry, ze wanna jest prosta, parawan będzie łatwy w montażu i pewnie tańszy niż do jakiś "powykrzywianych". Pralki i całego bałaganu z nią związanego u siebie w domu nie wstawiłabym do przeszklonej szafki, bo miałabym problem, zeby utrzymać tam idealny porządek, a w Twoim przypadku taki właśnie bedzie musiał tam być (pralka wyeksponowana na wprost drzwi).

    Drzwi obowiązkowo trzeba zwęzić i to na korzyść strony z WC.

    Osobiście najbardziej podoba mi sie pierwszy pomysł Aantenki - wanna wygodna do kompania, sporo miejsca na przechowywanie....
    Tak myślę jeszcze jakby tu lustro na wprost drzwi wrzucic (z umywalką oczywiście) - ale chyba sensownie się nie da

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony