dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie projekt M70 ZAPACH WIOSNY

    Witam, zamierzam wybudowac wraz z mezem ten oto domek :
    http://www.extradom.pl/projekt-domu-...wiosny-waj1466
    i prosze o info bardziej zorientowanych, czy da rade go wybudowac za 200tys? do wprowadzenia?
    dodam ze nie bedzie stropu murowanego tylko drewniany...
    tak samo nie beda np kafelki czy tez panele za 100zl.m2
    nie beda budowaly ekipy , tylko np murarz i pomagac bedzie rodzina...
    jezeli nie uda sie to miej wiecej ile potrzeba...
    mam juz dzialke i wszystkie papiery zlozone, takze teraz tylko czekamy na pozwolenie i jedziemy z fundamentami

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    drogi dach

  3. #3

    Domyślnie

    wg kosztorysu to 250koła netto...http://projekty.muratordom.pl/projek...x=36&y=16&nr=1 niby szaleństw nie ma... ale 200tys to raczej nie wystarczy...

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kwitko
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Wielkopolska
    Dzielnica
    Konin/Słupca
    Posty
    1.654

    Domyślnie

    Na pewno 200 tys. nie wystarczy!
    Ja bym obstawiała jakieś minimum 300 tys. zł.
    Powierzchnia zabudowy to prawie 180 m2! ogromny skomplikowany dach, trzy kominy.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Wódowlaniec
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    139

    Domyślnie

    Długość budynku 17m = drogi fundament (u mnie na bliźniaka 20,5m) i dach automatycznie też długi.Za 200tys. cięzko to widzę.Oczywiście rozumię ,że wszystko samemu ma byc robione bo inaczej to bez szans.Dla pewności widzę tu bardziej 250tys.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    No nie przesadzaj,ja mam podobny dom i nie zamierzam wydać więcej niż 250tys.zł,mam pow.zabudowy 180m2.Dach mam 230m2,dachówka ceramiczna z rynnami i pierdołami to 18tys.zł,więźba ok.8m3 to 5,6tys.zł,robocizna na dach to 14tys.zł w sumie ok.40tys.zł.
    SSZ wyjdzie mnie ok.140tys.zł.
    Ok, napiszesz tego posta jak sie wybudujesz...

  7. #7

    Domyślnie

    Wódowlaniec jakby to jechac ekipami to 300 koła braknie....

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Przecież ja już mam to wszystko kupione,zapłacone,materiał na cały SSZ
    Dach jedziemy po Świętach.
    spoko...spoko.. a wykończeniówka??? też masz???

  9. #9

    Domyślnie

    jak to mowili w 4-pancernych.... pożyjom-uwidiom

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    spoko...spoko.. a wykończeniówka??? też masz???
    dokładnie. Też kozaczyłem po insalacjach i tynkach. A póżniej sie zaczęło. Bez żadnych szaleństw, a mimo to, wykończeniówka wykańcza. No ale nasz "muratorowy spec od budowy" na pewno wszystko ma wyliczone, zaliczkowane, lub kupione. I to co do grosza

    za 200k zł tego domku raczej nie postawisz. Cenymateriałów rosną dosć znacznie. I nie mówię tu o cegłach czy dachówce, ale całej masie pierdół, które MUSISZ kupić przy wykończeniówce. Oczywiście nie chodzi o jakieś zbędne bajery typu np deszczownica podtynkowa, ale rzeczy podstawowe np osprzet oświetleniowy, wykończenie podłóg...
    piotr

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Narazie przewidywania sprzed budowy co do kosztów na etapie dachu sprawdzają się praktycznie co do złotówki,no powiedzmy tysiąca złotówek
    Do tego etapu prac wszystko sie w miare zgadzało... chociaż pozwoliłem sobie na kilka bajerów,np rolety elektryczne,alarm czy jakieś dodatki... jak pisze kol pionan schody zaczeły się pozniej..no i efekt końcowy... 100tys wiecej od projektu

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Ja sobie nie pozwalam i nie pozwolę na takie wodotryski
    Mam określony jasno cel,grubo przed budową,mamy określone i zaplanowane urządzenie domu,nawet łącznie z marką firmy z farmami jaką będziemy malować w środku
    Nie pytam czy ci braknie kasy ( bo na bank braknie) tylko ile Ci brakinie....

  13. #13

    Domyślnie

    Arturo72 ok, jak nie bedziesz kantować to zobaczymy.... stawiam jakies 20-30% bedziesz miał minus od deklarowanej kwoty

  14. #14
    Wybierz projekt z kolekcji Murator Projekty U nas możesz kupić projekt, ale także skorzystać z bezpłatnego doradztwa naszych specjalistów (architekta, kosztorysanta i doradcy kredytowego). Jesteśmy do Waszej dyspozycji. __ 22 59 05 555 www.projekty.murator.pl Polska

    Brama garażowa w M70

    W miesięczniku Murator 07/2017 artykuł Anny Kazimierowicz p.t. "Nowoczesna brama garażowa" a w nim przegląd 5 bram, parametry, opis, ceny.... wszystko dla domu realizowanego według projektu M70: http://www.projekty.muratordom.pl/pr...=Projekt-forum.
    Zapraszamy
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	murator-m70-zapach-wiosny-dom-1261-3_2820996.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	52,0 KB
ID:	391135   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	murator-m70-zapach-wiosny-Domy-1261-18-33614_2820995.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	7,1 KB
ID:	391136   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	murator-m70-zapach-wiosny-Domy-1261-19-33619_2824512.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	7,1 KB
ID:	391137  
    Projekty Gotowe MURATOR

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony