dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Pompa do nawadniania ogrodu, duża wysokość tłoczenia.

    Witam,

    Potrzebuję pompy, którą dałoby się wykorzystać do podlewania ogrodu. Woda byłaby czerpana z pobliskiego strumienia (mam możliwość wykonania czegoś w rodzaju studzienki w korycie strumyka, tak aby w razie czego zanurzyć tam pompę). Problem polega na tym, że różnica wysokości między strumieniem a ogrodem wynosi 30-35 metrów. Jaka pompa pozwoli na tłoczenie wody na taką wysokość z możliwie zadowalającą wydajnością (ręczne podlewanie z węża, szacowałbym na jakieś 500-1000l/h)? Osobiście myślałem o zakupie pompy głębinowej, chociaż nie jestem ostatecznie przekonany...
    Ostatnio edytowane przez krybacki ; 26-03-2012 o 15:50

  2. #2

    Domyślnie

    Technicznie możliwe - tylko musiałbyś taką głębinówkę osłonić z góry i z dołu, żeby nie zasysała powietrza ani mułu.

    Ale coś mi się kojarzy, że musiałbyś mieć pozwolenie na ujęcie wód powierzchniowych...

  3. #3

    Domyślnie

    Witam. Kup sobie pompę samozasysającą typu LJP6 która ma podnoszenie 50m, przy 0,5m3/h, masz aż taką różnicę wysokości ? Czy już policzyłeś sobie straty ciśnienia na wężu ? Żeby lało się całkiem fajnie z węża musisz mieć na końcu węża ciśnienie 2 bary (20m słupa wody). Nie jest to pompa zatapialna, ale ma dosyć fajną rączkę do przenoszenia. Masz tu link do opisu pompy:

    http://lfp.com.pl/pl/pdf/katalog/6_6.pdf

    Pompa jest częścią zestawu hydroforowego ale kupisz ją bez zbiornika, albo kup w praktikerze gorsze wykonanie pompa FLORA za jakieś 200 zł.
    Ostatnio edytowane przez MichuZLasocic ; 26-03-2012 o 20:00

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał MichuZLasocic Zobacz post
    Witam. Kup sobie pompę samozasysającą typu LJP6 która ma podnoszenie 50m, przy 0,5m3/h, masz aż taką różnicę wysokości ? Czy już policzyłeś sobie straty ciśnienia na wężu ? Żeby lało się całkiem fajnie z węża musisz mieć na końcu węża ciśnienie 2 bary (20m słupa wody). Nie jest to pompa zatapialna, ale ma dosyć fajną rączkę do przenoszenia. Masz tu link do opisu pompy:

    http://lfp.com.pl/pl/pdf/katalog/6_6.pdf

    Pompa jest częścią zestawu hydroforowego ale kupisz ją bez zbiornika, albo kup w praktikerze gorsze wykonanie pompa FLORA za jakieś 200 zł.


    Czytaj - kup naszą pompę. To nic, że nie ma potrzebnego ciśnienia, ani nie możesz jej włożyć do wody. Ale za to ma fajną rączkę.

    Dlaczego nikt tego nie moderuje?

  5. #5

    Domyślnie

    Poprostu próbuję pomóc koledze w potrzebie, a jaka pompę sobie kupi to co mnie to. A czy koniecznie musi się ona znajdować w wodzie ? i Jak nie ma potrzebnego ciśnienia ? Sprawdziłeś charakterystykę czy strzelasz z tyłka ?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony