dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar magdalena84
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-776
    Posty
    38

    Domyślnie Gotowanie na parze

    Nabylam ostatnio w chinsko - japonskim sklepie spozywczym bambusowy parowar, zastanawiam sie czy ktos z was ma sprawdzone sposoby, ulubione przepisy na gotowanie na parze, bede wdzieczna za odpowiedzi i przydatne porady Pozdrawiam

  2. #2
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Nie widziałem takiego parowaru ale za to użytkuje thermomix z varomą na której paruje różności.Hitem jak dla mnie na parze są warzywa,golonka na parze z piwa,polędwica wieprzowa i parowane ziemniaki.Wlewam do naczynia 1/2 l piwa1/2 l wody układam na dnie varomy pokrojone w plastry ziemniaki,na nie kładę w całości polędwiczkę i przykrywam znowu ziemniakami.Pieprz sól i trochę ziół prowansalskich.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Mymyk_KSK
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    79

    Domyślnie

    Ja mam parowar Philipsa, o taki:



    świetne ryby z niego wychodzą - zwłaszcza łosoś, bardzo dobrze też "parują" się filety z kurczaka i indyka (miękkie i soczyste) oraz warzywa. Natomiast ziemniaki sa "takie sobie".

    Na sitko, przez które przechodzi para, kładę zawsze trochę świeżych ziół, ziele angielskie, zgnieciony jałowiec lub ząbek czosnku - rewelacyjnie "okadzają" mięso. Większe kawałki schabu lub filetów indyczych obwiązuję sznurkiem i paruję dłużej (około godziny) - służą później za "wędlinę".

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    KarolaTom

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-183
    Posty
    70

    Domyślnie

    co do gotowania na parze, ja mam zwykły garnek do tego przeznaczony. Nie mam miejsca na nowe sprzęty, jeszcze się nie dorobiłam duużej kuchni a co do przepisów to uwielbiam marchewkę i kurczaka w tymianku, wstawiam trochę wczesniej marchewki i potem dorzucam kurczak i jest pyszne danie

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    d***a*l

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    153
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Magdalena 84 mam taki juz 2gi b niestety to sprzecik nie drogi i z drewna wiec para go dobija ale powoli : od tego momentu non sto lecą ryby naprawde szybko i smacznie
    filet z rybki na to zioła naturalne np sól pieprz +koper pietruszka + kawał masełka chwila moment i mniam.Niewiem jak wy ale czuję sie zdrowo po takim obiedzie
    Tu była reklama [Regulamin Forum, pkt 2.4.c]

  6. #6

    Domyślnie

    Używamy parowar Tefal'a:



    Oczywiście wiosną młode ziemniaki, brokuły, fasolka, ryby, drób. Ostatnio zacząłem w nim gotować buraki i smakują wyśmienicie.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	VS7001_330c.jpg
Wyświetleń:	101
Rozmiar:	40,4 KB
ID:	135442  
    Zapraszam do skorzystania z DropBoxa czyli dysku w chmurze. Za free otrzymujesz 2GB dysku w chmurze a korzystając z linku polecającego dodatkowo 0,5GB
    Link polecający: http://db.tt/s2XP93Hh

  7. #7

    Domyślnie

    A taki parowar ile moze kosztować? Bo w sumie przydałby mi się moze

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar Żyra
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Kod pocztowy
    22-600
    Posty
    5

    Domyślnie

    Są przeróżne. Mają kilka poziomów. Ja lubię gotować brokuły, kurczaka, marchewkę i kalafiora.

  9. #9

    Domyślnie

    Nie mam parowaru ale słyszałam że super sprawdza się papier do gotowania Saga, że dania wykonane w tym papierze powalają na kolana, czy ktoś z Was zna ten papier? macie jakieś doświadczenia?

  10. #10
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Guska Zobacz post
    Nie mam parowaru ale słyszałam że super sprawdza się papier do gotowania Saga, że dania wykonane w tym papierze powalają na kolana, czy ktoś z Was zna ten papier? macie jakieś doświadczenia?
    To ty tylko ze słyszenia.........odpowiedziałem w innym wątku.

  11. #11
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Choć kobiełka nie jezdem ale parowar-varoma-thermomix mam..Niestety najlepiej smakuje ta która jest wstępnie poddana obróbce z piekarnika,choć ta której poświęcam jedno piwo i przyprawy także dobrze smakuje.Moja maszyna ma pojemnik i golonka poddana oparom z piwa stwarza niepowtarzalny smak-aromat.Tą po obróbce z piekarnika mój thermomix traktuje nieco pobieżnie i paruje ją taka jaką wkładam.Twój parowar nie ma takiego pojemnika jak mój.Golonka,warzywa ,sery itp. przechodzą właśnie tymi oparami które sam stworzę.

  12. #12
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał blue-green Zobacz post
    aha to muszę po praktykować żeby stworzyć swoje opary i zaopatrzyć się w taki parowar z pojemnikiem.Gotowanie na parze zaczyna coraz bardziej mnie wciągać tutaj znalazłam również trochę dobrych rad na ten temat.
    To jest mój Thermomix z nadstawka do parowania Varoma. Pojemność 1,75 l a nadstawka składająca się z trzech części.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	18801_entire-varoma_1_4.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	16,2 KB
ID:	174425Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	imgThermomix4.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	34,9 KB
ID:	174426

    Wlewam wspomniane piwo,wodę,ulubione przyprawy i paruję.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    To jest mój Thermomix z nadstawka do parowania Varoma. Pojemność 1,75 l a nadstawka składająca się z trzech części.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	18801_entire-varoma_1_4.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	16,2 KB
ID:	174425Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	imgThermomix4.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	34,9 KB
ID:	174426

    Wlewam wspomniane piwo,wodę,ulubione przyprawy i paruję.


    Nigdy nie parowałam golonki.Ogólnie moje założenie odnośnie gotowania na parze jest takie, że ma być dietetycznie...Wiem jednak, że można tym sposobem ugotować mnóstwo przeróżnych potraw http://ekscentrycznyparowar.blogspot...-na-parze.html jak włąsnie chcociażby zdrowe i pyszne ciacho! Polecam Wam tego bloga: http://ekscentrycznyparowar.blogspot.com/ , gdzie poza mnóstwem świetnych przepisów znajdziecie też porady co jak i do czego! To genialne miejsce

  14. #14
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    ...Nigdy nie parowałam golonki.Ogólnie moje założenie odnośnie gotowania na parze jest takie, że ma być dietetycznie........
    Może golonka,którą serwuję ze swojej maszyny nie jest dietetycznym tworem kulinarnym za to smakuje wybornie.Z dodatkiem warzyw z sosem czosnkowym lub chrzanowym zniewoli każde podniebienie.Dlatego gotując na parze nie myślę aby to co podam było ściśle dietetyczne z kaloriami wyliczonymi np. matematycznie.
    http://www.styl.pl/kuchnia/mistrzyni...rze,nId,603209
    Te piersi z tej strony robię np. z kabaczkami i marchewką.Palce lizać.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony