dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22
  1. #1

    Domyślnie DRZWI w SPIŻARNI

    proszę Was o pokazanie jakie macie drzwi w spiżarni kuchennej....
    może mnie zainspirujecie!

    dzięki wielki

  2. #2

    Domyślnie

    ja mam składane na pół (nie harmonijka) polecam są wygodne, bo zajmują mało miejsca (mała powierzchnia składaja sie na ścianę) a ładnie wygladają bo jak są zamkniete to jest normalne drewno na całości (ja wybrałam bez przeszklenia zwykłe całe) (harmonijka dla mnie jest okropna ale kwesta gustu)
    polecam
    w garderobie też takie wstawiam

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar minkapinka
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    1.288
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    fajne rozwiązania mają mario31 i efilo :)

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!MISS FORUM MURATORA 2005NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tola
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    16.259

    Domyślnie

    U nas drzwi do spiżarni przesuwne na górnej prowadnicy.
    Prowadnica montowana od strony spiżarni i tam też się chowają drzwi po ich otwarciu.
    Drzwi z bejcowanej olchy takie same jak meble kuchenne.
    DOM TOLI

    "Świat jest OK. To ludzie psują mu opinię."

  5. #5

    Domyślnie

    U mnie podobnie jak u toli, ale drzwi classena, model tetyda nr 5

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar artmag
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    442

    Domyślnie

    Opisy piękne, ale żadna nie pokazała zdjęć
    ...lepiej grzeszyć, a później żałować,
    niż żałować, że się nie grzeszyło......

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!MISS FORUM MURATORA 2005NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tola
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    16.259

    Domyślnie

    Ja się wyłamię

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	spi1..jpg
Wyświetleń:	4573
Rozmiar:	17,4 KB
ID:	14455
    DOM TOLI

    "Świat jest OK. To ludzie psują mu opinię."

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar e-mól
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.940

    Domyślnie

    Dokładnie kropla w kroplę mój układ: spiżarka-lodówka-okno
    ..w beże nie wierzę...

    ni to ni owo...

  9. #9

    Domyślnie

    fajne drzwi ma Kasiorek post 37

  10. #10

    Domyślnie

    dajcie wiecej zdjec pliiissss.....

    tola a jak sie otwieraja twoje drzwi?do środka spiżarni? u mnie bedzie podobny uklad spizarnia, lodowka, okno

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!MISS FORUM MURATORA 2005NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tola
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    16.259

    Domyślnie

    Pisałam wyżej, po stronie spiżarni jest zamocowana górna prowadnica,
    drzwi przesuwane na prawą stronę. Chwalę sobie to rozwiązanie, jest wygodne, funkcjonalne.
    Drzwi gdy są otwarte nie przeszkadzają, a spiżarnia jest wtedy częścią kuchni.
    Mam w niej zamontowany blat roboczy, tam stoi robot kuchenny, krajalnica, toster, kuchenka mikrofalowa.
    Kuchnia zyskuje na tym, bo jest porządek na blatach.
    DOM TOLI

    "Świat jest OK. To ludzie psują mu opinię."

  12. #12

  13. #13

    Domyślnie

    a jak mają to zrobione mario31 i efilo ? Czy to zwykły front kuchenny? jak mocowany? a futryna?
    ------------------------------------------------------------
    Trzeba stworzyć dom,
    Żeby mieć do czego wracać........

  14. #14

    Domyślnie

    odświeżając wątek...
    a co z rożnicą temperatur między kuchnią a spiżarnią? w jakim stopniu drzwi przesuwne będą chronić przed ogrzewaniem spiżarni przeez ciepło z kuchni, albo wychładzaniem kuchni przez zimno panujące w spiżarni?
    czy jest to dużo mniejsza szczelność niż przy zwykłych drzwiach? prosze o podzielenie się doświadczeniami.
    zastanawiam się nad drzwiami przesuwnymi, ale mąż mnie straszy, że będziemy mieć zimno w kuchni, albo ciepło w spiżarni. czy faktycznie tak będzie?

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    chyba nikt obecnie nie traktuje spiżarni jako miejsca przechowywania ziemniaków na całą zimę.
    A zaprawy, puszki i zapas mąki mogą stać w temperaturze pokojowej.

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    U mnie podobnie, tylko drzwi wjeżdżają za lodówkę, są takie jak zabudowa.

    Nie wyobrażam sobie abym tam miał trzymać ziemniaki przez zimę - oczywiście są ale na ok 1 tydzień, tzn warzywa takie jak cebula, kapusta, kalafior i brokuły i co tam jeszcze z działki pomidory czy ogórki są czy mogą tam być. Temperatura zimą jest ok 5 * C niższa, ale z faktu że brak tam ogrzewania, ściany są izolowane i wyłożone ceramiką a drzwi choć nieszczelne działają jak parawan. Trzeba je po prostu zamykać. Latem też jest dobrze na pewno lepiej niż obok w kuchni.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Obraz 032.jpg
Wyświetleń:	190
Rozmiar:	87,6 KB
ID:	400358   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Obraz 031.jpg
Wyświetleń:	141
Rozmiar:	88,7 KB
ID:	400360  
    Ostatnio edytowane przez CityMatic ; 07-11-2017 o 17:44
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  17. #17

    Domyślnie

    Elfir - no właśnie ja planuję przechowywać tam warzywa i owoce, więc myślę, że niższa temperatura jednak lepiej by się sprawdziła.

    CitiMatic - bardzo dziękuję za informacje
    możesz napisać jakie masz ogrzewanie? i jak dużą spiżarnię?
    Polecasz to rozwiązanie, czy jednak byś się drugim razem zastanowił nam zwykłymi drzwiami?
    Ostatnio edytowane przez makofska ; 07-11-2017 o 19:12

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał makofska Zobacz post
    CitiMatic - bardzo dziękuję za informacje
    możesz napisać jakie masz ogrzewanie? i jak dużą spiżarnię?
    Polecasz to rozwiązanie, czy jednak byś się drugim razem zastanowił nam zwykłymi drzwiami?
    Ogrzewanie 100% podłogowe - spiżarnia nieogrzewana
    Spiżarnia 2,9 m2 nie wyobrażam sobie jej nie mieć
    Rozwiązanie się sprawdza nawet przy wentylacji mechanicznej(spiżarnia posiada wentylacje higroskopową podłączoną do grawitacyjnej) kuchnia i okap mechaniczną podłączoną do rekuperatora.
    Ogólnie współpraca przebiega bez zakłóceń.
    Gdy nie masz wentylacji mechanicznej w spiżarni wskazana wentylacja grawitacyjna lub mechaniczna z wymuszonym obiegiem silnikiem elektrycznym lub nasadą kominową.

    Wzrost temperatury w przypadku nawet drzwi przesuwnych w kuchni dobrze wentylowanej niezauważalny w spiżarni nawet przy największym gotowaniu - jestem gotującym facetem i wiem o czym piszę. Oczywiście należy pamiętać aby zamykać spiżarnię - ja mam tak ustawione drzwi że same się zamykają - lekki spadek w kierunku zamknięcia polecam to rozwiązanie stąd u mnie listwa maskująca rolki - ukrycie pochyłości jest jednym z celów.
    Widać to na foto
    Pozdrawiam
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    do przechowywania warzyw potrzebna jest temperatura 5-10 stopni.
    We współczesnym domu raczej bez sensu.
    Zainwestuj w ziemiankę w ogrodzie.

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Ogrzewanie 100% podłogowe - spiżarnia nieogrzewana
    Spiżarnia 2,9 m2 nie wyobrażam sobie jej nie mieć
    Rozwiązanie się sprawdza nawet przy wentylacji mechanicznej(spiżarnia posiada wentylacje higroskopową podłączoną do grawitacyjnej) kuchnia i okap mechaniczną podłączoną do rekuperatora.
    Ogólnie współpraca przebiega bez zakłóceń.
    Gdy nie masz wentylacji mechanicznej w spiżarni wskazana wentylacja grawitacyjna lub mechaniczna z wymuszonym obiegiem silnikiem elektrycznym lub nasadą kominową.

    Wzrost temperatury w przypadku nawet drzwi przesuwnych w kuchni dobrze wentylowanej niezauważalny w spiżarni nawet przy największym gotowaniu - jestem gotującym facetem i wiem o czym piszę. Oczywiście należy pamiętać aby zamykać spiżarnię - ja mam tak ustawione drzwi że same się zamykają - lekki spadek w kierunku zamknięcia polecam to rozwiązanie stąd u mnie listwa maskująca rolki - ukrycie pochyłości jest jednym z celów.
    Widać to na foto
    Pozdrawiam

    u mnie też podłogówka w kuchni, nieogrzewana spiżarnia ok 3m2 i wentylacja mechaniczna też jest!
    ciekawy pomysł z tym spadkiem w kierunku zamknięcia. a jakiej firmy masz kasetę?
    dziękuję jeszcze raz

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony