dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 16
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 320
  1. #201
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar aneta-we
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    7.456
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    174

    Domyślnie

    Cytat Napisał piterazim
    U siebie zamontowałem rynnę, która odprowadzi wodę w pobliże kratki rewizyjnej, dodatkowo ułożyłem płytki ze spadem, tak aby woda wypłynęła poza obudowę wanny
    rynnę ?
    Jest w środku, pod wanną?
    A w którym dokładnie miejscu jest ten spadek, na zdjeciach nie widać.

  2. #202

    Domyślnie

    nie widać bo rynna jest pod zabudową. jest tak założona, że wąż się w niej układa

    co do spadu to jest on minimalny i nie zauważalny gołym okiem - płytki pod wanną są ułożone tak że nawet jeśli coś by nie trafiło do rynny to i tak woda dopłynie do kratki rewizyjnej
    wokół wanny też mam delikatny spad żeby wodą którą się wychlapie spłynęła na podłogę a nie zostawała przy ścianie za wanną
    Powrót jest JEDI a nie KRÓLA

    Dziennik budowy
    Komentarze

  3. #203

    Domyślnie

    Cytat Napisał piterazim
    no tak - doopa

    inna kwestia - słuchawka z chowanym wężem - warto pomyśleć nad sposobem usuwania wilgoci, która się pojawi od mokrego węża. U siebie zamontowałem rynnę, która odprowadzi wodę w pobliże kratki rewizyjnej, dodatkowo ułożyłem płytki ze spadem, tak aby woda wypłynęła poza obudowę wanny
    My też tak mamy, polecono nam to przy zakupie wanny i baterii.

  4. #204

    Domyślnie problem z baterią trzyotworową

    Słuchajcie, no mam problem... Ten temat był już na forum poruszany i czytałam o tym wielokrotnie, ale potrzebuję, żeby ktoś mi to wytłumaczył jak krowie na rowie
    Otóż, mam baterię trzyotworową ze zwijanym (chowanym) wężem (przy całej świadomości plusów i minusów takowej) i chodzi o to, że potrzebuję wiedzieć jak rozwiązać problem spływającej z rzeczonego węża wodę. Czytałam coś o rynnie odprowadzającej tą wodę, ale jak to technicznie wygląda? Jak tą rynnę podpiąć do kanalizy.
    Dodam, że bateria będzie umocowana w wybudowanym specjalnie do tego celu słupku przy wannie. Jest to bateria Deante Magnolia.

    Może jakieś zdjęcia, albo "rysuneczki techniczne".

  5. #205
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Można się bawić samemu i robić odpływy, ale można zakupić gotową skrzynkę na wąż prysznicowy.
    Jest to plastikowy pojemnik z rurką którą się podłącza do syfonu.Gdyby wąż pierdyknął woda będzie lecieć nie pod wannę tylko do kanalizy.
    To samo zresztą z wodą , która spływa ze słuchawki.
    Skrzynkę taką umieszcza się bezpośrednio pod baterią a zwinięty wąż (a czasami i pozostałe przyłącza baterii znajdują się zabezpieczone w owej skrzynce-pojemniku).
    Nie jest to tanie ale najpewniejsze.
    Oczywiście domorośli A. Słodowi stwierdzą , że szkoda kasy i zrobią swoje ustrojstwa z g-k wyklejając je folią w płynie i wklejając wężyki odpływowe.
    Zasada jest ta sama : pojemnik na wąż pod wanną i odpływ do kanalizy
    Nieważne ilu otworową masz baterię, ważne że przyłącze węża jest w obrzeżu wanny , lub murku obudowy jej - obowiązują takie same zasady, coby nie dyndało swobodnie bez zabezpieczeń i nie kapało pod obudowę.

  6. #206

    Domyślnie

    My kupiliśmy włąśnie gotową.

  7. #207

    Domyślnie

    Dziękuję za, jakże fachową, odpowiedź Tak też myślałam, że musi być coś gotowego, ale nie byłam pewna....już mnie głowa bolała od kombinowania jak to ustrojstwo sklecić....teraz muszę tylko znaleźć to to w jakimś sklepie....

  8. #208
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar iwett27
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    887
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    50

    Domyślnie

    Gdzie mozna taki pojemnik kupic, albo jak to sie fachowo nazywa zebym mogła pytac w sklepie i aby Pan mnie zrozumial???

  9. #209
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Myślę, że głupich Panów w sklepach już coraz mniej i nawet jak nie spotkali się osobiście, to są wstanie zerknąć do katalogu lub zapytać przedstawiciela.
    Nazywa się to różnie, w katalogu HansGrohe jest to np" zestaw podstawowy do baterii 3 otworowej do montażu na brzegu wanny/na cokole" niepotrzebne skreślić( analogicznie 4-ro itp z termostatem lub bez)
    W omawianym przypadku nr katalogowy 13433180 dla produktów dowolnej serii 3-otworowej bez termostatu w Hans Grohe.
    Swoje akcesoria ( najczęściej pasujące też do innych firm) mają także Kludi,Grohe, Teuco, Hansa ( tu uwaga mogą być niekompatybilne)i prawie wszystkie firmy produkujące tego typu baterie.

  10. #210
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar iwett27
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    887
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    50

    Domyślnie

    No to znalazłam taki zestaw z Hansgrohe...niestety cena zwala mnie z nóg
    http://alejka.pl/zestaw-podstawowy-d...egu-wanny.html

  11. #211

    Domyślnie

    dwa tysiaki

  12. #212
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar iwett27
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    887
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    50

    Domyślnie

    Niestety...ale tutaj pewnie firma robi scene...poszukam jeszcze gdzies indziej moze bedzie taniej ale przynajmniej wiem juz o co chodzi

  13. #213

    Domyślnie

    My mamy z Tresa ale ceny nie pamiętam, coś ponad 1000.

  14. #214
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    No niestety taka jest polityka firm produkujących armaturę.
    Cena za wannową baterię wielootworową 850-1200zl wydaje się dosyć atrakcyjna i niewiele wyższa od zwykłej umywalkowej trzyotworówki.
    Jednak , tak jak z tym drobnym drukiem na umowach ,tu też trzeba dodać jeszcze raz tyle za osprzęt.
    To samo jest z bateriami podtynkowymi, to co widzimy kosztuje 700zl ale to czego już nie widać i będzie w ścianie 1000zł.
    Przed chwilą sprawdziłem, że firmy wycwaniły się jeszcze bardziej. "Skrzynka" pasuje do baterii z danej firmy. nie ma więc kompatybilności.
    Najtaniej wychodzą ( co niezwykle dziwne chyba) produkty jednej z najlepszych na rynku firm - Hansa.Od cen katalogowych spokojnie można wynegocjować nawet 30% rabatu. Tak więc po policzeniu 3- otworówka z Hansy z elementem podstawowym, podwannowym kosztuje najtaniej ok.3000zł.
    Kludi bez tego urządzenia nie daje np. gwarancji na baterię i nie pokrywa ew. strat inwestora spowodowanych awarią urzędzenia.
    Można oczywiście spróbować zaryzykować i przyjąć tezę , że w markowej armaturze nic się nie powinno stać i zamontować bez oryginalnych skrzynek, albo narazić się na przekleństwa wykonawcy dłubiącego jakieś niepewne rozwiązania zastępcze.
    Znowu coś za coś.

  15. #215

    Domyślnie

    czyli problem z usuwaniem wilgoci mozna jakos rozwiazac, a co jesli w baterii z chowanym wezem cos sie popsuje? trzeba kuc plytki zeby ja wymienic?

  16. #216

    Domyślnie

    można też kupić specjalny zwijak do węża prysznicowego, który ma od razu zrobione podłączenie do kanalizacji na odporowadzenie wody, która wpadnie do dziury na węża. Firma Hansa ma coś takiego. Ja kupiłam, ale jeszcze nie używałam, więc nie wiem, jak się sprawdzi. Liczę, że dobrze
    http://db048.hansa.com/index.php?IdProduct=9013

  17. #217

    Domyślnie

    Cytat Napisał aneta-we
    Cytat Napisał piterazim
    stawiam na dłuższą ścianę będzie bardziej "pod ręką"
    tylko co z dostępem w razie awarii
    No właśnie. Nam fachowiec mówił coś o mocowaniu na płyce, która obwiedziona jest silikonem ale szczegółów nie znam.

  18. #218

    Domyślnie

    Cytat Napisał piterazim
    Cytat Napisał aneta-we
    Niesmiało proszę o fotki baterii zamontowanej na półce przy wannie .
    mówisz i masz
    bateria Ferro Padwa



    a czy ja moglabym wiedziec co to za wanna??

  19. #219
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaksie
    Cytat Napisał aneta-we
    Cytat Napisał piterazim
    stawiam na dłuższą ścianę będzie bardziej "pod ręką"
    tylko co z dostępem w razie awarii
    No właśnie. Nam fachowiec mówił coś o mocowaniu na płyce, która obwiedziona jest silikonem ale szczegółów nie znam.
    Można założyć rewizję - ramka metalowa do której wkleja się płytkę, a ona (ramka) trzyma się drugiej części zamocowanej w otworze za pomocą magnesu. To ustrojstwo jest do kupienia w sklepach typu Castorama, Leroy w różnych rozmiarach

  20. #220

    Domyślnie Czy to wszystko razem zadziała bateria wannowa.

    Witam drogich forumowiczów, bo to mój pierwszy post

    Aktualnie urządzam mieszkanie i na dniach muszę się zdecydować na "osprzęt" do łazienki. Jestem zdecydowany na wannę i strasznie podoba mi się bateria podtynkowa
    http://www.torturacen.pl/baterie_laz...sic_firmy.html

    chcę ją skompletować z IBOXEM Universal to wiadomo. Jednak tematem w którym potrzebuję Waszej pomocy jest zestaw przelewowo-odpływowo-napełniający i zestaw do prysznica. Znalazłem taki zestaw p-o-n


    http://www.nokaut.pl/oferta/zestaw-n...28991-000.html

    Wanne wybrałem taką http://www.ceneo.pl/402816

    Moje pytanie do Was to czy to wszystko będzie razem współpracowało.

Strona 11 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony