dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 14 z 16
Pokaż wyniki od 261 do 280 z 320
  1. #261
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar MarzannaPG
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.967
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Też mamy podobny problem, przy czym przewidzieliśmy go robiąc rewizję w obudowie wanny. Mimo że jest z tych samych płytek, nie ma dookoła fugi i efekt wizualny jest nieco zepsuty, ale dzięki temu nie mamy grzyba w łazience.
    Wydaje mi się, że stosowanie murku powyżej wanny nie rozwiązuje całego problemu. Woda zwykle wylewa się nieco ze słuchawki właśnie po postawieniu jej w tulejce otworu, która przecież szczelna nie jest a tam dalej ścieka po wężu do wnętrza obudowy wanny. Nie są to jakieś hektoliry, ale wyobraźcie sobie to ściekanie po trochu codziennie po każdej osobie, która użyła prysznica. Mimo wstawienia plastikowego pojemnika pod węża i tak raz na jakiś czas otwieramy rewizję i robimy wietrzenie...
    W drugiej łazience nie będzie już baterii trójotoworowej. Ładne toto, ale niepraktyczne niestety

  2. #262

    Domyślnie

    MarzannaPG a może między te płytki bez fugi - dać silikon w kolorze fugi

  3. #263
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar MarzannaPG
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.967
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    No nie wiem, zapytam męża czy to wykonalne. Wokół lustra mamy silikon w kolorze fugi ... Myśleliśmy raczej o zrobieniu rewizji z mlecznego szkła z (w nawiązaniu do szkła w drzwiach), może nawet z jakimś bajerem świetlnym w myśl zasady: "Czego nie możesz ukryć - wyeksponuj!"

  4. #264

    Domyślnie

    A ja mam pytanie czy jest mozliwe zrobienie takiej rewizji w wannie obudowanej mozajką? Byłam na 100% przekanana do tego typu baterii ale teraz to już sama nie wiem czy warto?

  5. #265
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał Terry
    A ja mam pytanie czy jest mozliwe zrobienie takiej rewizji w wannie obudowanej mozajką? Byłam na 100% przekanana do tego typu baterii ale teraz to już sama nie wiem czy warto?
    Oczywiście, naklejasz wtedy na drzwiczki rewizyjne mozaikę, a nie płytki

  6. #266

    Domyślnie

    No tak teraz wydaje się to logiczne Chyba bym się nie wybudowała bez tego Forum. Ogromne dzięki

  7. #267

    Domyślnie Silfra

    Stoję przed tym samym, no może podobnym, problemem.
    Podobnym dlatego, że u mnie ma być bateria podtynkowa (mieszacz) i wylew z przelewu, ale słuchawka ma być zamontowana w półce za wanną.

    Szukając odpowiedniego przelewu wannowego trafiłem na firmę Silfra, która ma w swojej ofercie Follow Me wąż natryskowy z drenażem
    Rozwiązanie wydaje się być ciekawe, jedyne obawy jakie mam, to firma... Silfra.. nic mi to nie mówi, a wydać kilkaset złotych na jakieś badziewie, to bym nie chciał...
    Czy spotkał się ktoś z produktami tej firmy?
    D12a... wybudowałem jest super, jest super więc po co inny

  8. #268

    Domyślnie

    Cytat Napisał wingerman
    Chciałaś coś, co w obecnych czasach stosuje się przynajmniej w 95% łazienek wiec, jaki mieli problem?
    Żartujesz, prawda?
    Masz jakiekolwiek dane potwierdzające te 95%? Od hydraulików z całej Polski? Ze sklepów z armaturą? Na jakiej podstawie tak uważasz? Bo tobie się taki kran podoba?

    Nie wprowadzaj ludzi w błąd, bo to nie fair. Większość, to pewnie klasyczna armatura z wężem na wierzchu, ale czy są jakiekolwiek statystyki na ten temat? Ja bym nie była aż tak pewna, żeby podawać jakiekolwiek liczby czy procenty...
    To takie nieważne...

  9. #269
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar wingerman
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    W-wa / Piaseczno
    Posty
    734

    Domyślnie

    Nalewka Nie nie żartuję ech...
    Oczywiste jest, że nikt (najprawdopodobniej) tego nie badał.
    Statystyki jakie przytoczyłem opieram na moich spostrzeżeniach, nie tylko mojej pracy ale zarówno katalogów, projektów pokazywanych przez innych a także na tym co można znaleźć choćby na naszym niemalże 115000 osobowym forum. Wystarczy spojrzeć na projekty jakie przewijają się na forum od kilku lat. Wyraźnie widać tendencje jakie od jakiegoś czasu rządziły i jeszcze będą rządzić w tym temacie. Pomijam rozwiązania dla osób bardziej odważnych/zdecydowanych czy lubiących oryginalne i nietuzinkowe rozwiązania, np. takich jak baterie wolno stojące, wylewki, kaskady z sufitu, itp.
    Zajmuję się wykończeniami wnętrz z naciskiem na układaniem kamienia, glazury oraz prac powiązanych. Więcej o mnie.

  10. #270
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Że tak się wtrącę. Nie znam nikogo kto ma zamontowaną baterię 3 częściową z chowanym wężem. Poza tym pomyślcie jaki odsetek Polaków siedzi tu na forum muratora i pokazuje swoje łazienki. Myślę, że takich baterii nie ma nawet 40% Polaków, a te 95% to już w ogóle liczba z kosmosu

  11. #271
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar wierzch
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    1.285

    Domyślnie

    Uzywam od 2 lat baterii nawannowej 4-otworowej Tara classic Dornbrachta. Jest zamontowana na polce miedzy wanna a sciana. Oczywiscie rewizja jest niezbedna przy takim rozwiazaniu - u mnie polka wykonana jest z mozaiki, ktorej czesc bezposrednio nad stelazem jest zdejmowalna (po usunieciu silikonu).
    Nie ma z nia zadnych problemow, ani z wezykami, ani z cieknaca woda, ani z mechanizmem wciagajacym waz od prysznica.

    P.S.: Jesli juz zonglujemy liczbami , to ja podam swoje typy odnosnie n-otworowych baterii nawannowych:
    1) Udzial takich baterii we wszystkich mieszkaniach/domach w Polsce: 5 - 10%
    2) Udzial takich baterii w nowobudowanych mieszkaniach/domach w Polsce: 20 - 25%

    Uzasadnienie: wyzsza polka cenowa (bateria + stelaz), zazwyczaj idzie w parze z oplytkowaniem wanny (optycznie bardziej pasuje), co generuje dodatkowe koszty.

  12. #272

    Domyślnie

    Dzięki cieszynianka.
    Pomysł dobry, wprawdzie w przypadku poważniejszej awarii, to ta kuweta szybko się napełni, ale niewielki wyciek można będzie zdiagnozować dość łatwo... oczywiście pod warunkiem, że się tam zaglądnie
    D12a... wybudowałem jest super, jest super więc po co inny

  13. #273
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał Carl
    Dzięki cieszynianka.
    Pomysł dobry, wprawdzie w przypadku poważniejszej awarii, to ta kuweta szybko się napełni, ale niewielki wyciek można będzie zdiagnozować dość łatwo... oczywiście pod warunkiem, że się tam zaglądnie
    Profilaktycznie jest na całą szerokość wanny, ok. 12 l. Musiało by się normalnie lać do niej żeby przebrała. Ale przezorny zawsze ubezpieczony

  14. #274
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ja będę miała ścienną, ale moje wybory dyktuje pragmatyzm a nie uroda.

  15. #275

    Domyślnie

    Też chciałabym taką kilkuotworową nawannową, albo najlepiej wolnostojącą na podłodze i do tego wanna retro wolnostojąca

    ale ze wzgledów praktycznych i z pewnością również ekonomicznych bedzie pewnie zwykła scienna

  16. #276

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir
    Ja będę miała ścienną
    Ja to trochę kombinuję Mam zamiar zrobić tak:
    - bateria ścienna, owszem, ale podtynkowa,
    - wylewka, ale z przelewu,
    - prysznic, ale wąż schowany w półce.
    Jednym słowem minimalizm.
    A poszukiwania czynię właśnie ze względu na wąż prysznica. Jeżeli nic się nie zmieni, to mam zamiar założyć wąż natryskowy z drenażem Follow Me i do tego odpływ z napełnianiem Silfra
    D12a... wybudowałem jest super, jest super więc po co inny

  17. #277
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Renka Grabow
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    1.977
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    315

    Domyślnie

    W mieszkaniu miałam ścienną, to do domku zamówiłam stojącą - teraz jak już mam stojącą to chętnie zamieniłabym ją na ścienną

  18. #278

    Domyślnie

    Cytat Napisał Renka Grabow
    jak już mam stojącą to chętnie zamieniłabym ją na ścienną
    A napiszesz dlaczego?
    Czy tą stojącą, to masz taką wielootworową (3, 4 ?) jak cieszynianka?
    D12a... wybudowałem jest super, jest super więc po co inny

  19. #279
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Basia_KRK
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    270

    Domyślnie

    mi się bardziej podobają stojące, takie chyba bardziej nowoczesne są... ale jeszcze nic konkretnego nie wybrałam

  20. #280

    Domyślnie

    również mam podobną baterię ( 4-elem.), z tym że nie mieliśmy już miejsca na półki i zamontowana jest na wannie
    używamy już 3 lata i podobnie jak miciu żadnych problemów, przecieków nie ma

Strona 14 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony