dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 16 z 16
Pokaż wyniki od 301 do 320 z 320
  1. #301
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    redlum

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Białystok
    Posty
    483

    Domyślnie

    na wyglądzie estetycznym to się droga małżonka skupiła ja to próbuje ogarnąć pod względem funkcjonalnym oraz pilnuje budżetu
    Szukamy baterii 3 lub 4 otworowej - najlepiej z termostatem - ale modeli mocowanych na murku/brzegu wanny jest bardzo mało.

    o przełącznik 3-drogowy to się pytałem odnośnie tych dwóch modeli:
    http://www.lazienkaplus.pl/pl/jednou...379,120,i.html
    http://www.lazienkaplus.pl/pl/jednou...378,120,i.html
    różnią się one tylko tym właśnie 3-drogowy przełącznikiem - zaraz napisze emaila do sklepu - może mnie oświeca czym to się różni w praktyce - bo nawet na stronie producenta - maja identyczne specyfikacje oraz wygląd - tylko ten dopisek "Model with 3 ways diverter"

    W poniedziałek spotykam się z wykonawca mojej łazienki - to może będzie wiedział co i jak.

  2. #302
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    redlum

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Białystok
    Posty
    483

    Domyślnie

    podbije temat
    dostałem odpowiedź ze sklepu - ten zawór 3-drogowy - to jest to podłączenia np napełniania wanny przez korek przelewowy

    Bateria zamówiona - teraz tylko jak to zamontować bez oryginalnego stelaża? Moja ekipa od wykończeniówki wpadła na pomysł aby wsiąść stelaż ala geberit-a i z nim kombinować. Macie jakieś inne podpowiedzi?

  3. #303
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    redlum

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Białystok
    Posty
    483

    Domyślnie

    podbije temat - jakieś nowe spostrzeżenia?

  4. #304

    Domyślnie

    mam i ja...
    spostrzeżenia: woda cieknie po wężu choć kołnierz przy wlocie jest. Rewizja też zrobiona ,ale jak sobie pomyślę, że trzeba byłoby węża zmienić to aż mi się nie chce... nie wpadłem niestety na pomysł, żeby gdzieś ta woda ewetualnie się zbierała,a to jednak ważne.. cieżko też wycina się otwory, grozi pękaniem płytki

  5. #305

    Domyślnie Bateria wannowa. Porada potrzebna

    Pogubilem się w tym troszke
    Zauwazylem że sa rozne typy wannowych baterii i kompletnie nie wiem na co musimy zwracac uwage.
    Po pierwsze bateria ma być zamontowana na wannie. Po drugie oczywiscie owaa bateria musi być razem że "sluchawka" prysznicowa. Po trzecie ta "sluchawka" musi miec opcje zamontowania jej w uchwycie na scianie nad wanna. Kilka zestawowo widzialem ale chyba "sluchawka" jest zamontowana na wannie tak jak cala bateria. Mozecie podpowiedziec jakiego typu szukamy? Bo sa jakies dwu, trzy albo wiecej otworowe a ja kompletnie nie wiem co jest co

    Pomozecie?

  6. #306
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANSE72

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    KOSTRZYN NAD ODRĄ
    Posty
    986

    Domyślnie

    nie pomożemy

  7. #307

    Domyślnie

    No tak. Błysnąłeś po raz kolejny. Może umówmy się że nie będziesz zabierał głosu kiedy o coś pytam? Byłoby prościej

  8. #308
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANSE72

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    KOSTRZYN NAD ODRĄ
    Posty
    986

    Domyślnie

    czyli cały czas _ wiedz ze Pokora jest matką wiedzy

  9. #309

    Domyślnie

    Bateria trzy otworowa to kurek cieplej wody , zimnej i wylewka . Z wylewki wychodzi waz ze słuchawką . Cztero otworowa to kurek cieplej wody , zimnej , wylewka , przelotka ze słuchawką . Z opisu wynika ze szukasz trzy otworowej . Możesz również kupić cztero otworowa i zamontować na ścianie uchwyt na słuchawkę .
    Baterie na wannowe wymagają rewizji ze względu na wężyki . Przy opcji z przelotka , warto pomyśleć o mieszku na wodę sączącą sie po wężu słuchawki .

  10. #310

    Domyślnie

    Pozwolę sobie nazwać to po swojemu żebym to aby na pewno pojął
    3 otworowa - ciepła woda, zimna woda, wylewka czyli jak rozumiem kran czyli to z czego leci woda + wąż ze słuchawką
    4 otworowa - ciepła woda, zimna woda, wylewka czyli jak rozumiem kran czyli to z czego leci woda + ...... i tu problem - o ile wężyk jest jasny o tyle owa przelotka nie bardzo.


    Rozumiem że te ilości otworów nie mają wpływu na to czy kurki z ciepłą i zimną są osobno czy są zintegrowane w mieszalniku?

  11. #311

    Domyślnie

    No niekoniecznie wygląda to tak jak piszecie Np. bateria 3-otworowa może występować jako:
    - tak jak piszecie: wylewka, kurek ciepłej wody, kurek zimnej wody (+ oddzielnie słuchawka dokręcana do wylewki wisząca swobodnie na ścianie, częściowo w wannie)
    - albo też jako: wylewka, słuchawka (wąż chowany) i mieszacz wody ciepłej/zimnej na którym najczęściej znajduje się przełącznik wylewka/słuchawka (ale może się on też znajdować na wylewce )
    Z kolei np. bateria 5-otworowa ma jeszcze najczęściej oddzielny przełącznik wylewka/słuchawka (mamy wtedy: wylewka, słuchawka (wąż chowany), kurek ciepłej wody, kurek zimnej wody i ten przełącznik)
    A może Tobie wystarczyłaby zwykła bateria wannowa stojąca? (np. coś takiego http://www.sklep100.pl/media/products/1480/images/1_29b3121f6b5b.jpg) Musiałbyś tylko poszukać jakiegoś uchwytu na ścianę.


    Możliwości jest naprawdę wiele i o tym jaką chcesz baterię musisz zdecydować sam. Według mnie jest to kwestia głównie estetyki. Niektórym przeszkadza luźno wiszący wąż, więc kupują baterię z możliwością wpuszczenia węża pod zabudowę wanny (tu jednak mogą wystąpić problemy gdyż często woda po słuchawce i wężu leci sobie pod tą zabudowę - szczególnie po słuchawkach, które po odłożeniu stoją w pionie, być może lepiej się sprawują te gdzie słuchawka po odłożeniu jest w pozycji ukośnej) Do takiej słuchawki być może można dostać oddzielnie uchwyt montowany do ściany, żeby w razie potrzeby powiesić ją i np. wziąć prysznic.

  12. #312

    Domyślnie

    Cytat Napisał zetka Zobacz post
    A może Tobie wystarczyłaby zwykła bateria wannowa stojąca? (np. coś takiego http://www.sklep100.pl/media/products/1480/images/1_29b3121f6b5b.jpg) Musiałbyś tylko poszukać jakiegoś uchwytu na ścianę.
    Właśnie o coś takiego mi chodzi. Czyli musimy szukać baterii stojącej z możliwością dokręcenia wężyka do słuchawki, tak ? I wtedy na logikę otwory są 2 lub 1 w zależności od tego czy bateria z mieszalnikiem czy osobno z ciepłą i zimną wodą. Dobrze kombinuję ?
    Ostatnio edytowane przez nielot2 ; 03-03-2011 o 17:53

  13. #313

    Domyślnie

    Jeśli zależy Ci na takiej bardziej zintegrowanej baterii (nie takiej gdzie np. wylewka i kurki są oddzielnie - już 3 otwory) to tak, w grę wchodzą jedynie baterie wannowe stojące jedno- i dwu- otworowe z możliwością dokręcenia węża. Jak dobrze poszukasz możesz znaleźć już takie w pełni skompletowane ze słuchawką, wężem i uchwytem na ścianę (np. http://images.okazje.info.pl/p/dom-i-ogrod/2540/deante-cubic-bdd-016m-.jpg)

  14. #314
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    madzikma

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Pabianice
    Kod pocztowy
    95-200
    Posty
    113

    Domyślnie

    Ja mjałam mieć 3-otworową i fachowcy mówili,że konieczna jest rewiazja i musi być dojście do tej baterii.Pan w LM też mówił,że najsłabszą strona są węże ,które potrafią sie zepsuć-od wciągania i wyciągania mechanicznego.Więc mam inne rozwiązanie-może mniej estetyczne-bateria normalna wystaje z wanny,na wierzchu.Zakłada się takie specjalne nakładki-zapomniałam nazwy.

  15. #315

    Domyślnie

    Cytat Napisał Carl Zobacz post
    Ja to trochę kombinuję Mam zamiar zrobić tak:
    - bateria ścienna, owszem, ale podtynkowa,
    - wylewka, ale z przelewu,
    - prysznic, ale wąż schowany w półce.
    Jednym słowem minimalizm.
    A poszukiwania czynię właśnie ze względu na wąż prysznica. Jeżeli nic się nie zmieni, to mam zamiar założyć wąż natryskowy z drenażem Follow Me i do tego odpływ z napełnianiem Silfra
    Zagadnąłem Carla na privie i okazało się, że zdecydował się na Follow Me. Mi również wydaje się to dość sensowne rozwiązanie. Czy ktoś jeszcze oprócz Carla ma praktyczne doświadczenia z tym wężem z drenażem?

    Z góry dzięki za info.

  16. #316

    Domyślnie

    Cytat Napisał perdel Zobacz post
    Witam wszystkich,
    bom nowy.

    znam Silfrę, produkują ciekawe rozwiązania, warto więcej poczytać.
    Stałem przed podobnym problemem i tez wpadlismy na ten wąż, niestety do montażu nie doszło, bo zmieniła się koncepcja wanny.
    Polecam Ci zadzwonić i zapytać, mi wytłumaczono wszystko (mimo, że rozmawiałem z Panią). wprawdzie nie skorzystałem, choć byłem o krok.
    Ale widziałem to coś, miałem go w rękach, wygląda solidnie.

    Sam skorzystałem z innego patentu - źle zamontowano mi umywalkę i miałem mały problem z podłączeniem odpływu. Kupiłem genialny wręcz passeprtout i po kłopocie.
    To jest tak dobry patent, że jak się o nim dowiedzą monterzy to chętniej będą partaczyć.
    Hej Perdel. Czy Silfrę można napotkać w zwykłych salonach łazienkowych? Też mi chodzi po głowie FollowMe ale chciałbym to najpierw zobaczyć.
    Z góry dzięki za info.

  17. #317
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar czarownicaaa
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    178

    Domyślnie

    Cytat Napisał madzikma Zobacz post
    Ja mjałam mieć 3-otworową i fachowcy mówili,że konieczna jest rewiazja i musi być dojście do tej baterii.Pan w LM też mówił,że najsłabszą strona są węże ,które potrafią sie zepsuć-od wciągania i wyciągania mechanicznego.Więc mam inne rozwiązanie-może mniej estetyczne-bateria normalna wystaje z wanny,na wierzchu.Zakłada się takie specjalne nakładki-zapomniałam nazwy.
    mozesz doladniej wyjasnic co to za nakladki
    ja tez zamontowalam baterie nawannowa jeszcze nie uzywana ale juz zaluje, zamontowalismy parawana na wanne cieszac sie z opcji 2 w 1. Coz z tego jak po wyciagnieciu weza otwor robi sie wiekszy i nie ma opcji zeby tam nie leciala woda do srodka
    pomyslalam wiec ze moze jaka nakladka aby to miejsce zabezpieczyc przy uzytkowaniu by nas uratowala

  18. #318

    Domyślnie

    Cytat Napisał czarownicaaa Zobacz post
    mozesz doladniej wyjasnic co to za nakladki
    ja tez zamontowalam baterie nawannowa jeszcze nie uzywana ale juz zaluje, zamontowalismy parawana na wanne cieszac sie z opcji 2 w 1. Coz z tego jak po wyciagnieciu weza otwor robi sie wiekszy i nie ma opcji zeby tam nie leciala woda do srodka
    pomyslalam wiec ze moze jaka nakladka aby to miejsce zabezpieczyc przy uzytkowaniu by nas uratowala
    Nie wiem czy wymiana baterii na inną wchodzi u Ciebie w grę, ale ten produkt o którym pisałem (wąż z drenażem: http://madix.com.pl/kolumny_i_deszcz..._drenazem-620p) uniemożliwia wlewanie się wody do środka wanny.
    Wysłałem nawet pytania do tego madixa z następującym rysunkiem

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SilfraPytania1.jpg
Wyświetleń:	281
Rozmiar:	81,2 KB
ID:	85407

    Oto odpowiedzi:

    ad 1 nie, to nie jest przejściówka. Przejściówka to rurka montowana miedzy karbowaną rurą przelewu wannowego a odpływem .Posiada ona "dziubek"do zamontowania rurki denażowej.
    ad 2 Samego węża grzyb z powodu wilgoci nie zniszczy nawet jeśli bedzie Pan trzymał jakąś jego część na podłodze.
    ad 3 nie,nie przeleje sie woda tam gdzie Pan zaznaczył. Nie ma takiej możliwości. Jeśli zdarzy się, ze maluch wleje tam większą ilość wody ,może sie ona przelać górą ,ale to chyba naturalne. Co do sprężyny to nie jest ona na stałe przyczepiona do jakiegoś elementu,ze względu na jej specyfikę poruszania "góra dół",w dolnej części opiera sie ona na uszczelce.

  19. #319
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Cruiz

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Kobierzyce
    Kod pocztowy
    55-040
    Posty
    1

    Domyślnie

    Przepraszam, czy ktoś ma pojęcie jak zdemontować i wymienić taki zawór?
    Jest to zawór zainstalowany w wannie. Reguluje się nim siłe strumienia wody.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zawór1.jpg
Wyświetleń:	158
Rozmiar:	73,6 KB
ID:	245548

  20. #320

    Domyślnie

    Witam wszystkich.
    Chciałabym zapytać o spostrzeżenia po latach użytkowania takiej baterii.
    Czy warto? bardzo mi się podoba ale mąż obawia się problemów związanych z dostępem, przeciekającym wężem, itp.
    Z góry dzięki za opinie

Strona 16 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony