dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 16
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 320
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    invx

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.066

    Domyślnie

    krotko i na temat: KLUDI

  2. #22
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nurni
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.863
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    Cytat Napisał invx
    krotko i na temat: KLUDI
    Na temat owszem, ale za krótko - cena ............
    Mój DOM na mojej ZIEMI.
    Dziennik
    Komentarze

  3. #23

    Domyślnie

    Ale ja juz mam te baterie nawannowa Saga f-my Oras i szukam kogos, kto ma taka sama ew. podobna baterie 1-otworowa tego typu. Czy taka "pojedyncza" bateria nie wyglada troche nieciekawie na duzej wannie jak Rosa firmy Ravak? Wahalismy sie mocno miedzy 2-otworowa nasciena montowana na wannie na kolankach i wlasnie ta 1-otworowa. Wybor padl na te druga, jutro ma byc montowana. Ale w razie czego moge ja zamienic na inna. Napiszcie cos please.

  4. #24
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    invx

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.066

    Domyślnie

    cena jak to cena ale warto zaplacic.

  5. #25

    Domyślnie

    invx: masz b. glebokie przemyslenia

  6. #26

    Domyślnie

    Bateria za 100 czy za 1000 zł - co za różnica - woda przecież i tak leci...,
    a design to już kwestia indywidualna.
    Pamiętać tylko trzeba o dobrych wężykach przyłączających.
    Od stycznia 2005 na swoim

    altana z grillem = moje dzieło

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał xavi
    Bateria za 100 czy za 1000 zł - co za różnica - woda przecież i tak leci...,
    a design to już kwestia indywidualna.
    Pamiętać tylko trzeba o dobrych wężykach przyłączających.
    Nie do końca. Jasne że płaci się za markę, ale wśród wyrobów jednej firmy też są wyroby mniej lub bardziej ekskluzywne.
    Dyskusja w tym wątku jest ciekawa. Jak ktoś ma wybrać artykuł jak czyta o bateriach za 100 i grubo ponad 1000 PLN.

    Z tymi artykułami jest jak z samochodami. Jak ktoś chce wydać 70tys to nie szuka używanego malucha. Później może korzystać z komfortu klimy itp.
    Nie zgodzę się ze stwierdzeniem, że woda i tak leci.
    Wychodząc z tego założenia można nabyć mosiężne zawory po 15PLN, przez które też leci woda.
    Ale aby nie popadać w skrajność. Montowałem baterie po 70 PLN kupione z pełną świadomością minimalizacji kosztów, tyle, że okazało się że po otwarciu baterii szumi w niej woda, a po pół roku zaczęła cieknąć. Obecnie korzystam z nieco lepszego asortymentu np. Kludi zlewozmywakowa. Użytkuję z zadowoleniem ok 10 lat. Nieco się podstarzała ale ogólnie jest OK.
    Do nowego domu nie kupuję złotych klamek ale dbam o ogólny wygląd i jakość, więc i baterie będą przyzwoite.

  8. #28
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    invx

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.066

    Domyślnie

    Cytat Napisał xavi
    Pamiętać tylko trzeba o dobrych wężykach przyłączających.
    zgadza sie, najlepiej sztywne miedziane, a takich np. KFA hyba nie posiada wogule


  9. #29

    Domyślnie

    Ja kupiłem (jeszcze leży nie zainstalowana) Bonetti www.bonetti.com.pl 3-otworową. Ciekaw jestem jak będzie się sprawować.
    Pozdrawiam[/quote]

    Ja mam już zainstalowaną bonetti 3 otworową. Bonetti to generalnie firma powiedzmy średnia jakościowo, ale akurat baterie wannowe wielootworowe przechodzą dokładną kontrolę techniczną- wiadomość ze źródłą zbliżonego do firmy.
    Jak dotychczas ( 2 miesiące sporadycznego używanie- włąśnie się przenosimy) wszystko jest w porządku. Baterie umywalkowe i prysznicowe mam Orasa, ale wannowa była zbyt droga.
    Pozdrawiam
    Już mieszkam we własnym domu. Czego i Wam serdecznie życzę!

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek_2
    Ale ja juz mam te baterie nawannowa Saga f-my Oras i szukam kogos, kto ma taka sama ew. podobna baterie 1-otworowa tego typu. Czy taka "pojedyncza" bateria nie wyglada troche nieciekawie na duzej wannie jak Rosa firmy Ravak? Wahalismy sie mocno miedzy 2-otworowa nasciena montowana na wannie na kolankach i wlasnie ta 1-otworowa. Wybor padl na te druga, jutro ma byc montowana. Ale w razie czego moge ja zamienic na inna. Napiszcie cos please.
    Też mamy wannę Rosa Ravak-a. Pojedyncza stojąca bateria wygląda niezbyt dobrze, dlatego zamontowaliśmy trójotworową. Patrz post wyżej.
    pzdr
    Już mieszkam we własnym domu. Czego i Wam serdecznie życzę!

  11. #31

    Domyślnie

    Szukam opini uzytkownikow o bateriach firmy Nobili. Podobaja mi sie satynowe (licze na to, ze nie bedzie na nich widac osadu z kamienia)

  12. #32

    Domyślnie trochę z centrum Londynu.

    W jednym z hoteli w samym centrum Londynu (landkastergate),kąpałem się w wannie z dwoma kranami-jeden na ciepłą ,a drugi na zimną wodę.
    Pomysłowy Anglik połączył krany plastikowym wężykiem poprzez trujnik wyprowadził przewód do natrysku -czy to nie ciekawe rozwiązanie?
    Byłem zszokowany zaradnością i pękałem ze śmiechu wyglądając przez okno otwierające się na zewnątrz.
    Przeprasz-to tylko taka dygresja na poważny temat.

  13. #33
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie Re: trochę z centrum Londynu.

    Cytat Napisał Jan Przestrzelski
    W jednym z hoteli w samym centrum Londynu (landkastergate),kąpałem się w wannie z dwoma kranami-jeden na ciepłą ,a drugi na zimną wodę.
    U angoli to standard, baterie ze wspólnym wylotem są tam w zasadzie nieobecne. A wkurza to przy użyciu straszliwie! Umycie sobie twarzy w umywalce jest sporą sztuką (odkręcamy oba kurki, w dłonie nalewamy zimne, dolewamy ciepłej i myjemy się tym, co jeszcze nie zdążyło przeciec przez palce). W obiektach publicznych zdarza się wersja hardcore: zamiast kurków przyciski.
    Zapytany o powody stosowania takich rozdzielonych baterii angol u którego nocowałem zacząć coś chrzanić o tradycjach i o oszczędności wody...

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    My wybraliśmy baterię odpływowo-przelewową firmy Kludi (Mega-Mix) - wygląda tak:



    jej główną zaletą jest to, że jej nie widać (bo umocowana jest na ściance wanny) i to, że w wannie zrobiliśmy tylko jeden otwór na słuchawkę prysznicową. A co do ceny wyrobów Kludi - jeżeli dostanie się dobry upust to nie są takie bardzo drogie.

  15. #35
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar markus_gdynia
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    3.534

    Domyślnie

    KLUDI - umywalkowa w łazience na parterze, proste i zgrabne wzornictwo, cena 210PLN (myslę że jest to przyzwoita cena).

    KFA - umywalkowa w pomieszczeniu gospodarczym, coś koło 90 PLN


    Wydaje mi się, że najlepszym testerem na jakość baterii jest wykonanie zestawu korka automatycznego. W Kludi wszystko pasuje elegancko i działabez najmniejszego problemu, w KFA trudno spasować elementy, zaczep na pręcie nie trzyma i sprawia wrażenie wykonania na tępej tokarce.

  16. #36

    Domyślnie

    Firma nie zawsze stanowi o cenie tylko konkretny model ja np. kupiłem Kludi natryskową za 250zł a przy wannie mam trzyotworową Paffoni -użytkowaną od 9 m-cy. W kuchni mam Deante przeniesioną z poprzedniego adresu i działa bez zarzutu od 6 lat (oby nie zapeszyć ) Na dole w umywalce jeszcze coś innego - chyba KFA.
    O rany jaki my mamy bałagan
    pozdrawiam

  17. #37
    Guest

    Domyślnie

    w kuchni tania deante - 5 lat bez zarzutu,
    w łazience Hansa Grohe - ze słuchawki odłazi już "chromowana" powłoka

  18. #38

    Domyślnie

    Baterie Tres - ceny przystępne różnorodne modele
    Buduję dom - chyba mnie pogięło!

  19. #39

    Domyślnie

    W starym mieszkaniu miałam Grohe, w nowym mam Grohe. Nieustannie polecam!

  20. #40

    Domyślnie

    witam
    baterie TRES- bardzo różnorodne ceny , wzornictwo, oferta

Strona 2 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony