dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 31
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rosomakx4

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    564

    Domyślnie Taryfa G12W śląsk

    Pytanie do korzystających z dobrodziejstwa 2 taryf na śląsku, czy i w jaki sposób i konkretnie z kim można podpisać umowe na dostawe prądu na zasadzie taryfy G12W
    Wiadomo kochany Vatelnfall ni ma takiej taryfy

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rosomakx4

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    564

    Domyślnie

    to to też widziałem tylko jak taką umowe podpisać, ktoś już przetarł szlak ?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Tak myslę ze te pytajniki przy linku powodują ze wartośc takiej podpowiedzi (porady) jest praktycznie zadna.
    Obecnie nie możliwości aby po zmianie sprzedawcy uzyskać taryfę której nie ma dystrybutor na swoim terenie.
    Taryfa G12w jest dostępna dla odbiorców tylko na terenie byłego Enionu i tylko dla odbiorców dla których dystrybutorem jest Tauron Dystrybucja SA a sprzedawcą Tauron Sprzedaż Sp. z o.o.. Każda inna konfiguracja powoduje ze nie mamy mozliwości skorzystania z tej taryfy.
    Jest to niestety ograniczenie a rynek energii jest nie do konca uwolniony
    Ostatnio edytowane przez asolt ; 01-04-2012 o 15:26

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rosomakx4

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    564

    Domyślnie

    A mówi się że możemy bez problemu zmienić sprzedawce energii

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rosomakx4

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    564

    Domyślnie

    http://biznes.onet.pl/konkurencja-w-...,1,prasa-detal

    W sumie być może Vatenfall zmieni taryfy skoro Tauron jest ich właścicielem, ja zamierzam drążyć temat to w ogóle moge zrobić w tej materii

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał rosomakx4 Zobacz post
    http://biznes.onet.pl/konkurencja-w-...,1,prasa-detal

    W sumie być może Vatenfall zmieni taryfy skoro Tauron jest ich właścicielem, ja zamierzam drążyć temat to w ogóle moge zrobić w tej materii
    Na to bym nie liczył, cała reszta Tauronu oprócz byłego Enionu też nie ma tej taryfy.

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rosomakx4

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    564

    Domyślnie

    Dostałem dziś maila że nie mamy już Vatenfallu tylko Tauron Polska Energia
    W wolnym czasie dopytam z kim jak i gdzie podpisać umowe na G12W i czy w ogóle się da
    Waszym zdaniem przy PC gruntowej to dobra opcja ?

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rydzadam
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Przywidz
    Kod pocztowy
    83-047
    Posty
    1.193

    Domyślnie

    Cytat Napisał rosomakx4 Zobacz post
    Dostałem dziś maila że nie mamy już Vatenfallu tylko Tauron Polska Energia
    W wolnym czasie dopytam z kim jak i gdzie podpisać umowe na G12W i czy w ogóle się da
    Waszym zdaniem przy PC gruntowej to dobra opcja ?
    G12W dla typowej rodziny, gdzie pracuje się w tygodniu, a w weekend "odpoczywa" w domku to najlepsze rozwiązanie nie tylko przy PC, ale i bez niej. Już przy zużyciu 40% taniego prądu i 60% drogiego jest nieco taniej w G12w, a w praktyce ten stosunek będzie (bez pompy ciepła) min. 60% taniej i 40% drogiej, a jeśli mamy PC, do tego dobrze ustawioną i dobraną - około 80% w taniej i jedynie 20% w drogiej taryfie, co znaczy rachunki niższe o prawie połowę w stosunku do taryfy całodziennej G11.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał rosomakx4 Zobacz post
    Dostałem dziś maila że nie mamy już Vatenfallu tylko Tauron Polska Energia
    W wolnym czasie dopytam z kim jak i gdzie podpisać umowe na G12W i czy w ogóle się da
    Waszym zdaniem przy PC gruntowej to dobra opcja ?
    Na dzień dzisiejszy nie ma możliwości uzyskania taryfy nie będąc odbiorcą na terenie dawnego Enionu (Tarnów, Kraków,Częstochowa,Bielsko-Biała, Będzin),
    to ze teren Vafenfalla został przejety przez Tauron nie ma nic do rzeczy. Warunkiem podstawowym jest dostępność danej taryfy u dystrybutora na danym terenie.
    Zmiana sprzedawcy nic nie da. Jezeli Tauron wprowadzi na tym terenie taką taryfę to nie bedzie problemu, jezeli zas nie to podpisanie umowy na G12w bedzie niemożliwe. Posiadanie takiej takiej to bardzo dobra opcja, sam ją posiadam i sobie chwalę.

  11. #11

    Domyślnie

    Nie jestem ze śląska, ale się podepnę . Wczoraj się dowiedziałem, że od stycznia mam dostęp do G12W (kompleksowo: obrót i dystrybucja). Dodatkowe tanie godziny w łykend, dodatkowe 3 gr brutto w taniej taryfie i 1,5 gr w drogiej. Przeliczyłem szacunkowo, że za ostatni sezon grzewczy przy przejściu z G12 na G12w zapłaciłbym niecałe 1 kPLN mniej. Ale to tylko symulacja. Pytania do praktyków: czy tak jest faktycznie? Opłaci się?

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał adiqq Zobacz post
    to niekoniecznie musi wyglądać tak różowo...
    u mnie 1 sezon grzewczy dla PC 62% taniej, dla całego domu 52% taniej(za pełny rok)
    teraz się kończy 2 sezon grzewczy, na razie mam dla PC 70% w taniej i dla całego domu około 58% w taniej.
    W skali roku w moim przypadku są to oszczędnośc rzędu kilkaset zł (nie chce mi się liczyć dokładnie) przy stosowaniu G12 zamiast G11 - przy czym od razu zaznaczam, tylko pralka i zmywarka jeszcze są nastawione w taniej, przy prasowaniu,gotowaniu, nikt nie patrzy na zegarek czy jest akurat tania taryfa...
    W taryfie G12w mamy 98 h/tydz w II tar. 70 h/tydz. w I taryfie
    W taryfie G12 odpowiednio 70 II tar, 98 I tar.
    W taryfie G12e odpowiednio 84 i 84.
    Kazdy musie sobie sam przeliczyć co mu sie opłaca

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rydzadam
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Przywidz
    Kod pocztowy
    83-047
    Posty
    1.193

    Domyślnie

    Cytat Napisał adiqq Zobacz post
    to niekoniecznie musi wyglądać tak różowo...
    u mnie 1 sezon grzewczy dla PC 62% taniej, dla całego domu 52% taniej(za pełny rok)
    teraz się kończy 2 sezon grzewczy, na razie mam dla PC 70% w taniej i dla całego domu około 58% w taniej.
    W skali roku w moim przypadku są to oszczędnośc rzędu kilkaset zł (nie chce mi się liczyć dokładnie) przy stosowaniu G12 zamiast G11 - przy czym od razu zaznaczam, tylko pralka i zmywarka jeszcze są nastawione w taniej, przy prasowaniu,gotowaniu, nikt nie patrzy na zegarek czy jest akurat tania taryfa...
    Ale piszesz z tego co widzę o G12, ale znacznie lepiej to wygląda w G12w, kiedy mamy do dyspozycji dodatkowo cały weekend

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lachowski

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    otwock
    Kod pocztowy
    05-400
    Dzielnica
    centrum-przy lesie
    Posty
    18

    Domyślnie

    mam pytanie czy rolnicy moga miec inne taryfy prądowe, bo spotkałem sie , że jeden miał tani prąd w innych godzinach niż ja ?

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rydzadam
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Przywidz
    Kod pocztowy
    83-047
    Posty
    1.193

    Domyślnie

    Cytat Napisał lachowski Zobacz post
    mam pytanie czy rolnicy moga miec inne taryfy prądowe, bo spotkałem sie , że jeden miał tani prąd w innych godzinach niż ja ?
    Dobre Dopłaty bezpośrednie, KRUS, itp. to widać jeszcze mało... A tak na poważnie - nie spotkałem się z tym. nam rolników i pseudorolników - mają co najwyżej weekendową G12w. Musisz pogooglować, bo w każdym regionie Polski może być inaczej. Różni dostawcy mają różne taryfy i "promocje".

  16. #16

    Domyślnie

    Rolnicy, zwłaszcza ci drobniejsi, z taryfy dwuczłonowej chętnie korzystali już od dawna. Z prostej przyczyny - wykorzystanie niskiej taryfy do zasilania np. parnika, zasobnika cwu, czy choćby maszyn gospodarskich. Rolnik i tak pracuje najczęściej w domu, więc ma możliwość ustawienia niektórych czynności na "tanie" godziny. Zegary sterujące w tych miejscach niejednokrotnie mają już swój wiek i bywa, że godziny na zegarze sterującym nijak się mają do czasu astronomicznego. Zmiana z czasu letniego na zimowy automatycznie następuje w stosunkowo nowych licznikach - do niedawna raz ustawiony zegar działał (z większym lub mniejszym błędem) do następnej wymiany licznika. Sterowanie liczydłami w starszych modelach liczników jest tak wykonane, że w przypadku awarii zegara (styków sterujących) czy licznika (cewki elektromagnesu) zawsze działało liczydło dzienne - dostawca na tym nie tracił. Jak odbiorca nie wyczaił faktycznych godzin niskiej taryfy wg swojego zegara to nieświadomie czerpał droższy prąd. Sam pamiętam, że trza się było nauczyć czytania metron-owskiego zegara, a na dodatek przyłożyć pięścią w licznik, bo inaczej nie zaskoczył na dolne liczydło, a doprosić się wymiany w tamtych czasach graniczyło z cudem.

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Henderson

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Ostrów Wielkopolski
    Kod pocztowy
    63-400
    Posty
    114

    Domyślnie

    ostatnio byłem na rozruchu pompy w mazowieckim, a tu rolnik mówi,że właśnie ma tani prąd , był poniedziałek 19 h ?
    Jak on sobie policzył, że tanio to wychodzi , przestał już palić w piecu i używa tylko PC. Traktuje ją jak stary piec i musi miec na grzejnikach 60C !! To przecież 39 bar na R410A !

  18. #18

    Domyślnie

    Macie problem.Sprawdzić na stronach elektrowni i wszystko jasne. Są tańsze taryfy o kilka groszy, ale zużycie musi być dosyć spore.
    Ponadto pracownicy elektrowni mają dosyć duże rabaty.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  19. #19
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rosomakx4

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    564

    Domyślnie

    Cytat Napisał adiqq Zobacz post
    taryfy G12e i G11e przeszły do historii, zostały przemianowane na G12n i G11n - ciekawe czy doczekamy się też na tarfy weekendowe?
    dzwoniłem do Tauronu i facet kazał mi pisać w tej sprawie maila i sądze że dobrze byłoby jeśli każdy z Nas napisze do nich maila z zapytaniem co w sprawie taryfy dla użytkowników PC czy G12W
    Sam tych maili moge wysłać z 5 z różnych maili, po powiedzmy 2setnym mailiu sprawa zapewne będzie głośniejsza i być może coś w tym kierunku się ruszy

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał rosomakx4 Zobacz post
    dzwoniłem do Tauronu i facet kazał mi pisać w tej sprawie maila i sądze że dobrze byłoby jeśli każdy z Nas napisze do nich maila z zapytaniem co w sprawie taryfy dla użytkowników PC czy G12W
    Sam tych maili moge wysłać z 5 z różnych maili, po powiedzmy 2setnym mailiu sprawa zapewne będzie głośniejsza i być może coś w tym kierunku się ruszy
    Problem braku taryfy G12w na terenie Górnego Sląska a bedącego w obszarze działania Tauronu wiąze sie z tym ze ten teren podlegał pod Vattenfala, kóry nie miał takiej taryfyu w swojej ofercie i został wykupiony przez Tauron. Tauron musi honorować umowy długoterminowe o dostarczanie energii dla niektórych odbiorców podpisane przez Vattenfalla, po ich zakonczeniu wszystkie taryfy powinny byc ujednolicone na terenie całego Tauronu. Ja rozumiem ze to w zasadzie malo obchodzi przeciętnego odbiorce ale niektórych zaszłosci nie da się przeskoczyć, niestety

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony