dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie Czy okna mogą otwierać się na zewnątrz?

    Mam okna na wysokości 60cm. Trudno więc będzie postawić po nimi kanapę, biurko czy inny mebel. Zamierzałem podnieść wysokość okien, ale boję się, że wtedy pokoje będą ciemne. Pomyślałem o oknach otwieranych na zewnątrz i wtedy meble mogłyby być powyżej dolnej linii okien. Tylko czy takie okna się robi? Czy jest to dopuszczalne? Wszędzie gdzie się rozglądam okna otwierają się do wewnątrz.

  2. #2

    Domyślnie

    ...robi się , w UK , u nas raczej tylko do środka , po za drzwiami..

    myslę, że ze względu na mycie jest to pomysł raczej chybiony jeśli dom nie jest parterowy

  3. #3

    Domyślnie

    Dom jest parterowy. Właśnie nigdzie tego w Polsce nie widziałem i zastanawiam się nad konsekwencjami takich okien.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kwitko
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Wielkopolska
    Dzielnica
    Konin/Słupca
    Posty
    1.654

    Domyślnie

    Pomysł wydaje mi się mało praktyczny, chyba ciężko takie okno zamknąć musiałbyś cały wychylić się na zewnątrz żeby złapać skrzydło. Wątpię czy jakaś firma coś takiego robi. Zawsze możesz popytać.
    Pamiętam że w starym domu babci (jeszcze glinianym) były takie okna, miały przymocowane haczyki do futryny, chyba żeby się za mocno nie otwierały.
    Wydaje mi się że lepiej zmniejszyć otwór na okno.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mayadaski
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Kaszuby Pôłnié - Zaborski Park Krajobrazowy
    Posty
    4.109

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolek30 Zobacz post
    ...robi się , w UK ,
    w Irandii to tez standard, ze okna otwieraja sie na zewnatrz.
    Mysle, ze musisz sie zapytac i indywidualnie uzgodnic....

    Maja

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    okna tzw. ościeżnicowe były tak przed wojną bardzo popularne

    za czasów mej młodości dosyć często spotykane, tylko
    że okna te otwierają się i na zewnątrz i do środka:


  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kwitko
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Wielkopolska
    Dzielnica
    Konin/Słupca
    Posty
    1.654

    Domyślnie

    Właśnie mi przypomniałeś, dokładnie tak było u babci. Pierwsze otwierało się do wewnątrz a drugie na zewnątrz. A jak było ciepło wyciągało się to wewnętrzne okno i latem zostawało tylko to otwierane na zewnątrz.

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Okna otwierane na zewnątrz produkują polskie firmy na export czy do Anglii, Irlandii czy do państwa skandynawskich.
    Tgeo typu rozwiązanie ma swoje wady jaki i korzyści. Np. Anglicy nie wyobrażają sobie otwieranych do środka okien ze względu na to, że zabierają przestrzeń w pomieszczeniu.
    Także spokojnie możesz udać się do jakiejś firmy w okolicy i dokonać zakupu.

    Możesz też przemyśleć temat okien przesuwanych co jest korzystne w przypadku szczególnie okien panoramicznych.
    Są też systemy okien uchylnych wertykalnie czyli w pionie. Niestety ale połowa skrzydła ingeruje w przestrzeń pomieszczenia.
    Pozdrawiam
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  9. #9

    Domyślnie

    MS i dobrze pamiętam ma w swojej ofercie okna Angielskie i jest jeszcze kilka firm co to robi .

    oknosystem
    Ostatnio edytowane przez sikorb ; 23-04-2012 o 18:02
    Pozdrawiam Bogdan

    Tu była reklama......

    Rozczarowanie spowodowane niską jakością pamięta się długo
    po tym jak minie radość spowodowana niską ceną

  10. #10

    Domyślnie

    Okna Rąbień miały w cenniku dopłatę za okna otwierane na zewnątrz a produkowali głównie na aluplaście więc może trzeba popytać u dużych producentów robiących okna również na aluplaście - eko okna, adams itp

  11. #11

    Domyślnie

    Żeby nie gdybać że może tafirma a może ta ; http://avante.com.pl/index.php?lang=pl&mod=offer&id=9

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    sa jeszcze przepisy budowlane ograniczajace stosowanie takich okien

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    andrzejzms

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-214
    Posty
    288

    Domyślnie

    Cytat Napisał JK2010 Zobacz post
    Mam okna na wysokości 60cm. Trudno więc będzie postawić po nimi kanapę, biurko czy inny mebel. Zamierzałem podnieść wysokość okien, ale boję się, że wtedy pokoje będą ciemne. Pomyślałem o oknach otwieranych na zewnątrz i wtedy meble mogłyby być powyżej dolnej linii okien. Tylko czy takie okna się robi? Czy jest to dopuszczalne? Wszędzie gdzie się rozglądam okna otwierają się do wewnątrz.
    A może prościej wykonać okna z poprzeczką, czyli nie otwierana część na dole i otwierana na górze. Dzielenie okna na odpowiedniej wysokości stosownej do mebli np 100 czy 120 cm.

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Bardzo dobra propozycja. A ci którzy uważają, że to brzydkie niech sobie popatrzą na nowczesne apartamentowce, gdzie takie okna są na porządku dziennym

  15. #15

    Domyślnie

    finlandia ja tam wyznaję zasadę, że to mnie ma się podobać i mnie odpowiadać o gustach po prostu ciężko dyskutować, chociaż powiem szczerze, że u mnie w okolicy jeszcze nie spotkałem okien otwieranych na zewnątrz.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony