dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KosGos

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Ruda Śląska
    Posty
    181

    Domyślnie Poprawny montaz okien ?

    Jak powinien wygladac poprawny montaz okien tarasowych ? Szczerze to myslalem ze budowlaniec zrobi podmurowke pod okno na wysokosc wylewki. Jak mi wytlumaczyl tak sie nie robi, lepiej zamontowac okno w powietrzu ( podparte) a pozniej przy robieniu podlog podjechac pod nie styropianem i umiescic je w wylewce (bedzie podlogowka). Widzialem takze rozwiazanie ze spacjalnymi profilami podkladanymi pod okno. Jak powinno sie to poprawnie wykonac, zeby bylo stabilnie i cieplo. Okno zatopione w wylewce jakos mi sie nie widzi bo przeciez przy podlogowce robi sie dylatacje wiec jak by to mialo wygladac ? Wylewka wraz ze styropianem to okolo 19cm.

    Druga kwestia jak osadzic madrze okna z roletami w otworach okiennych zeby bylo cieplo ? Prowadnica rolety na rowni z licem sciany czy wypuscic na zewnatrz a moze jeszcze inaczej ?
    Ostatnio edytowane przez KosGos ; 31-03-2012 o 16:29

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał KosGos Zobacz post
    Jak powinien wygladac poprawny montaz okien tarasowych ? Szczerze to myslalem ze budowlaniec zrobi podmurowke pod okno na wysokosc wylewki. Jak mi wytlumaczyl tak sie nie robi, lepiej zamontowac okno w powietrzu ( podparte) a pozniej przy robieniu podlog podjechac pod nie styropianem i umiescic je w wylewce (bedzie podlogowka). Widzialem takze rozwiazanie ze spacjalnymi profilami podkladanymi pod okno. Jak powinno sie to poprawnie wykonac, zeby bylo stabilnie i cieplo. Okno zatopione w wylewce jakos mi sie nie widzi bo przeciez przy podlogowce robi sie dylatacje wiec jak by to mialo wygladac ?

    Druga kwestia jak osadzic madrze okna z roletami w otworach okiennych zeby bylo cieplo ? Prowadnica rolety na rowni z licem sciany czy wypuscic na zewnatrz a moze jeszcze inaczej ?
    jest sporo napisane na ten temat no ale ...
    po pierwsze to tego budowlańca, który chce pod okna tarasowe podsuwać styropian to trzeba pogonić. Można podmurować można również zastosować profile systemowe.

    co do drugiej kwestii
    idealnie jak masz możliwość wysunięcia całości w warstwę ocieplenia plus zastosowanie taśm montażowych - wtedy uzyskane parametry będą najlepsze.


    Pozdrawiam

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KosGos

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Ruda Śląska
    Posty
    181

    Domyślnie

    Ten styropian to miala byc podloga przedluzona pod rame okienna.
    Co do wypuszczenia calego okna w ocieplenie to niestety tak nie bedzie. Zastanawiam sie nad opcja roleta rowno lub z 3mm z licem muru albo rama okienna na rowni z licem lub troche wypuszczona na zewnatrz. To drugie rozwiazanie wydaje mi sie bardziej cieple.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam


    no jeżeli nie ma możliwości to im bliżej ocieplenia tym lepiej, jak masz możliwość wysunięcia to jest to jak najbardziej wskazane.
    mówi się, że każdy cm dobry

    Pozdrawiam

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KosGos

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Ruda Śląska
    Posty
    181

    Domyślnie

    Po prostu nie chce isc w drogie skomplikowane montaze. Na standardowym ile mozna maksymalnie wypuscic ?

  6. #6

    Domyślnie

    przy 70mm ramie ok 2 cm, prowadnice na pewno wypuść w ocieplenie

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    ale jak masz roletę nadstawna to puszka na lico ze ścianą wtedy prowadnica wyjdzie ok2cm a po tynkach ni bedziesz miał "półek"

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KosGos

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Ruda Śląska
    Posty
    181

    Domyślnie

    Cytat Napisał witek86 Zobacz post
    ale jak masz roletę nadstawna to puszka na lico ze ścianą wtedy prowadnica wyjdzie ok2cm a po tynkach ni bedziesz miał "półek"
    czy przypadkiem puszka rolety nie jest rowna z prowadnica ? Patrzac na foty tak mi sie wydaje. O jakich półkach mowisz ?

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał KosGos Zobacz post
    czy przypadkiem puszka rolety nie jest rowna z prowadnica ? Patrzac na foty tak mi sie wydaje. O jakich półkach mowisz ?
    puszka jest równa z prowadnicą! mówiłem tu o puszcze od strony wewnętrznej aby była na lico z murem a wtedy od strony zewnętrznej wychodzi ok 2cm.
    Półki hmm jak "fachowcy" wstawiając okna zapominają czego się łapać i wstawiają okno z roletą prowadnicami do lica muru to puszka później wystaje w środku ok 2cm i robi się półka na puchary np.

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KosGos

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Ruda Śląska
    Posty
    181

    Domyślnie

    Jeszcze jakies propozycje czy uwagi ? Termin montazu okien za 1,5 tygodnia i nie chcialbym popelnic bledu. Rozwazam 2 opcje roleta z licem muru albo okno z licem a roleta wypuszczona.

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    a jakie masz te rolety? nadstawne ?

  12. #12

    Domyślnie

    Skrzynka rolety nadstawnej ma głębokość 253mm

    Jak masz mur 24cm z porothermu czy czegoś innego trzymasz się środka jak szerszy trzymasz się zewnętrznej strony .

    Najlepiej jak jest szansa w środku pomieszczenia uzyskać 32.5mm luzu na głębokości czyli okno z licem ściany prowadnica na zewnątrz.

    Ogólnie nie polecam tego systemu rolet najzimniejszy z możliwych ,jestem zwolennikiem integro
    Pozdrawiam Bogdan

    Tu była reklama......

    Rozczarowanie spowodowane niską jakością pamięta się długo
    po tym jak minie radość spowodowana niską ceną

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KosGos

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Ruda Śląska
    Posty
    181

    Domyślnie

    Skrzynka ma 246mm a troche wychodzi na zewnatrz wiec od srodka przyjdzie styropian pare cm. Jutro montaz a ja mam dalej dylemat czy prowadnica rolety na rowni z licem czy okno z licem i wtedy prowadnica rolety wyjdzie poza lico. Przy 2 rozwiazaniu troche zabawy bedzie przy ocieplaniu zapewne a nie wiem czy efekt tego warty zabawy.

  14. #14

    Domyślnie

    Jaki wkręt można zastosować do przymocowania kotwy w otworze drewnianym?
    Znajomy mówił, że śmiało kotwę można przybić na gwoździe czwórki.

  15. #15

    Domyślnie

    Jakoś wkręt wydaje mi się bardziej profesjonalny i bardziej precyzyjny
    Ostatnio edytowane przez sikorb ; 26-04-2012 o 21:00

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Ja używam zwykłych wkrętów do drewna (np. czarnych "gipsiaków"). Każdy do drewna, dobrzy by był może hartowany - ostatnio kupiłem jakieś felerne z kolnera, bo zrywają się im główki(więc przy pracy okna na pewno puszczą).
    Wkręt wystarczy wg mnie - jak ma ok 3 cm ( zależy jak twarde drewno w otworze). Wkręt można wykręcić, poprawić. Gwóźdź jest trudniejszy i wcale nie szybszy.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony