dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 237
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 4722
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie Julisiowo – jak zaprojektować marzenia? – zapraszam :)

    Po długiej "rozgrzewce" otwieram wątek i zapraszam






    Cieszę się, że mnie odwiedzasz .
    Rozgość się proszę
    (na razie w wirtualnej przestrzeni mojej wyobraźni) i czuj swobodnie.
    Chętnie poznam Twoje zdanie, więc proszę o wszelkie uwagi, sugestie i pomysły .


    Julisiowo i nick julianna16 – na cześć naszej Córeczki . To Jej pojawienie się sprawiło, że wszystko nabrało sensu.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Nasz dom już stoi (SSZ). Tymczasem chciałabym zadbać o wnętrze, by cieszył nas i naszych gości dobrą aurą i ciepłem . Wiadomo, że te tworzą ludzie, ale w przytulnym otoczeniu o to łatwiej .
    Moja wizja mocno ewoluowała szczególnie przez ostatni rok, kiedy na Forum z zachwytem poznawałam piękne wnętrza. Początkowo nie pamiętałam u kogo widziałam poszczególne cuda (dużo czasu zabierało mi ponowne odszukiwanie wątków), dzisiaj już się powoli odnajduję .

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Wymieniać mogłabym bez liku piękne, klimatyczne wnętrza, których odwiedzanie sprawia mi nieopisaną radość i przyjemność.
    Chciałabym szczególnie podziękować Ani - Aantence i Elfir za cenne, konstruktywne uwagi, sugestie i pomysły (liczę na jeszcze ), AniS79 i Barbarze74 za to, że miałyśmy okazję się spotkać i miło spędziłyśmy czas rozmawiając nie tylko o budowaniu . Anecie S, za to, że tak ciepło mnie przyjęła i za piękne inspiracje wprost z Jej domu, Kasi_sw za dzielenie się talentem i cudne rzeczy, które tworzy, Madzie1412 za pomysły i najpiękniejsze poddasze jakie widziałam, Pysiaczkowi i Ragazzie za wnętrza, które najpiękniej obrazują to, co chciałabym stworzyć u siebie (tak mnie onieśmieliły, że jeszcze się nie ujawniłam w ich wątkach), Bazylkowi, Arici i wszystkim szarolubnym, za fantastyczne inspiracje, Anuli05 za niesamowitą motywację, bo tempo i efekty jej pracy są godne szczerego podziwu, Wioli – Słońce2 za miłe przyjęcie i zachętę by stworzyć swój wątek , Monice – Tatarak, Radce – Fafulja i innym osobom którym udało mi się pomóc za zaufanie do moich pomysłów (nic tak nie motywuje ), Basi_KRK za to, że dzięki niej zalogowałam się na Forum (tak mnie zachwyciły jej wizualizacje, tymczasem Basia już pewnie niedługo zamieszka), Salikowi i Sheenaz za to, że tak pięknie się uzupełniają i uratowali moją elewację swoim panelowym rozwiązaniem , Karolinie i Arturowi za przepiękny pomysł na schodowe barierki, i wreszcie Wszystkim, którzy bezinteresownie dzielą się swoimi zdjęciami, pomysłami i doświadczeniami. Takie wsparcie i oręże pozwalają radzić sobie w chwilach gdy pojawiają się wątpliwości, gdy ekipa po raz kolejny zawodzi, gdy brakuje już siły… DZIĘKUJĘ

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    No to do rzeczy
    Na forum pojawiła się już moja wizja kuchni i jednej z łazienek. Bardzo pomogły mi podpowiedzi i sugestie co poprawić. Jeśli masz inny pomysł lub uwagi napisz proszę .
    Zacznę od rzutu – to przestrzeń obejmująca „serce domu” – salon z jadalnią, kuchnia, korytarz, spiżarka, łazienka z wc (razem, bo wolałam mieć spiżarkę ze względu na niewielką kuchnię) i schody na górę. Kolorem zaznaczyłam funkcje poszczególnych pomieszczeń.
    Kolor czerwony to planowana ściana z cegły (na razie jeszcze jej nie ma).


  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    KUCHNIA

    Kuchnia nie jest duża (około 9,7 m2). Jest otwarta, ale niestety na środku otwartej strony (czyli wejścia) stoi sobie betonowy słup. Mam na niego wstępny pomysł - pomalowanie farbą z drobinkami metalu i cieszenie się serdecznościami rodzinnymi przytwierdzanymi magnesikami, ewentualnie farba tablicowa – a może macie inny pomysł?

    Słupy są dwa - jeden na wejściu do kuchni, a drugi na wejściu do jadalni (żółta i zielona kropa).

    Na razie moja wizja wygląda tak: Meble białe, raczej połysk, zamykane na klik (lub uchwyty zobal), drewniany blat. Wizualizacje robione w planerze Ikea, ale nie zdecydowałam jeszcze gdzie kupię meble . Chodzi o ogólny zamysł.

    Nie zliczę opcji jakie powstały. Ostatecznie zostały 3 wersje:

    Wersja I - Układ G












  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Wersja II - układ równoległy + barek












  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Wersja III - układ najbardziej "dyskusyjny", bo chyba jednak nie do mojej małej kuchni . Wymagałby przesunięcia okna (już jest wstawione) lub lekkiego wkucia się w ścianę (ok 3-5 cm). Wstawiam więc, ale bez wiary, że zyska akceptację .













    I co radzicie?

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar słońce 2
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    1.273

    Domyślnie

    no nareszcie! fajny domek
    pierwsza najlepsza, a te słupy kurcze niebardzo, może przesunąć meble i zrównać z tym słupem, albo go wyrzucić

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Hej Wioluś
    Dziękuję za dobre słowo i opinię
    Z tym słupem to niestety muszę się pogodzić . To konstrukcja betonowa podtrzymująca strop i nijak pozbyć się jej nie mogę . Słup stoi niemal na środku, ale nie dokładnie na środku (różnica 30 cm), dlatego przejście może być tylko z tej strony, z której jest, bo z drugiej (tam gdzie jest barek) będzie za ciasno.

  10. #10

    Domyślnie

    Witam sie w Twoich progach
    Tez misie najbardziej pierwszy projekt podoba.
    A co do słupa to może od tej jednej strony zamknąć kuchnie?

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Witaj Madziu
    Jak miło, że zajrzałaś . Zamknięcie kuchni pozbawi nas miejsca do siedzenia na szybkie śniadanko , a jednak chciałabym je zachować. Poza tym widok z okna kuchennego jest tak piękny, że chciałabym choć w tle mieć z jadalni taki obrazek. Jak na złość pola i las mamy od północy i wschodu . Od zachodu słońce zabiera nam ogromniaste domisko sąsiadów (nie było ich jeszcze gdy zaczynaliśmy budowę, a ich dom ma aż trzy kondygnacje ).

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Tatarak
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    na zachód od Wrocka
    Posty
    8.719

    Domyślnie

    Hej Julianno
    Fajnie, że wreszcie założyłaś swój wątek! Mnie podoba się kuchnia w wersji I - czyli układ G - może dlatego, że przypomina mi ten Twój pomysł, który wybrałam do siebie
    pozdrawiam serdecznie!
    M.

  13. #13

    Domyślnie

    Fakt - zamknięcie kuchni eliminuje szanse na barek, ale ten słup wygląda średnio (przynajmniej na wizualkach). Nie wiem tez jak sie bedzie siedziało przy tym barku. Czy nie bedzie troche klaustrofobicznie między ścianą a słupem. Musiałabys ustawic jakieś kartony.
    PS. Czekam na łazienkę Kuchnie to nie moja specjalność
    Ostatnio edytowane przez szocik ; 31-03-2012 o 20:01

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tatarak Zobacz post
    Hej Julianno
    Fajnie, że wreszcie założyłaś swój wątek! Mnie podoba się kuchnia w wersji I - czyli układ G - może dlatego, że przypomina mi ten Twój pomysł, który wybrałam do siebie
    pozdrawiam serdecznie!
    M.
    Hej Moniko, ależ się cieszę, że zajrzałaś . Dziękuję za głos na jedną z wersji . Widziałam, że u Ciebie prace już naprawdę zaawansowane

    Cytat Napisał szocik Zobacz post
    Fakt - zamknięcie kuchni eliminuje szanse na barek, ale ten słup wygląda średnio (przynajmniej na wizualkach). Nie wiem tez jak sie bedzie siedziało przy tym barku. Czy nie bedzie troche klaustrofobicznie między ścianą a słupem. Musiałabys ustawic jakieś kartonu
    PS. Czekam na łazienkę Kuchnie to nie moja specjalność
    No wiem, że ten słup nie dodaje uroku, ale już do niego przywykłam. Skoro nie mam innej możliwości muszę go okiełznać . Na razie wyrysowałam na betonie linie i nieco martwi mnie ten układ G, bo zostaje niewiele miejsca w środku (jakieś 4,5 m2). Dla jednej osoby ok, ale dwie już gorzej (czyli będę miała wymówkę by do niej nie wchodzić ). Masz rację z tą przymiarką do barku. Teraz mam dokładnie taki sam (120 cm dł.), ale nie ogranicza mnie ściana i słup. Przy kolejnej wizycie dokonam wpasowania.

    Łazienki też mam , ale nie chcę wrzucać wszystkiego naraz. Niebawem je pokażę. Ale miałybyście ubaw przy kolejnych wersjach .

    Czy u Was też zrobiło się ... białoooo na oknem?

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Tatarak
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    na zachód od Wrocka
    Posty
    8.719

    Domyślnie

    Robimy tynki - domek się zmienia a poza tym coraz więcej decyzji do podjęcia! Koszmar!

    aż wyjrzałam przez okno - na szczęście u nas nadal buro. ufff

  16. #16

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tatarak Zobacz post
    Robimy tynki - domek się zmienia a poza tym coraz więcej decyzji do podjęcia! Koszmar!

    aż wyjrzałam przez okno - na szczęście u nas nadal buro. ufff
    Ja już nie mogę się doczekać takiego "tynkowego" etapu, choć wiem, że ciężar wyborów bywa przytłaczający, ale od czego mamy FM

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Magda 34
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    3.067

    Domyślnie

    Witaj julianno Widzę, że zdecydowałaś się na swój wątek. Fajnie.
    Moim zdaniem, jeśli chodzi o kuchnię to dobra jest wersja 1 albo 3 (ale z tego, co piszesz ta raczej odpada).

    Z przyjemnością będę do Ciebie zagladać Może się do czegoś przydam
    Ostatnio edytowane przez Magda 34 ; 31-03-2012 o 22:09
    " Traktuj poważnie to, co sprawia ci przyjemność"

    ŁAZIENKI PANNY MIGOTKI

    Moja wnętrzarska rewolucja

    FB





  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Witaj Madziu34 - jak super, że do mnie zajrzałaś .
    Twoje opinie są dla mnie bardzo, bardzo cenne i przydadzą się na pewno . Zapraszam jak najczęściej . Mam do omówienia jeszcze duuużo zakamarków. Łazienki już czekają w kolejce .
    Serdeczności

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Magda 34
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    3.067

    Domyślnie

    No to czekam na łazienki Tylko czy mogłabym prosić o rzuty z wymiarami? Są dla mnie bardziej czytelne od wizualizacji
    " Traktuj poważnie to, co sprawia ci przyjemność"

    ŁAZIENKI PANNY MIGOTKI

    Moja wnętrzarska rewolucja

    FB





Strona 1 z 237

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony