dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 236 z 237
Pokaż wyniki od 4.701 do 4.720 z 4722
  1. #4701
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... DOBRE MZIMU FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nelli Sza
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    5.304

    Domyślnie

    Ewunia, jak to jest, że zajrzałam tu właśnie dzisiaj? Ależ się cieszę, czytając tyle dobrych wiadomości Pięknie napisałaś omieszkaniu w domku i czego tam doświadczasz. Cieszę się ogromnie Waszym szczęściem i życzę, żeby mieszkało się cudownie

  2. #4702
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... DOBRE MZIMU FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nelli Sza
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    5.304

    Domyślnie

    Zapomniałam,wspaniałe zdjęcia kuchni i jadalni, zakochałam się, nie mogę się napatrzeć

  3. #4703
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aneta s
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    6.958

    Domyślnie

    Ewuś jak pięknie napisałaś o Waszym domu...uwielbiam Cię czytać Cieszę się , że Jesteście szczęśliwi i cieszycie się domkiem, jest idealny, mogłabym w nim zamieszkać od zaraz Pokaż koniecznie wiecej zdjęć - bardzo proszęęęęę . Kuchnia marzenie, taka jakie lubię i blat ... mój drewniany jest eksploatowny bardzo intensywnie, oczywiście olejuję go 1, czasem 2 razy w roku i jest ok Ewuś coś sie wydarzyło na Waszym czy też profilaktycznie go chronisz?
    U nas ok, dziękuję że Pytasz, ja też myslę o Tobie
    Ściskam Cię mocno i z niecierpliwością będę wypatrywać kolejnych kadrów i informacji od Ciebie

  4. #4704
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar marimag
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Polska
    Posty
    13.957

    Domyślnie

    Pięknie i cudnie ale Ja focha strzelam!
    Za rzadko bywasz na Fm...zdecydowanie za rzadko!
    Foch jak stąd do tamtąd!

  5. #4705
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Szczegółowy opis z pewnością przyda się wielu osobom
    Z przyjemnością obejrzałam kuchnia w wystroju codziennym. Nic a nic nie szkodzą jej przydasie nablatowe. Dziura po piekarniku bardzo mi się podoba. Zostawiłabym ją na stałe.
    Dziękuję Kasiu Gdy dzisiaj zobaczyłam te zdjęcia, to mam poczucie, że jednak za dużo na tych blatach, ale "na żywo" wygląda jakby było mniej . I zauważyłam, że w szybie okapu odbija się dodatkowo zieleń drzew za oknem . Dzisiaj to już wspomnienie, bo jesień rozgościła się na dobre.
    Dziura po piekarniku... jest szansa, że jeszcze w tym tygodniu przestanie być pusta . Musimy odebrać piekarnik z serwisie w Wadowicach, a to kawałek drogi od nas. Okazało się, że DZIAŁA bez konieczności naprawy… hmm… czegoś tu nie rozumiem… a nade wszystko trudno mi zaakceptować fakt, że skoro jest (i podobno był) sprawny to dlaczego nie mam go od kwietnia (!?!), ale to już inna historia. Chyba szkoda na nią czasu i energii .
    Wizualnie może ta dziura byłaby do akceptacji, ale odczuwam brak tego piekarnika. Gdy wszystko było sprawne, to miałam dwa, ale one są w rozmiarze kompaktowym. Przy świętach i przyjęciach bardzo komfortowo było korzystać z obu równocześnie. Ostatnio co prawda zmieściłam 3 blachy pizzerinek w jednym, ale przy pieczeniu różnych potraw o większych gabarytach to już problem.

    No i najważniejsze, że udało się zdobyć szybę do drugiego piekarnika . Jestem przeszczęśliwa i chciałabym najpiękniej podziękować Panu Markowi z firmy OLMAG. To niesamowicie życzliwy i bezinteresowny człowiek, o wysokiej kulturze i jeszcze wyższej empatii. Bardzo profesjonalnie i rzetelnie podszedł do tematu, choć wcale nie musiał, bo nie byłam jego klientką (!). W poszukiwaniu rozwiązania mojego problemu z szybą napisałam do niego maila przez Allegro. Pomyślałam, że skoro sprzedaje sprzęt De Dietrich, to jest szansa, że będzie miał dostęp do części. Nie myliłam się. Odpowiedział ekspresowo, niezwykle grzecznie i wyczerpująco. Osobiście pomógł w sprowadzeniu szyby z Francji i przekazał kontakt do profesjonalnego serwisu dla drugiego piekarnika (tego w Wadowicach), gdzie w końcu poważnie zajęto się sprawą.
    Zakupy u Pana Marka to gwarancja zadowolenia i maximum poczucia bezpieczeństwa. Świadczą o tym jego komentarze. Aż żałuję, że nie w Olmagu robiłam zakupy, ale wszystko jeszcze przede mną .

    Cytat Napisał Magda 34 Zobacz post
    Ewo,
    bardzo uroczo wszystko wygląda. Bardzo fajne, wręcz idealne kadry do gazety Przepiękny ten plakat Ruben Ireland, który masz w jadalni i rewelacyjnie wygląda na tej komodzie. Ja kupiłam sobie Marianne i jestem zachwycona. Trzymam kciuki za sprzęt. I może jeszcze załapię się na kolejną porcję zdjęć

    Pozdrowienia
    Madziu Jak się cieszę, że jeszcze tu zaglądasz Ślicznie dziękuję za dobre słowo i pochwałę kadrów, tym bardziej, że (wstyd przyznać) robiłam zdjęcia w pośpiechu i raczej marnym sprzętem. Mam świadomość ich niedoskonałości, ale wiem, że Wy potraficie dostrzec piękno nawet jeśli jest gorzej skadrowane i nieostre . Cieszę się, że też lubisz dzieła Rubena Irelanda. Ja nie znam się niestety dobrze na sztuce, ale ten obraz uwielbiam. Nie mogłam oderwać oczu i musiałam go kupić . Nad Marianną też się zastanawiałam
    Ciągle szukam czegoś nad narożnik w salonie. Pusto tam strasznie. Chciałabym tam coś dużego, monochromatycznego może z plamą koloru. Ewentualnie dwa obrazy. Galeria raczej odpada. Nie mam już siły na szukanie "odpowiednich" grafik do kompozycji

    W międzyczasie (poszukiwań) kupiłam na starociach obraz, który od razu skradł moje serce, ale tam raczej nie pasuje. Boję się go pokazać, bo mam świadomość, że mój zachwyt nie będzie powszechnie podzielony. Będzie pewnie zaskoczeniem, ale każdego z nas co innego porusza . W tym obrazie jest moje dzieciństwo, choć zupełnie niedziecięcy jest jego wyraz.

    Cytat Napisał mamik Zobacz post
    Julianna, przede wszystkim trzymam kciuki za pozytywne załatwienie szyby do piekarnika

    Twoja kuchnia i jadalnia wyjątkowa, u mnie kuchnia będzie takim trochę odbiciem lustrzanym, czyli z jadalni będzie widoczny okap, dlatego zależało mi, żeby był też ładny, nie tylko funkcjonalny Niestety o tym jak pracuje, na razie nie mogę nic powiedzieć
    Cieszy mnie też Twoja opinia o zlewozmywaku z dodatkową komorą, bo też już prawie zrezygnowałam, prawie , ja jednak szukam (na razie z marnym skutkiem) takiego, który będzie miał dużą komorę min 42x40cm, a mniejszą taką, żeby do niej coś weszło, no i koniecznie z ociekaczem, a to już wydaje się być nieosiągalne
    Uwagi o blatach podparte zdjęciami też dla mnie bardzo cenne, troszkę pozmieniam u siebie, żeby mieć przynajmniej jeden dłuższy

    Teraz napiszę coś dziwnego - plakat w jadalni mnie przeraża , nie wiem dlaczego, może te "zakneblowane" usta? Z pewnością jest intrygujący, nie da się go niezauważyć, pominąć, ale mnie przeraża

    Ale klimat domu z tą ceglaną ścianą i belkami w salonie ...
    Dziękuję Mamik . Kciuki bardzo się przydały i przyniosły skutek . Szyba jest, pyroliza odpala, para nadaje delikatności potrawom - wszystko śmiga .
    Cieszę się, że Ci się u nas podoba i, że na coś mogłam się przydać . A Twoja kuchnia kiedy ma szansę na realizację? Pokazujesz gdzieś swoje plany, pomysły, wizualizacje, inspiracje? .
    Faktycznie sporej komory szukasz. A dlaczego aż takiej dużej? To absolutny must have? Mój zlew ma komorę ok. 10 cm mniejszą, a i tak zajmuje sporo miejsca na blacie.
    W pralni mam jedną dużą komorę (Domsjo Ikea). Tam od czasu do czasu przydaje się do prania dużych rzeczy, które wymagają prania ręcznego, ale w kuchni ta moja wystarcza. Duże garnki wchodzą bez problemu. Blachę do mycia kładę na górze obu komór jednocześnie, nalewam odrobinę wody, myję, spłukuję, wycieram i jest ok. Nie potrzebuje całkowitego zanurzenia w komorze .

    Co do obrazu, to właśnie najpiękniejsze jest, że wywołuje różne emocje w odbiorcach. Taka powinna być w moim odczuciu sztuka . Dla mnie to piękna, delikatna, krucha, dziewczyna. Smutna, lecz wyprostowana i dumna, a przez to silna... mimo swej kruchości. Zasłonięte usta kojarzą mi się z tajemnicą. Zachwyciłam się jej włosami, profilem, sylwetką. Zyskuje przy bliższym poznaniu . Póki co nikogo z gości nie wystraszyła, ani nie odebrała apetytu .
    Jestem ciekawa jakie odczucia wzbudzi mój ostatni nabytek . Muszę mu znaleźć odpowiednie miejsce nim go pokażę .

    Cytat Napisał martaMarcia Zobacz post
    Ewo, u Ciebie jak zwykle cudownie sama czułabym się wspaniale mieszkając w takim wnętrzu, jak kiedyś będę budować dom (mam wielką nadzieję,że to nastąpi) to Twój będzie wzorem dla mnie
    Martusia
    Ale mnie zawstydziłaś Dziękuję

    Cytat Napisał ~~slonko~~ Zobacz post
    hej hej

    Ewo nie mogę się napatrzeć na zdjęcia mogłabym oglądać każdy szczegół wiele razy, bo wszystko jest w moim stylu pokazałaś piękną kuchnię z wszystkim co masz ja też nie mam na blatach pusto, ale mnie to nie przeszkadza
    nie znoszę bałaganu i tysiąca słoiczków, przypraw, buteleczek itp, ale takie przybory i dodatki mogą stać i tylko nadają charakteru

    pisałaś o blatach - moje są narażone na skoki kotów, szczególnie jednego łobuza, który rysuje mi pazurami, szczególnie, jak muchy goni denerwuje mnie to i z nim walczę, ale co zrobić, nie jestem cały dzień w domy, by to pilnować ....... myślę jednak, że u mnie po 3 latach użytkowania jest całkiem dobrze, jak na blat drewniany (ale mam jakąś powłokę lakieru, nie oleju)

    niestety blatów mam mniej i też chciałabym więcej ciągłego blatu, na szczęście mnie ratuje wyspa, bo na niej mam blatów sporo
    jaki masz mikser ? bo z daleka wygląda na podobny do mojego, jesteś zadowolona ? dużo z niego korzystasz ?

    masz ładny widok z kuchni - na piękne schody i na jadalnię
    a jak dzieci radzą sobie na schodach ? nie drżysz jak po nich chodzą ?

    no i więcej nie napiszę, bo muszę lecieć

    ściskam ciepło
    papapa
    Słonko
    Dziękuję za każde Twoje słowo .
    Mikser to ELECTROLUX EKM4200. Ty masz chyba mikser będący spełnieniem marzeń przynajmniej połowy użytkowniczek FM . Nie mogłam sobie niestety na niego pozwolić, ale mój Electrolux spełnia swoje zadanie bez zastrzeżeń. Uwielbiam z nim współpracować. Ma na wyposażeniu maszynkę do mięsa i 3 szatkownice. A najbardziej cieszą mnie 2 miski, bo dzięki temu przygotowanie ulubionego przez rodzinę sernika zabiera mniej czasu . Korzystam z niego przynajmniej raz w tygodniu. Zazwyczaj do wypieków. Nie jestem kucharką wyśmienitą. W zasadzie dopiero się rozkręcam, a ten robot uprzyjemnia mi te chwile .
    Schodami zamartwiałam się jakiś czas temu i prosiłam Was o rady odnośnie zabudowy. Na szczęście problem został opanowany . Julianna ma 6,5 lat, więc schody nie są dla niej problemem. Uczyła też swojego brata różnych technik poruszania się po nich . Zatem Junior potrafi się poruszać przodem, tyłem, na czworaka, na pupie i oczywiście na dwóch nogach. Dzisiaj w zasadzie korzysta już tylko z tego ostatniego sposobu. Do góry wchodzi raźnie bez trzymania się czegokolwiek. Na dół trzyma się poręczy. Dość szybko zaczął sam pokonywać te schody w obie strony. Po raz pierwszy wdrapał się około roku temu. Schodzi sam od ponad pół roku (w maju miał 2 latka). Nie znaczy to oczywiście, że schody są w 100% bezpieczne, ale największe zagrożenie, kiedy Junior nie panował nad równowagą jest już za nami. Jest w tym wieku, kiedy trzeba go mieć na oku, niezależnie od tego gdzie eksploruje świat . Zatem czy to jest podłoga w salonie, czy schody, czy łazienka, to nie może być pozostawiony sam sobie. Najbardziej drżą nasi goście martwiąc się o swoje pociechy, ale oswajają się szybko. W te wakacje odwiedziło nas nieco dzieci w wieku 6-12 lat. Wszyscy przeżyli . Kwestię barierki konsultowałam też z naszym stolarzem, który robił nam schody i poręcz. W zasadzie to on zapytał, czy jest nam to w ogóle potrzebne. Schodząc trzymamy się poręczy przy ścianie ceglanej, więc jest ok i tak prawdopodobnie już zostanie.

    Cytat Napisał ivy17 Zobacz post
    Ewo uwielbiam Cie czytać, zawsze tak fajnie piszesz

    Ja wlasnie z obawy o zbyt duże zwracanie uwagi na blaty nie zdecydowałam sie na drewno chociąż kusiło, jestem chyba z tych leniwszych i czase nie przeszkadza mi coś rozlanego na blaci eprzez chwilkę Czasem zostawiam armagedon i ide z kawką poleniuchowac i wracam pozniej do obowiązków co by chyba źle wpływało na blat

    Kadr na jadalnie skradł moje serce, komoda
    Dziękuję Ivy
    Mam nadzieję, że uda Ci się zajrzeć do nas zanim wszystko będzie wymagało remontu .
    Mnie też tak spodobało się to ujęcie z komodą, że chciałam się nim z Wami podzielić
    Choć o blacie napisałam w minusach, to nie żałuję tego, że mamy drewniany blat. Niezmiennie mi się podoba, a decydując się na niego miałam świadomość konsekwencji. Dzisiaj wybrałabym tak samo, tym bardziej, że w międzyczasie znalazłam proste rozwiązanie by go nieco oszczędzić, bo szyby dają mi duży komfort użytkowania blatu .

    Cytat Napisał Nelli Sza Zobacz post
    Ewunia, jak to jest, że zajrzałam tu właśnie dzisiaj? Ależ się cieszę, czytając tyle dobrych wiadomości Pięknie napisałaś omieszkaniu w domku i czego tam doświadczasz. Cieszę się ogromnie Waszym szczęściem i życzę, żeby mieszkało się cudownie
    Olunia , a jak ja się cieszę, że zajrzałaś
    To jakaś magia, że akurat gdy napisałam
    Co u Was? Jesteście już na Śląsku, czy jeszcze na Wybrzeżu? Pewnie przeczytam to w Twoim blogu .

    Cytat Napisał aneta s Zobacz post
    Ewuś jak pięknie napisałaś o Waszym domu...uwielbiam Cię czytać Cieszę się , że Jesteście szczęśliwi i cieszycie się domkiem, jest idealny, mogłabym w nim zamieszkać od zaraz Pokaż koniecznie wiecej zdjęć - bardzo proszęęęęę . Kuchnia marzenie, taka jakie lubię i blat ... mój drewniany jest eksploatowny bardzo intensywnie, oczywiście olejuję go 1, czasem 2 razy w roku i jest ok Ewuś coś sie wydarzyło na Waszym czy też profilaktycznie go chronisz?
    U nas ok, dziękuję że Pytasz, ja też myslę o Tobie
    Ściskam Cię mocno i z niecierpliwością będę wypatrywać kolejnych kadrów i informacji od Ciebie
    Anetko
    Dech mi zapiera z radości, że piszesz. Wiesz, że to Twój dom był dla mnie inspiracją, wzorem, ideałem. Zarówno wnętrza, jak i klimat jaki w nim stworzyłaś. Twoje niesamowite ciepło, życzliwość serdeczność i mądrość sprawiały, że każdy czuł się u Ciebie cudownie. To dzięki Tobie pokochałam cegłę i zapragnęłam zapachu prawdziwego drewna w domu, a na parterze z szaloną odwagą (jak na mnie) wstawiłam meble sprzed lat . Jestem bardzo zadowolona z tych decyzji i dziękuję Ci za to

    Jeśli chodzi o blat, to teraz osłaniam go już bardziej profilaktycznie i dla wygody. Stawiam na szybach wszystko bez stresu i bez względu na temperaturę i konsystencję. Mogę od razu kroić, choć robię to rzadko, bo zazwyczaj wyciągam dodatkowo deskę. Nie pilnuję też dzieci gdy same odkładają kubeczki po jogurtach, mokre lub upaćkane naczynia, itp. Kładę na szybach blachy lub naczynia prosto z piekarnika. Garnki prosto z indukcji i gorące, mokre pokrywki.
    Na początku zostawało na blacie sporo plam po płynach (nawet po wodzie). Pomogło kolejne olejowanie, które doradziły dziewczyny z FM W sumie na początku blat był olejowany 5 razy. Jedyne na co teraz zwracamy uwagę, to dbamy by zawsze wytrzeć wodę dookoła zlewu (w praktyce z przodu i tyłu), bo jest to najbardziej newralgiczne miejsce ze względu na łączenie. Czasem jak nie zauważymy, to przy rancie zlewu pojawia się na drewnie zaczernienie. Znika na szczęście bez śladu po przetarciu i wyschnięciu.
    Resztkę tego kuchennego blatu wykorzystaliśmy w dolnej łazience. Tam jestem nim zachwycona. Suche plamy po wodzie schodzą bez problemu. Nie zostaje absolutnie nic. Ale ten kawałek olejowałam Osmo chyba z 7 razy.


    Cytat Napisał marimag Zobacz post
    Pięknie i cudnie ale Ja focha strzelam!
    Za rzadko bywasz na Fm...zdecydowanie za rzadko!
    Foch jak stąd do tamtąd!
    Aniu
    Cieszę się, że jesteś i nawet ten ogromny foch mnie cieszy, bo wiem, że z sympatii
    No nie mam czasu . Wstyd mi szczególnie przed Tobą, bo jesteś super zorganizowaną mamą, ale ja nie wyrabiam. W tym roku doszła jeszcze organizacja zajęć popołudniowych dla Julianny. Sama też postanowiłam ruszyć ciałem, więc w efekcie każdego dnia mamy napięty grafik, a wieczorami już brakuje sił. Zresztą wtedy najczęściej dopiero siadam do pracy przed komputerem.
    Dom jest bardziej wymagający – z jednej strony ciągle potrzebujący wykończenia, a z drugiej - bieżącej pielęgnacji. Nie jestem jakoś szczególnie wymagająca. Nie cierpię katuszy gdy zabawki leżą w salonie godzinę po posprzątaniu. Nie spędza mi z oczu snu kubek na blacie i nieuporządkowane ręczniki po wieczornej kąpieli dzieci. Nie jestem niewolnikiem domu, ale codziennie trzeba coś zrobić. Nie znalazłam sposobu by zabierało to mniej czasu . Tzn. jest, ale mnie na niego nie stać .

    ==============================

    Muszę coś jeszcze napisać...
    Wzruszyłam się, że jeszcze do mnie zaglądacie To cudowne móc Was tu spotkać

  6. #4706
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar marimag
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Polska
    Posty
    13.957

    Domyślnie

    Czy szefowa mogłaby wyczyścić skrzynkę?

  7. #4707
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Jak mogłabym nie zaglądać, Ewo Zostawiłam kawałek siebie w Twoim domku – mam nadzieję ku Twojemu zadowolenieu więc stale łaknę, jak kania dżdżu nowych wiadomości o postępach i szczęśliwych chwilach.

    Dobrze zrozumiałam, że schody nie dostaną balustrady po zewnetrznej? Gdzieś głęboko tkwiła we mnie nadzieja, że nawet jesli zrobicie tę balustradę, to będzie tylko tymczasowa.
    A kuchni wcale nie masz zastawionej przydasiami. Poza tym te, które są swietnie się komponują

    Jak skończyła się nieprzyjemna sytuacja z sąsiadami? Czy następne krzewy przy płocie żyją?
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  8. #4708
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Ewo u Ciebie jest tak cudnie że nie można tu nie zaglądać. Pamiętam ze jak doczytałam twój wątek do końca to przeczytałam że nie zamierzasz umieszczać zdjęć gotowych wnętrz. Nie wiesz jak się cieszę że zmieniłaś zdanie.

    Kuchnia jest przepiękna, napatrzeć się nie mogę to samo jadalnia. Szczególnie to zdjęcie:


    Już się pogodziłam z tym że w kuchni nie mogę mieć wszystkiego pochowanego ale u Ciebie zdecydowanie ładniejsze są te przydasie i zupełnie nie powoduje to wszystko bałaganu. według mnie jest idealnie, no prawie idealnie. Jedyny zgrzyt w moim mniemaniu stanowią deski osłaniające blat. Rzeczywiście jest tak trudny w utrzymaniu? Szkoda go zasłaniać.

  9. #4709

    Domyślnie

    Juliana, mam nadzieję, że zgodnie ze swoją "nową świecką tradycją" napiszesz tu coś znowu za jakiś czas
    Plany mojej kuchni pokazywałem kiedyś na wątku kuchennym, ale od tamtego czasu trochę się zmieniło, bo to na etapie murów było, choć główny układ pozostał bez zmian. Dużą komorę chcę właśnie ze względu na mycie blachy z piekarnika, niby nie używam jej jakoś super często, ale jak już mam ją myć, to chora jestem
    teraz mam taki śmieszny, narożny, brakuje mi kilku centymetrów i byłby super, w nowej kuchni dlatego chcę te kilka centymetrów więcej

    Mam pytanie do ogółu, które mnie nurtuje od jakiegoś czasu, a powraca przy okazji opinii o trwałości blatów - czy kroicie wszystko/coś na blatach?

    Pytam, bo ja od zawsze do krojenia używam deski, u mnie blaty nienaruszone, no i zastanawiam się, czy mam dobry blat (najzwyklejszy), czy może ma u mnie po prostu lekkie życie , jak to jest? Czy kroicie na deskach i pomimo to blaty przy normalnym użytkowaniu gdzieś się zawsze mogą uszkodzić, czy może bezpośrednio na blatach robicie wszystko?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	image.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	67,0 KB
ID:	372101  

  10. #4710
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Emila3000
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    5.922

    Domyślnie

    Kompletnie nic nie kroje na blacie, bo to skrajnie nie higieniczne. Nie ma możliwości porządnie umyć blatu, spłukać z niego płynów do mycia i zapanować na kotami które cały czas po nim łażą i siadają tyłkami używam jak Ewa szklanych desek tylko że trzymam je w szufladzie używam ich też jako stolnicy.

  11. #4711
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    wiwik

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-180
    Posty
    605

    Domyślnie

    kroimy tylko na deskach na blacie - po żmudnym myciu - zdarza mi się tylko rozwałkowywać ciasto na pierogi (raz na ruski rok albo i rzadziej)
    ale tak sobie myślę, że może z drewnianym blatem jest gorzej np. z mokrymi odpadkami jak się coś kroi i obiera i to leci jednak często na blat?

  12. #4712
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Zlewozmywak mam „po byku” właśnie ze względu na mycie blachy, wielkiego gara od konfitu i... wielkiej plastikowej stolnicy, która u mnie rezyduje na podlodze i służy za podkład pod kocie miski

    Na blacie nic nie kroję, bo mam drewno olejowane po pierwsze, a po drugie, kto kotom zabroni przespacerować się tam gdzie chcą
    Do rozwałkowywania ciasta, co bardzo rzadko czynię, mam wielką ikeowską stolnicę.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  13. #4713

    Domyślnie

    No to z krojeniem jak u mnie, szklanych podkładek nie używałam nigdy, jakoś z drewnianymi "wyszłam z domu" i tak mi zostało
    ciasto rożnie, czasem na blacie, ale częściej na stolnicy,

    Zanim mnie gospodyni nie pogoni za zaśmiecanie wątku , zapytam jeszcze - Pestka, jaki masz zlewozmywak?

  14. #4714
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Aga11*

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-501
    Posty
    763

    Domyślnie

    A mi się zdarza kroić na blacie chociaż bardzo rzadko. Mam tekowy olejowany i staram się go nie niszczyć ale jak to w życiu różnie bywa. A to zostawię masło albo z butelki kapnie olej i jest tłusta plama, a to odkręcam słoik i tak go przyduszę do blatu, że odciska mi się wzór dna od słoika Raz na pół roku mąż szlifuje i nakłada olej i blat jest jak nowy. Zauważyłam, że jak jest jedna plama i kilka rys to rzuca się to w oczy a jak już na całym blacie jest historia jego użytkowania to już wszystko wygląda bardzo spójnie i domowo

  15. #4715
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Emila3000
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    5.922

    Domyślnie

    Pestka ma ten sam zlew co ja - ceramiczny 2 komorowy z ikea. I jest z niego tak samo bardzo zadowolona jak ja

  16. #4716
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Aga11*

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-501
    Posty
    763

    Domyślnie

    I ja mam ten sam zlew

  17. #4717
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Mamik, to już wiesz. Wcześniej miałam metalowy i to była kompletna porażka w utrzymaniu. Ten jest cudny pod tym względem, a na dodatek głęboki i szeroki. Co ma znaczenie przy myciu dużych garów, gdy robię przetwory.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  18. #4718
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Emila3000
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    5.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Mamik, to już wiesz. Wcześniej miałam metalowy i to była kompletna porażka w utrzymaniu. Ten jest cudny pod tym względem, a na dodatek głęboki i szeroki. Co ma znaczenie przy myciu dużych garów, gdy robię przetwory.
    Zgadzam się w 100% że wszystkim

  19. #4719
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie



    Cudne opisy
    Cudny dom

  20. #4720
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar agatah
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Civitas Kielcensis
    Posty
    2.343

    Domyślnie

    julianno, fajnie, że pokazałaś kawałek domu Bardzo mi sie podoba

    Co do blatu. Nasz ostatnio był olejowany w lipcu 2014 (sic!) i widać już na nim nieco zużycia, ale po 2,5 roku to normalne.
    Kładę na nim wszystko poza gorącymi blachami z piekarnika i patelniami, obieram bezpośrednio, niespecjalnie przejmuję się wodą czy innymi płynami (sokiem z owoców również). Stawiam garnki prosto z płyty, odkładam pokrywki.

    Zastanawiam się dlaczego twój tak wchłonął olej, że zostawały plamy. Nic to, może kiedyś zdecydujesz się go odsłonić, bo te deski zabierają cały urok drewna

Strona 236 z 237

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony