dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 237
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 4722
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Basia_KRK
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    270

    Domyślnie

    Cytat Napisał julianna16 Zobacz post
    Basi_KRK za to, że dzięki niej zalogowałam się na Forum (tak mnie zachwyciły jej wizualizacje, tymczasem Basia już pewnie niedługo zamieszka),
    To niesamowite, jak czas szybko leci.... Super, że jest wątek! Będę zaglądać

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar AniaS79
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    1.617

    Domyślnie

    Witaj Ewciu kochana Cieszę się bardzo, że założyłaś wątek.

    Te nasze słupy, to utrapienie faktycznie, ale co poradzisz :/

    Co do kuchni, to jestem za pierwszym lub drugim pomysłem (pierwszy daje Ci najwięcej blatu i miejsca w szafkach - nie wiem na ile to u Ciebie istotne).
    Ostatni, jak wiesz, z ciężkim sercem odrzuciłam u siebie... U Ciebie też bym odrzuciła po pierwsze ze względu na okno, o którym wspomniałaś, po drugie wydaje mi się, że ten kuchenny "regał" ma sens szczególnie wtedy, gdy jest wyeksponowany przodem do salonu. U Ciebie byłby bokiem, zatem nie wiem czy warto przeprowadzać takie zmiany (przesuwanie okna), żeby go mieć.
    Ostatnio edytowane przez AniaS79 ; 01-04-2012 o 10:35

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    A ja uważam, że te słupy nadają wyjątkowego charakteru domowi. Dla mnie to byłby atut a nie wada. Wykończyć je na surowo, industrialnie (betonową zacierką lub na stalowo lub obłożyć blachą, lub pomalować na czarno) + cegła we wnętrzach i macie bardzo nowoczesny styl domu.
    Zabudowę barku połączyłabym z słupem (na pierwszym rysunku barek kończy się tuż przed słupem.)





  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Julianno,
    a dlaczego założyłaś się tutaj, a nie w galeriach domów??? To celowe czy wypadek?

    Będę kibicować

    Kuchnia najbardziej podoba mi się w wersji 1. - choć barek - jak Elfir - dociągnęłabym do słupa albo w ogóle z barku zrezygnowała (żeby pokazać słup), 2. wiszące szafki z lewej wyglądają trochę niefajnie ...

    Co do słupów - dobre są!





    Zerknij do tego wątku na FF Gazety: http://fotoforum.gazeta.pl/72,2,35,134245386.html
    Ostatnio edytowane przez joliska ; 01-04-2012 o 14:17

  5. #25
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nemi
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.806

    Domyślnie

    Witam się Ewuś i ja. Zaglądać będę i kibicować. Boskie te Twoje kuchenne wizualki.


    I też mnie to zaintrygowało, czemu Twój domek znalazł się tu a nie w galeriach?

  6. #26
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magda 34 Zobacz post
    No to czekam na łazienki Tylko czy mogłabym prosić o rzuty z wymiarami? Są dla mnie bardziej czytelne od wizualizacji
    Jasne Madziu - będą też rzuty .

    Cytat Napisał Basia_KRK Zobacz post
    To niesamowite, jak czas szybko leci.... Super, że jest wątek! Będę zaglądać
    Ślicznie witam Basiu i cieszę się, że do mnie trafiłaś . Zapraszam jak najczęściej.

    Cytat Napisał AniaS79 Zobacz post
    Witaj Ewciu kochana Cieszę się bardzo, że założyłaś wątek.

    Te nasze słupy, to utrapienie faktycznie, ale co poradzisz :/

    Co do kuchni, to jestem za pierwszym lub drugim pomysłem (pierwszy daje Ci najwięcej blatu i miejsca w szafkach - nie wiem na ile to u Ciebie istotne).
    Ostatni, jak wiesz, z ciężkim sercem odrzuciłam u siebie... U Ciebie też bym odrzuciła po pierwsze ze względu na okno, o którym wspomniałaś, po drugie wydaje mi się, że ten kuchenny "regał" ma sens szczególnie wtedy, gdy jest wyeksponowany przodem do salonu. U Ciebie byłby bokiem, zatem nie wiem czy warto przeprowadzać takie zmiany (przesuwanie okna), żeby go mieć.
    Aneczko - dziękuję, że zajrzałaś . Masz rację z tym ostatnim układem - wygląda najlepiej gdy zabudowa jest widoczna. Ładnie prezentuje się z wyspą, której u mnie już zupełnie nie da się umieścić. U Ciebie byłoby to jeszcze możliwe i miałoby sens.
    Jeśli chodzi o blat i o miejsce do przechowywania, to każdy z tych układów daje mi więcej niż mam teraz . Mój obecny aneks ma 4 m i o dziwo dajemy radę .
    Dodatkowo w nowym domu jest obok spiżarka, więc nawet wybierając wariant II będę miała (chyba) wystarczająco miejsca do przechowywania (piszę "chyba", bo niestety mam naturę chomika . Mniejsza przestrzeń ograniczy mam nadzieję moje zapędy).

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    A ja uważam, że te słupy nadają wyjątkowego charakteru domowi. Dla mnie to byłby atut a nie wada. Wykończyć je na surowo, industrialnie (betonową zacierką lub na stalowo lub obłożyć blachą, lub pomalować na czarno) + cegła we wnętrzach i macie bardzo nowoczesny styl domu.
    Zabudowę barku połączyłabym z słupem (na pierwszym rysunku barek kończy się tuż przed słupem.)
    Elfirko - dziękuję ślicznie za podniesienie na duchu odnośnie moich słupów i fantastyczne inspiracje.
    Słupy są betonowe i nawet zaczęłam już "posyłać sygnały" do Męża, że podobają mi się takie surowe (podobnie jak część wylanego stropu monolitycznego), ale obawiam się, że niestety to nie przejdzie . Nad tematem cegły we wnętrzu pracowałam jakieś pół roku i nadal nie mam pewności, czy ostatecznie uda mi się ją oswoić w domu. Jeśli mam codziennie słyszeć, że jest feee, to chyba ją otynkuję osobiście .

    Cytat Napisał joliska Zobacz post
    Julianno,
    a dlaczego założyłaś się tutaj, a nie w galeriach domów??? To celowe czy wypadek?

    Będę kibicować

    Kuchnia najbardziej podoba mi się w wersji 1. - choć barek - jak Elfir - dociągnęłabym do słupa albo w ogóle z barku zrezygnowała (żeby pokazać słup), 2. wiszące szafki z lewej wyglądają trochę niefajnie ...

    Co do słupów - dobre są!
    Jolisko - cieszę się ogromnie, że do mnie zajrzałaś . Dziękuję za ciepłe słowo odnośnie moich betonowych "atrakcji", za inspiracje i za opinię. Te boczne szafki (kwadraciki) w wersji II powiesiłam tak trochę bez sensu przyznaję. Chciałam uzupełnić ten brak symetrii dołu z górą. Może to dobre miejsce na zegar?
    W planerze Ikea niestety nie mają go w dodatkach .

    Co do miejsca ulokowania moich rozterek, to wydało mi się, że bardziej pasują do projektowania, bo na razie nie mam zdjęć z realizacji. Jesteśmy tuż przed instalacjami i chcę wszystko w miarę sensownie przy Waszej pomocy poukładać by wiedzieć gdzie wyjść z podłączami . Jeśli uważacie, że lepiej by mój wątek znalazł się w innym dziale, to nie mam nic przeciwko . W galeriach domów będzie z pewnością większy ruch .

    Cytat Napisał nemi Zobacz post
    Witam się Ewuś i ja. Zaglądać będę i kibicować. Boskie te Twoje kuchenne wizualki.


    I też mnie to zaintrygowało, czemu Twój domek znalazł się tu a nie w galeriach?
    Hej Madziu - nie masz pojęcia jak się cieszę, że i Ty mnie odnalazłaś Zapraszam jak najczęściej
    Do miłego

  7. #27
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    to i ja sie przywitam ...
    masz tylu doradców od estetyki wizualnej że ja nie będę się wypowiadał w tej kwestii
    chętnie za to pośledzę wszelkie rozwiązania techniczne

  8. #28

    Domyślnie

    Cześć Julianno, widzę, że planujesz cegłę w kuchni. A że cegłę uwielbiam, chętnie będę podglądać dalsze poczynania
    No i słup, który widać na wizkach jest absolutnie fantastyczny. Na pewno nada charakteru Twojemu wnętrzu

  9. #29

    Domyślnie

    Ja też się przywitam..

    Kuchnia zapowiada się cudnie, bo w mojej ulubionej kolorystyce Również jestem za opcją nr 1 - wygodniejsza jest, więcej szafek, no i skoro za oknem piękny widok to przyjemnie Ci będzie przy nim pracować, w świetle dziennym.

    A co do słupa to jestem ciekawa co wymyślisz.. sama mam jeden, który najchętniej bym wygryzła.. :/
    Dziennik
    Od 19 stycznia 2012 w nowym domu

  10. #30

    Domyślnie

    Cześć. Dziękuję za zaproszenie Przyszłam sobie tutaj - kuchnię pamiętam ... Kojarzę, że była jakaś opcja z wysoka zabudową na prawo od okna, ale nie pamiętam dlaczego została odrzucona ... Jaka tam jest odległość od słupa? Bo tak mi chodzi po głowie, że można by zrobić dwa - trzy słupki "normalnej" głębokości (lodówka, słupek z piekarnikiem i np cargo) a potem szafki z blatem i wiszące, ale te dolne takie płytsze ... Wiesz o co mi chodzi? A po drugiej stronie płyta i zlew ...
    Sprzedam w dobre ręce okap podszafkowy Franke FBI 712

  11. #31
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    to i ja sie przywitam ...
    masz tylu doradców od estetyki wizualnej że ja nie będę się wypowiadał w tej kwestii
    chętnie za to pośledzę wszelkie rozwiązania techniczne
    Cieszę się Konradzie, że do mnie zajrzałeś . Wypowiadaj się proszę, bo każda opinia jest ważna i daje do myślenia .
    A co u Was? Jak łazienki? Poradziłeś sobie?

    Cytat Napisał Drop_Inn Zobacz post
    Cześć Julianno, widzę, że planujesz cegłę w kuchni. A że cegłę uwielbiam, chętnie będę podglądać dalsze poczynania
    No i słup, który widać na wizkach jest absolutnie fantastyczny. Na pewno nada charakteru Twojemu wnętrzu
    Drop_Inn - Uśmiecham się szeroko witając kolejną osobę, która pomaga polubić moje słupy . Ślicznie dziękuję za odwiedziny i zapraszam częściej . Cegłę pokochałam tu... na FM. Na szczęście udało mi się jeszcze uratować resztkę, która została nam ze starej kamienicy. Mam nadzieję, że wystarczy .

    Cytat Napisał madzioochna Zobacz post
    Ja też się przywitam..

    Kuchnia zapowiada się cudnie, bo w mojej ulubionej kolorystyce Również jestem za opcją nr 1 - wygodniejsza jest, więcej szafek, no i skoro za oknem piękny widok to przyjemnie Ci będzie przy nim pracować, w świetle dziennym.

    A co do słupa to jestem ciekawa co wymyślisz.. sama mam jeden, który najchętniej bym wygryzła.. :/
    Madzioochna - witam serdecznie i dziękuję za opinię oraz dobre słowo . Jak widać opcja I zwycięża . Z tym słupem to początkowo chciałam strasznie kombinować, podświetlać, okładać cudami, ale teraz zdecydowanie stawiam na prostotę (na razie w domyśle farba lub beton dekoracyjny).

    Cytat Napisał Anulek2005 Zobacz post
    Cześć. Dziękuję za zaproszenie Przyszłam sobie tutaj - kuchnię pamiętam ... Kojarzę, że była jakaś opcja z wysoka zabudową na prawo od okna, ale nie pamiętam dlaczego została odrzucona ... Jaka tam jest odległość od słupa? Bo tak mi chodzi po głowie, że można by zrobić dwa - trzy słupki "normalnej" głębokości (lodówka, słupek z piekarnikiem i np cargo) a potem szafki z blatem i wiszące, ale te dolne takie płytsze ... Wiesz o co mi chodzi? A po drugiej stronie płyta i zlew ...
    Cześć Aniu . Dziękuję, że zajrzałaś i podzieliłaś się pomysłem .
    Meble na ścianie po prawej wyglądają faktycznie lepiej (szczególnie przy oknie), ale po tej stronie słupa niestety jest węższe przejście (120 cm), więc musiałabym zrezygnować z barku i pozostawić przejścia po obu stronach słupa. Z tej strony, z której przejście jest teraz mam odległość 150 od słupa, czyli przy meblach o głębokości 60 cm mam 90 cm przejścia (to tak ledwo na styk). Drugie utrudnienie to podłączenie okapu do komina (komin jest na tej ścianie sąsiadującej ze spiżarnią).
    Zajrzę do Ciebie, bo widziałam, że wkleiłaś link do Twojej kuchni .

  12. #32
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał julianna16 Zobacz post
    Cieszę się Konradzie, że do mnie zajrzałeś . Wypowiadaj się proszę, bo każda opinia jest ważna i daje do myślenia .
    A co u Was? Jak łazienki? Poradziłeś sobie?
    na szczęście mam dobrą wyobraźnię przestrzenną - nie chciało mi się ogarniać tematu w programie do projektowania więc zrobiłem projekt w skali - na tej podstawie też dokładnie wyliczyliśmy ile jakich płytek potrzebujemy - realizacja za ok miesiąc

  13. #33
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Cieszę się, że Ci się udało - nie miałam najmniejszych wątpliwości, że tak będzie . Trzymam kciuki za realizację . Programy darmowe nie mają niestety opcji wyliczania ilości płytek . Służą raczej tylko takiemu ogólnemu poglądowi.

  14. #34
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Barbara74

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    4.535
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Julianno 16-Ewo wreszcie!!!!!masz swój wątek i tak pięknie go zaczęłaś...
    Pomysł na słup z magnesikami -super
    Co do kuchni wersja 2 zdecydowanie nie
    Dla mnie nr.1
    Czekam teraz na wizualizację łazienek
    Ewo jutro do mnie wchodzą poprawiać karton gips w sypialni -inna ekipa co robiła-jak będą dobrzy to może Ty możesz z nich skorzystać,oni są od tynków moich sąsiadów,a mnie robią gładzie, i już w częśći domu mam ,więc zapraszam jak cchesz zobaczyć.
    Wklejaj kochana swoje inspiracje

  15. #35

    Domyślnie

    To ja też zagłosuję na wersję kuchni i wygrywa - wersja nr 1
    Jako wielbiciel symetrii mam problem z wersją nr 2 bo jeden słupek wysoki jest z jednej strony zabudowy a drugi z drugiej ale po różnych stronach ciągu. I robi mi się chaos optyczny, którego nie da się wyeliminować.
    Wersja 3 - AniaS79 podsumowała również moje odczucia Po prostu nie u Ciebie.

    Mając zatem w pamięci poprzednie dyskusje nad projektem i jakie masz ograniczenia, to wersja nr 1 wydaje się być optymalnym połączeniem optyki i potrzeb funkcjonalnych
    Jak wkleić zdjęcie do postu (i to duże)? Zajrzyj do instrukcji spisanej przez Elfir i uzupełnionej dzięki forumowiczom tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ęcie-na-forum

    Aranżacja BIAŁEJ kuchni - drewno ociepla, a więcej inspiracji tutaj http://muratordom.pl/kuchnia/projekt...,123_6925.html i oczywiście tutaj http://forum.muratordom.pl/showthrea...lizacje-opinie

  16. #36

    Domyślnie

    Witam się i ja.
    Wyjątkowo miłe powitanie Gospodyni i domek zapowiada się przyjemnie

    Bardzo podoba mi się plan łazienki i absolutnie popieram pomysł spiżarki - osoby które jej nie miały nie wiedzą jakie to dobrodziejstwo i wygoda

    Co do kuchni to nie będę oryginalna - mnie też najbardziej podoba się opcja pierwsza. Jeśli jednak piszesz, że dwie osoby będą miały problem, żeby się w niej zmieścić (na wizualce tego nie widać, ale może przekłamuje?) to radziłabym wersję drugą.
    Sometimes “good enough” is good enough.

    American dream...

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar AniaS79
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    1.617

    Domyślnie

    I jak? Wybrałaś wersję?

    PS. Z słupami nie ma co walczyć... trzeba pokochać Ja się jeszcze nie przyznałam do tego, co zrobiłam u siebie

  18. #38

    Domyślnie

    hello zapowiada się fajny domek
    Też zakochałam się w cegle i będzie jej u mnie dość dużo a już cegła w kuchni wygląda dla mnie obłędnie
    Będę kibicować i obserwować Twoje wykończeniowe poczynania

    Co do słupa to widziałam kiedyś inspirację gdzie cały słup obwieszony był dookoła galerią zdjęć w ramkach w jednym kolorze fajnie to wyglądało
    trochę rustykalnie, odrobinę glamour, ciut barokko
    jeśli chcesz o coś zapytać...
    mail.twoofus♥gmail.com

    "The greatest enemy of a good plan is the dream of a perfect plan"

  19. #39

    Domyślnie

    witaj julianno

    mnie sie najbardziej podoba wersja I
    aksamitkowy dom
    komentarze

    Laim*PL Domowa Hodowla Kotów Rasowych Ragdoll

  20. #40
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Tatarak
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    na zachód od Wrocka
    Posty
    8.719

    Domyślnie

    co do słupów, to dwie ostatnie propozycje Elfir są fajne, ale dwie pierwsze to jak dla mnie za ostry industrial - wręcz przerażający. chyba już jestem za stara na takie ekstrema
    Ostatnio edytowane przez Tatarak ; 03-04-2012 o 20:31

Strona 2 z 237

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony