dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 65 z 65
  1. #61

    Domyślnie

    Mam do sprzedania szkło hartowane w dobrej cenie i dużych ilościach. Nadaję się do budowy szklarni, bo ma bardzo wysoką przepuszczalność.
    Jeśli ktoś chętny proszę o kontakt: [email protected]

  2. #62
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    ja będę robił tunel foliowy a za konstrukcję posłużą rury stabi zgrzewane kształtkami , podobno najtrwalsza konstrukcja nie do ruszenia i rdzewienia

  3. #63
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał berthold61 Zobacz post
    ja będę robił tunel foliowy a za konstrukcję posłużą rury stabi zgrzewane kształtkami , podobno najtrwalsza konstrukcja nie do ruszenia i rdzewienia
    Bardzo dobry materiał na tego typu konstrukcję - tylko rurki muszą być dobrej jakości bo pod wpływem temperatury te rurki maja dużą rozszerzalność termiczną czyli wzdłużną i może całość bardzo porozciągać folię. Dlatego stosuje się tzw rękawy na rurkach z foli. Rurka po prostu wchodzi do takiego zgrzanego rękawa.
    Pozdrawiam
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  4. #64

    Domyślnie

    Cytat Napisał VTS Zobacz post
    Hej, i jak Wasze poliwęglanowe fruwające szkarnie? Płyty poprzykręcaliśmy wkrętami i na razie trzymają. Okienka popodwieszałam ciężarki aby nie odfrunęly. Z drzwiami porażka; wiszą tylko na kółkach w prowadnicy na dole nie ma żadnego dodatkowego profilu jak pisze City więc się telepią. Idę o zaklad że to g...o nie wytrzyma sezonu
    Szklarniowy sezon zakończony a moja szklarnia jak przewidziałam do rozbiórki. Po ostatnich wichurach jedna połać wyrwana, drzwi również wtłoczone do środka. Rozbierzemy ją całkowicie, jest podmurówka i na niej postawię jakąś solidniejszą konstrukcję bo szklarnię jednak muszę mieć. Solidniejsze profile, wyższe boczne ścianki i czym pokryć? grubszy poliwęglan komórkowy czy jednak szkło. I następny problem nie mówiąc o finansach

  5. #65

    Domyślnie

    Cytat Napisał netcom Zobacz post
    Belki podwalinowe 8x8 cm (dolna rama szklarni osadzona na prętach gwintowanych zatopinych w betonie)
    Słupki i stężenia 5x5cm, słupki narożne 5x7
    Krokwie i jętki 5x7
    okienka 3x5 cm
    Futryna drzwi 5x7
    Drzwi 3x5cm, oprócz słupka do którego przykręcone są zawiasy- ten ma 5x5cm
    Kantówki malowałem olejem Altax do drewna.
    Wkręty do drewna 6, 10, 14 i 16 cm, 6mm grubości- otwory nawiercałem wiertłem 3 lub 4 mm.

    Poliwęglan 4mm, (płyty 2.1m x 6m -ciąłem nożem introligatorskim) przykręcany do kantówek wkrętami 20mm z podkładkami.
    Górne krawędzie zabezpieczone profilami U do paneli plastikowych (siding) 3metry -15 zł castorama [dzieki Tedii]
    Dolne krawędzie- taśma paroprzepuszczalna i profile poliwęglanowe U (jeszcze nie założone, dopiero zamówiłem)
    Jako gąsior kalenicy zamierzam zastosować kątownik aluminiowy.

    Całość zajęła mi około 9 dni, i nie wyobrażam sobie żeby budować bez piły ukośnej.
    Koszty około 2200zł.

    Czasem musiałem prosić o pomoc żonę albo sąsiada, szczególnie przy płytach poliwęglanowych, trudno je przenosić bo zachowują się jak żagiel.
    Jutro więcej zdjęć.
    Powiedz czy kantówka 5x5 nie jest za słaba? Planuję zrobienie podobnej konstrukcji o wymiarach 6,5x5 i się zastanawiam czy kantówka 5x5 wystarczy.

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony