dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie OKNA HS + Rolety Termolux

    Witam

    Jest na etapie adaptacji projektu i chciałbym zamontować duże okna typu HS wraz z roletami podtynkowymi TERMOLUX. Czy da się zastosować tego typu rozwiązanie ze względu na to że te rolety są wpuszczone w nadproże więc chyba górna częśc ościeznicy nie jest mocowana do nadproża tylko kończy się na skrzynce rolety?
    Wiem że waga okna HS jest bardzo duża wiec moje obawy o trzymanie się takiej konstrukcji są chyba uzasadnione, a może się mylę ?
    Czy może roletę taką wysunąć przed nadproże , ale to chyba inny rodzaj rolet byłby odpowiedni?

    Proszę o opinie

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Sam to będziesz montował, że się tak dokładnie pytasz ?
    Tam gdzie kupujesz powinni Ci odpowiedzieć szczegółowo .
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    Sam to będziesz montował, że się tak dokładnie pytasz ?
    Tam gdzie kupujesz powinni Ci odpowiedzieć szczegółowo .
    Nie mam takich zdolności .
    Przy tego typu roletach często widnieje info :"Zastosowanie tego typu rolet należy uwzględnić już na etapie projektowania budynku, a najpóźniej na etapie przygotowania otworów okiennych"
    Więc myślę o tym teraz niz później samemu wycinać wypust pod roletę w belce z żelbetonu.
    A znalazłem już różne rodzaju montażu, tutaj link:
    http://portosrolety.pl/index.php?opt...mid=36&lang=pl

    I nie wiem który najlepszy (czytaj : najłatwiejszy montaż , najmniejsze mostki termiczne, najlepiej zamaskowane pod tynkiem). Chyba warto myśleć już teraz o tym a nie po zalaniu nadproży bo róznice są spore jak widać na schemacie.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    do HS proponuje rolety typ RZ http://www.krispol.pl/produkty/okna-...ne/do_zabudowy
    wiem że portos ma w ofercie nadstawna o takiej budowie że można zamontować na HS ale przy gabarytach HS'ów no chyba że nadstawna z wzmocnieniami ale i tak proponuje RZ lub RS
    musisz się liczyć z tym że aby zakryć RZ to 20cm styropianu albo zastosować RS i ładnie wkomponować w elewację

  5. #5

    Domyślnie

    Co oznacza RZ i RS ? jestem laikiem w tym temacie.

    Rozumiem przez to że stropianem (planuję 20cm) wraz z elewacją zakryję front skrzyni rolety . Ale między skrzynią rolety a nadprożem nie mam zadnej izolacji, chyba że cofnę nadproże. Dobrze rozumiem?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał witek86 Zobacz post
    Witku...proszę abyś dobrze przyjrzał się współczynnikowi przenikania ciepła.....porażka to zbyt delikatne słowo... 4,1 !!!!!!!!!!!!!
    Nadproża roletowe typu ,, ZFE '' do HS , HKS o współczynniku przenikania ciepła równającym się 0,36 ( może niewielka? ale jednak rożnica )
    Nigdy nie szukaj prawdy, jeśli nie wiesz co zrobisz gdy ją znajdziesz.

  7. #7

    Domyślnie

    czyli bez względu na to jaki system zastosujemy to i tak tworzymy dodatkowy mostek termiczny , który może przy zasłoniętych roletach nam się zbilansuje na całości okna , trochę lipa z tymi kasetami .

    teraz to się zastanawiam czy w ogóle jest sens montowania rolet,czy nie lepiej dorzucić kasę z rolet do szyb bezpiecznych i cieplejszego pakietu szybowego ? jakie jest wasze zdanie?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony