dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Czy ktoś poleci nocleg na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej?

    Wymyśliłam, że w tym roku latem wybierzemy się w te rejony z dziećmi w wieku 4 i 14 lat. Czy ktoś mógłby polecić jakiś nocleg? Poza miastem, z pięknym widokiem z okna. Nie znam kompletnie tamtych rejonów i nawet nie wiem w jakiej miejscowości się zatrzymać. Poza chodzeniem po szlakach i podziwianiem przyrody chcielibyśmy skorzystać z jazdy konnej, wspinaczki, basenu, gry w tenisa, restauracji itp.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Moje ukochane okolice to część zawierciańska Jury

    Powiem Ci o kilku miejscach o bardzo różnym standardzie - więc zapewne coś sie uda wybrać
    Z czystym sercem polecę hotel Skalny w Rzedkowicach - cudowne kameralne miejsce , świetne jedzenie i miejsce przyjazne dzieciom.(przyznam się po cichu ,że to miejsce mojego wesela )
    Ostaniec w Podlesicach - duzy (jak na warunki jurajskie) jedzenie - bardzo przeciętne i drogie, ale miejsce z licznymi atrakcjami (w sezonie), koncerty, animacje dla dzieci, ale nie jest to miejsce gdzie oderwiecie się od tłumów, te nieustannie się tam dosłownie przewalają - lokal jest przy bardzo popularnej dla "wspinaczy" Górze Zborów.
    Niedaleko Ostańca - jest mała rodzinna knajpka "U babuni" polecam świetne domowe jedzenie (pieczeń z kluskami śląskimi - miodzioooooo), za naprawdę niewielkie pieniądze.
    Z Podlesic drogą 792 dojedziesz do Kroczyc, tam godny uwagi jest pensjonat Magda, dwa lub trzy lata temu właśnie w Kroczycach wybudowano bardzo przyjemne kąpielisko z piaszczystą plażą i brodzikiem dla dzieci. Jest malutkie, ale fajne.
    Z Kroczyc drogą 78 w kierunku Zawiercia ( a następnie 791) dojedziesz do Ogrodzieńca i Podzamcza - polecam nocne zwiedzanie ruin, no chyba,że jesteście strachliwi - to darujcie sobie tak jak i jedzenie w knajpie tuż pod zamkiem -koszmar...
    Jedzenie w tej okolicy polecam "U Stacha" - chata kryta strzechą przy drodze 78 (po lewej stronie - punkt orientacyjny -samolot ) genialne gulasze w kociołkach i żurek z jajkiem Stamtąd można dalej do Pilicy na rowerki wodne, albo kajaki i pyszne lody na rynku

    Atrakcje - wspomniany już Ogrodzieniec z ruinami, parkiem linowym i parkiem miniatur, Podlesice ze szkółkami wspinaczki i kortami tenisowymi przy Ostańcu, Karlin koło Zawiercia -stadnina koni Mustang .I wszędzie gdzie okiem nie sięgnąć, cudowne widoki, skałki,jaskinie - NIE WŁAZIĆ BEZ ASEKURACJI!!!!, szlaki rowerowe ....

    Wszystko w promieniu 15 km

    Życzę udanych wakacji, i kto wie,może gdzieś na szlaku sie spotkamy...bo my w każdej wolnej chwili gnamy w tamte strony

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Mymyk_KSK
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    79

    Domyślnie

    Jura jest boska

    Jeśli już jeździcie konno to może ranczo Geronimo?
    http://www.ranchogeronimo.pl/

  4. #4

    Domyślnie

    Baaaardzo dziękuję dziewczyny za odzew. Malka, tylko utwierdziłaś mnie w przekonaniu, że jednakowoż region wybrałam prawidłowo

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Kania, najlepszy z możliwych
    Jak juz zdecydujecie,w które konkretnie miejsce sie udacie, z checia podpowiem co warto zobaczyć i gdzie uderzyć, by nie wydrenować portfela, a wakacje zaliczyć do bardzo udanych

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    karolinaa82

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-033
    Posty
    3

    Domyślnie

    Nie byłam przekonana do pomysłu męża i 2 tygodniowego urlopu w tym rejonie ale dziś muszę się zgodzić, że to naprawdę piękne miejsce. Pierwszy tydzień spędziliśmy w gospodarstwie agroturystycznym dawno tak nie odpoczęłam, cisza spokój, dobre miejsce wypadowe, szczególnie dla zmotoryzowanych, możliwość łatwego dojazdu w większość turystycznych punktów, dzieciaki też się nie nudziły, serdecznie polecam malownicze rejony Jury
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 22-03-2017 o 14:03 Powód: Link reklamowy

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony