dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: okna - 7%

  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    marcellini

    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    1

    Domyślnie okna - 7%

    kupiłem juz w maju okna z 7% VAT. W firmie zapewniali mnie że tak mozna. mówili że dowiadywali sie w US i tak mozna. Zreszta oni biora to w razie czego na siebie. Pozdrowienia z poznania

  2. #2

    Domyślnie

    A jaką masz datę na fakturze?
    W życiu piękne są tylko chwile...

  3. #3

    Domyślnie

    Ja pracuję w firmie okniarskiej i znam ten problem. Powiem tak. jest to chyba najbardziej pokrzywdzona branża po wejściu nowej ustawy. 22 czy 7%? Tyle interpretacji ile urzędów skarbowych. Żadnych aktów wykonawczych. Tak więc stawka w głównej mierze zależy od tego pod jaki urząd należy firma lub jak bardzo jest w stanie zaryzykować.

  4. #4

    Domyślnie

    Pytałem kilka firm - niestety 22% - wartość samych okiem jest znacznie większa niż usługi

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bilek
    Tak więc stawka w głównej mierze zależy od tego pod jaki urząd należy firma...
    Nie jestem patriotą lokalnym i jesli się okaże że mój Urzad Skarobowy pobiera za okna 22% a w sąsiednim mieście 7% nie bede sie zastanawiał nawet 10 sekund. Niech zyje konkurencja, jak U.S. chce mieć jakieś wpływy z CIT, to musi o swoich dostawców kasy dbać.

  6. #6

    Domyślnie

    Noel, a co ma do rzeczy stosunek wartości materiału do wartości usługi??? To chyba Twoja sprawa jakie materialy i za ile dajesz. W ten sposób nawet deweloper musiałby doliczać czasem 22% jako "podatek od luksusu" (dla tych klientów co dają drogą dachówkę zamiast np. blachodachówki bo relacja ceny do materiału rónież byłaby taka że materiał w pierwszym wypadku droższy).

    Trzeba interpretować jedynie przepis a w przepisie jest że usługa jest opodatkowana 7%. A jak można zrobić usługę wymiany okna bez okna?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bilek
    Ja pracuję w firmie okniarskiej i znam ten problem. Powiem tak. jest to chyba najbardziej pokrzywdzona branża po wejściu nowej ustawy. 22 czy 7%? Tyle interpretacji ile urzędów skarbowych. Żadnych aktów wykonawczych. Tak więc stawka w głównej mierze zależy od tego pod jaki urząd należy firma lub jak bardzo jest w stanie zaryzykować.
    Co prawda nie pracuję w firmie okniarskiej, bo jestem zwykłym inwestorem-szaraczkiem, ale nie jest to jedyna "pokrzywdzona branża" po wejściu nowej ustawy. W ogóle nie ma żadnych wytycznych odnośnie postępowania przy sprzedaży towaru z usługą budowlano-montażową. Jak słusznie zauważyłeś, tyle interpretacji ile urzędów skarbowych. Wbrew hucznym zapowiedziom rządu jak to teraz rozkwitną firmy budowlane świadczące usługi wraz z towarem wiele z nich, szczególnie mniejszych, stosuje stawki 22% materiał + 7% montaż. Przyznam, że znalazłem też takie kuriozalne przypadki gdzie firma (zresztą dość znana) nalicza zarówno za materiał i montaż 22% VAT i o dziwo, robi to od wielu lat, zresztą za zgodą/z nakazu US* (* niepotrzebne skreślić).
    Duże firmy na razie stosują na ogół stawkę 7% + 7%. Ale jak zwykle wszystko zależy od dobrej woli US i po raz kolejny okazuje się, iż jeden przepis można interpretować na naście sposobów i każdy jest zgodny z prawem . oto polskie piekiełko.
    Nie pozostaje nic innego tylko cierpliwie czekać na okólnik z MF i mieć nadzieję, że będzie zarówno dla nas - inwestorów, jak i dla firm korzystny, tzn. materiał+montaż=7% VAT
    Z nadzieją spoglądam też na "protezę" pod postacią zwrotu różnicy VAT-u w zeznaniu podatkowym.
    Oba rozwiązania w znacznym stopniu poprawiłyby humor budujących
    Oto Shadoki.
    W następnym odcinku Shadoki polecą na księżyc...
    ...czytał Piotr Fronczewski

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony