dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Na ile są wiarygodne koszty budowy gotowych projektów?

    Mam wybranych kilka projektów z kolekcji muratora , mam na tą inwestycję pod klucz przeznaczoną okreslona sumę którą nie chciałbym przekroczyc.Jak mam traktować te wyceny, czy mogę przyjąć jakiś wskaznik więcej lub mniej. Projekty które wybrałem są wycenione w muratorze bardzo róznie i stąd ten, problem dla mnie bardzo istotny Nadmieniam iż całą budowe chcę powierzyć profesjonalnej firmie.

  2. #2

    Domyślnie

    A na ile są wiarygodne wyceny przygotowywane przez wykonawców na podstawie jakiegokolwiek projektu?
    W moim przypadku rozpiętość wycen dochodziła do 150 000-200 000 !!!! Nie pomyliłem się, nie... 15 000 - 20 000, a 150 000 - 200 000 ZLP ! Przy czym szacujemy koszt budowy na 250 000, max. 300 000 ZLP. I hope
    Kosztorysy na ogół przygotowywane są w oparciu o ceny Sekocenbudu i w odniesieniu do niektórych regionów mogą być nieco zawyżone. Jednak biorąc pod uwagę "ostatni" wzrost cen - to nie jestem już o tym tak do końca przekonany
    Reasumując, generalnie nie jest możliwa wiarygodna wycena co do złotówki. Ostateczny koszt poznasz dopiero po wybudowaniu. Jednak lepiej trochę przeszacować koszty budowy, niż ich niedoszacować.
    Wydaje mi się, że jak wybierzesz projekt poproś kilku wykonawców o wycenę (od wbicia łopaty w ziemię do przekręcenia klucza w zamku przy przeprowadzce). To pozwoli Ci poznać orientacyjne koszty. Wiele zależy kto i gdzie kupuje materiał, ile własnej pracy włożysz w budowę domu.
    Jeśli chcesz aby profesjonalna firma wybudowała dom - zanieś im projekt i zapytaj wprost: "Ile?".

    Pozdrawiam
    Oto Shadoki.
    W następnym odcinku Shadoki polecą na księżyc...
    ...czytał Piotr Fronczewski

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony