dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    maxinka

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bełchatów
    Kod pocztowy
    97-400
    Posty
    2

    Domyślnie Pomyłka w zamówieniu okien

    Witam serdecznie,
    Zakupiłam okna w sklepie firmowym Oknoplastu. Dojechały wczoraj do sklepu i jutro maja być montowane. Jest problem taki, że wszystkie drzwi tarasowe sztuk 4 przyjechały z matowymi szybami. Pani pomyliła sie przy zamówieniu, ponieważ matowe miały byc tylko dwa garażowe i kliknęła tak że wyszły także tarasowe. Teraz mówi ,ze można je wstawić i wymienić tylko szyby. Swoja droga dziwę się jak taka pomyłka w takiej firmie mogła wystąpić i że nikogo to nie zastanowiło. Cała góra domu to matowe szyby. Matowe są także drzwi tarasowe. Proszę mi powiedzieć czy to nie wpłynie na właściwości okna - taka wymiana. Czy przy wymianie można uszkodzić okno ? . Ciężko jednak jest zrobic cokolwiek mając półmrok w domu. Wydaliśmy duzo pieniędzy na te okna, czekaliśmy i okazuje sie teraz, że są niezgodne z naszym zamówieniem. Okna Platinium Evolution pakiet trzyszybowy. Bardzo dziękuję z góry za wszelkie rady.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    nic nie powinno się stać ale mam nadzieje że to oczywiście ona zapłaci za to?
    wymiana szyb to nic strasznego nieraz uszkodzone ramy się wymienia i też nie ma tragedii no gorzej jak już rama walnięta a klient chce by zamknąć dom
    swoją drogą naprawdę cena nie gra roli przy wyborze oknoplastu jak doszło kilka stówek do szyb a nikt nie zwrócił uwagi!
    za dużo zamówień by analizować wszystkie dziwne wymysły.
    platinium evolution -nie nie nie thermic lepiej ale teraz to już po ptakach

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    taki domek z matowymi szybami to by była sensacja - w TVN przez 3 dni by gadali.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    taki domek z matowymi szybami to by była sensacja - w TVN przez 3 dni by gadali.
    Bez przesady. Szkło satinovo na pierwszy rzut oka nawet potrafi sie nie rzucac w oczy.
    A fabryka? CO myslała? Ze moze to basen, sauna itp.
    Ja w tym tygodniu znalazłem błąd na oknach balkonowych - przyjechały na slupkach stałych a chcialem ruchome..
    I coz, mam do sprzedania dwa balkony Vetrexu, ktos chce?

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    matko kochana ile ty masz Fin producentów

  6. #6

    Domyślnie

    Mnie też będą wymieniać szybę - pomiędzy nimi ostała się naklejka (wewnątrz, od środa) i musiałabym z nią żyć do końca świata. Mają dzwonić, przyjechać i na miejscu wymienić. To ponoć powszechne i nie wpływa ani na gwarancję ani na jakość okien.
    Warto się cieszyć z rzeczy małych. Jeden w dwa lata postawi dom i narzeka, że nie ma pieniędzy na kostkę brukową. Drugi w dwa lata ma dom w surowym stanie i się cieszy, że dał radę przed zimą położyć dachówkę.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Nie, wymiana szyb czy też skrzydeł nie jest ŻADNYM PROBLEMEM i okno nie traci swoich właściwości (kiedyś z powodu pomyłki koloru ramki przyszybowej Klient nie zgodził się na wymianę pakietów z powodu nieuzasadnionych obaw).

    Ps. Te balkony to nie wina Producenta, chociaż.. no były nieścisłości w zamówieniu. Nikt się nie pochylił nad uwagami..

  8. #8

    Domyślnie

    tak jak koledzy wyżej, montować i nie bać sie o coś co nie ma wpływu na uzytkowanie okien.

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    ...montować, montować i się nie bać
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Michal_Kamilka
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Jędrzejów
    Kod pocztowy
    28-300
    Posty
    118

    Domyślnie

    Witam
    Może i ja dodam swoje 3 grosze.
    Nie wiem dlaczego padło tu takie sformułowanie
    Swoja droga dziwę się jak taka pomyłka w takiej firmie mogła wystąpić i że nikogo to nie zastanowiło.
    Firma wykonała wg. zamówienia. Oni nie są od zastanawiania się, dostają zlecenie i wykonują.
    Błąd powstał w salonie gdzie zostały zamówione okna. Ja 24 godziny przed złożeniem zamówienia w salonie Oknoplast dostałem
    do domu pełne zamówienie, wyszczególnione było każde okno. Miałem na spokojnie sprawdzić i na każdej stronie się podpisać.
    Wtedy tylko będę miał pretensje sam do siebie, jeżeli będzie coś nie tak.
    Wracając do wymiany to proszę się nic nie bać, ja miałem wymieniane skrzydło ponieważ pękło w rogu na łączeniu. Szyba oczywiście została moja
    Przyjechał Pan z Oknoplast i w 30min wymienił skrzydło. Polegało to na wyjęciu szyby ze starego skrzydła i założeniu nowego profilu.
    Jedyna rada z mojej strony by na tej wymianie pojawił się spec z Oknoplast, ja bym nie wymieniał tą ekipą co montowała okna.

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Samar

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    257

    Domyślnie

    [
    Jedyna rada z mojej strony by na tej wymianie pojawił się spec z Oknoplast, ja bym nie wymieniał tą ekipą co montowała okna.[/QUOTE]

    Już widzę jak na wymianę pakietów przyjeżdża serwisant z fabryki i liczy sobie po kilka zeta za każdy kilometr i roboczogodziny w delegacji . Po co piszesz takie głupoty . Szyby wymieniają montażyści pracujący dla lokalnego dealera i robią to nawet wtedy gdy winowajcą jest producent .

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Michal_Kamilka
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Jędrzejów
    Kod pocztowy
    28-300
    Posty
    118

    Domyślnie

    Kolego Samar
    Głupoty to możesz wypisywać Ty.
    Ja stwierdzam fakty, u mnie za darmo pojawił się serwisant Oknoplast i wymienił skrzydło.
    Tak że następnym razem pomyśl zanim coś napiszesz ok?

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Samar

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    257

    Domyślnie

    Najprawdopodobniej pojawił się u Ciebie tylko dlatego,że było to skrzydło i oprócz szyby był zmuszony przełożyć również zasuwnicę i zawiasy . Znajomy od lat jest dealerem firmy Oknoplast i wymiana szyb to jego obowiązek . Nie wiem niestety jak ma skonstruowaną umowę . Całkiem możliwe,że ma za to większy rabat handlowy . Prawidłowo powinien przyjeżdżać serwis producenta , ale w praktyce większość reklamacji przerzuca się na sprzedawcę . I jeszcze jedna rzecz . Rama w oknie nie pękła z winy dealera więc Oknoplast wziął to na siebie . Z postu wynika,że gafę popełniła pracownica salonu sprzedaży . Nie jest to wina fabryki i nikt od producenta nie przyjedzie takich szyb wymieniać za Bóg zapłać . Klient ma prawo żądać wymiany , ale nie ma prawa wyboru kto takiej wymiany dokona .
    Ostatnio edytowane przez Samar ; 30-03-2012 o 15:34

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michal_Kamilka Zobacz post
    ....
    Ja 24 godziny przed złożeniem zamówienia w salonie Oknoplast dostałem
    do domu pełne zamówienie, wyszczególnione było każde okno. Miałem na spokojnie sprawdzić i na każdej stronie się podpisać.
    ......
    Jak to - sprzedawca kazał Ci się podpisać pod każdą kartą ? A skąd Ty się znasz na kodach - oznaczeniach profili, okuć, szkła etc..
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar agatakaw
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    świętokrzyskie
    Kod pocztowy
    28-363
    Posty
    23

    Domyślnie

    Witam mam takie pytanko, czy w oknach drewnianych można wymienić okapnik czy jest to niewykonalne, może ktoś z Was wie?
    Zamówiliśmy okna drewniane i dodatki w starym złocie, ale okazuje się że okapniki to nie dodatki i sprzedawca mimo, że rozmawialiśmy na ten temat, nie zmienił w specyfikacji tej pozycji i teraz przy oknach drewnianych lazurowanych mamy okapniki malowane jak olejno - katastrofa.
    Czy ktoś orientuje się czy da się to wymienić???
    Ostatnio edytowane przez agatakaw ; 17-04-2012 o 20:46

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Sprecyzuj pytanie:
    Okapnik na skrzydle - czyli taka listewka pod szybą
    - termookapnik / okapnik na ościeżnicy (widać go na dole, po otwarciu skrzydła.
    A może jeszcze jakaś inna forma okapnika? Jest sporo wersji, systemów więc dobrze znać producenta okien i tą drogą dojść do producenta okapnika..

    Tak czy inaczej - w znanym mi przypadkach można i nie jest to jakaś bardzo trudna praca, tzn. montażysta okien drewnianych sobie poradzi.

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    andrzejzms

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-214
    Posty
    288

    Domyślnie

    Cytat Napisał agatakaw Zobacz post
    Witam mam takie pytanko, czy w oknach drewnianych można wymienić okapnik czy jest to niewykonalne, może ktoś z Was wie?
    Zamówiliśmy okna drewniane i dodatki w starym złocie, ale okazuje się że okapniki to nie dodatki i sprzedawca mimo, że rozmawialiśmy na ten temat, nie zmienił w specyfikacji tej pozycji i teraz przy oknach drewnianych lazurowanych mamy okapniki malowane jak olejno - katastrofa.
    Czy ktoś orientuje się czy da się to wymienić???
    Najpierw sprawdż czy do okien które posiadasz producent proponuje okapniki w wersji ( "kolorze" ) który tobie odpowiadją . Druga sprawa jaki jest koszt nowych okapników ( może być istotny ) .Sama wymiana jest wykonalna. Jeżeli zamówisz już pocięte w/g specyfikacji okien okapniki na oscieżnicę to możesz je wymienić nawet sam ( po instrukcji sprzedawcy ) .Wymiana okapników na skrzydle( bo pewnie takie posiadasz ) jest trudniejsza i wymaga silikonowania , musisz powierzyć tą czynność montażyście / serwisantowi.

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar agatakaw
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    świętokrzyskie
    Kod pocztowy
    28-363
    Posty
    23

    Domyślnie

    Witam Dzięki za odzew, Pan od wstawiania okien też powiedział, że w sumie to można wymienić te okapniki, ale ja mimo wszystko się jakoś boję, że te okna nie będą miały już swojej szczelności. Chodzi oczywiście o okapniki na skrzydle i w ramie. Postanowiliśmy się przyzwyczaić, ze strachu że jeszcze gorzej schrzanimy ich wygląd. Zastanawiam się tylko nad wymianą tych w ościeżnicy balkonowej, bo tam się będzie przechodzić i na pewno farba się porysuje i zedrze, ale to może w przyszłości. Przestrzegam jednak zamawiających pytajcie tysiąc razy i czytając oferty pytajcie co oznaczają poszczególne pozycje. Ja byłam święcie przekonana o tym iż dobrze zamówiłam, a sprzedawcy nie przyszło do głowy zapytać o ten okapnik, podejrzewam, że gdyby była do tego dopłata to by zapytał, tak więc PYTAJCIE i zapisujcie wszystko w umowie. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam cieplutko.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony