dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 15
Pokaż wyniki od 181 do 200 z 293
  1. #181
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.206

    Domyślnie

    A co ma wspólnego szerokość deski czołowej z montażem podbitki? Jej szerokość będzie zależna od tego jak Twój dekarz wykonuje okap i w jaki sposób zamierza odprowadzić skropliny z krycia wstępnego. Minimalna szerokość to wysokość dolnego pasa Twojego wiązara. Tak na marginesie w kratownicy nie ma krokwi tylko jest górny pas. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  2. #182

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    A co ma wspólnego szerokość deski czołowej z montażem podbitki? Jej szerokość będzie zależna od tego jak Twój dekarz wykonuje okap i w jaki sposób zamierza odprowadzić skropliny z krycia wstępnego. Minimalna szerokość to wysokość dolnego pasa Twojego wiązara. Tak na marginesie w kratownicy nie ma krokwi tylko jest górny pas. Pozdrawiam.
    Panie Andrzeju jak bym wiedział to bym nie pytał ale patrząc na te wiązary miałem wrażenie że żeby poprawnie zamontować podbitke deska musi być szersza z koleji na jednym z portali branżowych w poradniku wyczytałem że nie zaleca się szerszych niż 16,5 cm ze względu na podatność na wypaczenia . Czy 20 cm jak zaleca mój dekarz będzie dobrze ?
    Mam z nim utrudniony kontakt bo siedzi gdzieś w lesie na robocie i ma słaby zasięg a chciałbym kupić wszystko do jego przyjazdu.

  3. #183

    Domyślnie

    Jeszcze jedno pytanie czy deska czołowa musi być strugana i jaka jest optymalna jej grubość ?

  4. #184

    Domyślnie

    nie musi

  5. #185
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.206

    Domyślnie

    W związku z tym, że masz takie zakończenie wiązara przy okapie możliwości z manewrowaniem szerokością okapu są ograniczone. Może być tylko szerszy od dolnego pasa. Nigdzie nie jest napisane, że czoło okapu wykonuje się z jednej deski. Należy tu rozważyć sposób wykonania okapu i sposób mocowania podbitki. Zastosowane rozwiązania i docelowa szerokość okapu pokaże jaka musi być szerokość deski lub desek. Grubość deski okapowej to minimum 32 mm gdy mocujemy do niej haki rynnowe doczołowe. W przypadku zastosowania haków dokrokwiowych grubość nie ma znaczenia. Jak będzie obłożona blachą lub innym materiałem to nie musi być strugana. Skoro zaufałeś swojemu dekarzowi to jego wytyczne są ostateczne. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  6. #186

    Domyślnie

    Dziękuję za pomoc, deski zamówione 20cm/4cm
    Ostatnio edytowane przez kwasniak ; 09-10-2014 o 19:20

  7. #187

    Domyślnie

    Witam czy ktoś ma do czynienia z firmą Aldach .planuje kupić u nich wiązary.

  8. #188

    Domyślnie

    Witam czy ktoś miał do czynienia z firmą Aldach .planuje kupić u nich wiązary.

  9. #189
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dino777

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    147
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    tez sie zastanawiam nad takim rozwiązaniem, rozesłałem zapytania i czekam na info jak coś to napisze co i jak, niedaleko mam VascoVilla robią też kompleksowo z pokryciem, ktoś zna ten zakład??
    Ostatnio edytowane przez dino777 ; 12-03-2015 o 19:33

  10. #190
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar DACxxxAZ
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Dzielnica
    centrum
    Posty
    726

    Domyślnie

    Cytat Napisał kwasniak Zobacz post
    Jeszcze jedno pytanie czy deska czołowa musi być strugana i jaka jest optymalna jej grubość ?
    Po niestruganej desce lepiej woda się ślizga i

  11. #191

    Domyślnie

    Podepnę sie pod temat i zapytam - jak mają się wiązary do bezpieczeństwa dachu? Chodzi mi o warunki pogodowe, wiatr, nawałnice. Czy jeśli postawię na wiązary zamiast na tradycyjny dach + teriwę to będę mniej "bezpieczny"? Czy np "zdarcie" takiej konstrukcji jest bardziej prawdopodobne niż standardowej? Bo rozumiem, że jak już nawałnica ściągnie mi taki dach to poleci to razem ze stropem czyli zostanę pod gwiazdami?

  12. #192
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Nie. Najwyżej najwyzej nawałnica przeniesie Ci caly dom w nową lokalizacje. Może będzie lepsza.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  13. #193

    Domyślnie

    A tak poważnie?

  14. #194
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.206

    Domyślnie

    A tak poważnie "fotohobby" dał Ci poważną odpowiedź na Twoje nie poważne pytanie. Żaden dach ani dom nie jest liczony na trąby powietrzne, czy powodzie i nie życzę aby taka katastrofa Cię dotknęła. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  15. #195

    Domyślnie

    Co w moim pytaniu jest takiego niepoważnego? Coraz częściej słyszy się o zerwanych dachach i to, wyobraź sobie - w Polsce. Moje pytanie dotyczyło tego, co dzieje się wtedy z drewnianym stropem. Czy w tym kontekście warto dołożyć np. do Terivy?

  16. #196
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Mam pytanie do praktyków, dostałem wycenę samej więźby i wiem że dla dachu kopertowego versus dwuspadowego będzie droższa o 3000 zł netto.

    Zastanawiam się jaka będzie różnica / o ile droższe będzie pokrycie dachu kopertowego dachówka ceramiczną, na czym zaoszczędzę, za co zapłacę więcej ?

    Pytanie dotyczy tego projektu

    http://archetyp.pl/projekt_endo_2/
    Ostatnio edytowane przez PaRa ; 04-06-2015 o 11:32

  17. #197
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    rejkjavik13

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Opalenica
    Kod pocztowy
    64-330
    Posty
    3

    Domyślnie

    Ja byłbym za dachówka ceramiczną, ładniej i trwalej. A najtaniej książki o budowie i konstrukcji domu na stronie księgarni MODEROWANO
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 04-06-2015 o 20:01

  18. #198
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    winston

    Zarejestrowany
    Jun 2002
    Posty
    220
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał komfortowy Zobacz post
    To i ja dodam coś od siebie
    Zdecydowaliśmy się na firmę Complex z 12 ofert jakie otrzymaliśmy byli najtańsi i zarazem jedyni w naszym rejonie.
    Projekt Komfortowy C34, pow. 370m2, kąt 26,
    obciążenie pas górny: 1,212 kN/m2
    obciążenie pas dolny: 0,544 kN/m2
    obciążanie technologiczne: 0,500 kN/m2
    obciążenie śniegiem: III strefa
    obciążenie wiatrem: II strefa

    38 tyś brutto w cenie: wiązar szorstki, transport, montaż, podwalina 80/140, stężenia 25/100, łączniki metalowe, gwoźnie etc, impregnacja FOBOS, klasa drewna C24,
    Witam.
    My niebawem rozpoczynamy budowę domu Acapulco z biura Słoneczne domy,
    Ponieważ dom jest parteowy bez uzytkowego poddasza wyceniliśmy wiązary przy założeniu dachówka cementowa sufit podwieszany KG. Na poddaszu wyjdzie mały stryszek taki 10m2. Najkorzystniejszą ofertę prezedstawiła Eraga . Więżba z montażem 27600 brutto. Dach nachylenie 25 stopni pow. 265 m2 Budowa Michałów Reginów k. Legionowa.

  19. #199

    Domyślnie

    Witam.
    Jestem przed budowa parterowego domku (Nela) . Przy projekcie jest już opcja z wiązarami. Koszt takich wiązarów to w granicach od około 30 tys. do 37 tys. (dach 325m2 kopertowy) z montażem. Mam mały dylemat. Czy takie wiązary to dobre rozwiązanie? Różne opinie są na temat wiązarów. Jak to u was? Jak się to sprawuje w późniejszym okresie? Czy z tym nic się później nie dzieje?. Proszę o jakieś typy, i spostrzeżenia. Słyszałem opinie, ze takie dachy z wiązarów to w porównaniu do typowej wierzby dachowej mało stabilny i krotko trwały dach. Z góry dziękuje.

  20. #200
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    winston

    Zarejestrowany
    Jun 2002
    Posty
    220
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jacek.Z. Zobacz post
    Witam.
    Jestem przed budowa parterowego domku (Nela) . Przy projekcie jest już opcja z wiązarami. Koszt takich wiązarów to w granicach od około 30 tys. do 37 tys. (dach 325m2 kopertowy) z montażem. Mam mały dylemat. Czy takie wiązary to dobre rozwiązanie? Różne opinie są na temat wiązarów. Jak to u was? Jak się to sprawuje w późniejszym okresie? Czy z tym nic się później nie dzieje?. Proszę o jakieś typy, i spostrzeżenia. Słyszałem opinie, ze takie dachy z wiązarów to w porównaniu do typowej wierzby dachowej mało stabilny i krotko trwały dach. Z góry dziękuje.
    Ja na takie pytania typu ..... słyszałem , że ... itd. odpowiadam wprost i bez ogródek... Zapytaj tych od których to słyszałeś. Muszą mieć najwięcej do powiedzenia skoro tak mówią , że słabe i dach na kilka lat. Pytanie podstawowe. Czy mają taki dach z wiązarów.

Strona 10 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony