dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 15
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 293
  1. #201
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jacek.Z. Zobacz post
    Słyszałem opinie, ze takie dachy z wiązarów to w porównaniu do typowej wierzby dachowej mało stabilny i krotko trwały dach. Z góry dziękuje.
    Myślę, że będą lepsze, od "wierzby"

    A na poważnie, to jak będą dobrze zaprojektowane, wykonane i zamocowane, a również odpowiednio zabezpieczone przed czynnikami zewnętrznymi, to co się ma z nimi stać ?
    Ja wiem, że niektórzy (szczególnie budowlańcy "starej daty") z nieufnością patrzą na więźbę "z zapałek"
    Mnie jeden zapytał, czy nie będe bal sie mieszkać w domu, który ma ściany nośne 18cm i takie "coś" pod dachówką
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  2. #202

    Domyślnie

    Rozmawiałem z ludźmi,którzy są w branży budowlanej, i nie zdecydowali się na taki dach. A jeśli został utworzony taki temat, czyli jest jakiś problem. Dostalem oferty z 4 firm montujących wiązary, Jestem z woj. Lubuskiego firmy to -wiązary Lisiewicz- wiazary Lewandowski-firma Drewform i przedsiebiorstwo Partner(o której już są w tym temacie negatywne opinie). Kazda z tych firm przedstawiła propozycje wykonania i montażu krytycznie opisywane na forum ( murłaty rozstaw 100cm itd.) Jestem całkowicie zielony w tym temacie dlatego proszę was o pomoc w wyborze najlepszego rozwiazanie do mojego dachu. Dach jest kopertowy w miare duzy 325m2. ceny podane przez te firmy to od 20tys do 27 tys za same wiązary netto oczywiście. Planuje mały stryszek i w nim chciałbym umieścić zbiornik na wodę około 300l, i na dachu zamontować solary. Nazwa projektu to NELA. Moze już ktoś taki dach na wiązarach robił?

  3. #203

    Domyślnie

    Cytat Napisał winston Zobacz post
    Ja na takie pytania typu ..... słyszałem , że ... itd. odpowiadam wprost i bez ogródek... Zapytaj tych od których to słyszałeś. Muszą mieć najwięcej do powiedzenia skoro tak mówią , że słabe i dach na kilka lat. Pytanie podstawowe. Czy mają taki dach z wiązarów.
    Rozmawiałem z tymi osobami, i one takie coś nie zamontowały dlatego wypowiadają się krytycznie na temat wiązarów. A ja chciałbym i dobre rozwiazanie dachu i w miarę tanie.

  4. #204
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jacek.Z. Zobacz post
    Rozmawiałem z ludźmi,którzy są w branży budowlanej, i nie zdecydowali się na taki dach. A jeśli został utworzony taki temat, czyli jest jakiś problem.
    Nie wiem, jaki problem zauważasz w pierwszym poście, który nota bene ja napisalem.
    Chyba wyrażnie płynie z tamtąd pytanie o koszt.
    Pierwsza odpowiedż, fachowca od dachów, jest zresztą jednoznaczna
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 16-07-2015 o 11:09
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #205

    Domyślnie

    Jacku, ja mam wiązary na dachu kopertowym i jeszcze w kształcie L, też ok 300m, zamawiałam w partnerze. Montowany jednak był nie przez partnera, a przez ekipę SSO, dodatkowo wzmocniliśmy konstrukcję i wydzieliliśmy sobie stryszek ok 50mkw. Drewno było dobrej jakości bo też gdzieś trafiłam na złą opinię na forum i chciałam się upewnić. Dach może i wygląda licho-zapałkowo ale liczony był przez konstruktora z firmy partner i zatwierdzony przez naszego zaprzyjaźnionego konstruktora. Ma dać radę. Dach właśnie jest kryty dachówką a miarodajną opinię to można by wystawić po iluś tam latach użytkowania, a nie na gorąco po montażu no chyba, że kiepskie drewno lub montaż niezgodny ze sztuką ale to już inna inszość.

  6. #206
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    Witam,

    proszę o namiary firmy z woj. śląskiego.

    Można przyjąć cenę za metr konstrukcji 110-130 m2 dachu? (wiem, że to zależy od wielu czynników)

  7. #207

    Domyślnie

    Tu masz wykaz producentów wiązarów http://www.dachymitek.pl/producenci_mapa.htm
    Możesz przyjąć średnią cenę 100 zł netto/m2 ( cena z montażem), ale i tak wszystko zależy od stopnia skomplikowania dachu.

    Pozdrawiam

  8. #208

    Domyślnie

    Witam wszystkich serdecznie.
    Ponieważ w swoim budowanym domu rozważam opcję wiązarów dachowych wysłałem do kilku firm produkujących zapytanie o wycenę (dach kopertowy o pow 340 m2). Otrzymane projekty różnią się od siebie, mianowicie, niektóre firmy przyjmują rozstaw wiązarów co 120 cm a niektóre co 95 - 100 cm. Co ciekawe w obu przypadkach obciążenie stałe pasa górnego wynosi 70 kg/m2. Moje pytanie, jak to możliwe, że stosując mniejszą ilość wiązarów zachowuje się te same wartości obciążeniowe? Druga sprawa to cena. Po negocjacjach udało mi się uzyskać cenę w przeliczeniu 90 zł za m2 brutto z montażem. Czy to dobra oferta dla mnie? Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam.

  9. #209
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Obciążenie to jedno a wytrzymałość to drugie. Większy rozstaw to większe obciążenie na jeden wiązar! Rozstaw wiązarów nie powinien przekraczać osiowo 90 cm i to nie ze względu na wytrzymałość wiązara ale na przekrój łat. Rozsunięte wiązary to tańsza konstrukcja ale z mojego doświadczenia znacznie droższe łaty a co zatem idzie per saldo droższy dach. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  10. #210
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Panie Andrzeju, a co pan myśli o wiązarach wykorzystanych do konstrukcji dachu płaskiego ?

  11. #211
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Dach płaski czy strop to jedno. Są teraz bardzo ciekawe rozwiązania właśnie zamiast litych belek. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  12. #212

    Domyślnie

    Dziękuję serdecznie za odpowiedź. Swoją drogą żadna z firm nie przedstawiła projektu, gdzie rozstaw wiązarów byłby max. co 90 cm (pomimo, iż podawałem, że dach będzie pokryty dachówką ceramiczną). Po prostu przy mniejszym rozstawie automatycznie zwiększa się cena wyjściowa...
    Panie Andrzeju, czy przy konstrukcji opartej na wiązarach dachowych praktykowane jest również deskowanie całego dachu? Chciałbym również zapytać, w jaki sposób najlepiej taki dach docieplić? Wiem, że z tym dociepleniem to strasznie ogólne pytanie. Interesuje mnie jednak w jaki sposób radzić sobie z mostkami termicznymi takimi jak: szczyty ścian czy same elementy pasa dolnego? Dziękuję za podpowiedzi i pozdrawiam

  13. #213
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Dach płaski czy strop to jedno. Są teraz bardzo ciekawe rozwiązania właśnie zamiast litych belek. Pozdrawiam.
    Nie wiem czy o takie " ciekawe " rozwiązania chodzi, szukając wiadomości na temat wykorzystania wiązarów na dach płaski znalazłem coś takiego :

    http://www.dachymitek.pl/belkistropowe.php

    http://www.mdb.kronopol.pl/Belki-dwuteowe/Produkt

    artykuł na ten temat i na razie do tego rozwiązania mi najbliżej

    http://muratordom.pl/budowa/dachy-i-...,17_11599.html

    i przykładowa realizacja


  14. #214
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    korek93p

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-300
    Posty
    2

    Domyślnie

    witam mam pytanie w gotowym projekcie mam prefabrykowane wiązary i czy mogę zmienić to na tradycyjna więźbę?

  15. #215

    Domyślnie

    Możesz ale musisz zrobić projekt więźby.

  16. #216
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Łukasz_Ka

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Kujawsko-pomorskie
    Posty
    84

    Domyślnie

    Witam

    Planuję budowę domu parterowego bez użytkowego poddasza. W projekcie jest strop monolityczny i więźba. Zastanawiam sie nad zastąpieniem i stropu i więźby prefabrykowanymi wiązarami. Dodam, ze dach jest dość skomplikowany, chodź bez okien i ma okolo 320m2 z nachyleniem 30 stopni.
    Czy to dobre i opłacalne rozwiązanie? Czy lepiej zrobić projekt i niech cieśla zrobi całość?

  17. #217
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dino777

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    147
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    cieśla będzie tańszy, do tego będziesz miał miejsce na poddaszu, które w parterówce ma duże znaczenie

  18. #218
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Łukasz_Ka

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Kujawsko-pomorskie
    Posty
    84

    Domyślnie

    Miejsce to mi przy wiazarach też zaproponowali. Miało by byc pomieszczenie w prostokacie o wymiarach 3x5m.
    Wstepna wycena (bez żadnych negocjacji) to okolo 32k z montażem. Człowiek się nie zna to płaci

  19. #219
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dino777

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    147
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    proponuję dodać okna w dachu aby doświetlić, tez w projekcie miałem bez okien ale pomieszczenie jakie wyszło na poddaszu jest mega fajne, cel-wypoczynek no i pewnie trochę graciarnia

  20. #220
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Łukasz_Ka

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Kujawsko-pomorskie
    Posty
    84

    Domyślnie

    To już do przemyślenia, bo dodatkowe okno to dodatkowy koszt

Strona 11 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony