dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 14 z 15
Pokaż wyniki od 261 do 280 z 293
  1. #261
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Brunoxp

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-018
    Posty
    154

    Domyślnie

    wracając do meritum tematu, Dom zx11- 130m2 dachu dwuspadowego + garaż ok50m2 dach jednospadowy
    Zamówiłem wiązary ze Szczekocin z firmy Aldach.
    Cena z projektem zastępczym i transportem oraz dodatkami(taśmy,kotwy, kątowniki) bez montażu =10800 brutto
    Jakość bez zarzutu: drewno C24 szwedzkie, suche, strugane, impregnowane - wszystkie wiązary proste. Rozstaw co 90cm
    Montaż samodzielny bo waga jednego wiązara nie przekraczała 80kg- zajął nam, laikom 2 dni(2 kobiety i 2 mężczyzn).

    W projekcie domu miałem więźbę tradycyjna o belce o dużym przekroju, więźba była jętkowa czyli rozpierająca ściany natomiast obecna po przeprojektowaniu już nie -sila działająca na ściany skierowana jest w dol a nie na boki(w moim przypadku ściana kolankowa ma wysokość pełnego pietra + wieniec, zero pionowych słupków żelbetowych)-
    wycena z lokalnego tartaku: impregnowana, mokra tarcica ponad 6000.Gdy spytałem o suche drewno to pani z uśmiechem powiedziała: wyschnie panu na dachu, wszyscy tak robią. Powiedziała tez ze gdybym zamówił u nich suszone drewno to belki byłyby powykrzywiane /poskręcane i nie wziąłbym wszystkiego.


    Podsumowanie wad i zalet w moim przypadku:
    zalety:
    -dokładność wykonania i powtarzalność każdego wiązara - dekarze podczas montażu lat i kontrlat niewiele mieli do wyrównywania
    -lekka konstrukcja, umożliwiająca samodzielny montaz
    -krotki czas montażu(postawilibyśmy w jeden dzień ale trochę wiało)
    -sucha nie skręcająca sie więźba co w przypadku domu o standardzie pasywnym ma znaczenie(brak pracy więźby i rozszczelnień)
    -zmniejszenie przekroju więźby z 16x8 do 14,5x4 znacząco zmniejsza mostek termiczny w okolicy okapu(30cm dl)

    wady:
    -wysoka cena zakupu ale brak kosztów ciesli
    Ostatnio edytowane przez Brunoxp ; 09-03-2016 o 08:30

  2. #262
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Waga 13

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Łask
    Kod pocztowy
    98-100
    Posty
    10

    Domyślnie krycie dachu

    Witam, mam pytanie w temacie. Czy pod blachodachówkę należy kłaść papę na deskowaniu czy też folię bez deskowania? Nie pytam o koszty ale o efekt i bezpieczeństwo? ( m.in. izolację od hałasu oraz żeby było ciepło i nie przeciekało). Właśnie stoimy przed decyzją i proszę o poradę.

    http://www.googleadservices.com/page...z-maly-WRP1480
    Ostatnio edytowane przez Waga 13 ; 24-04-2016 o 14:44 Powód: doprecyzownie

  3. #263
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar Magda2016
    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Dębe Wielkie
    Dzielnica
    Chrośla
    Posty
    1
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Dzień dobry. Przejrzałam wątek, ale pozwolę sobie zapytać: polećcie proszę firmę od wiązarów (taką od A do Z).
    Dom nie wielki, pow. dachu 170m2. I w projekcie wiązary
    Najtańszą ofertę jaką dostałam, opiewa na niecałe 17 tys.
    Stodoła Zx17

  4. #264
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Limfocyt

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-552
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam. Chciałbym zejść z kosztów budowy i wyeliminować ściany nośne w środku domu i zrobić kratownicę. Plusem jest też od razu podłoga Jednocześnie nie chcę rezygnować z poddasza. Zrobiłem takie szkice wiązarów i chciałbym zapytać was o opinie czy takie wiązary mają rację bytu?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kratownica 1.jpg
Wyświetleń:	578
Rozmiar:	81,8 KB
ID:	360256
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kratownica 2.jpg
Wyświetleń:	575
Rozmiar:	83,1 KB
ID:	360257
    Pozdrawiam

  5. #265
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Jeśli chcesz "zejść z kosztów budowy" to nie

    O ile ten pierwszy po poszerzeniu wykratowania na skrajach byłby do zrobienia w rozsądnej cenie, to ten drugi raczej nie
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  6. #266
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Baka890

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    148

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brunoxp Zobacz post

    W projekcie domu miałem więźbę tradycyjna o belce o dużym przekroju, więźba była jętkowa czyli rozpierająca ściany natomiast obecna po przeprojektowaniu już nie -sila działająca na ściany skierowana jest w dol a nie na boki(w moim przypadku ściana kolankowa ma wysokość pełnego pietra + wieniec, zero pionowych słupków

    Brunoxp mozesz wytlumaczyc jak przeprojektowali ci dach ze sily dzialaja w dol a nie rozpieraja? Chodzi o to ze podparles je na stropie czy jest jakis inny sposob na to?
    Konstrukcje zostawiles jetkowa?

  7. #267
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcuso86

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    daleko
    Posty
    152

    Domyślnie

    Czy w tym domku
    https://www.extradom.pl/projekt-domu...FaMW0wodXIgNHg
    jest możliwość zastosowania tradycyjnej więźby zamiast wiązarów? Czy jakiś projektant mi to zaprojektuje czy nie ma szans ze względu na rozpietości?

  8. #268
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Zawsze jest możliwość wykonania więźby tradycyjnej. Może się tylko okazać, że takie rozwiązanie będzie bardziej kosztowne a nawet znacznie kosztowniejsze od wiązarów prefabrykowanych. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  9. #269
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    dzadrozna

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Józefów
    Kod pocztowy
    05-402
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witajcie

    jestem nowym użytkownikiem forum i zaczynam przygodę z budową domu. Obecnie na tapecie jest temat dachu i tu zaczynają się wątpliwości. Pani architekt zaproponowała żeby utrzymać taką formę domu jaka jest (brak słupów podtrzymujących strop) proponuje nam więźbę z firmy Moderdach.

    Otrzymałam dzisiaj wstępną wycenę i wydaje się spora: 18900zł z robocizną ale bez obicia płytą OSB.
    Uwaga: wycena nie obejmuje kosztu materiałów i robocizny wykonania obicia wiązara szczytowego od zewnątrz płytą OSB3.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wycena.jpg
Wyświetleń:	305
Rozmiar:	19,3 KB
ID:	371288

    Czy macie doświadczenie w temacie więżb czy to jest wysoka wycena czy raczej standardowa jak na taki dach?

    Pozdrawiam,

  10. #270
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Co można powiedzieć skoro nie wiadomo jaki masz dach? Prześlij projekt do innej firmy wykonującej prefabrykowane wiązary a będziesz miał porównanie. Taśmy stężające zbyteczne i murłaty też. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  11. #271

    Domyślnie

    To może ja coś dorzucę od siebie - będzie rozeznanie w cenach.
    Dach 320m2, parterówka 200m2 pow zabudowy (chyba 19mx10,5m), wiązary ze stryszkiem ceny netto ok 28 do 30 tys na gotowo.
    środku budynku nie mam ścian nośnych, ani podciągów. Przyznam, że patrząc na ceny troche mi mięknie rurka i zastanawiam się czy nie trzeba było robić ścian nośnych i podciągów i robić strop drewniany, ew terrive + więźbę bo cena nie byłaby dużo wyższa

  12. #272

    Domyślnie

    też bym był za więzarem.

  13. #273
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    Akurat w tym miesiącu się zarejstrowałaś, masz na koncie jeden post i tak znikąd szczerze chcesz się z nami podzielić opinią na temat w/w firmy?
    Nie znami te numery Bruner....

  14. #274

    Domyślnie

    A co sądzicie o takiej konstrukcji. Drewno C24 45mm
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wiązary.jpg
Wyświetleń:	199
Rozmiar:	84,8 KB
ID:	379877  

  15. #275
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Viniu

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Żagań
    Kod pocztowy
    68-100
    Posty
    171

    Domyślnie

    Admiralbar, ja bym się nie zastanawiał, tylko trwał przy pierwszej myśli i wyborze. Ja robiłem projekt indywidualny i od razu założyłem, że nie będzie w środku żadnych ścian nośnych wewnętrznych, żadnych słupów podpierających podciągi i stropu lanego. Tez będę miał parterówkę niemalże w kwadracie p.u. 132m2 i tez robię tylko cztery ściany po obrysie i wiązary. Doliczająć koszt ławy fundamentowej, ściany fundamentowej, ściany nośnej, stropów żelbetowych, więźby ciesielskiej z pewnością nie wyszłoby to taniej.

    U mnie wycena wygląda tak: powierzchnia dachu 220m, kąt 35st, plus zadaszenie strefy wejściowej 2x3,6m, z wygospodarowanym strychem 46m2 (obciążenie 100kg/m2) wyszło 18 netto z montażem (8%VAT) czyli 19440zł. Tradycyjne rozwiązanie z pewnością wyszłoby droższe...

    Jedynie co mnie martwi to rozpiętość w osiach po 100cm, ale liczył to konstruktor więc się nie wymądrzam...

  16. #276

    Domyślnie

    A co sądzicie o takiej konstrukcji. Drewno C24 45mm
    dokladnie co mamy sadzic ??? Czy na glowe nie spadnie, czy tanio, czy szybko czy co ?

  17. #277

    Domyślnie

    Cytat Napisał Viniu Zobacz post
    Jedynie co mnie martwi to rozpiętość w osiach po 100cm, ale liczył to konstruktor więc się nie wymądrzam...
    Mam osiowo w większości 110 cm, a tam gdzie omijamy podwójny komin nawet więcej. To o czym nikt mi nie powiedział, a sam też nie pomyślałem, to ewentualnie większe przekroje łat przy tym rozstawie. Mimo wszystko po ponad 4 latach na razie nie widać żeby wyłaziły jakieś fale na dachówce.
    Dopytaj o przekrój łat.
    Z8 z pracowni Z500. Mieszkamy od października 2014. Ściany: Ytong+20cm TO 032. Podłoga: 15cm TO grafit. Strop: 17-33cm regranulatu styropianu + 20cm wełny. 100% podłogówka. Kocioł: Immergass Victrix 24kW dwufunkcyjny z wbudowanym zasobnikiem 45l. Wentylacja: PE na skrzynkach + Luna.
    Dziennik budowy: www.budowa-domu.info

  18. #278
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    RafałT

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Kod pocztowy
    93-238
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam,
    Mam pytanie do Pana Andrzeja. Mam dach o rozpiętości 8m jednospadowy na budynku gospodarczym. Zamiast desek myslalem polozyc plyty OSB 18mm zeby bylo szybciej i tu pojawia sie problem jak rozlozyc wiązary żeby odpady były jak najmniejsze? Wdg mnie powinny być co 83cm i mamy zerowy odpad w zalozeniu ze plyta OSB ma 250 cm. Wybor padł na OSB ponieważ na dachu bedzie papa a nie chce zeby z czasem bylo widać deski.i pytanie czy jak zrobie takie male przerwy to mi tych wiązarów nie wyjdzie od groma i znow cena za wiązary pojdzie ostro w góre? Jakaś mądra rada żeby bylo szybko i dobrze?

    pozdrawiam

  19. #279
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    To bardzo dobry rozstaw. Do tego płyty na mijankę. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  20. #280

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Zawsze jest możliwość wykonania więźby tradycyjnej. Może się tylko okazać, że takie rozwiązanie będzie bardziej kosztowne a nawet znacznie kosztowniejsze od wiązarów prefabrykowanych. Pozdrawiam.
    Czy oszczędność na wiązarach prefabrykowanych to tylko robocizna? Sam materiał jest droższy? Orientuje się ktoś czy dla dachów skomplikowanych wielospadowych z lukarnami można zastosować prefabrykowane wiązary i czy w przypadku stropu lanego również?

Strona 14 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony