dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 15
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 293
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    edomek

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Posty
    111
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Też miałem dylemat, lany strop ( koszt dodatkowy około 34 tys, 228 m2) i więźba, czy wiązary.
    Wybrałem wiązary, koszt dużo niższy ( prawie 400m2 dachu, trzy koperty połączone ze sobą) razem z montażem 32000 brutto.
    Montaż trwał 3 dni. Przy wiązarach ważne jest czy poszczególne elementy są powtarzane. Przy dachu dwuspadowym, w większości przypadków są wszystkie takie same.
    Przy tradycyjnej więżbie miałem słupki, które podtrzymywały więźbę tradycyjną. Miałbym spore poddasz bo prawie 170 m2.
    Przy wiązarach mam stryszek ok 35 m2. Jak dla mnie wystarczy.
    Strop przy wiązarach, to ruszt karton gips, folia i izolacja.

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Przy tradycyjnej więżbie miałem słupki, które podtrzymywały więźbę tradycyjną. Miałbym spore poddasz bo prawie 170 m2.
    Przy wiązarach mam stryszek ok 35 m2. Jak dla mnie wystarczy.
    Strop przy wiązarach, to ruszt karton gips, folia i izolacja.
    Kwestia konstrukcji .... lany strop pod strych mija się z celem ...

  3. #23

    Domyślnie

    Tradycyjna więźba z zaciosami - sentyment, strych

  4. #24
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    fuuunia

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    32-003
    Posty
    2

    Domyślnie

    Buduje parterówkę,stryszek tylko na graty więc zdecydowaliśmy się na wiązary i mam pytanie...jaki macie rozstaw i rozmiar krokwi w Waszych domkach? u nas wyliczono 90cm wydaje mi się to za szeroko,widziałem kilka takich dachów w uk i tam robią co 60cm a na strop bezpośrednio płyta z gk bez stelaży

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.206

    Domyślnie

    Rozstaw wiązarów jak najbardziej OK. Sufit musi być na stelażu bo inaczej będzie nieustannie pękał. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  6. #26
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    fuuunia

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    32-003
    Posty
    2

    Domyślnie

    dzięki za odp,
    zdrowy rozsądek mówi rób stelaż bo wierzba pracuje to i sufit będzie i pękać będzie, ale nie pęka widziałem na własne oczy kilka takich domów widocznie szczęściarze ale jak rozstaw wiązarów co 90 to stelaż trzeba robić i już w projekcie jest łata 40 na 60 będzie dobrze? pozdrawiam

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.206

    Domyślnie

    Montowanie płyt gipsowych na drewnianym stelażu to duże ryzyko. Tylko stelaż metalowy. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  8. #28
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar slawas86
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Gniezno
    Kod pocztowy
    62-200
    Posty
    118
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    63

    Domyślnie

    Sam rozważałem, co będzie lepsze,
    Mam domek 110 m2 dach 4 spadowy
    Początkowo nastawiłem się na wiązary, były one zresztą zaproponowane w projekcie, dostałem 5 lub 6 wycen (kontakt łapałem na budmie 2012).
    Ostatecznie stanęło jednak na więźbie
    strop teriwa + więżba + tynkowanie był porównywalny cenowo z wersja wiązary + sufit podwieszany (jak szacowałem różnica mogła byś na poziomie 500-1000 zł)

    Niewątpliwie wpływ na wybór takiego rozwiązania miała cena stropu, która była dość konkurencyjna,
    drugim argumentem przemawiającym za takim rozwiązaniem było również to ze mamy strych który można wykorzystać - w przypadku wiązarów proponowano ma rozwiązanie pozwalające na obciążenie 1m2 maksymalne do 150 kg, a strop teriwa pozwala na trochę więcej....

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.206

    Domyślnie

    A co Ty chcesz tam przechowywać skoro Ci nie wystarcza 150kg/1m2? Podrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  10. #30
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar slawas86
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Gniezno
    Kod pocztowy
    62-200
    Posty
    118
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    63

    Domyślnie

    na chwilę obecną jeszcze nie mam pomysłu na zagospodarowanie poddasza.... ale pomyślałem, że skoro sam waze prawie 90 kg, to zostaje mi już tylko 60 kg/m2 co nie wydawało mi się dużym zapsaem...

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał slawas86 Zobacz post
    sam waze prawie 90 kg, to zostaje mi już tylko 60 kg/m2 co nie wydawało mi się dużym zapsaem...


    Czy rozstaw wiązarów na dach 30 stopni ,dachówka ceramiczna, deski,papa,( budynek 10x21) co 100cm będzie dobry ? Czy też mam sobie życzyć co 90 cm?

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.206

    Domyślnie

    Tak masz sobie życzyć maksymalny rozstaw wiązarów osiowo 90 cm bo inaczej dołożysz do łat. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Tak masz sobie życzyć maksymalny rozstaw wiązarów osiowo 90 cm bo inaczej dołożysz do łat. Pozdrawiam.

    Panie Andrzeju ale co to znaczy? Tzn ze łaty będą więcej kosztować , czy jak?
    ( bo wiązary już i tak pieruńsko drogie a jak dołożą to skasują jeszcze więcej- może na jedno wyjdzie?)

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.206

    Domyślnie

    Chodzi o to, żeby nie skończyło się to tak jak na jednym z moich dachów, że przy rozstawie 125 cm łaty musiały mieć przekrój 8x8 cm. Pojęcie drogo czy tanio to pojęcie względne. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Tak masz sobie życzyć maksymalny rozstaw wiązarów osiowo 90 cm bo inaczej dołożysz do łat. Pozdrawiam.
    No to teraz mam zagwozdkę .( Rozstaw co 90 cm droższy o 1,8 .)
    A czy pełne deskowanie przy rozstawie 100cm nic nie pomoże ?

    I jeszcze jedno pytanie : czy wybrać montaż na kotwy wpuszczane do wieńca w czasie betonowania?
    czy mogą być wiercone do już gotowego wieńca? Czy będzie to równie trwałe?
    Jakoś boję się tego wpuszczania w czasie betonowania bo może beton zdąży stwardnieć( budynek mam 21 m długi)
    ( murłaty nie będzie)

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Wwiercanie się jest bez sensu. Raz, że to trochę trudne w przypadku żelbetu, a dwa, że musisz obciąć pręt mocujący kotwę, bo na końcu jest nacięty i się rozwarstwia. U mnie rozmieszczenie kotew to była jakaś godzina, beton na pewno nie zdąży jeszcze związać tak, aby nie chwycić kotwy.

    Za kilka dni, kiedy mój wieniec zwiąże będę mógł sprawdzić ewentualny luz na kotwach, ale na dziś wyglada na to ,że beton je chwycił.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  17. #37

    Domyślnie

    Coś mi producenci mówili o jakichś kotwach chemicznych ( że sobie wiercą i przykręcają)

  18. #38
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FOROWICZ - to brzmi dumnie i poprawnie! Avatar o_c
    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    309

    Domyślnie

    Kto zapłaci za wiercenie i kotwienie chemiczne?
    Bo ani szybkie, ani tanie, ani lepsze.

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał modena Zobacz post
    Coś mi producenci mówili o jakichś kotwach chemicznych ( że sobie wiercą i przykręcają)
    A mówili, ile będzie to Was kosztowało ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał o_c Zobacz post
    Kto zapłaci za wiercenie i kotwienie chemiczne?
    Bo ani szybkie, ani tanie, ani lepsze.
    Cena będzie taka sama .
    Różnica polega na tym że albo dostanę kotwy luzem i muszę je zamontować we własnym zakresie w trakcie betonowania wieńca , albo przyjedzie sobie producent z wiązarami i sam zamontuje co mu tam potrzebne.

Strona 2 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony