dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 15
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 293
  1. #41

    Domyślnie

    Ale rozmieszczenie dokładne. Według mnie kotwy chemiczne lub marki w wieńcu do montażu wiązarów to najlepsze rozwiązanie.

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Wiercenie w wieńcu to żaden problem, można wówczas idealnie ustawić wiązary. Stalowa kotwa rozporowa nie potrzebuje żadnego kleju. Zawsze zastanawiam nad tym co za rady mogą udzielać ludzie, którzy w życiu jeszcze wiązarów nie montowali. Budują swój pierwszy dom a uważają się za znawców. Miałoby sens tak jak wspomniał "winiu1" zatopienie marek ale trzeba by później spawać do nich kątowniki i spoiny malować. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Oczywiście, jeśli jest firma, która daje taką samą cenę, niezależnie od tego, czy inwestor sam rozmieści przysłane w paczce kotwy, podczas zalewania wieńca, czy firma będzie mu ten wieniec wiercić i montować je na kleju (czy nawet bez) to można sobie oszczędzić roboty i wybrać to drugie rozwiązanie.
    Pytanie, czy cena faktycznie będzie taka sama...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Co innego kotwa do murłaty a co innego kotwa mocująca jakiś element np. kątownik do mocowania wiązara. A tak dokładnie wiązar jest mocowany dwoma kątownikami i skręcony śrubą. Natomiast każdy kątownik jest mocowany osobną kotwą do wieńca. Jak zatem dokładnie takie dwie kotwy zatopić w betonie i kolejne dwie na przeciwległej ścianie? Profesjonalna firma projektuje i wykonuje wiązary, przywozi na miejsce, montuje i daje gwarancję. Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Andrzej Wilhelmi ; 15-05-2013 o 00:02
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  5. #45
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    mam dokładnie jak pisał kolega, bezpośrednio mocowane do wieńca. Nie widzę sensu aby coś tam jeszcze dawać.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Co innego kotwa do murłaty a co innego kotwa mocująca jakiś element np. kątownik do mocowania wiązara. A tak dokładnie wiązar jest mocowany dwoma kątownikami i skręcony śrubą. Natomiast każdy kątownik jest mocowany osobną kotwą do wieńca. Jak zatem dokładnie takie dwie kotwy zatopić w betonie i kolejne dwie na przeciwległej ścianie? Profesjonalna firma projektuje i wykonuje wiązary, przywozi na miejsce, montuje i daje gwarancję. Pozdrawiam.
    U mnie kotwy wyglądają nieco iaczej i na pewno są mniej kłopotliwe w montażu. A czy gorsze od w/w sposobu ?



    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post


    ]
    Ale ładne
    Serdecznie dziękuję Wam wszystkim za podpowiedzi

  8. #48
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wivaldi

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Wypuczajewo
    Kod pocztowy
    66-666
    Posty
    1.380

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemek323 Zobacz post
    Witam Wszystkich, dostałem wycenę konstrukcji prefabrykowanej.Mam dach 290m kw,dach kopertowy z wykuszami i krokwie będą wystawać za ściany będą zdobione przez firmę która mi stawia konstrukcję . Wycena to 27.000 zł brutto,będę miał na murłacie .i pomieszczenie też będzie na poddaszu 2,5 m na 7 m długię !Będe bacznie obserwował forum i te posty i jeśli bede mógł to coś doradzę !!!)) pozdrawiam
    A jaki masz kąt nachylenia dachu ? Mam właśnie dylemat więźba -wiązary.

  9. #49

    Domyślnie

    Mam kotwy zamurowane we wieńcu, takie same jak fotohobby. Rozłożenie szczegółowo uzgadniali wykonawcy wieńca z firmą od wiązarów (np. omijali komin). Wykonawcy konstrukcji chwalili że udało się to wymierzyć bardzo dokładnie, tylko jedno chyba trochę naginali.



    Z8 z pracowni Z500. Mieszkamy od października 2014. Ściany: Ytong+20cm TO 032. Podłoga: 15cm TO grafit. Strop: 17-33cm regranulatu styropianu + 20cm wełny. 100% podłogówka. Kocioł: Immergass Victrix 24kW dwufunkcyjny z wbudowanym zasobnikiem 45l. Wentylacja: PE na skrzynkach + Luna.
    Dziennik budowy: www.budowa-domu.info

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał gorbag Zobacz post
    Mam kotwy zamurowane we wieńcu, takie same jak fotohobby. Rozłożenie szczegółowo uzgadniali wykonawcy wieńca z firmą od wiązarów (np. omijali komin). Wykonawcy konstrukcji chwalili że udało się to wymierzyć bardzo dokładnie,
    Gorbag a jaki u Ciebie jest rozstaw wiązarów?

  11. #51

    Domyślnie

    moje wiązary to koszt 26tyś (wersja komputerowa była po negocjacjach 23tyś) ale zageściliśmy pogrubiliśmy przekroje niż zalecane i dodaliśmy sobie pomieszczenie 36m2 wiec cena urosła. powierzchnia dachu koło 300m2. jestem bardzo zadowolona, ekipa montująca nieprzeciętnie pracowita. wiązary na dachu gotowe ponad tydzień przed terminem w umowie, firmy z łodzi nie polecam nie chciało im sie nawet zrobić projektu pod mój dom tylko próbowali mi wmówić że róznica w ilości wiązarów wynika z faktu że konkurencyjne firmy oszukują i potrafią zmienić kąt nachylenia nawet, a finalnie okazało się że projekt był innego domu (dach o identycznym kształcie tylko wymiary budynku nieco inne) dało mi to do myślenia nie skorzystałam, mimo że budowa w łodzi wiązary jechały z wielunia
    Dekarz ocenił że więźba zrobiona bardzo dobrze, montaż do wieńca.

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał modena Zobacz post
    Gorbag a jaki u Ciebie jest rozstaw wiązarów?
    Dopiero teraz zauważyłem pytanie. U mnie rozstaw duży, chyba 110cm, a miejscami gęściej bo był komin.
    Z8 z pracowni Z500. Mieszkamy od października 2014. Ściany: Ytong+20cm TO 032. Podłoga: 15cm TO grafit. Strop: 17-33cm regranulatu styropianu + 20cm wełny. 100% podłogówka. Kocioł: Immergass Victrix 24kW dwufunkcyjny z wbudowanym zasobnikiem 45l. Wentylacja: PE na skrzynkach + Luna.
    Dziennik budowy: www.budowa-domu.info

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał gorbag Zobacz post
    Dopiero teraz zauważyłem pytanie. U mnie rozstaw duży, chyba 110cm, a miejscami gęściej bo był komin.
    Ja zaczęłam od rozstawu co 100cm , teraz biorę pod uwagę co 90 cm.
    Ostatecznie z trzech wybranych firm już pojawia mi się zwycięzca. Dwie firmy wymagają zatopienia kotew w wieńcu a jedna nie .Chciałabym wybrać tą która nie wymaga wtopienia kotew i mieć mniej stresu , ale ta która wymaga kotew dodaje stężenia wiatrowe ( taśmy stalowe i elementy drewniane)
    Kuszą mnie te dodatkowe stężenia.

  14. #54
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Naprawdę, rozmieszczenie TYCH kotew to nie stres. Gdybym widział wcześniej, jak to się robi, to rozmierzyłbym sobie je wcześniej i zlecił to mojej ekipie.
    I tak to oni włożyli 3/4 kotew.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Naprawdę, rozmieszczenie TYCH kotew to nie stres.
    Fotohobby , dzięki za słowa pokrzepienia. Właśnie dzięki zdjęciom z Twojego dziennika powoli przestajemy się tego bać
    Mąż stwierdził że raczej wygląda to na dosyć prostą sprawę

  16. #56
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    przemek323

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Rydzyna
    Kod pocztowy
    64-130
    Posty
    36

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wivaldi Zobacz post
    A jaki masz kąt nachylenia dachu ? Mam właśnie dylemat więźba -wiązary.
    kąt nachylenia dachu to 25 stopni !

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wivaldi Zobacz post
    A jaki masz kąt nachylenia dachu ? Mam właśnie dylemat więźba -wiązary.
    ja też mam dylemat

    dostałam wycenę na dach dwuspadowy 225 m2 (z daszkiem nad wejściem), dom 10x14 m na 21 600 netto + VAT z montażęm i transportem 400 km w jedną stronę. Opcja z murłatą, bez kotew w wieńcu. TO dużo czy dobra oferta?
    Z moich kalkulacji wychodzi,żę więźba tradycyjna + strop drewnany kosztowałyby około 15-16 000.

    CZy mozecie polecić firmy z okolic W-wy,które robią wiązary?

    dzięki.

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał Monsiu Zobacz post
    ja też mam dylemat

    dostałam wycenę na dach dwuspadowy 225 m2 (z daszkiem nad wejściem), dom 10x14 m na 21 600 netto + VAT z montażęm i transportem 400 km w jedną stronę. Opcja z murłatą, bez kotew w wieńcu. TO dużo czy dobra oferta?
    Z moich kalkulacji wychodzi,żę więźba tradycyjna + strop drewnany kosztowałyby około 15-16 000.

    CZy mozecie polecić firmy z okolic W-wy,które robią wiązary?

    dzięki.
    acha, kąt anchylenia dachu to 30 st., w środku poddasze nieużytkowe,a właściwie stryszek (taki korytarz na całej długości budynku, czyli 14 m)

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał johana Zobacz post
    moje wiązary to koszt 26tyś (wersja komputerowa była po negocjacjach 23tyś) ale zageściliśmy pogrubiliśmy przekroje niż zalecane i dodaliśmy sobie pomieszczenie 36m2 wiec cena urosła. powierzchnia dachu koło 300m2. jestem bardzo zadowolona, ekipa montująca nieprzeciętnie pracowita. wiązary na dachu gotowe ponad tydzień przed terminem w umowie, firmy z łodzi nie polecam nie chciało im sie nawet zrobić projektu pod mój dom tylko próbowali mi wmówić że róznica w ilości wiązarów wynika z faktu że konkurencyjne firmy oszukują i potrafią zmienić kąt nachylenia nawet, a finalnie okazało się że projekt był innego domu (dach o identycznym kształcie tylko wymiary budynku nieco inne) dało mi to do myślenia nie skorzystałam, mimo że budowa w łodzi wiązary jechały z wielunia
    Dekarz ocenił że więźba zrobiona bardzo dobrze, montaż do wieńca.
    johana,czy mozęsz podać namiary na tę firmę z Wielunia?
    dzięki.

  20. #60

    Domyślnie

    Witam.
    Mam podobny dylemat, w projekcie strop żelbetowy.
    Zastanawiam się teraz:
    - czy robić żelbetowy lub teriva + tradycyjna więźba
    - czy wiązary i automatycznie strop drewniany
    - a może wiązary na terivie lub żelbecie ?

    Takie projekt domu http://www.galeriadomow.pl/projekty-...necznej-2.html
    dach 4 spadowy, kąt nachylenia 25 st, powierzchnia dachu ok 250 m2. Dodam, że zależałoby mi na niewielkim pomieszczeniu/strychu na górze.
    Proszę o porady, co będzie tańsze ?

Strona 3 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony