dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 15
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 293
  1. #61
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Zdecydowanie wiązary bez stropu i bez murłat. Wykonawca bez problemu zaprojektuje tak kratownicę aby wygospodarować w centralnej części dostępną przestrzeń (stryszek). Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  2. #62

    Domyślnie

    Cytat Napisał Monsiu Zobacz post
    johana,czy mozęsz podać namiary na tę firmę z Wielunia?
    dzięki.
    jasne, że mogę.
    u mnie wykonawca nie wymagał żadnych kotew w wieńcu.

    sam wiercił i na każdą śróbkę, kotew i inne elementy dostałam załączone certyfikaty do całej dokumentacji projektowej. Wszystkie dodatki łącznie z folią pod wiązary były w cenie.również deska okapowa

    tartak Witkowscy, Rychłowice
    www.wiazar.pl

  3. #63

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Zdecydowanie wiązary bez stropu i bez murłat. Wykonawca bez problemu zaprojektuje tak kratownicę aby wygospodarować w centralnej części dostępną przestrzeń (stryszek). Pozdrawiam.
    Dzięki za odpowiedź.
    Czyli wiązary i automatycznie drewniany strop będzie najtańszy dla takiego projektu z 4 spadowym dachem ?
    Z tego co czytam w internecie to wiązary wychodzą najtaniej ale dla domów z prostymi 2spadowymi dachami, więc jak to jest ?

    Teraz pytanie od 2 strony - jeśli wiązary i drewniany strop będą najtańsze to czy będą także najlepsze ? Szukam złotego środka, jaka może być różnica w cenie między np wiązarami i drewnianym stropem a np stropem lanym lub teriva i tradycyjną więźbą ?
    Nie ukrywam także, że obawiam się pękania płyt na stropie drewnianym oraz skrzypienia konstrukcji drewnianego stropu itp.

    W centralnej części stryszek - a czy wyjście na ten stryszek też musiałoby być w centralnej części ? Nie chciałbym wyjścia w salonie, a jeśli gdzie indziej to czy przy konstrukcji wiązarów będzie możliwość zrobienia wyjścia np z pom. gospodarczego lub garażu ? Czy wtedy skosy i ta konstrukcja nie ograniczą mi wyjścia/wniesienia czegoś drobnego na strych ?
    Proszę o odpowiedź.

  4. #64
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Jak nie będzie "prawie centralnie to mogą być kłopoty z wejściem i wniesieniem czegokolwiek. Te kłopoty pojawią się bez względu na rodzaj dachu. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  5. #65

    Domyślnie

    Cytat Napisał 12michal Zobacz post
    Czyli wiązary i automatycznie drewniany strop będzie najtańszy dla takiego projektu z 4 spadowym dachem ?
    Z tego co czytam w internecie to wiązary wychodzą najtaniej ale dla domów z prostymi 2spadowymi dachami, więc jak to jest ?

    Teraz pytanie od 2 strony - jeśli wiązary i drewniany strop będą najtańsze to czy będą także najlepsze ? Szukam złotego środka, jaka może być różnica w cenie między np wiązarami i drewnianym stropem a np stropem lanym lub teriva i tradycyjną więźbą ?
    Nie ukrywam także, że obawiam się pękania płyt na stropie drewnianym oraz skrzypienia konstrukcji drewnianego stropu itp.
    A do tej części mógłbym Cię poprosić o odpowiedź ?

  6. #66
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Wiązary będą tańsze od stropu i tradycyjnej więźby. Profesjonalnie wykony sufit na stelażu metalowym nie będzie pękał. Może się zdarzyć, że pęknie połączenie ściany z sufitem. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  7. #67

    Domyślnie

    Cytat Napisał 12michal Zobacz post
    Dzięki za odpowiedź.
    Czyli wiązary i automatycznie drewniany strop będzie najtańszy dla takiego projektu z 4 spadowym dachem ?
    Z tego co czytam w internecie to wiązary wychodzą najtaniej ale dla domów z prostymi 2spadowymi dachami, więc jak to jest ?

    Teraz pytanie od 2 strony - jeśli wiązary i drewniany strop będą najtańsze to czy będą także najlepsze ? Szukam złotego środka, jaka może być różnica w cenie między np wiązarami i drewnianym stropem a np stropem lanym lub teriva i tradycyjną więźbą ?
    Nie ukrywam także, że obawiam się pękania płyt na stropie drewnianym oraz skrzypienia konstrukcji drewnianego stropu itp.

    W centralnej części stryszek - a czy wyjście na ten stryszek też musiałoby być w centralnej części ? Nie chciałbym wyjścia w salonie, a jeśli gdzie indziej to czy przy konstrukcji wiązarów będzie możliwość zrobienia wyjścia np z pom. gospodarczego lub garażu ? Czy wtedy skosy i ta konstrukcja nie ograniczą mi wyjścia/wniesienia czegoś drobnego na strych ?
    Proszę o odpowiedź.
    mam strop drewniany od kilku lat,na stelażu metalowym jest podwieszona płyta GK,nic nie pęka,nic się nie dzieje.
    Strop drewniany skrzypi,ale to kwestia wykonania i wyciszenia,mój nie jest mocno eksploatowany więc mi to nie przeszkadza aż tak bardzo.

    Co do ceny wiązarów - od 3-ch lat zastanawiam się nad tą technologią,porównuję i kalkuluję - wczoraj obliczyłam,zę w moim przypadku wiązary+ pokrycie będą około 1000 zł droższe od tradycyjnej więźby+pokrycie+ścianki kolankowe+2 wieniec+strop drewniany+masa dodatkowych rzeczy,które ciężko dokładnie wycenić,ale na pewno będą kosztowały x.
    No i wybieram wiązary,uff co za ulga,że w końcu się zdecydowałam
    same plusy-zwłąszcza logistyczne.
    Ale każdy ma inną sytuację,inny dom itp. U mnie z uwagi na duży poziom komplikacji technologiczno-logistycznych wiązary będą najlepszym wyjściem.

  8. #68

    Domyślnie

    acha, kiedyś miałam wycenę wiązarów na 2 i 4 spadowy dach- 4-spadowe są około 20% drozsze od 2-spadowych. Teraz mam dach 4-spadowy,ale zmieniam na 2 - zpowodu kosztów i możliwości wykorzystania strychu. W 4-spadowym raczej nie wykorzystasz poddasza przy wiązarach,nawet na stryszek...

  9. #69

    Domyślnie

    Cytat Napisał johana Zobacz post
    jasne, że mogę.
    u mnie wykonawca nie wymagał żadnych kotew w wieńcu.

    sam wiercił i na każdą śróbkę, kotew i inne elementy dostałam załączone certyfikaty do całej dokumentacji projektowej. Wszystkie dodatki łącznie z folią pod wiązary były w cenie.również deska okapowa

    tartak Witkowscy, Rychłowice
    www.wiazar.pl
    bardzo dziękuję,już się do nich odezwałam,ale jakoś wolno im idzie ta wycena

    Mam ofertę z Wiązary Burkietowicz na 23 k PLN + VAT i chcę porównać z konkurencją,ale jakoś nikomu nie spieszy się do skłądania oferty

    Jeszcze wysłałąm zapytanie do:Hatek,Eraga,Aldach - możę ktoś z Was ma jakieś doswiadczenia z tymi firmami?

  10. #70

    Domyślnie

    Ja mam dach 4 spadowy, koperta, wymiary budynku 16x12, kąt 30 stopni, z założenia parterówka, ale na poddaszu wyszło pełnowymiarowe 36 m2 więc jakby ktoś chciał to ma tam elegancką sypialnię z łazienką bez żadnych słupów czy innych przeszkód, wysokość tego pomieszczenia to 2,5m.

    co do porównania ceny na mój dach ze stropem potrzebaby 11m3 więźby, to daje już kwotę licząc po 700zł netto 7700 robota to 5-6 tyś (300m2) plus 3 tyś za strop i to po cenach bardzo umiarkowanych razem daje 17 tyś, do tego dochodzą wszystkie metalowe pierdoły, kotwy niech będzie 2 tyś, doliczając Vat (bo przy wiązarach macie fakture, certyfikaty i gwarancję (ja dostałam na 60 miesięcy) wychodzi koło 21 tyś ( jeśłi drewno z tartaku bez robociżny to drożej bo 23% nie 8% i nie ma odliczenia).
    Ale jak zaczniecie porównywać drzewo lepsze, ja mam stugane gładziutkie, lepszy impregnat, cisieniowo zaimpregnowane to już nie kupicie więźby po 700 tylko drożej i według moich wyliczeń wyszło na to samo co strop i więźba ciesielska. Do betonowego stropu nie porównywałam, ale według mnie to najdroższe rozwiązanie.
    Za te same więc pieniądze co zyskałam, montaż w 1 dzień (np. czasem prąd jest problemem - my póki co pożyczamy od sasiada), wszystko jeden wykonawca nie ma na co zwalić usterek i nierówności, gwarancje na papierze i atesty - w przypadku np. huraganu i wypłaty od ubezpieczyciela jestem wygrana, gwarancję jakości drewna czego raczej nie ma w tartaku, albo jest jedynie słowna.

    Też porównywałam do Eagry, i WPW Invest i czegoś jeszcze ze śląska, nasz kontakt z Rychłowicami był bez zarzutu, bardzo profesjonalny i pomocny. ponadto jako jedyni z tych trzech mają inny impregnat reszta jedzie na fobosie, wiązary były nieco grubsze i na moje życzenie zagęszczone rozstaw 80-90maksymalny oraz stryszek gratis za co inni chcieli dopłatę. więc porównywanie ceny też jest trochę mylące. najtańsza oferta była na 23tyś za 300m2 koperty, ale rozstaw co 1 m, cieńsze i impregnowane czym innym

    Nasza budowa w Ksawerowie kontaktował się z nami Pan Adam, a zlecenie wykonali tydzień przed uzgodnionym terminem w umowie

    no i ekipa montująca zrobiła wrażenie na wszystkich sąsiadach, robota paliła się w rękach bez odpoczynków

  11. #71

    Domyślnie

    mam 5 ofert od 5 różnych wykonawców,parametry do oferty identyczne- cena również identyczna !!! Jak to możliwe,że wszystkie oferty są w przedziale 23 -24 tyś. zł netto??? w dodatku u każdego jest inna powierzchnia dachu, inne przekroje - ale ca ta sam u każdego. Rozbieżnośc to od 183 m2 do 225m2!!!
    u każdego inny okap- od 20 do nawet 70 cm!!
    Jestem w szoku.
    Mój dach dwuspadowy o kącie 35st. ma pow. całkowitą 225 m2 - 23 tyś. to dużo wg mnie,tym bardziej,że Johana ma 300 m2 i dach kopertowy.
    Johana, co o tym sądzisz?

    z góry dzięki za info.
    BTW - polecany przez Ciebie wykonawca jeszcze nie przysłał oferty-czekam...

  12. #72
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Co znaczy dużo? Porównałeś koszt wiązarów z kosztem stropu i więźby tradycyjnej? Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  13. #73

    Domyślnie

    sezon w pełni, myśle że dobre firmy nie mają przestojów ja rozmawiałam w marcu kiedy jeszcze leżał śnieg, jeśli Ci zależy to dzwoń do nich i pytaj, a nie czekaj.
    Jeśli dla Ciebie cena jest priorytetem wyślij zapytanie do WPW z łodzi tam dostałam najniższą cene, ale jak pisałam powyżej dla mnie inne parametry były priorytetowe. Ja we wszystkich firmach miałam identyczną powierzchnię dachu, ale np.różną ilość wiązarów, a wyceny miałam od 23-32 tyś zł najdroższa zduńska wola, nawet nie negocjowałam bo nie było sensu. Jakość jest dla mnie ważna ale bez przesady. W najtańszej ofercie wychodziło za kopertę poniżej 100zł/m2 dachu.

    Acha, dodam że rozpatrywałam wyłącznie wiązaryodz autoryzowanych producentów w technologii mitek (podanych na stronie internetowej producenta tej technologii) (różne inne wytwarzane przez okoliczne tartaki) mnie nie interesowały.

    Cytat Napisał Monsiu Zobacz post
    mam 5 ofert od 5 różnych wykonawców,parametry do oferty identyczne- cena również identyczna !!! Jak to możliwe,że wszystkie oferty są w przedziale 23 -24 tyś. zł netto??? w dodatku u każdego jest inna powierzchnia dachu, inne przekroje - ale ca ta sam u każdego. Rozbieżnośc to od 183 m2 do 225m2!!!
    u każdego inny okap- od 20 do nawet 70 cm!!
    Jestem w szoku.
    Mój dach dwuspadowy o kącie 35st. ma pow. całkowitą 225 m2 - 23 tyś. to dużo wg mnie,tym bardziej,że Johana ma 300 m2 i dach kopertowy.
    Johana, co o tym sądzisz?

    z góry dzięki za info.
    BTW - polecany przez Ciebie wykonawca jeszcze nie przysłał oferty-czekam...

  14. #74

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Co znaczy dużo? Porównałeś koszt wiązarów z kosztem stropu i więźby tradycyjnej? Pozdrawiam.
    23 k netto za mój dach 220 m2 (prosty dwuspadowy) i tyl;e samo za 300 m2 4- spadowy - to znaczy,żę dużo za mój.

    porównałam koszty z więźbą i stropem itp., ale chodzi mi o porównanie dwóch różnych dachów -za tę samą cenę.

  15. #75

    Domyślnie

    @johana - czy możesz opisac, jakie masz ocieplenie przy wiązarach (pomiędzy,pod, nakrokwiowe itp.)? chodzi mi o grubość,typ, rodzaj itp.
    i czym masz wykończoną podłogę na stryszku?
    Czy Twoje wiązary są zaprojektowane na obciążęnie 150 kg/m2?

  16. #76

    Domyślnie

    dostałam oferę również od wykonawcy poelcanego przez johanę - jest na identyczną kwotę jak pozostałe 4, ale ma najgęstszy rozstaw wiązarów - co 75 cm.
    co do pozostałych warunków - również są ok.
    w tym tygodniu muszę podjąć osteczną decyzję.

  17. #77

    Domyślnie

    Cytat Napisał johana Zobacz post
    Ja mam dach 4 spadowy, koperta, wymiary budynku 16x12, kąt 30 stopni, z założenia parterówka, ale na poddaszu wyszło pełnowymiarowe 36 m2 więc jakby ktoś chciał to ma tam elegancką sypialnię z łazienką bez żadnych słupów czy innych przeszkód, wysokość tego pomieszczenia to 2,5m.
    czy masz podpory pod wiązarami? jaka jest rozpiętość besz podpó w Towim domu?
    z gory dziękuję za info.

  18. #78
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Jak widać cały czas się miotasz.. Dach dachowi nie równy. Nie czemu chcesz porównywać swój dach z innymi. Wiązary podpiera się tylko w dwóch miejscach (z reguły w okolicy końców). Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  19. #79

    Domyślnie

    Hej Monsiu, podsumuję o troszkę już Ci się pomieszało ale rozumiem Cię to trudne decyzje.

    Pierwsze wyceny te z programu komputerowego (bez moich zmian) to najtańsza oferta była na 23 tyś z której nie skorzystałam.
    Napisałam to dlatego ponieważ myślę że wiele osób przy tym zostaje i nie zgłeba tematu. I to też jest ok, bo przecież przelicza to wszystko komputer i biorą za to odpowiedzialność, a na 100% nawet najtańsze wiązary będą trzymałąły określone parametry.

    Mój dach kosztował 26 (już z Vatem) oczywiście po negocjacjach, ponieważ: zagęsciłam na własne życzenie ilość wiązarów,dodałam poddasze (to jest droższa wersja) plus deskę okapową, i do tego moj wiązar jest nieco grubszego przekroju niż te za 23 tyś (zamiast 45 ma 49).Stwierdziłam że chcę i mogę za to zapłacić, do tego nałożyła się jakość kontaktu np. dostałam chyba ze trzy rysunki okapu aż mi sie podobało itp


    Zwróć też uwagę czym mocowane, czym impregnowane (ja nie chciałam na fobosie),bo tu też są różnice w ofertach. Ja nie szłam tropem najniższej ceny tylko ceny do jakości.
    Myślę, że podawanie paramertów obciązeniowych mija się z celem, bo każdy ma inny dach. Ale założenie do obciązeń było, że poddasze będzie ocieplone (choć my tylko strych tam będziemy miec) a wełna będzie w stropie i podwieszane sufity, na dachu dachówka, jeśli chcesz to zapytaj o naszą więźbę Pana Adama i jej paramerty, dane mogę podać Ci na priva



    Cytat Napisał Monsiu Zobacz post
    @johana - czy możesz opisac, jakie masz ocieplenie przy wiązarach (pomiędzy,pod, nakrokwiowe itp.)? chodzi mi o grubość,typ, rodzaj itp.
    i czym masz wykończoną podłogę na stryszku?
    Czy Twoje wiązary są zaprojektowane na obciążęnie 150 kg/m2?

  20. #80

    Domyślnie

    No i co mam Ci powiedzieć targuj się kochana

Strona 4 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony