dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 15
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 293
  1. #81

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Jak widać cały czas się miotasz.. Dach dachowi nie równy. Nie czemu chcesz porównywać swój dach z innymi. Wiązary podpiera się tylko w dwóch miejscach (z reguły w okolicy końców). Pozdrawiam.
    drogi najlepszy doradco na tym forum;
    to jest forum ,jak widać, i to w większości laików, a nie ekspertów. Ilość Twoich postów nie przekłada się za bardzo na wartość dobrych rad, jakich zapewne udzielasz innym ,ale niestety nie mnie, co jest w sumie ciekawym zjawiskiem.

    Tak się skłąda, że śledzę tematr wiazarów i nie tylko, na tym forum od kilku lat, i jeszcze nie zdarzyło mi się,żeby ktoś mi tak odpisał,chociaż faktyczne różne porady się zdarzają.
    Skoro ilosć postów nabijasz sobie ww radami w stylu -miotasz się itp., to naprawdę gratuluję.

    BTW - podpory - miałam na myśli ściany działowe nośne,na których wiązary można oprzeć, tzw. podpory pośrednie. Mozę zastosowałam skrót myśłowy,ale myślałam,że to oczywista oczywistość i każdy średnio inteligentny użytkownik tego forum załapie.

    porównanie dachów - ano każdy na tym forum porównuje wszystko ze wszystkim,czemu ja nie powinnam wg Ciebie?Czy to jakiś ewenement,że chcę wiedzieć więcej?

  2. #82

    Domyślnie

    Cytat Napisał johana Zobacz post
    Hej Monsiu, podsumuję o troszkę już Ci się pomieszało ale rozumiem Cię to trudne decyzje.

    Pierwsze wyceny te z programu komputerowego (bez moich zmian) to najtańsza oferta była na 23 tyś z której nie skorzystałam.
    Napisałam to dlatego ponieważ myślę że wiele osób przy tym zostaje i nie zgłeba tematu. I to też jest ok, bo przecież przelicza to wszystko komputer i biorą za to odpowiedzialność, a na 100% nawet najtańsze wiązary będą trzymałąły określone parametry.

    Mój dach kosztował 26 (już z Vatem) oczywiście po negocjacjach, ponieważ: zagęsciłam na własne życzenie ilość wiązarów,dodałam poddasze (to jest droższa wersja) plus deskę okapową, i do tego moj wiązar jest nieco grubszego przekroju niż te za 23 tyś (zamiast 45 ma 49).Stwierdziłam że chcę i mogę za to zapłacić, do tego nałożyła się jakość kontaktu np. dostałam chyba ze trzy rysunki okapu aż mi sie podobało itp


    Zwróć też uwagę czym mocowane, czym impregnowane (ja nie chciałam na fobosie),bo tu też są różnice w ofertach. Ja nie szłam tropem najniższej ceny tylko ceny do jakości.
    Myślę, że podawanie paramertów obciązeniowych mija się z celem, bo każdy ma inny dach. Ale założenie do obciązeń było, że poddasze będzie ocieplone (choć my tylko strych tam będziemy miec) a wełna będzie w stropie i podwieszane sufity, na dachu dachówka, jeśli chcesz to zapytaj o naszą więźbę Pana Adama i jej paramerty, dane mogę podać Ci na priva
    dzięki johana,pownnaś zmienic status na - całkiem fajny doradca na forum:0
    negocjowałam i za wiele nie ugrałam
    moje wiązary też mają 49 mm,rozstaw 73 i 82 (w zależności od okien dachowych itp.).
    cena 25 brutto.
    Zastanawiało mnie,to co napisałaś o łazience - ja usłysząłam wyraźnie,że bez podpór pośrednich nie da się obciążyć stropu łazienką, stąd moje pytania do Ciebie. Mam rozpiętość 10 m bez żadnej ściany pomiędzy i to co udało się uzyskać w środku to 3,8 m. W sumie wyszło 50 m2 na górze,ale łazienka bez szans.

    O co chodzi z deską okapową? mozęsz mi podesłać na priwa jakieś zdjęcie poglądowe? z góry dziękuję. [email protected]
    acha, wiązary przyjadą 4.07 - trzymaj kciuki

  3. #83
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał Monsiu Zobacz post
    ...
    Tak się skłąda, że śledzę tematr wiazarów i nie tylko, na tym forum od kilku lat, i jeszcze nie zdarzyło mi się,żeby ktoś mi tak odpisał,chociaż faktyczne różne porady się zdarzają.

    Każdy średnio inteligentny użytkownik Forum śledząc ten temat od kilku lat nabyłby minimum wiedzy i coś załapał. Mam prawo pisać tak jak uważam za stosowne, natomiast nie ma żadnej potrzeby ani konieczności korzystania z moich uwag czy rad. To, że moje wypowiedzi nie spełniają Twoich oczekiwań to już inna sprawa. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  4. #84

    Domyślnie

    Cytat Napisał Monsiu Zobacz post
    dzięki johana,pownnaś zmienic status na - całkiem fajny doradca na forum:0
    negocjowałam i za wiele nie ugrałam
    moje wiązary też mają 49 mm,rozstaw 73 i 82 (w zależności od okien dachowych itp.).
    cena 25 brutto.
    Zastanawiało mnie,to co napisałaś o łazience - ja usłysząłam wyraźnie,że bez podpór pośrednich nie da się obciążyć stropu łazienką, stąd moje pytania do Ciebie. Mam rozpiętość 10 m bez żadnej ściany pomiędzy i to co udało się uzyskać w środku to 3,8 m. W sumie wyszło 50 m2 na górze,ale łazienka bez szans.

    O co chodzi z deską okapową? mozęsz mi podesłać na priwa jakieś zdjęcie poglądowe? z góry dziękuję. [email protected]
    acha, wiązary przyjadą 4.07 - trzymaj kciuki

    dzięki, wiem jak ja się miotałam przed decyzjami o dachu, znam ten ból drugiego tak drogiego etapu już chyba nie będzie

    deska okapowa to jest to co dookoła połaczy=zepnie twoje wiązary na czym zawiesisz rynny, no chyba ze jej mieć nie będziesz.
    ja ją wynegocjowałam razem z wiązarami z trzech powodów:
    1. taka sama jakość drewna, suszone strugane itd itp
    2 montaż ta sama ekipa więc wiązary muszą być równo, a tak przyszliby dekarze i np. marudzili że im się w pionie nie zgadza, że wiązary nie równo przycięte, że się deska skręca czy inne licho
    3. zawsze trochę tej dechy jest, moja była 32x180mm x obwód dachu to jakieś 60mb i musiałby mi tartak dowieźć a tak parę groszy w mojej kieszeni

    No to montaż już niedługo, uszykuj montażystom duży worek na śmieci, bo lubią dużo ich naprodukować, żebyś potem nie zbierała po działce u mnie zwierzaki zwabione zapachami resztek zrobiły mi niezły bałagan, a tak poza tym było wszystko super, no i napisz czy byliście zadowoleni, może pomożesz następnym w rozterce
    pozdrawiam




    Co do radzenia o też stwierdzam, że dużo trzeba przesiać, może wyolbrzymianie tu na forum pewnych tematów służy nakręcaniu koniunktury i biznesu niektórym firmom czy wykonawcom?, więc sama czytam, dzwonię do producentów materiałów i swoje przesiewam. Nie przeginajmy, że wszysko musi być cudownie, najdroższe, pod linijkę i z najwyższej półki, nie dajmy się zwariować. Większość domów w tym kraju stoi i ma się świetnie przez dziesiątki lat a w każdym kilka błędów istotnych by znalazł.

    Tak samo mam membranę a nie papę która taka do d..py niby, a w poprzednim domu który budowałam jest już 14 lat i nic się nie dzieje, koszt deskowania z papą jest taki jak koszt ponownego połozenia dachówki (robocizny). To jak się po 20 latach zepsuje to sobie naprawię i już, a dziś mam kasę na coś innego. Moja ekonomicznie przemyślana decyzja i tyle.
    Jakbym nie miała na co wydac to byłyby piękne deseczki, a więźba dla mnie była ważniejsza bo to cała konstrukcja - choćby z powodów pogodowych które sie teraz dzieją, żaden ubezpieczyciel się nie przyczepi jakby trzeba było dach od nowa stawiać tfu, tfu, wszyskie certyfikaty, projekty, faktura są w szufladzie z tartaku nie czarujmy się nie sprawdzę jakości drewna tylko muszę wierzyć na "słowo" że to zielone to jest coś warte i z impregnatem ma coś wspólnego, cieśli też nie sprawdzę czy wszystkie połączenia zgodnie ze sztuką zrobione.
    Ale zaznaczam nikogo do niczego nie przekonuję to tylko moje przemyślenia

    Co do poddasza to ja wiem tylko tyle że PAn Adam zaprojektował je tak jakby miało być mieszkalne (nie odchudzał paramertów), choć my tam tylko stryszek dla rekuperatora planujemy, więc nie do końca zgłębiałam temat tu Ci nie pomogę.

  5. #85

    Domyślnie

    @johana-dzięki,maila dostałąm,wszystko z deską jasne, sorry,zę ni eodpisałam od razu na priv,ale ostatnio mam straszny zap... w pracy, i ciągle zapominałam Ci podziękować
    udało się wynegocjować również
    mój kier-bud jest zachwycony projektem wiązarów,zobaczymy,czy jakość projektu idzie w parze z wykonaniem,jestem dobrej myśli
    pochwaliłam się deską okapową,ale powiedział,żeby montowali dekarze (??),że wolą sami...To już nie wiem,czy ci od wiązarów powinni,czy dekarze|??

    bardzo Ci dziękuję za wszsytkie wskazówki,informacje,zdjęcia,maile itp.
    Zdam relację,jak już będzie po wszystkim (oby to się dobrze skończyło....)

  6. #86

    Domyślnie

    @johana - jak wejść na stronę Twojego domku? przeglądarka mnie nie przekierowuje

  7. #87
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ElemenT

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    166

    Domyślnie

    Witam,

    mam szybkie pytanie, może ktoś się orientuje, a chyba pasuje pod temat.
    W projekcie budowlanym mam dach 2 spadowy wykonany tradycyjnie.
    Chciałbym zmienić konstrukcję dachów na prefabrykowaną.

    Generalnie chodzi tylko o zmianę "technologii". Czy takie coś wymaga zmiany pozwolenia na budowę?

    Pozdrawiam

  8. #88
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.637
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Nie wymaga.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  9. #89

    Domyślnie

    ok, jestem już po montażu wiązarów, który trwał 1 dzień+ 3 h następnego.
    Generalnie jestem zadowolona.
    Wstawię zdjecia,jak się uda.

    Pytanie do posiadaczy wiązarów z poddaszem częściowo użytkowym - jak macie położoną wełnę,jaką grubość i czy jest przykryta folią na części nieużytkowej?
    dzięki.

  10. #90
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.637
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    A musi być wełna ? Ja zasypuję ekofibrem strop podwieszany. Pomiędzy płytami G-K stropu, a ekofibrem folia Strotex. . Być może pomiędzy belki pasa dolnego wiązarów wcisnę płyty styropianu, lub twardej wełny, po to, by odciążyć konstrukcję sufitu.
    Rozkładanie wełny pomiędzy krzyżulcami nie będzie zbyt wygodne i trudno to będzie zrobić tak, aby zachowac szczelność.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 24-07-2013 o 22:32
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  11. #91
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar rodii
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Sokolany
    Posty
    97
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Takie male pytanie ktore tez dotyczy wiezby. Czy ten szary nalot co jest na krokwiach to cos niebezpiecznego? Drewno bylo impregnowane w tartaku (ponoc) i teraz zastanawiam sie czy to jeszcze raz malowac czy co z tym zrobic.
    Drewno lezalo zlozone w sztablu przez okolo 6 tygodni i tylko niektore elementy wiezby maja taki nalot.
    dzieki i pozdrawiam

  12. #92
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    To jest sinica i nie jest ona wadą konstrukcyjną drewna. To tylko wada estetyczna. Powstała w wyniku słabej wentylacji sztapla, mokrego drewna i wysokiej temperatury. Pozdrawaim.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  13. #93
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar rodii
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Sokolany
    Posty
    97
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Ufff, az mi ulzylo ze nie bede musial malowac 15m3 drewna

  14. #94

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    A musi być wełna ? Ja zasypuję ekofibrem strop podwieszany. Pomiędzy płytami G-K stropu, a ekofibrem folia Strotex. . Być może pomiędzy belki pasa dolnego wiązarów wcisnę płyty styropianu, lub twardej wełny, po to, by odciążyć konstrukcję sufitu.
    Rozkładanie wełny pomiędzy krzyżulcami nie będzie zbyt wygodne i trudno to będzie zrobić tak, aby zachowac szczelność.
    no nie musi,ale mam dużo wełny po demontażu starego dachu,sucha i do wykorzystania.Całą niedzielę walczyłam z ukłądaniem pomiędzy krzyzulcami i potem przez 2 dni nie mogłam się ruszać

    dzięki za info, czy ten ekofiber jest sypany na całej wysokości pasa dolnego wiązarów (u mnie 20 cm)? Jaki jest koszt takiego materiału? Możesz zdradzić więcej szczegółów?
    co do styropianu-czy taki zwykły czy twardy? nie będzie zbyt szczelnie?czy dodatkowo jakąś folię układasz i jeśli tak, to z której strony jaką?
    z góry dziękuję.

  15. #95
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.637
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Nie, ekofiber jest wdmuchiwany na sufit podwieszany. Pomiędzy nim, a belkami wiąrarów, które są nad nim jest 25 cm i taką grubość ma warstwa ekofibru. Płyty styropianu będą docięte do szerokości 95cm i wciśnięte (wklejone) pomiędzy belki. To będzie zwykly styropian, fasadowy - nikt nie będzie po nim chodził.
    Podłoga będzie na legarach, leżących na dolnych belkach wiązarów. To daje wartość współczynnika U=0,1

    Że za szczelnie ? Dom ma być szczelny
    A nadmiar wilgoci ma odprowadzić wentylacja (u mnie mechaniczna). Barierą dla wilgoci będzie też folia Strotex (choć nieco podziurawiona), podklejona do rusztu sufitu podwieszanego.
    Wreszcie sam ekofiber też posiada zdolność pochłaniania wilgoci bez takiego spadku termoizolacyjności, jak w przypadku wełny.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  16. #96

    Domyślnie

    ok, ten ekofiber jest ciekawy,ale muszę najpierw wykorzystać wełnę,którą odzyskałam w pocie czoła...Na pewno rozwiązanie warte rozważenia, a jak cenowo wychodzi? Czytałam,że 180 zł /m3, chyba z robocizną. Czy porównywałeś do cen tradycyjnej wełny?Strotex to folia dachowa,mam ją na kawałku dachu i zostało mi 50 m2 w rolce,to wykorzystam,dzięki za info.

    Napisz trochę więcej o tej wentylacji mechanicznej,mnie też to czeka.Jak rozumiem,rozstaw wiązarów u Ciebie to 95 cm,czy masz tam poddasze użytkowe? czy tylko stryszek itp? Ja mam 73 cm, miejscami trochę szerzej,w najszerszym miejscu 80 cm,ale o legarach nie myślałam,chcę położyć OSB na wiązarach bezpośrednio (+podkładki itp.)
    Czy ten styropian stosujesz dodatkowo do ekofibru?jaka jest kolejnośc prac? styropian między belki,potem montaż sufitu podwieszanego,potem ekofiber?
    to chyba cienka warstwa wyjdzie? gdybyś mógł to opisać,będę wdzieczna.

  17. #97
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.637
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Strotex taki:
    http://folnet.pl/towar/strotex-90-al

    O wentylacji nie będę tu śmiecił, wszystko znajdziesz w dedykowanym wątku.
    Kolejność prac to ruszt sufitu podwieszanego, pod nim folia, pod nią przykręcone płyty g-k, wdmuchnięcie warstwy ekofibru na płyty (u mnie 25cm), ułożenie płyt styropianowych 12cm pomiędzy belkami. Pod płytami styro ewentualnie sznurek, jako podparcie (choć po dobrym wpasowaniu płyty pomiędzy belki nie będzie chyba konieczny.
    Pddasze mm nieużytkowe, nad częścią mam wygospodarowany stryszek 28 m2, reszta wykratowana.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  18. #98

    Domyślnie

    ok, a jak ocieplasz ścianki na tym kawałku użytkowego stryszku? wełna +gk? czy masz wentylację mechaniczną z rekuperatorem czy bez?

  19. #99
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.637
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ścianki kolankowe ocieplam styropianem od zewnątrz, środka i od góry, aby zachować ciągłość izolacji i uniknąć mostka termicznego. Sam stryszek nie będzie ogrzewany, a dach nad nim pozostanie nieocieplony.
    WM oczywiścievz odzyskiem ciepła.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  20. #100

    Domyślnie

    Cześć,

    Przestudiowałem dokładnie temat i również przymierzam się do więźby i stropu z gotowych elementów.
    Mój projekt

    http://projekty.muratordom.pl/projek...i,2239,0,0.htm

    Wysyłam obecnie zapytania. 2 wstepne wyceny to 39 000 i 36 000 PLN netto. Trochę dużo, czekam na dalsze oferty.

    Zaciekawiła mnie dyskusja o mocowaniu więźby. Czy jeśli jest zamocowana tylko z jednej strony (2 strona pozwala konstrukcji pracować) to jak to wygląda z połączeniem sufit/ściany. Podobno konstrukcja może pracować nawet w zakresie 1-2 cm. Jak to się ma do rzeczywistości? Jak to jest konstrukcyjnie rozwiązane. Bo jakoś sobie nie wyobrażam 2 centymetrowej szpary w salonie

    Z góry dzięki za odpowiedź

    Pozdrawiam
    Marcin

Strona 5 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony