dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Adde

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Woj. Śląskie
    Posty
    13

    Domyślnie okna i rolety z profesionalnym montażem do 50 tyś zł

    Witam serdecznie Szanownych forumowiczów planuję w możliwie najkrótszym czasie dokonać zakupu i chciałbym poprosić o pomoc w wyborze okien, rolet, a nawet firm zajmujących się montażem.

    Ściany i dach już gotowe, a brak okien powoduje niepotrzebną przerwę w dalszych pracach 
    Budżet na ten cel zaplanowany max 50tyś zł.

    Okien 13 sztuk całkowita ich powierzchnia to ok. 42 m2, a obwód ok. 96 m, w tym trzy okna balkonowe i jeden HS 3200/2500, wszystkie otwory okienne i balkonowe mają cofnięte nadproże ok. 8 cm. Okna są prostokątne i mają (poza HSem) w miarę standardowe wymiary, Jedno okno w stałym szkleniu. Na ścianach przewidziane 20 cm styropianu. (kolor okien: jeżeli drewno to kryjący antracyt bo cena dwustronnych jest drastycznie wyższa, jeżeli PVC to najchętniej wewnątrz biała okleina na zewnątrz antracyt a ostatecznie dwustronny antracyt) do tego tzw. ciepły montaż.

    Okna powinny być trzyszybowe na solidnym profilu, współczynnik przenikania ciepła całego okna poniżej Uw = 0,9 W/m2K-1,
    Rolety muszą być sterowane elektrycznie centralnie i dodatkowo przy każdej rolecie, w kolorze antracytowym.

    Nie ukrywam, że chciałbym, żeby wszystkim kompleksowo zajęła się jedna firma.

    Odwieczny dylemat drewno czy PVC niestety mnie nie ominął i wciąż nie jestem zdecydowany 
    byłoby mi łatwiej gdyby nie konieczność malowania okien drewnianych co kilka lat (tu moje pytanie czy ktoś to robił i na przykład zmieniał kolor, a jeżeli tak jaki jest średni koszt takiej usługi???)

    Jeżeli chodzi o okna drewniane dostałem od znajomego mojego znajomego ofertę z ciepłym montażem za 34,5tys brutto (8%vat) na sośnie mikrowczepy (w systemie DJ 8 okucia MAKO, kolor kryjący, co wydaje mi się dobrą ofertą niestety cena z roletami w tej firmie wyraźnie przekracza budżet.

    Na okna PVC mam dwie lokalne wyceny na przyzwoite okna (MS tytanowe z energooszczędnymi dodatkami, a także na veka Alphaline 90 i Brugmann 6 komorowy)około 32-3 tyś (antracyt dwustronny, dwukolor w przypadku veki bez dopłat ms dopłata około 3-3.5 tys., Brugmann jeszcze wieksza ) rolety 21-22 tys. I tu znowu klapa bo firmy te nie mieszczą się w budżecie
    Firma zajmująca się tylko roletami zaproponowała mi cenę ok. 18.5 tyś ( do małej negocjacji) za rolety typ integro, ale niestety okien nie robią.

    Może Szanowni Forumowicze pomogą mi wybrać odpowiednie okna i rolety, a przy okazji znają godną polecenia firmę oferującą i profesjonalnie montującą zarówno dobre okna jak i rolety w przyzwoitych cenach??

    pozdrawiam.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    nie myślałbym raczej bo inna firma robiła okna a jeszcze inna rolety bo przy większej kwocie masz szanse na lepszy rabat a jak coś będzie nie tak to będą na siebie zwalać! to że się nie mieścisz w budżecie to normalne,większość inwestorów tak ma.ostatnio wyceniałem okna do domku który ma powstać za rok bo klient chce wiedzieć ile go będzie wszystko kosztować i raczej cudem by było jak za rok kupi wszystko za tą samą cenę;p
    profile dobre więc warto pomyśleć nad którymś i odgonić myśli tańszych okien by się zmieścić
    możesz zawsze doprowadzić zasilanie do rolet ale poczekać z kupnem silników w kilku roletach

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tutli_putli
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    3.175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Zobacz sobie ofertę producenta ze Zduńskiej Woli, link masz tutaj. Robią okna na profilach schuco. Mam trochę więcej powierzchni okien od Ciebie ale musiałam zrezygnowac z HS (w moim przypadku musi byc podział dużego okna na 3 części a HS wychodził na dwa) Wycena bardzo przyzwoita na pakiet 3 szybowy z U 0,5, z roletami wyszło u nas trochę ponad 40 tyś. z tym że moje okna są biale obustronnie. Maja genialne doradztwo i obsługę moim zdaniem warto tam zadzwonić i popytac.

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Adde

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Woj. Śląskie
    Posty
    13

    Domyślnie

    Dziękuje, za linka tutli_putli niestety chyba ta firma nie robi rolet typu integro oczywiście zadzwonię tam po świętach i zapytam bo ze strony niewiele wynika w temacie rolet.

    Witek86 no właśnie nie trafiłem na firmę, która sprzedając okna jakoś szczególnie chętnie chciała dawać rabaty na rolety, które zwykle były znacznie droższe niż w firmie zajmującej się głównie roletami. Rozbijania zlecenia na dwa chciałbym uniknąć między innymi z powodów o których napisałeś, a silniki wolałbym nabyć od razu bo znając siebie wiem, że potem pewnie tego nie zrobię.. no i stoję w miejscu

    Przy okazji cały czas myślę co wybrać drewno czy PVC.
    Ten profil drewniany DJ88 chyba jest najbardziej "energooszczędny" z moich ofert.
    Ostatnio znajoma jak usłyszała moje rozterki, między innymi odnośnie zniechęcenia do malowania drewnianych okien, dotychczasową - według mnie - wadę zamieniła w zaletę i stwierdziła:
    "..super nie trzeba wymieniać okien żeby zmienić sobie kolor! Szkoda, że nie mam drewnianych.."
    także jak widać wszystko zależy od puntu widzenia.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tutli_putli
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    3.175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    U mnie będą rolety montowane warstwie ocieplenia nad oknem, ale schowane jednocześnie pod tynkiem, sterowane na pilota. Jeśli o takie Ci chodzi to firma, która podałam robi takie rolety. Do tego zrobią mi 4 szt rolety do wielkich okien o szerokości 3m bez dzielenia ich na dwie części tak jak proponowało większość firm. Koszt wszystkich rolet z montażem wyszedł ok 12 tyś + 350 za każdy silnik (u mnie będzie tylko 8 silników do największych okien)

  6. #6

    Domyślnie

    Możesz sprawdzić ofertę firmy Krispol na okna i rolety, lub wyslij wymiary na [email protected] to sprawdzę ile to wszystko by kosztowało. Pozdrawiam.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał tutli_putli Zobacz post
    Do tego zrobią mi 4 szt rolety do wielkich okien o szerokości 3m bez dzielenia ich na dwie części tak jak proponowało większość firm. Koszt wszystkich rolet z montażem wyszedł ok 12 tyś + 350 za każdy silnik (u mnie będzie tylko 8 silników do największych okien)
    i nie zdziwiło cię że większość proponuje podział?
    350zł za silnik masz na pilota?

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tutli_putli
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    3.175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Sterowanie droga radiową (w większości firm cena za silnik oscyluje w tych granicach)
    Nie wiem czy mnie zdziwiło czy nie, nie zastanawiałam się nad tym aż tak bardzo. Osobiście bardziej odpowiada mi grubszy profil prowadnicy i jedna roleta bez podziałów.
    Witek86 jeśli masz coś do napisania to pisz całymi zdaniami i wyrażaj swoją myśl do końca a nie zdawkowymi odburknięciami. Nie jestem Duchem Św. i nie zamierzam się zastanawiać co masz na myśli. Natomiast jeśli nie masz nic sensownego do powiedzenia to może nie zaśmiecaj wątków?

  9. #9

    Domyślnie

    Jeśli jesteś nadal zainteresowany stolarką i roletami, proszę o kontakt na [email protected] spróbuję pomóc, przedstawię wycenę

  10. #10

    Domyślnie

    Ja bym też nie dzielił rolety ,wszyscy dzielą to oczywiste bo mają tylko na stanie pancerz PA39 pancerz PA45 wchodzi jeszcze w prowadnice standardowe 53mm lub PA52 i prowadnica 66mm dla tej szerokości będzie idealny ,problemem jest tylko powiększająca się puszka.
    Ostatnio edytowane przez sikorb ; 15-04-2012 o 20:11
    Pozdrawiam Bogdan

    Tu była reklama......

    Rozczarowanie spowodowane niską jakością pamięta się długo
    po tym jak minie radość spowodowana niską ceną

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Adde

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Woj. Śląskie
    Posty
    13

    Domyślnie

    Dziękuje bardzo, za odpowiedzi. Pomimo moich chęci, z uwagi na dobrą cenę wynegocjowaną z producentem okien drewnianych nie produkującym rolet , zamówienie niestety będzie rozbite. Zostały mi do zamówienia i montażu rolety - 15 sztuk + ewentualnie brama garażowa 5000/2250.

    Zainteresowanych zamówieniem (realizacja około 20 km od Katowic) prosiłbym o kontakt.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony