dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1

    Domyślnie Strop drewniany, a poddasze użytkowe ?

    Witam,

    W projekcie, który wybrałem strop jest drewniany, ale przestrzeń nad nim jest dość znaczna (pochylenie 35st.). Zastanawiam się czy da się to jakoś wykorzystać. Nie żeby tam jakieś łazienki czy sypialnie robić, ale tzw. graciarnię, lub na przykład spokojne i obszerne miejsce do układania puzzli, ewentualnie dzieci z kuzynostwem położyć tam pokotem na podłodze spać.

    Czy ktoś ma taki strop i wykorzystuje jakoś poddasze ?


    tOMEK
    Łatwiej kijek obcieńkować niż go potem pogrubasić.
    GG:1605956

  2. #2

    Domyślnie

    arrton
    u nas jest podobnie, tj. dach dwuspadowy 35 stopni i strop drewniany.
    Jednak zmieniamy drewniany na terivę aby ten strych być może kiedyś przerobić na 2 pokoje albo pokój zabaw .
    Nasz projekt jest od Lipińskich.

    Czy u Ciebie da się wykorzystać zależy m.in. od tego jaki masz dach, czy masz miejsce na wygodne wejście na ten strych, jeżeli mają w nim przebywać dzieci.
    pzdr.

  3. #3

    Domyślnie

    Mam podobną sytuację jak ryby(35 stopni, szerokość szczytu 8,65m, 3 słupy podpierające płatew kalenicową)- wg Lipińskich na moim poddaszu mogą sie zmieścić 2 pokoje, łazienka i garderoba. Strop jednak pozostawiłem drewniany zwiększając jedynie przekrój belek stropowych zgodnie z zaleceniem projektantki.

    Pozdrawiam.

  4. #4

    Domyślnie

    Setnik
    A jaki masz projekt? My LMB-27.
    Jeśli chodzi o zmianę stropu to nas akurat przekonało to, że dobre wykończenie stropu drewnianego nie jest takie tanie i łatwe. '
    Po drugie chcieliśmy mieć strych, który być może będzie można kiedyś jakoś wykorzystac na cele mieszkalne i wówczas wszelkie przeróbki i dostosowywanie drewnianego byłoby raczej niezbyt łatwe a i tak nie osięgnięto by efektu takiego jak przy stropie teriva. Chodzi mi tutaj głównie o akustykę .

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał ryby
    Po drugie chcieliśmy mieć strych, który być może będzie można kiedyś jakoś wykorzystac na cele mieszkalne i wówczas wszelkie przeróbki i dostosowywanie drewnianego byłoby raczej niezbyt łatwe a i tak nie osięgnięto by efektu takiego jak przy stropie teriva. Chodzi mi tutaj głównie o akustykę .
    Pod warunkiem, że od razu masz zaplanowane schody na poddasze. Jesli, nie, to właśnie w stropie drewnianym łatwo i niedrogo można dokonać przeróbek i znaleźć miejsce na schody. tego nie osiągniesz przy stropie żelbetowym czy innym tego typu.

  6. #6

    Domyślnie

    Witam,
    narazie jesteśmy na początku drogi mam fundamenty do projektu BM-51 z Agrobispu Kraków, tam w projekcie jest poddasze nie użytkowe z drewnianym stropem ale pani architekt wrysowała nam tam pomieszczenie około 40m2+okno dachowe dlatego zmienimy strop na betonowy za rada majstra i znajomych. Główne powody to jak wyżej akustyka i możliwośc póżniejszej adaptacji np. na sypialnie z łazienką.
    Pozdrawiam
    dryblas

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Czy aby napewno masz w tym projekcie strop drewniany? Cz czasem tam nie jest drewniany dzwigar? Jest w tych rozwiazaniach troche roznicy szczegolnie jezeli chodzi o mjesce na "strychu"
    Dźwigary deskowe /projekt/ do samodzielnego wykonania. Zainteresowany ? Pisz na priv.

  8. #8

    Domyślnie

    anna99
    miejsce na schody jest oczywiście przewiedziane i ujęte w planowanym stropie. Ale obawaim się, że przez kilka najbliższych lat będzie stała w tym miejscu drabina. Wiesz, teraz sztuka ludowa jest taka modna

  9. #9

    Domyślnie

    Też mam projekt od Lipińskich LMB15 więcej bym już od nich nic nie kupił, błędy w projekcie, brak szczegółowych rozwiązań itp. a najwazniejsze pani projektant zapomniała wpisać w zestawienia drewna głównej belki nośnej nie mówiąc że nic nie wspomniała o jej sposobie zamocowania, wykonania wieńca itp, zmieniałem projekt więźby z ich powodu i dlatego twierdze że ich projekty są do duszy. Na moją interwencje szybko zsotał on zmieniony i za klika miesięcy twierdzili że wszytko OK sa śmieszni.
    PRO

  10. #10

    Domyślnie

    PRO
    Właśnie chciałem obejrzeć Twój projekt na stronie pracowni i okazuje się, że go nie ma w ofercie.
    Dziwne to jakieś.

  11. #11

    Domyślnie

    Dziękuje za odpowiedzi

    Napewno mam drewniany - http://www.archtim.pl/index.php?pid=2&prid=155
    A konstrukcja dachu to wiązary kratowe.

    ryby a jak macie przewidziane wejście na górę. macie dziure, która bedzie zatkana przez X lat ?
    Co masz na mysli że wykończenie drenianego nie jest takie łatwe ?
    Drewniany to płyty kart-gips, a betonowy tynk, który jest droższy w kładzeniu i napewno mniej równy, albo też płyty, ale te trudniej przymocować.

    Myślę o zastosowaniu grubszych belek i wytłumienie tego watą. Nie będzie to pewnie takie jak beton, ale kto i kiedy bedzie tam biegał.

    Pozdrawiam,
    tOMEK
    Łatwiej kijek obcieńkować niż go potem pogrubasić.
    GG:1605956

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    anan

    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    4

    Domyślnie

    Strop drewniany jest tradycyjną konstrukcją i może być wykorzystywany jako podłoga poddasza,o ile tylko przekroje konstrukcyjne belek stropowych na to pozwolą. Jedyną osobą, która umie udzielić na to odpowiedzi jest autor projektu. Chyba, że nie chodzi o stro drewniany a np. o konstrukcję skzieletową, lekką, nie przystosowaną do obciążeń użytkowych. Powodzenia- sama mam strop drewniany i będzie tam zarówno łazienka, jak i dwie sypialnie oraz pralnia.

  13. #13

    Domyślnie

    No tak, będzie dziura w stropie, którą będziemy próbowali jakoś zamaskować, pozostawiając miejsce tylko na właz i schody składane.
    Mówiąc, że wykonanie stropu drewnianego nie jest łatwe, miałem na myśli takie wykonanie aby strop ten był dobrze wygłuszony.
    I aby tak sie stało, to raczej płyty G-K, wełna pomiędzy belkami oraz np. płyty OSB położone na filcu mogą tego nie zapewnić.

    Zresztą w któryms wątku wypowiadali się użytkownicy drewnianych stropów i potwierdzali ten fakt.
    Niestety, strop ten jest szybki w wykonaniu, niewątpliwie tańszy ale ma również minusy.

  14. #14

    Domyślnie

    Właśnie zerknąłem na Twój projekt i trudno mi sobie wyobrazić aby przy dach kopertowym, o nachyleniu 35 stopni i wiązarach, udało Ci się wygospodarować wystarczająco dużo miejsca aby spoddasze to mogło spełniac inną role niż strych.

  15. #15

    Domyślnie

    Strop "betonowy" też nie jest akustycznie doskonały. Mimo pewnych minusów strop drewniany (taki mam u siebie) ma jeszcze pewne zalety, które mogą się przydać przy dwuetapowej budowie. prowadzenie instalacji wszelkiej maści, kanały DGP od kominka - w stropie drewnianym idzie jak po maśle .

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Cytat Napisał arrton
    A konstrukcja dachu to wiązary kratowe.
    Jak masz tam wiazary to napewno pokoi nie dasz rady tam zrobic, co najwyzej narty bedziesz tam mogl trzymac Dzieci by sie mialy gdzie bawic ale musisz na calej powierzchni deskowanie zrobic bo inaczej to Ci do pokoju moga powpadac
    Dźwigary deskowe /projekt/ do samodzielnego wykonania. Zainteresowany ? Pisz na priv.

  17. #17

    Domyślnie

    Ryba, projekt mój LMB15 został sprzedany przez Lipińskich do muratora i jest u nich pod nazwa C11 różany.
    PRO

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony