dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie "przekręt" betoniarni?

    Witam,
    Mam problem z firmą betoniarską, zamówiłem 5,5 m3 cementu na strop (teriva) ilość wyliczyły niezależnie dwie osoby murarz i nadzorca budowy jednak okazało się, że po wylaniu całej „gruszki” brakło, trzeba było domówić jeszcze 1,5m3.
    Poniosłem dodatkowy koszt „niby” brakującego cementu i koszt pracy następnej godziny pompy.
    Czy to możliwe by dwie osoby się pomyliły w obliczeniach (kierownikowi betoniarni zaproponowałem by sam policzył ilość potrzebną na strop, jednak on stwierdził, że maja licznik połączony z komputerem i że to niemożliwe by cementu było za mało)
    Murarz doświadczony człowiek, twierdzi, że widział większe cuda jak przyjeżdżało na budowę nawet 18m3 „lewego” betonu.
    Wspomnę jeszcze, że bloczki stropowe były specjalnie zabezpieczone przed dostawaniem się cementu do środka.

  2. #2

    Domyślnie

    Trudno się jednoznacznie wypowiedzieć, u mnie zarówno podczas lania betonu na ławy jak i strop brakło betonu i trzeba było domówić. Zaznaczam że betoniarnia była tzw markowa. A tak nawiasem ile metrów kwadratowych ma twój strop i jaka masz terivę. Sadząc z podanych ilości masz raczej niewielki dom, albo różne stropy.

  3. #3

    Domyślnie

    Jest to szczeregowiec, 12,5m na 6m (thomasbeton)

  4. #4

    Domyślnie

    Jeśli starczyło Ci 7 m3 betonu to uważam że to dobry wynik. Nie robiłym osobiście z tego sprawy. Szkoda nerwów, przydadzą sie na późniejsze etapy

  5. #5

    Domyślnie

    Szkoda nerwów, przydadzą sie na późniejsze etapy [/quote]

    Niby tak ale:
    Oszukano mnie na 3 m szescienne B-15 , 173 zeta za metr co daje sume
    519 zeta. Wyklocilem sie i nie musze placic, bo niby za co.
    Piszesz szkoda nerwow, ale w moim odczuciu to zwykle zlodziejstwo.
    Wiekszosc inwestorow mysli a co tam 500 zl wiecej czy mniej nie gra roli.
    Zgadzam sie maja prawo, ale postepujac w ten sposob rozpieszczamy s...now i robimy z siebie jeleni.
    Bez urazy i pozdr.

  6. #6
    Guest

    Domyślnie

    U mnie również zabrakło -niewiele 0,5m3 (choć zamówiłem mimo wszystko troche więcej) ale przez to nie mogłem zakończyć prac. Po telefonie i zdecydowanym żądaniu uzupełnienia dostawy dowieźli nawet wiecej fakt ,że słabszy ale nie miało to wielkiego znaczenia w moim przypadku.
    Powinieneś przynajmniej spróbować wymusić zwrot części gotówki.
    pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    Mnie nie zdarzyło się aby zabrakło betonu. Sam liczyłem (elektryk). Stąd wniosek że po pierwsze dobrze policzyłem, po drugie betoniarnia rzetelnie odmierza ilość betonu. Łaski nie robią w przypadku pomyłki biorę z innej betonarni (w pobliżu budowy mam ich aż 5 odległość nie większ niż 2 km)

  8. #8

    Domyślnie

    Na takie okazje mam sposob: zamawiać 10-20% więcej i mieć przygotowane obok także inne "obiekty" wymagające betonowania: ja miałem wykopane dziury pod słupki w płocie, więc ewentualny nadmiar mógł tam trafic. Nota bene - zamowilem za malo i chlopaki dorabiali recznie 3-4 betoniarki.
    Może spotkamy się, tam gdzie trafi każdy z nas, tam gdzie życie będzie snem...?
    I zobaczysz, będzie czas, żeby śpiewać, żeby grać, za sto lat, za rok, za dzień...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony