dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: ratunku:(

  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    FI_FI2

    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    1

    Domyślnie ratunku:(

    buduje dom niby caloroczny ale jednak mysle tylko o przyjezdzaniu wiec kominkowe grzanie odpada moge sobie zrobic jako dodatkowe ale teraz mam straszny dylemat miedzy gazowym a..... olejowym bo co bedzie jak bedzie mroz a mnie nie bedzie przeciez musze jakies stale ogrzewanie zamontowac nie posiadam gazu na dzialce jednak gaspol daje teraz jakies promocje kurcze ale ja sie troche boje tej butli na dzialce(( olej chyba bezpieczniejszy ale jesli bedzie duza roznica cenowa to coz wybiore gaz czy ktos z Was robil porownania gaz- olej czyli wszystko piece przylacza zuzycie???????/ bardzo prosze pomozcie dom parterowy niepodpiwniczony obrys zewnetrzny 10.30 na 11.30 z poddaszem narazie nieuzytkowym ( 3 pokoiki +kuchnio pokoj, lazienka i pomieszczenie gospodarcze helppppp
    )))))))

  2. #2

    Domyślnie

    W twoim przypadku najlepsze będzie elektryczne - jakieś kondensacyjne - odpada kosztowna i kłopotliwa instalacja gazowa, piec, rury etc.
    Jak będziesz grzać kominkiem, to spokojnie zagrzejesz całą chałupę, a prąd tylko do wody i ewentualnie dogrzewania.
    Taki kominek będzie naprawdę tani, bo nie musisz robić rozprowadzania, ciepło się samo rozprowadzi a za prąd w takim trybie dużo nie zapłacisz więc nie rób żadnego gazu ani oleju - butla, kłopot. Jak sobie policzysz kasę za rury, piec co, peszle do tych rur, rozprowadzenie, posadowienie butli z gazem - trzeba to przecież zaprojektować, kasa za wymianę gazu, dzierżawę zbiornika etc. to prąd na pewno wyjdzie ci taniej.
    Tym bardziej że domek jest zwarty i nie taki wielki. A kondensacyjne piece pozwalają ciągnać prąd z tańszej nocnej taryfy, kondensują ciepło i koszty sa obniżone.
    Na pewno nie olej - drogie i kłopotliwe (zapach!).

  3. #3

    Domyślnie

    Jeżeli domek tylko na dojeżdżanie, to najlepiej kominkowe lub gazowe powietrzne. Każde ogrzewanie z udziałem wody (czy to kaloryfery, czy podłogówka) będzie wymagało spuszczania wody z instalacji przed wyjazdem i ponownego napełniania i odpowietrzania po przyjeździe.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał BK
    W twoim przypadku najlepsze będzie elektryczne - jakieś kondensacyjne - odpada kosztowna i kłopotliwa instalacja gazowa, piec, rury etc.
    ... A kondensacyjne piece pozwalają ciągnać prąd z tańszej nocnej taryfy, kondensują ciepło i koszty sa obniżone.
    Na pewno nie olej - drogie i kłopotliwe (zapach!).
    Jeśli elektryczne, to kumulacyjne.
    Jeśli kondensacyjne to gazowe.
    Ale, zgoda, jeśli kondensator, to może być też elektryczny.

  5. #5

    Domyślnie

    a ja mam domek na dojeżdżanie, ogrzewanie tradycyjne ale nic nie spuszczam, napuszczam, odpowietrzam (oprócz wody użytkowej -niestety, ale to pikuś) bo mam instalację napełnioną glikolem,ha...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony