dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21
  1. #1
    Guest

    Domyślnie

    CZY BUDUJE SIĘ JESZCZE DOMY Z MAXA? WCIĄŻ CZYTAM O POROTHERMIE LUB INNYCH PODOBNYCH,A CO Z MAXEM?
    MONIA

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Monia - buduje, buduje. Jak użyjesz szukaj, to znajdziesz pewne wątki z Max'em. Porotherm ma swoje zalety, ale Max jest tańszy.

  3. #3

    Domyślnie

    coraz mniej się buduje ale zdarza się w przypadku sporych aglomeracji i buduje się w przypadku innych mniejszych

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    Jak budujesz ścianę 3 lub 2 warstwową to nie ma żadnych plusów porotermu nad Maxem. Poroterm jest sporo droższy a większą izolacyjność można uzyskać dając przy Maxie 12 zamiast 10cm wełny a i tak wychodzi taniej. jak się dobrze rozglądniesz to zobaczysz że Maxy są w znaczącej większości ścian ceramicznych.

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    klek

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    9

    Domyślnie

    nie wiem co ja encyklopedia?

  6. #6
    Guest

    Domyślnie

    On 2002-02-24 17:48, klek wrote:
    nie wiem co ja encyklopedia?
    No i jak Ci teraz - po dawce komedii i humoru? Myslę, że coś Cię to nauczy - "nowy".

  7. #7

    Domyślnie

    pytanie o wyższość maxa nad Porothermem skomentuję tak wyższość Łysicy(612m n.p.m) nad Rysami(2499m n.p.m). wysokości podałem dla przypomnienia.
    Hej!

  8. #8
    Guest

    Domyślnie

    Właśnie, dobre porównanie. Na Łysicy zimą na pewno jest cieplej niż na Rysach a i dostać tam jest się taniej.

  9. #9

    Domyślnie

    Moim skromnym zdaniem materiały super firmowe (super cenowe) mają sens tylko przy ścianie jednowarstwowej. Przy dociepleniach (2 lub 3 warstwy) pakuj Maxa.
    Pozdrawiam

  10. #10

    Domyślnie

    Anonimowy.
    Tego nawet nie skomentuję
    Hej!

  11. #11

    Domyślnie

    Jak w 1998 rozpoczynałem budowę to sens ekonomiczny bodowania (w moim przypadku 3 warstwowa ściana) z Porotermu był taki jak zbudowanie samochodu ze złotych blach. Nie miaem więc dylematu i zbędnych pieniędzy do przepłacenia jedynie za prestiż czy idealne wymiary no i wybrałem oczywista maxa. Z tego zo widzę teraz Porotherm i inne podobne zeszły cenowo z chmór ale i tak są dużo droższe. Popieram przedmówcę że mają napewno sens przy ścianach jednowarstwowych.

  12. #12

    Domyślnie

    Monia i co wybrałaś?
    I jeszcze, jeszcze raz –co wybralibyście dla podwójnych ścian? jakie max ma wady?

  13. #13

    Domyślnie

    PAmiętajcie o module cegiełki. Myślę,że to się oszczędza na MAXAch przy zakupie cegły traci się na robociźnie, zapeawie itd. Z całą pewnością technologie typu POROTHERM najefektywniej opłaca się stosować do się ścian jednowarstwowych. Mimo to na swojej budowie postanowiłem stosować cały system Porotherm. Może trochą drożej ale coś za coś. Wszystkie materiały budowlane nadają się do stawiania murów szczególnie domków jednorodzinnych.
    Budujesz ściany jednowarstwowe, na początku wydasz więcej kasy, ale ściany są gotowe. Inne to dopiero początek.
    Więcej oszczędności można osiągnąć na przemyślanym projekcie, prostym stropie, przemyślanym dachu. ALE TAK JEST NAJTRUDNIEJ.
    Pozdrawiam.

  14. #14
    Guest

    Domyślnie

    On 2002-02-24 11:30, Anonymous wrote:
    CZY BUDUJE SIĘ JESZCZE DOMY Z MAXA? WCIĄŻ CZYTAM O POROTHERMIE LUB INNYCH PODOBNYCH,A CO Z MAXEM?
    MONIA
    jasne, ze sie buduje! tylko mniej poniewaz poroterm jest tanszy dla deweloperow (robocizna tansza i dampingowana cena, oraz sa przekupywani kierownicy duuzych budow przez...np. w* ) a to ze sie wiecej buduje nie oznacza,ze to jst lepsze jakosciowo1 -po co deweloperowi lepsze sciany? wazne zeby byly tansze! a reklama zachodnich producentow robi swoje1

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Przed dwoma laty właściciel dużej hurtowni budowlanej gdzie dokonuję większości moich zakupów zachęcał mnie do zakupu potothermu, argumentując to tym, że zaoszczędzę na ociepleniu. Jako przykład - wizytówkę dawał budowę domu swego syna ok 10 m. od hurtowni. Wybrałem jednak maxa za 1,8 zł/szt. netto. Teraz widzę, jak syn hurtownika zabiera się za ocieplenie wełną swego budynku wybudowanego z porothermu
    Argument, że zaoszczędzisz na kosztach stawiania ścian jest nietrafny. Nie jest to różnica potrafiąca zrekompensować różnicę w cenach tych materiałów.
    Ale cóż - decyzja należy do ciebie.

  16. #16

    Domyślnie

    Wyższość Porothermu nie polega chyba tylko na jego większej ciepłochronności. Trzyma doskonale wymiary (tak mówił mój majster), no i jest P+W. Obydwa ostatnie parametry pozwalają zaoszczędzić sporo zaprawy i trochę robocizny. Gdybym budował ścianę 3-warstwową pewnie bym wybrał Maxa, ale przy 2-warstwówce, decyduję się wstępnie na Porotherm. Z grubym ociepleniem też jest problem, więc dobrze jeśli sam mur też jest ciepły. 1-warstwowy mur bez ocieplenia muszę też przezimować jeden sezon.

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    dobrzykowice

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    2.955

    Domyślnie

    Qrde ja też stawiam z porothermu 44 P+W bez ocieplenia, mam nadzieję że nie podzielę losu syna włAściciela hurtowni, w końcu Dolnosląskie to najcieplejszy region kraju

  18. #18

    Domyślnie

    PS. No i jeszcze "oddychanie" (co prawda dyskusyjne) 1-warstwowego Porothermu lub 2-warstwowego z wełną. Przy Maxie chyba tego nie ma.

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    On 2002-06-24 14:09, ckwadrat wrote:
    PS. No i jeszcze "oddychanie" (co prawda dyskusyjne) 1-warstwowego Porothermu lub 2-warstwowego z wełną. Przy Maxie chyba tego nie ma.
    Jest, o ile nie zamknie się go styropianem czy też akrylem.
    Ps. widziałem także ściany z porothermu na którą ktoś (dla oszczędności?) kleił styropian.

  20. #20

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o ceny to przed chwilą sprawdziłem u Wienerbergera i... Max wychodzi drożej! M2 ściany w Maksie (29 cm, klasa 15, U=1,16) - 59,80 zł. Porotherm (30, 15, 0,70) - 56 zł. Porotherm P+W (30, 15, 0,6 - 60,64. Od cen Porothermu trzeba jeszcze odjąć 15% bo taki dają upust.

    PS. Trzeba doliczyć 7% VAT-u.

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: ckwadrat dnia 2002-06-24 15:55 ]</font>

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony