dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie INTERFLOOR Zabrze - proszę o opinie

    Witam,
    jak w temacie - proszę o opinie o tej firmie, bo chcę zamówić drzwi i chcę zminimalizować ryzyko kiepskiego wyboru.

    Pozdrawiam
    Hania

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ela-lublin

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Posty
    1

    Angry Odradzam INTERFLOOR ONLINE!!!

    Cytat Napisał HSB Zobacz post
    Witam,
    jak w temacie - proszę o opinie o tej firmie, bo chcę zamówić drzwi i chcę zminimalizować ryzyko kiepskiego wyboru.

    Pozdrawiam
    Hania
    Odradzam zakupy w tej firmie! Na początku czas realizacji zamówienia wydłużył się z 6 do 12, a nawet 14 tygodni - wyobrażacie sobie chyba, jak to jest żyć bez drzwi przez półtora miesiąca. Później było jeszcze gorzej, bo okazało się, że jedne drzwi są uszkodzone. Dostałam nowe po kolejnych 4 tygodniach, ale nikt nie zabrał starych... Drzwi niestety nie można wywalić do piwnicy ani na balkon, bo stracą gwarancję producenta, więc stoją i zawadzają już czwarty miesiąc u mnei w mieszkaniu. Pisałam/dzwoniłam w sumie kilkanaście razy i niejaki Łukasz B. twierdził, że wysłał zgłoszenie do firmy kurierskiej, że sprawdza i oczywiście nic nie odpisywał. Ściemniał po prostu i to bezczelnie. W końcu zapytałam, czy te drzwi to jest jakaś darowizna i odpisał, że odbierze je osobiście w lipcu, bo akurat będzie w pobliżu. Czyli od marca do lipca to ma trwać. ODRADZAM, ponieważ jakakolwiek współpraca z tą firmą po wpłąceniu pienięzy generuje niesamowity stres i kłopoty. Zwłaszcza, że pewnych problemów, np. komunikacyjnych można uniknąć, a oni mają to w nosie.

  3. #3

    Domyślnie

    Ja jednak zakupiłam drzwi w tej firmie i zostały już zamontowane. Drzwi są ok, montaż ok. Było małe nieporozumienie co do kwoty dopłaty (przy zamówieniu wpłaciłam zaliczkę), ale nadpłacona kwota został blyskawicznie zwrócona mi na konto, czekam jeszcze na rozetę do zamka bo ktoś zapomnial jej zapakować. Tak więc od tej strony wszystko ok,natomiast kontakt KATASTROFALNY, nie mozna sie dodzwonić, nikt nie oddzwania. reasumując: drzwi ok, cena b. dobra, ale trzeba się uzbroić w cierpliwość ze względu na fatalny kontakt.
    Myślę, że trochę to pomoze w podjęciu decyzji innym inwestorom.

    P.S. Zamówiłam tam także drzwi wewnętrzne, bo ceny mają naprawdę konkurencyjne.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał ela-lublin Zobacz post
    Odradzam zakupy w tej firmie! Na początku czas realizacji zamówienia wydłużył się z 6 do 12, a nawet 14 tygodni - wyobrażacie sobie chyba, jak to jest żyć bez drzwi przez półtora miesiąca. Później było jeszcze gorzej, bo okazało się, że jedne drzwi są uszkodzone. Dostałam nowe po kolejnych 4 tygodniach, ale nikt nie zabrał starych... Drzwi niestety nie można wywalić do piwnicy ani na balkon, bo stracą gwarancję producenta, więc stoją i zawadzają już czwarty miesiąc u mnei w mieszkaniu. Pisałam/dzwoniłam w sumie kilkanaście razy i niejaki Łukasz B. twierdził, że wysłał zgłoszenie do firmy kurierskiej, że sprawdza i oczywiście nic nie odpisywał. Ściemniał po prostu i to bezczelnie. W końcu zapytałam, czy te drzwi to jest jakaś darowizna i odpisał, że odbierze je osobiście w lipcu, bo akurat będzie w pobliżu. Czyli od marca do lipca to ma trwać. ODRADZAM, ponieważ jakakolwiek współpraca z tą firmą po wpłąceniu pienięzy generuje niesamowity stres i kłopoty. Zwłaszcza, że pewnych problemów, np. komunikacyjnych można uniknąć, a oni mają to w nosie.
    Słuchaj - wyślij im maila, że naliczasz im koszta magazynowania wadliwych drzwi w wysokości 1000,00 PLN / tydzień.
    Sądzę, że "za chwilę" odbiorą od Ciebie towar
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wojtalez

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    1

    Domyślnie

    Z całego serca nie polecam!!!
    Moja "przygoda" z InterFloorem zaczęła się w czerwcu. Zamówienie - 12 kompletów skrzydeł drzwiowych i ościeżnic + naświetle + montaż - w sumie około 11tys.zł. Wpłaciłem 3tys. zł zadatku i czekałem. Nie spieszyło mi się za bardzo, więc termin realizacji 6 tygodni był do zaakceptowania. Mijały miesiące, kiedy we wrześniu montaż drzwi stał się już pilną sprawą, dodzwoniłem się (cudem - chyba po 40-50 próbach do hurtowni) i pan Łukasz poinformował mnie, że wszystko w porządku, zamówienie jest prawie komletne i zostanie zrealizowane w około 2 tygodnie, brakuje tylko naświetla. Mijały kolejne tygodnie, zadzwoniłem ponownie w połowie października. I tu zaskoczenie - uprzejmy pan poinformował mnie, że moje zamówienie omyłkowo zostało "przeniesione" do zrealizowanych i w związku z tym nie istnieje - hurtownia będzie musiała dopiero złożyć zamówienie u producenta i realizacja potrwa około 6 tygodni. Jednym słowem poprzednio zostałem w bezczelny sposób okłamany. Ostatecznie część drzwi została zamontowana około 20 grudnia, a na pozostałe (2 komplety + naświetle boczne) czekam nadal, a piszę te słowa 28 lutego.
    Osobnego komentarza wymaga kwestia kontaktu z firmą. Na numery telefonów podane na ich stronie www czy wizytówkach nie sposób się dodzwonić. Czasem ktoś, nie zawsze, odbierze po 20-30 próbach. Znamienna sytuacja miała miejsce w listopadzie - po około godzinie wydzwaniania kolejno na wszystkie podane numery telefonów dodzwoniłem się wreszcie. Odbierający pan stwierdził, że jest poza biurem i oddzwoni w ciągu pół godziny z informacją. Upłynęło jakieś półtora godziny i niedoczekawszy odpowiedzi zacząłem ponownie wydzwaniać na jego numer. Odebrał chyba już po 30 próbach i wydarł na mnie mordę: "co jest? gdzie się pali? gdzie wysyłać straż i policję?".

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    szwagier81

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Posty
    5

    Domyślnie

    Omija szerokim łukiem tą firmę. Zamówienie już 3 tygodnie po terminie realizacji i brak jakiegoś konkretnego terminu. Problem z dodzwonieniem się na podane numery. Ażeby nie było że rzucam słowa na wiatr to prosze spróbować dodzwonić się na numer podany na stronie internetowej

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar zapewne
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Posty
    14
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Odradzam zakupy w tej firmie. Tragiczny kontakt ( p. łukasz nie raczy odebrać ani jednego telefonu a próbowałam ze sto razy!), opóźnienia w dostawach, braki w dostawach, obietnice, że dowiezie brakujący towar. Masakra! Jeżeli ktoś ma ochotę codziennie jeździć do Zabrza, żeby dowiedzieć się, co z jego zamówieniem to ta firma jest dla niego. Najgorsza wtopa w trakcie całej budowy - nie warta tych 300zł, które zaoszczędziliśmy na drzwiach i panelach ( a wydaliśmy na wizyty w Zabrzu i odbiory osobiste towaru).

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony