dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 56
  1. #21
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kredeczka

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Krakówki-Dąbki
    Posty
    1

    Domyślnie

    Kurcze dobrze, że moja Kryska jest jeszcze mała ) zacznę chyba zbierać, bo pewnie strasznie drogie taki sprzęt jak np mikrosop., aż się boje zerknąć ile to kosztuje
    moja póki co ma dużo zabawek ale najbardziej jestem zadowolona z mp3 avida "pamieć dokonała" sama z niej korzystam czasem
    z doświadczenia wiem, że zamiast 100 różnych "zabawek" warto odłożyć i kupić coś porządnego, stara prawda ale w praktyce ciężko zastosować ;/

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar wierzch
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    1.285

    Domyślnie

    Zometool Creator - świetna zabawka stymulująca kreatywność u dzieci i młodzieży.
    Polecana m.in. przez nauczycieli, naukowców, noblistów.





    Więcej np. w:
    matematyka-sklep
    wissenschaft-shop

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Wierzch, a czy to nie są "magiczne kule" z naszego dzieciństwa?

    nie mogę w sieci znaleźć dokładnie takich jakie ja posiadałam, ale te są podobne, różnica jest wyłącznie w kolorach, oczywiście tamtejsze były , ze tak eufemistycznie ujmę-mniej wyraziste

    http://www.kajkosz.pl/239,klocki-prz...nne-kulki.html

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar wierzch
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    1.285

    Domyślnie

    Malka, jakoś nie kojarzę tych magicznych kul. Wydaje mi sie, że nie miałem takich zabawek w dzieciństwie.
    Ale zalinkowane przez Ciebie Klocki Przestrzenne Kulki, rzeczywiście bardzo przypominają serię Zometool Creatora.

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Ja je pamiętam, bo kot uwielbiał bawić się kulkami

    Ale w ogóle mam wrażenie,że zabawki wracają. Całkiem niedawno w jednym ze sklepów znalazłam te klocki http://www.culi.eu/
    Normalnie mnie zatkało, bo mój syn bawił się takimi samymi "odziedziczonymi"po mnie , teraz zalegają w pudle i czekają na następne pokolenie

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar wierzch
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    1.285

    Domyślnie

    No tak, to wszystko tłumaczy
    Ja dopiero od kilku lat mam kota.

    Ty to naprawdę miałaś super zabawki
    Zaczynam odnosić wrażenie, że okres naszego dzieciństwa przypada na inne epoki.

    Znasz może jakieś fajne zabawki/modele pozwalające na przeprowadzanie eksperymentów z fizyki, ewentualnie pomagające w zrozumieniu jej niektórych zasad?

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    I tak najczęściej bawiliśmy sie na dworze, tam to dopiero można było znaleźć "zabawki"

    Fajną serie zabawek edukacyjnych robi "Kosmos", z fizyki młody ma zestaw "dla początkujących", budował z nich jakieś proste maszyny karuzelę , wagę i coś tam jeszcze (nie mogę znaleźć instrukcji ), z elektroniki ma chyba wszystkie możliwe zestawy "sekrety elektroniki" - buduje się od najprostrzych obwodów, do radia,maszynki do morse'a, po łódź motorową. Fajny jest też dom naszpikowany elektroniką, od ogniw fotowoltaicznych na dachu, po dzwonek w drzwiach zasilany z baterii nim ładowanych - ale młody mówi,że to zabawka na raz,potem sie nudzi,ale zrozumiał,jak czerpać energię ze słońca.(intercobo).
    Oglądaliśmy kiedyś zestaw do zabawy magnetyzmem, nie kupiłam,cena była absolutnie nieadekwatna do zawartości pudełka, niemniej bewnie zbudowanie własnego elektromagnesu było by fajne.

    Pooglądaj sobie na YT kanał http://www.youtube.com/user/totylkofizyka , może gdybym miała takie lekcje fizyki dziś umiałabym dziecku wytłumaczyć jak działa kondensator

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Cytat Napisał malka Zobacz post
    okeeejjjjjjjjjjjj, ale to wątek o zabawkach, a nie cykl -pochwal się swoim dzieckiem


    ale przyszłam do Was z pytaniem....
    Czy Wy lub Wasze dzieci korzystacie z mikroskopu ?
    Potrzebuję pomocy w wyborze niezbyt drogiej ale nie zabawkowej 'jednostki", raczej nie cyfrowej.
    Myśle o jakimś Bresserze....


    pomożecie ?
    Nasze dziewczyny mają fajny mikroskop z możliwością podłączenie do komputera, obserwowania na monitorze, nagrania filmiku lub zrobienia zdjęć. Na pewno cena nie zabijała, bo go kupiliśmy. Jest jeden problem - nie chce mi się w tej chwili iść na górę i sprawdzać, jak się nazywa. Postaram się nie zapomnieć jutro.
    Teleskop też mamy, bo wszystkie chodzą na astronomię.
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar wierzch
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    1.285

    Domyślnie

    Cytat Napisał malka Zobacz post
    I tak najczęściej bawiliśmy sie na dworze, tam to dopiero można było znaleźć "zabawki"
    Ze mną było podobnie

    Cytat Napisał malka Zobacz post
    Fajną serie zabawek edukacyjnych robi "Kosmos", z fizyki młody ma zestaw "dla początkujących", budował z nich jakieś proste maszyny karuzelę , wagę i coś tam jeszcze (nie mogę znaleźć instrukcji ), z elektroniki ma chyba wszystkie możliwe zestawy "sekrety elektroniki" - buduje się od najprostszych obwodów, do radia,maszynki do morse'a, po łódź motorową. Fajny jest też dom naszpikowany elektroniką, od ogniw fotowoltaicznych na dachu, po dzwonek w drzwiach zasilany z baterii nim ładowanych - ale młody mówi,że to zabawka na raz,potem sie nudzi,ale zrozumiał,jak czerpać energię ze słońca.(intercobo).
    Niektóre z tych zestawów edukacyjnych miałem okazję oglądać w sieci. Jeśli je rekomendujesz, to znaczy, że mogę zaczynać dokonywać zakupów

    Cytat Napisał malka Zobacz post
    Oglądaliśmy kiedyś zestaw do zabawy magnetyzmem, nie kupiłam,cena była absolutnie nieadekwatna do zawartości pudełka, niemniej bewnie zbudowanie własnego elektromagnesu było by fajne.
    Postaram się znaleźć coś rozsądnego cenowo i adekwatnego do wieku syna.

    Cytat Napisał malka Zobacz post
    Pooglądaj sobie na YT kanał http://www.youtube.com/user/totylkofizyka , może gdybym miała takie lekcje fizyki dziś umiałabym dziecku wytłumaczyć jak działa kondensator
    Odkryłem ten kanał TV Fizyka, prowadzony przez dr Pawłowskiego i jego córkę, kilka miesięcy temu.
    Bardzo ciekawa formuła.
    Mój syn również obejrzał już kilkanaście odcinków i bardzo mu się podoba. Widzę, że jest w stanie sporo zrozumieć.

    Malka, wielkie dzięki za informacje z pierwszej ręki

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Agduś, Właśnie przed świętami szukałam kogoś, kto poleci jakiś fajny mikroskop.
    Oglądałam w Lidlu Bressera, jednak on był tylko do komputera, nie miał jako takiego okularu i to mnie odstraszyło.
    Więc jak znajdziesz chwilkę, to powiedz co to za cudo macie

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar wierzch
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    1.285

    Domyślnie

    Cytat Napisał malka Zobacz post
    Więc jak znajdziesz chwilkę, to powiedz co to za cudo macie
    Również chętnie skorzystam z tej informacji

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Nasz ma i normalny okular i taki do kompa.
    Dziewczyny odkryły, że w słoiku z wiecznymi sadzonkami (bo się jakoś nie mogłam zebrać i ich posadzić, więc od dawna egzystowały w słoiku) wyhodowały się interesujące zwierzątka i namiętnie je podglądają.
    Mają takie fazy - jak je dopadnie, to przez jakiś czas się prawie biją, która ma oglądać, a potem mikroskop stoi spokojnie tygodniami. Teleskop ma tak samo.
    Zmobilizowałam się i mam: Bresser BioLux NV. Taki: http://www.astrokrak.pl/556-mikrosko...iolux-al-.html
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar wierzch
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    1.285

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agduś Zobacz post
    Zmobilizowałam się i mam: Bresser BioLux NV. Taki: http://www.astrokrak.pl/556-mikroskop-bresser-biolux-al-.html
    Bardzo fajny sprzęt.

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Fazy, to chyba plaga jakaś
    mój też tak ma,albo coś leży i sie kurzy,albo jest w użytku, niemal 24h

    Bardzo fajny mikroskop -jednak zakup zdecydowanie nie na teraz

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Myśmy go kupili jako wspólny prezent od nas i babć dla wszystkich trzech dziewczyn, więc nie zabolało, a zabawa przednia.

    Fazy chyba są normalne. Ja też mam. Czasem chce mi się szyć, czasem uczyć, czasem robić bombki wstążkowe... a czasem nic mi się nie chce.
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  16. #36
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    agnieszkapeda89

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    93-362
    Posty
    1

    Domyślnie Puzzle przestrzenne drewniane 3D

    Jako zabawkę edukacyjną dla dzieci polecam drewniane puzzle przestrzenne ) ceny są naprawdę przystepne, puzzle rozwijają zdonosci manualne ) sami zobaczcie www.alutek.sklep.pl

  17. #37
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bobbudowniczy98

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    20-013
    Posty
    1

    Domyślnie

    A co myślicie o takiej grze?
    Zastanawiam się czy nie kupić takiej mojemu 8 letniemu synkowi, co o tym myślicie?
    Z góry dzięki za pomoc

  18. #38
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jacek1979

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    3

    Domyślnie

    ja mogę wypowiedzieć się jakie zabawki edukacyjne się sprawdziły u naszego synka (2 latka). kupiliśmy Małemu taki stoliczek małego majsterkowicza, cały z drewna z różnymi otworami. W zestawie były też drewniane śruby, młoteczek, klucz do wkręcania śrubek i całe mnóstwo deseczek do łączenia. Mały uczył się na początku wielkości i która śrubka pasuje w który otwór, potem sam łączył deseczki i budował konstrukcje - super zabawka!!!!!!!!!

  19. #39
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pallinka

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Posty
    1

    Domyślnie

    Może to co napiszę wyda się trochę naciągane, ale nawet zwykłe klocki mogą być zabawką edukacyjną - dzięki nim dzieci poznają zalety tworzenia i budowania (zarówno fizycznego jak i rozumianego metaforycznie), oraz mogą rozwijać swoją wyobraźnię. Dopomóc mogą im w tym zwłaszcza klocki "tematyczne" np. przedstawiające piratów, dom czy zamek takie jak np. http://www.ekajtek.pl/zabawki-i-kloc...mobil-c-51_491
    Moim zdaniem to całkiem fajna opcja i być może zabawa klockami zainspiruje przyszłych budowniczych i architektów - bo chyba w każdym z nas drzemie budowniczy, nieprawdaż ?

  20. #40
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar wierzch
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    1.285

    Domyślnie

    Polecam nastepujace gry z zakresu matematyki (edukacja wczesnoszkolna) na tablety:
    Motion Math: Hungry Fish (dodawanie/odejmowanie)
    Motion Math: Fractions! (ulamki)
    Addition Blocks Pro (dodawanie)
    Mathematik – Addition (dodawanie/odejmowanie)
    Mathematik – Multiplication (mnozenie/dzielenie)

    Poprawiaja w widoczny sposob sprawnosc wykonywania w pamieci dzialan arytmetycznych.
    Przetestowane przez mojego 8-letniego syna.

    Godna polecenia jest rowniez niezwykle estetyczna, oparta na prawach fizyki gra
    Osmos HD

    Oczywiscie powyzsze gry sa rowniez dostepne na urzadzenia mobilne Apple.

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony