dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1

    Domyślnie źle ułożona podłoga w łazience

    do łazienki kupiliśmy gres gdzie z jednej strony płytka jest jaśniejsza a z drugiej ciemniejsza
    i wytłumaczyłam glazurnikowi jak ma ją klaść- w poprzek, ciemniejszą stroną zwrócone do tej sciany

    poszłam dzisiaj na budowe, patrze, a tam normalnie szok! wszystkie płytki bez ładu i składu, ułożone jak im leciało
    co sie okazało fachman zatrudnił sobie drugiego fachmana tylko zapomnial mu powiedziec jak mają te płytki być ułożone

    pytam się więc tego pierwszego co z tym teraz można zrobić, a on mi na to,że NIC
    ja oczy w słup i mówię,że nie tak to miało wyglądac
    a on ,że skoro ja tej podłogi nie przyjmuje to oni sie zwijają!
    no krew mnie zalała i mówię,że spier... mi płytki i teraz co...?

    zaczął sie motać, kręcić i zaproponował takie oto rozwiązanie- ja pani skuję te płytki a wezmę tylko za ułożenie(płytki juz 3 dzien leżą)
    lub rozstajemy sie na tym etapie
    kazałam mu skuwać te plytki ale szczerze mówiąc nie wiem co dalej robić bo z jednej strony nie chce z nimi juz miec nic wspólnego a z drugiej nie mam narazie ekipy innej

    i jak z rozliczeniem? bo przy kuciu płytki pojdą do kosza
    kazac mu oddawac za płytki? w końcu to jego wina
    (choć on mówi,że i moja bo nie przyszłam odrazu po ułożeniu płytek i nie sprawdziłam!)

    doradźcie coś proszę

  2. #2

    Domyślnie

    Tak to jest jak trafi się na paprochów. Ja bym wygoniła ich z mojego domu, albo kupiła nowe płytki, kazała im położyć a w rozliczeniu odjęła koszt materiałów i płytek. Udzieliłaś im instrukcji i niestety (dla nich)- powinni się wywiązać jak trzeba.

    W zasadzie odpowiedź na Twoje pytanie jest prosta i logiczna. Chyba, że to rodzina, znajomi albo masz nadmiar kasy i jesteś w stanie tolerować partactwo.

    Powodzenia

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    A jesteś w stanie od nich wyegzekwować odszkodowanie?
    Masz umowę?
    Ułożyli niezgodnie z umową. Jeśli masz świadka umowy ustnej, który potwierdzi jak miały zostać kafelki ułożone, możesz się na to powołać w sądzie.
    Sądząc po postawie kafelkarzy bez sadu się nie obejdzie, gdybyś chciała odzyskać pieniądze za zniszczone kafelki.
    Zrób dokumentację fotograficzną, zanim zaczną skuwać!!!

    IMHO powinni skuć za darmo i nie brać kasy za ułożenie, skoro nie poczuwają się do zwrotu kasy za zniszczone kafelki.
    Powiedz im, ze się zgadzasz (bez świadków) a potem im nie zapłać i już :>

  4. #4

    Domyślnie

    mój brat był przy tej rozmowie
    umowy niestety nie mam
    a to ekipa z polecenia była i miało byc tak perfect wszystko....
    mam nauczkę

  5. #5

    Domyślnie

    Skoro jasno i wyraźnie określiłaś jak mają być ułożone płytki a zrobili inaczej to jest tylko ich wina! Powinni teraz wszystko skuć i odkupić zniszczony materiał. Gościu bezczelnie chce się teraz wykręcić od dodatkowych kosztów i jeszcze na Ciebie zrzuca winę za nieprawidłowe ułożenie A tekst "ja pani skuję te płytki a wezmę tylko za ułożenie" to już zupełna przeginka

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    to ich przetrzep na kasie. Po kryjomu powierdz, ze im zapłacisz za ułozenie jesli skuja i nie zapłać :/

  7. #7

    Domyślnie

    to ich przetrzep na kasie. Po kryjomu powierdz, ze im zapłacisz za ułozenie jesli skuja i nie zapłać :/
    tak bym nie chciala robić,
    wolę jak jest wszystko jasno i szczerze powiedziane
    szkoda tylko,że w drugą stronę to nie działa.....
    mąż mówi,żeby ich nie wywalać tylko codziennie chodzić i patrzec na ręce
    a na koniec pracy poprostu za płytki kase potrącić
    (bo nie mamy innej ekipy na już;()

  8. #8

    Domyślnie

    Oczywiście ze powinien pokryć wszystkie koszty , kucia , położenia nowych i cenę materiału
    Tylko czy uda ci sie wyegzekwować ? , ja nachętniej wywaliłabym takich dziadów
    bo kto wie co jeszcze spieprzą , jeżeli już jesteś im coś winna za inne roboty to nie płac i wynocha .

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał strelicja

    tak bym nie chciala robić,
    wolę jak jest wszystko jasno i szczerze powiedziane
    szkoda tylko,że w drugą stronę to nie działa.....
    mąż mówi,żeby ich nie wywalać tylko codziennie chodzić i patrzec na ręce
    a na koniec pracy poprostu za płytki kase potrącić
    (bo nie mamy innej ekipy na już;()
    A jak ci coś spierdolą za większą kase? Wiesz, ze to papudroki - jesteś ich w stanie non stop kontrolować? Jesteś pewna czy na złość teraz ci czegoś nie wykręcą? Na pewno nikogo nie znajdziesz?

  10. #10

    Domyślnie

    racja
    może lepiej poczekac nawet 2 tygodnie na inną ekipę niż ciągle się matwić czy wszystko dobrze robią

    nie chce brać pierwszej lepszej ekipy z gazety (takiego hydraulika miałam i podziękuję)
    a sprawdzeni, polecani mają czas za miesiąc i ponad

    jeszcze podzwonię i oby się udało


    a może ktoś z was poleci mi kogoś z okolic SIEDLEC?

  11. #11

    Domyślnie

    Dobry wachman robote ma i na poprawki się nie załapie to bądz pewna chyba ktoś z rodziny lub znajomy .

  12. #12

    Domyślnie

    Strelicja wysłałam Tobie priva.

  13. #13

    Domyślnie

    Witam mam podobny problem z wykonawca remontu w łazience . Robił wszystko jeden ''fachowiec'' miał zalać posadzkę [łazienka ma 2m x 2m ] wytynkować ściany a po tym ułożyć płytki.Sam wszystko sobie poziomował żeby było równo. Po ułożeniu płytek okazało się że podłoga jest tak źle ułożone różnica miedzy jednym końcem łazienki a drugim wynosi1,5cm ściana tak samo jest źle ułożona . I co ja teraz z takim wykonawcą zrobić bo nie chce tego poprawić. Z góry wielkie dzięki.

  14. #14

    Domyślnie

    a nie sprawdzales poziomica w trakcie remontu, tylko zauwazyles jak juz gotowe bylo? przeciez nie zrobl tego remontu w godzine

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał strelicja Zobacz post
    mój brat był przy tej rozmowie
    umowy niestety nie mam
    a to ekipa z polecenia była i miało byc tak perfect wszystko....
    mam nauczkę
    Ech, z polecenia czy nie ZAWSZE podpisuje sie umowe! ZAWSZE
    A jak ktos nei cche podpisac to juz jest podejrzamy

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał strelicja Zobacz post
    tak bym nie chciala robić,
    wolę jak jest wszystko jasno i szczerze powiedziane
    szkoda tylko,że w drugą stronę to nie działa.....
    mąż mówi,żeby ich nie wywalać tylko codziennie chodzić i patrzec na ręce
    a na koniec pracy poprostu za płytki kase potrącić
    (bo nie mamy innej ekipy na już;()
    madry maż

  17. #17
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    ikaria

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-786
    Posty
    329

    Domyślnie

    Masz z nimi jakąś umowę?

  18. #18
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    ikaria

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-786
    Posty
    329

    Domyślnie

    Zgadzam się.Dobry sposób ,zróbcie tylko zdjęcia jesli jeszcze mozna płytek które ułożyli nie według zalecenia na dowód gdyby chcieli sie później śadzić.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony