dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 16
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 302
  1. #1

    Domyślnie Sufit podwieszany ?

    Witam wszystkich
    Mój budynek ma troszkę inną konstrukcje niż ogólnie przyjęta.
    Jest zbudowany na planie litery L i nie ma żadnych ścian wewnętrznych po to aby po postawieniu ścianki gipsowej i stwierdzeniu że jest o 10 cm za malo miejsca w pokoju ,można było swobodnie ją przesunąc bez wywalania tony gruzu
    Pytanie brzmi
    - Czy mozna przed postawieniem scianek gipsowych założyć sufit podwieszany (mniej docinania i roboty) , a ścianki zamocowac do wylewki i sufitu ?
    Wszystkich mądrych i doświadczonych w temacie proszę o podpowiedż!!
    Jasiu

    Mam nerwy w strzępkach i dziury w kieszeniach Jeszcze jakies 2 miechy

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Mozna ale wtedy moze podczas mocowania scianki do sufitu moze on popekac na laczeniach. Mocowanie profili musi byc na dyblach do g.-k.

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    Tak ale właśnie o to chodzi żeby nie popekały

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    No to trzeba zamontowac sufit ale go nie zbrois i nie szpachlowac - dopiero po wykonaniu scianek dzialowych.

  5. #5

    Domyślnie

    jasiu zmiłuj się nad nami
    czy ty chcesz ścianki działowe przymocować do sufitu podwieszanego???
    czy te scianki też będą podwieszone, a co z profilami drzwiowymi do czego to zmocujesz, chcesz aby cały sufit Ci falował jak zamkniesz jakieś drzwi,
    szczegółowych informacji dowiesz się za stron lafarge nida czy coś takego ale jako praktyk powiem najpierw ściany potem sufit, wiem bo sprawdziłem.
    opinia jest jak du... każdy ma inną

  6. #6

    Domyślnie

    Ja też sprawdzałem i to nie raz ale może ktoś ma jakiś cwancyk
    Jasiu

    Mam nerwy w strzępkach i dziury w kieszeniach Jeszcze jakies 2 miechy

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pierniko

    Zarejestrowany
    Apr 2004
    Posty
    5

    Domyślnie Sufit podwieszany z G-K

    Witam wszystkich.
    Nie znalazałem w archiwum więc pytam wszystkich zorientowanych w temacie fachowców:
    1) Czy ma jakiekolwiek znaczenie czy płyty G-K będe kładł wzdłuż czy w poprzek pokoju?
    2) Czy płyty trzeba kłaść na tak zwaną cegiełkę?
    3) W suficie bedą zamontowane halogenki 6x50W. Czy trzeba zrobić dla nich jakieś dodatkowe odprowadzenie ciepła np. w postaci kratek wentylacyjnych w płycie?
    Dzieki za ewentualne odpowiedzi.

  8. #8

    Domyślnie

    1. Kladz tak abys mial jak najmniej ciecia.
    2. Cegielka tak. ( podoba mi sie nazwa " cegielka")
    3. Nie potrzeba zadnej wentylacji cieplo sie rozejdzie nad sufitem, jest tam przeciez pustka powietrza.

    To chyba tyle porad. Zaraz pewnie znajdzie sie jakis madrala, ale ja robilem w tym temacie ponad 6 lat i troche mam doswiadczenia
    Dzieki za uwage
    Maybe this world is another planet's Hell...

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pawel.k2

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Skąd
    Łódź
    Posty
    135

    Domyślnie

    Cytat Napisał xrrr82
    1. Kladz tak abys mial jak najmniej ciecia.
    2. Cegielka tak. ( podoba mi sie nazwa " cegielka")
    3. Nie potrzeba zadnej wentylacji cieplo sie rozejdzie nad sufitem, jest tam przeciez pustka powietrza.

    To chyba tyle porad. Zaraz pewnie znajdzie sie jakis madrala, ale ja robilem w tym temacie ponad 6 lat i troche mam doswiadczenia
    Dzieki za uwage
    Troche tzn wystarczająco?

    W odp na główne pytanie: warto zajrzeć na www.knauf.pl lub www.rigips.pl tam znajdziesz odpowiedź jak prawidłowo (nie by wygodniej)wykonać sufit.

  10. #10

    Domyślnie

    Ciao

    Pierniko - wlasciwie to xrrr82 odpowiedzial ci w skrocie ale prawidlowo, poza tym jezeli nie masz doswiadczenia to popros jakiegos goscia z firmy (Knauf lub Rigips sa OK) o troszke materialow i dokladniejsze wytlumaczenie. Do prawidlowej konstrukcji sufitu trzeba wiedziec jeszcze kilka innych rzeczy, za materialy musisz zaplacic tak samo - czy sufit bedzie piekny czy tez kraslawy i popekany
    Pawel.k2 podal ci dwa adresy ale niestety musze przyznac (posiedzialem godzinke) ze jezeli ktos jest "zielony" to do niczego sie nie przydadza, sa zrobione dla profesionistow - szczegoly dokladne ale brak ogolnych, prostych wyjasnien.

    Powodzenia

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pierniko

    Zarejestrowany
    Apr 2004
    Posty
    5

    Domyślnie

    Dzieki Wam za dobre rady.

    Sprawa jest tak ze kłade z kolegą sufit podwieszany, ale jestesmy totalnie zieloni. Krótko mówiąc potrzebujemy narazie ogólnych wskazówek jak sie za to zabrac. Co prawda nie jestesmy budowlańcami ale widze ze to forum jest chetnie odwiedzane przez fachowców wiec zaczyna kiełkowac mi w czaszce nadzieja ze cos z tego jednak bedzie.

    Powiedzcie mi jeszcze taką rzecz:
    1) jak czesto muszą byc umieszczane zawieszki do których przkreca sie profil sufitowy (Mamy profile zdaje sie stalowe tzw."C" o szerokosci około 8cm a zawieszki są aluminiowe)
    2) mam zamiar zrobic stelaz z profili taką kratownice o wymiarach 60x130 (tzn profile główne co 60 a w poprzek jeszcze takie krótkie co 130) czy takie odstepy wystarcza zeby płyta sie nie wygieła? (pow.sufitu 15mkw a długosc płyty bedzie równoległa do profili głównych )

    Dziekuje za wszelkie odpowiedzi.
    [/img][/quote]

  12. #12

    Domyślnie sufit podwieszany

    Buduję dom z wiązarami kratownicowymi. W projekcie jest sufit kartonowo-gipsowy na stelażu ocynkowanym, przykręcanym do wiązarów. Ojciec-budowlaniec mówi, że drewno pracuj i sufit będzie pękał. Radzi zrobić boazerię lub panele sufitowe. Ani jedno ani drugie mnie nie nęci. Chciałabym śliczne gładkie sufity, ale zaczynam się bać tego pękania:oops: . Może ktoś mieszka już z czymś takim? Co robić?

  13. #13

    Domyślnie

    Sytuacja podobna do poddasza... Jeśli dobrze zrobione na metalowym ruszcie, w zgodzie z zaleceniami producenta to nie pęka. W każdym razie u mnie nie pęka. Tylko znajdź taką ekipę, która potrafi to prawidłowo wykonać. To jest dopiero wyzwanie.

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Ja planuje budowe rowniez w tej technologii, i mam zamiar do dzwigarow zamocowac pionowe elemnty (wieszaki) do mocowania rusztu, ruszt wykonam podwojny (jakos tak to producenci gipsu nazywaja ) i bedzie to opszczone okolo 20 cm od pasa dolnego dzwigara. Mam nadzieje ze wszelki ruch drewna dzieki opuszczeniu i zastosowaniu w miare podatnych wieszakow zostana zniwelowane i nic nie bedzie pekac
    Dźwigary deskowe /projekt/ do samodzielnego wykonania. Zainteresowany ? Pisz na priv.

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pawel.k2

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Skąd
    Łódź
    Posty
    135

    Domyślnie

    Pracować będzie zawsze. Jeśli sufit z płyt dobrze zrobiony to pracuje razem z konstrukcją i nie pęknie. Wykonanie powinno być niemal "książkowe".

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Ja mam taki sufit i nic mi nie pęka.
    Płyty przykręcałem do takich profili aluminiowych. Cały system sufitowy mam firmy Rigips.

    Sufit zrobiłem we wrześniu 2003 i do dzisiaj ma się dobrze.

  17. #17

    Domyślnie

    Jeśli sufit będzie wykonany zgodnie z wytycznymi producenta na pewno nie będzie pękał. Do wykańczania spoin polecam masę Vario firmy Rigips.

  18. #18

    Domyślnie

    Jeśli sufit będzie wykonany zgodnie z wytycznymi producenta na pewno nie będzie pękał. Do wykańczania spoin polecam masę Vario firmy Rigips.

  19. #19

    Domyślnie

    [quote="ArtMedia"]Sytuacja podobna do poddasza... Jeśli dobrze zrobione na

  20. #20

    Domyślnie

    U mnie (zgodnie z projektem) sufit wiszący od kilku miesięcy na wieszakach mocowanych do kleszczy. Również na poddaszu profile mocowane do krokwi. Nie wiem co tam ma pękać - przecież belka nie wygnie się o 45 stopni a wykrzywienia na bok będą skompensowane przez długi wieszak (u mnie jest jeszcze miejsce na 25 cm wełny pomiędzy GK a drewnianymi belkami, więc wieszak jest dość długi)? Faktycznie jeśli coś ma pękać to spojenie ze ścianą, na co zresztą jest rada w postaci sturopianowych profili narożnych (nie użyłem, bo mi się nie podobają). No ale na razie jakoś nie chce pękać...

Strona 1 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony